DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> "Sunt misogin!", post beton de pe un (alt) blog

radoo.ro
post 2 Mar 2007, 15:45
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 12 January 07




Nu imi apartine. Dar asta nu inseamna ca nu ma reprezinta spiritul ce se regaseste in urmatoarele randuri smile.gif Am pus la sfarsit linkul catre sursa si va prezint textul aici. Asta pentru cei care se tem de click si/sau cei care inca mai folosesc Internet Explorer (ca sa nu va mai deskida inca o fereastra):

Sunt misogin!

Am si eu 2 mari frustrari …. femeile la volan, si gaborii de la circulatie… sau gaborii in general… sunt nevoit de vreo 2 saptamani si mai am de asteptat 2 saptamani din cauza unui astfel de “alpicator de amenzi”, sa stau pe bara cu masina… [teoretic smile.gif] …practic ma risc… asta e daca ma prinde ma prinde… dar e nasol/obositor sa merg asa fara carnet, trebuie sa fiu mai atant si trebuie sa fiu mai ingaduitor cu restul participantilor la trafic… dar nu mai pot cu fetele/femeile/doamnele/muierile de la volan… am ajuns la performanta de a-mi da seama daca o masina e condusa de o femeie doar dupa modul in care conduce in linie dreapta (in diagonala).

Auzisem de un studiu care afirma raspicat ca la 80% din femei, le lipseste nu stiu ce chestie din creier (totul) care le cauzeaza probleme in ceea ce priveste simtul orientarii… de ce cenzurat mea orientare ai nevoie cand mergi in linie dreapta???
Am inteles… nu stiti sa parcati (este mare masina/sau nu pre sunt locuri de parcare asa ca le lasati pe mijloc)… habar nu aveti ce este aia prioritate de dreapta (sau nu puteti face diferenta dintre stanga si dreapta, si aici cunosc cazuri concrete) , nu stiti cum se foloseste un hands-free (ca sa vada fraierii ce telefon aveti), masina trebuie sa aiba oglinda si in parasolarul din stanga standard (pentru machiaj), dar las-o in mm da’ treaba, “linie dreapta”?!? cat poate fi de greu??? cat plm???

…sunt nervos/plin de spume… din cauza unei persoane de sex feminin care era astazi sa ma aranjeze bine da tot… faceam accident, desi nu eram de vina, trebuia sa ma duc la politie sa declar accidentul (teoretic), ma gaseau aia fara carnet, dosar penal, vina pica pe mine, sugeam cenzurat…si toate astea din cauza ei: 21 ani, bruneta, Porsche Chayene, Negru B 86 REA, Bld. Kiseleff … la un moment dat imi taie calea brusc (asa vroia piz*a ei) … eu ii tai calea unui taximetrist, ca sa o evit pe “REA”, ala franeaza brusc… si il cenzurat unu in spate (BUM)…am plecat…

La primul semafor (la Victoriei)… eu si ea opriti paralel… ii fac semn sa deschida geamul… ea incepe sa zambeasca (credea ca vreau sa o agat)…ii mai fac semn sa deschida geamul…. il deschide si imi arunca un “Da, scumpule” …. moment la care imi inecep pledoaria… “carne in gura”, i-am adus aminte de momentul nasterii si de mama ei… , am facut referiri la ascendentii mamei (odihneasca-se in pace) in orice caz mi-am pierdut controlul… a inchis geamul si a plecat… repede (se facuse verde)… moment in care am realizat cat de bine e sa fi in ziua de azi bruneta, sa ai 21 de ani, sa ai un Porsche pentru care ai supt ****, sau pe care il ai de la “tati” care la randul lui a supt si el **** sau i-a prostit pe altii, si sa mai fi si PROASTA si INDIFERENTA (si se zice ca barbatii sunt porci… hmmm)

Inca mai sunt nervos, si voi fi de fiecare data cand ma urc in masina cu o femeie la volan… cum cenzurat mea sa ai incredere in ceva care sangereaza minim 2 zile si nu moare…

sursa si comentariile: http://blog4talk.wordpress.com/2007/03/02/28/


--------------------
Nu am masina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EUROPE_
post 2 Mar 2007, 15:55
Post #2


membru reactiv


Group: Members
Posts: 1.557
Joined: 2 March 06
From: Craiova




Are dreptate, majoritatea femeilor la volan sunt blush.gif , cum vreti voi numai soferite nu sunt.


--------------------
Renault Fluence 2010 1.6 16v Evo Life
Fieratanii dulci amare, va iubesc pe toate tare, fiare strambe drepte reci, sunteti viata mea pe veci!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 2 Mar 2007, 16:00
Post #3


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




cemi placx mie femeile din matizuri ,le iubesc


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eurro
post 2 Mar 2007, 16:01
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 8 November 06
From: Bucuresti




eh, cu soferite am avut si eu destule peripetii, dar am circulat si cu femei care intr-adevar le aveau, fff putine intr-adevar, dar sunt unele de toata coma, nu am acum starea de a scrie ce idiotenii am vazut cu ochii mei proprii, unele in care involuntar am fost implicat, doamne-ajuta fara urmari decat lista de "atentii" de rigoare!


--------------------
Dacia SuperNova Confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 2 Mar 2007, 16:08
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




V-a venit iar apa la moara! Parca vad ca vine un moderator si inchide mandrete de topic.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vijelie
post 2 Mar 2007, 16:11
Post #6


membru violet


Group: Members
Posts: 4.605
Joined: 11 November 05
From: Bucuresti




Topic tembel sau nu? That's the question...


--------------------
Dacia Duster 2011 Laureate dCi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 2 Mar 2007, 16:16
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Nu stiu ce sa zic. Cred ca si Dumnezeu a fost misogin ca prea a facut femeia in bataie de joc.


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 2 Mar 2007, 16:18
Post #8


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




Esti singur acasa? E plecata sotia la picnic?


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radoo.ro
post 2 Mar 2007, 16:18
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 12 January 07




tembel daca se generalizeaza ideea. wink.gif
si eu am intalnit o shoferitza de 20 de ani care cu o super nova, plecand de pe loc si ocolind un club (deci mergand pe 3 laturi ale unui patrat), latura intre 50 si 100m.... cu lume pe strada... masini... noapte... club:).... cand a iesit de pe a 3-a latura avea deja peste 100km/h smile.gif nu exagerez!!! si asa a mers in tot orashu, dar... foarte prudenta:D in rest:P
si am mai intalnit multe care macar isi cunosc posibilitatile...
nu trebuie generalizat...
mai degraba trebuie admirata ultima fraza... aia cu increderea si cu sangeratu' smile.gif


--------------------
Nu am masina
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 2 Mar 2007, 18:27
Post #10


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




misoginilor...


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ci_co
post 2 Mar 2007, 18:53
Post #11


Membru atutentic cu logan !


Group: Members
Posts: 291
Joined: 20 July 05
From: UE - Bucharest !!




Topiccc tembelll rugam a se inchide !! Bua ce naiba nu am mai vorbit noi de femeile la volan ??? Poi si atunci de ce pusca lu vanatoru meu mai deschideti altu ?!

Idem radian wink.gif

V-am salutat,
Ci_co


--------------------
Dacia & Renault/ Logan by Dacia/ '06 Pref 1,5dci - B XX BEB
Buaaaa am o Dacie Logan mahh tu stii ce trage e buna domne buna ! ( asa e toate)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 2 Mar 2007, 23:45
Post #12


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




In general soferitele sunt mai inofensive, pocinoagele mari sunt in general facute de 'macho' care se infig (4 accidente am avut de toate, 3 din cauza unor soferite - nu eram la volan in alea 3, ma rog sa trecem peste asta)

Individul nu poate fi luat in niciuncaz ca referinta, dimpotriva, nu spune cum de-a ramas el fara carnet, 'cumintelul'.

Hodoronc-tronc, o gramada de pierde-vara si-au 'tras' blog, nu inseamna ca si ceea ce le produce mintea e valabil, e mare gradina lui Dumnezeu ('gradina' am zis ? a se citi 'Internetul')


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RDI
post 3 Mar 2007, 05:15
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 9 May 06
From: Bucuresti




Da domnule, najpa ce i s-a intamplat saracului om.
Adica sa riste omu' sa i se faca dosar penal din cauza unei proaste cu porsche. Parerea mea e ca toate femeile ar trebui sa mearga cu tramvaiu' si ce mijloace de transport in comun mai iegzista sau sa le facem noi onoarea de a le pofti in bolidul nostru, alea care nu se lasa agatate sunt clar curve proaste si cu pretentii (mai vazusem eu unu p'aici care se vaita ca nu se urca autostopistii la el in logan). Si dupa ce le culegem de prin statiile reatebe sa le aratam noi cum se conduce de fapt si de drept, cum se fac depasirile la extrema si cum reusim sa evitam pomu' in ultimul moment ("ai vazut draga ce schumaher sunt io?").
Eu stau si ma intreb cate bipuri ar suge frustratul asta ca sa se dea si el o data cu chayenu'? Si daca imi spune el mie ca aia i-a deschis geamu' la semafor si l-a mai si luat cu "Da, scumpule" eu ii spun raspicat ca nu-l cred, dar omu' are o scuza... trebuia sa scrie pe blogul ce tocmai il facuse cat de tare a fost el in final si cate bipuri i-a bagat lu' curva aia in gura si pe unde n-a ajuns el de cand este.

In concluzie, e plina lumea de frustrati si de cei ce se pisa pe legi si asta e unul dintre ei.

Peseu; parca imi pare si rau ca m-am obosit sa-i cetesc aberatiile.

This post has been edited by RDI: 3 Mar 2007, 05:19


--------------------
Audi A4 | VW New Beetle / 2001 - B*68*RDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
angel35
post 3 Mar 2007, 08:24
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 2 February 05




QUOTE(vijelie @ 2 Mar 2007, 16:11)
Topic tembel sau nu? That's the question...
*


Nu e tembel...e realist........cu mici exceptii...........sunt si femei meseriase la volan......doar ca foarte rar


--------------------
Logan Ambition - B-xx-CHE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi.r
post 3 Mar 2007, 09:07
Post #15


Membru ... din cand in cand


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 14 March 06




Deci asta e un topic de bascalie, sau ... cum ?

Trecand peste superficialitatea tipului in cauza, pot spune ca sistemul lui de gandire este cel putin ciudat. Adica nu conteaza faptul ca merge fara carnet, dar, mama ei de bruneta de 21 de ani, il baga-n puscarie pentru ca a facut o manevra nu-stiu-cum. Deci el merge fara permis, insa tot bruneta aia s-ar face vinovata de un eventual dosar penal pentru el (conducere fara permis). Este incredibil !!!

Lasati, mai, femeile, nu le mai bateti la cap, nu face aia, nu face ailalta si o sa vedeti ca or sa mearga foarte bine cu masina ! Cati barbati nu-si iubesc masina decat nevasta ? Cati nu spun ceva de genul: Ia masina si rezolva treaba, dar, dar, ai grija maaare, stii cat costa un pivot, daca dai cu roata in groapa ? Cum sa mai mearga ea relaxata daca sta in permanenta cu pretul pivotului in minte ?

Iar despre tipa in cauza, de ce va intereseaza ce si cat a supt pentru masina aia ? Care-i problema, deci ? Frustrarea tipului are conotatii sexuale !

Mai este un topic in legatura cu moldovenii ...

Mai duceti-va, si la o sala de forta, trageti de fiare ... un fotbal, ceva, ...

This post has been edited by cristi.r: 3 Mar 2007, 11:06


--------------------
megane diesel 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 3 Mar 2007, 10:11
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




Ma enerveaza mai mult barbatii decat femeile de la volan. Multi barbati se cred priceputi pe volan si fac ei tot felul de scheme, de ajung eu acasa cu nervii la pamant.
Bine ca nici cu unele femei nu mi-e rusine....cine le-a dat permisul a facut o gluma proasta.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RDI
post 3 Mar 2007, 10:26
Post #17


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 9 May 06
From: Bucuresti




Ce inseamna spiritul de turma, cat de reprezentativ e si la om. Si acum, ca sa priceapa tot romanu' (moaama am parafrazat un soricel celebru) OLIGOFRENU' AVEA PERMISUL SUSPENDAT !!!
Si ca sa mai despicam putin firul in 4tru, cu ce masina trebuia sa circule individul, pentru ca o tipa de 21ani intr-un PORSCHE CHAYENE si bruneta pe deasupra (atentie nu blonda) sa-i deschida geamul oligofrenului la semafor si sa-l ia cu "scumpule"???
Ca doar n-o fi var cu bred'a'lu'pit.


--------------------
Audi A4 | VW New Beetle / 2001 - B*68*RDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dariusboom
post 3 Mar 2007, 10:34
Post #18


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 18 October 04




...da' de unde stiai ca are 21 de ani?...era cineva apropiat?


--------------------
dacia logan prestige 2007 - B-60-NRW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RDI
post 3 Mar 2007, 10:37
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 12
Joined: 9 May 06
From: Bucuresti




Probabil ca daca aveai rabdarea sa citesti postu' pana aproape de final, aflai si tu.

This post has been edited by RDI: 3 Mar 2007, 10:38


--------------------
Audi A4 | VW New Beetle / 2001 - B*68*RDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Radduu
post 3 Mar 2007, 10:43
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 526
Joined: 16 April 04
From: Bucuresti




M-am indragostit de bruneta din porsche blush.gif


This post has been edited by Radduu: 3 Mar 2007, 10:50

Attached thumbnail(s)
Porsches_20and_20Girls_GDB_33.jpg ( Size: 57.75k ) Number of downloads: 196


--------------------
Dacia 1300 /1310 1983 - B
If you can't find something to live for, Then you best find something to die for


User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andu911
post 3 Mar 2007, 10:58
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.164
Joined: 18 February 05
From: Bucuresti - Berceni




mda, full options


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LoganDeViteza
post 3 Mar 2007, 13:21
Post #22


I Taut I Taw A Puddy Tat!!!


Group: Banned
Posts: 43
Joined: 2 February 07




off topic:zisei ca nu mai postez...da uite ca o fac iar.......or fii femei proaste la volan...pe care chiar shi eu le mai injur...da sunt barbati nene, care nu conduc prost...ci foarte prost....numai yo cati injur pe zii...shi apoi ziceti ca femeile nu stiu ce-i prioritatea de dreapta???...da baiatul pe care l-a lovit acum cate va zile o tipa...pt ca micutul nu oprise la stop...asta ce baschetii mei stia????tot ea era de vina....asa ca lasati bre astea...ca am vazut noi cum sunt micutii in trafic....insa...nu trebuie sa generalizam...sunt femei care sofeaza bine...shi altele care ar trebuii sa se apuce de mers cu trotineta...dar sunt si barbati care sunt super soferi ..la fel cum sunt unii...care mai bine ar merge pe patine cu rotile... rolleyes.gif


--------------------
Dacia GoLogan V6 2007 3.2 MPI - CL 03 FLM
v-as coase la gura cu sfoara..... vreau sa va doara!
Si eu!!! :) Cu dragoste, Sony! ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 3 Mar 2007, 16:30
Post #23


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




Eu va sfatuiesc sa comentati in topicul asta fara sa ajungeti la insulte.
Topicul il las deschis, pentru moment.


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Petea
post 3 Mar 2007, 21:27
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 142
Joined: 31 August 05
From: Iasi




E cea mai tare faza: unul cu permisul suspendat da lectii de soferie radmasa.gif .


--------------------
Dacia Logan 2006 - is
Eten Glofiish x500 + iGo Romania 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 3 Mar 2007, 21:31
Post #25


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




pai nu trebuie si el sa mance ,sa aiba coco smile.gif)))


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FireChief
post 3 Mar 2007, 21:39
Post #26


Ut ameris, amabilis esto * Fii amabil si o sa fii iubit


Group: Members
Posts: 683
Joined: 3 September 06
From: Bucuresti




ca are permisul suspendat e una...pe om il deranjeaza ca in conditiile astea trebuie sa fie un sofer model si sa mearga cu ochii-n paispe biggrin.gif ...
Am si eu 2 mari frustrari …. femeile la volan, si gaborii de la circulatie… sau gaborii in general… sunt nevoit de vreo 2 saptamani si mai am de asteptat 2 saptamani din cauza unui astfel de “alpicator de amenzi”, sa stau pe bara cu masina… [teoretic smile.gif] …practic ma risc… asta e daca ma prinde ma prinde… dar e nasol/obositor sa merg asa fara carnet, trebuie sa fiu mai atant si trebuie sa fiu mai ingaduitor cu restul participantilor la trafic… dar nu mai pot cu fetele/femeile/doamnele/muierile de la volan…

This post has been edited by apostol_emil: 3 Mar 2007, 21:44


--------------------
Renault Megane Sedan 1.5 dci, 100 cp , Luxe Privilege ,Beige Poivre
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristi.r
post 3 Mar 2007, 22:45
Post #27


Membru ... din cand in cand


Group: Members
Posts: 1.721
Joined: 14 March 06




Ce vrei, apostol_emil, senzatiile tari sunt, probabil, de mai multe feluri ... unora le place sa faca bungee-jumping, altora sa sofeze cu permisul suspendat ...


--------------------
megane diesel 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 4 Mar 2007, 11:56
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Sa-i uram bafta! Adica sa-l prinda politia si sa-i scurteze chinurile. wink.gif


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tedbundy
post 6 Mar 2007, 22:42
Post #29


Membru dCi


Group: Members
Posts: 13
Joined: 2 December 06
From: Bucuresti




ce mica e lumea... intamplarea face sa il cunosc pe cel care are blogul ala... smile.gif

mi-a povestit si mie intamplarea aia... si zicea cineva mai sus ca nu il crede ca aia l-a luat cu scumpule, sincer nici eu nu prea cred..dar avand in vedere ca el are un S-type, tot ce e posibil. dar fratilor are dreptate,e nasoala treaba cu femeile la volan. Si pe mine ma streseaza. Carnetul i-a fost luat pentru ca s-a dus sa declare un accident in locul uni prieten care era baut.
Apropo, cand am fost cu el ca sa se inscrie la reexaminare...si-a facut "mea culpa", a observat ca la coada pentru restituirea permiselor erau doar 4 femei si cam 100 de barbati.. a zis ca a fost cam dur...dar pana la urma era nervos...si avea un motiv... nu vreau sa ii iau apararea ca, nici nu e intreg la minte, vb aia merge fara carnet, dar parca pe undeva a pus punctul pe "i" tongue.gif

This post has been edited by tedbundy: 7 Mar 2007, 01:00


--------------------
Dacia Logan 1.5 dCi - Decembrie 2006
Doua lucruri sunt infinite in lumea asta: universul si prostia umana...nu sunt sigur insa de primul
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bulan
post 7 Mar 2007, 00:01
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.040
Joined: 20 March 06




Eu nu zic ca nu suntem misogini caci chiar suntem dar nici cu ele nu imi e rusine.Sunt chiar prea multe femei care ne dispretuiesc pe noi barbatii la modul absolut si se cred nu egale cu noi ci cu mult superioare.


--------------------
a b c
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 07:02
Forum Renault