DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

272 Pages « < 170 171 172 173 174 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Pro sau contra Klaus Iohannis

klaus
post 12 Oct 2017, 19:21
Post #5131


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(dacis @ 12 Oct 2017, 18:30)
1. Care proces cu ANI? Ala cu participarea gratuita, dar obligatorie in nu-sh ce Consiliu de administratie (in care prin efectul legii primarii erau reprezentantii de drept ai UAT)? Daca despre acuzatia aceea este vorba, asta e un semn clar cat de stufos si de necorelat este sistemul nostru juridic. Dpdv legal, in toate ADI (asociatiile de dezvoltare comunitara) reprezentantul de drept al oaricarui UAT este primarul (poate fi si viceprimarul), iar asta, conform ANi este conflict de interese ori incompatibilitate, de ex. cand acea ADI implementeaza proiecte cu fonduri UE in respectivul UAT. Been there, done that!
*

Evident ca aia era o porcarie din punct de vedere logic, dar din punct de vedere legal (pe lege) ANI avea dreptate: era incompatibil.
Ideea e de ce doar la unii legea ar putea fi stramba si sa se accepte iar la altii nu exista aceasta "prezumtie" ci sunt "penali" din fasa?
Adevaratul proces de incompatibilitate nici nu a mai apucat sa inceapa dupa ce a devenit presedinte. Ala in care el, ca primar, a semnat pentru cumpararea unor brosuri facute de tipografia forumului german in care tot el, ca presedinte, semna ca furnizor 9bine, ma rog toate erau semnate de delegati, nu de el, dar conflictul de interese e mai mult decat vizibil, nu doar pe lege)

QUOTE(luck33ro @ 12 Oct 2017, 18:46)
Cine e Justitiarul ala (de ce se ascunde el sub markere negre?) si cum de ti-a dat el tie asa docoment important klause?  laugh.gif
*

Alea sunt publice, pe net, nu mi le-a dat nimeni.
Dar asa cum am mai zis, ele nu au fost publice pe site-urile UM-iste. S-ar putea din aceasta cauza ca cei care se informeaza doar dintr-o unica sursa, cea dictata ierarhic, sa nu fi apucat sa vada ca mai sunt si alte informatii pe planeta.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RZV
post 12 Oct 2017, 20:51
Post #5132


Membru autentic


Group: Members
Posts: 812
Joined: 24 August 05
From: Online




Bine.

Hai, mai da o data sursele alea ne-UM-iste care si-au asumat screenshot-urile respective, inafara de justitiarul.ro.
smile.gif
Merci anticipat.


--------------------
Scott Mountain Bike 1990
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 12 Oct 2017, 22:19
Post #5133


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




Nu e nevoie de surse, scrie pe documente ce procurori si institutii si le asuma. Alea sunt sursele. Da matale singur zoomu.


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RZV
post 12 Oct 2017, 23:01
Post #5134


Membru autentic


Group: Members
Posts: 812
Joined: 24 August 05
From: Online




radmasa.gif
Ataatttt!


--------------------
Scott Mountain Bike 1990
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 12 Oct 2017, 23:38
Post #5135


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Alea sunt niste colaje penibile... un antet si o stampila poti pune pe orice porcarie vrei tu , Catre Mama Omida, justitiara clanului Pardalian!


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 12 Oct 2017, 23:47
Post #5136


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




Pe ce te bazezi? Crezi nemarginit in Johanis? Nu si-a dat singur case cand era primar?


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 12 Oct 2017, 23:55
Post #5137


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




In niciun caz nu ma bazez pe un site obscur (sponsorizat de rusnaci) care nu are nici macar o adresa cunoscuta. o redactie, un telefon sau o persoana de contact.
Nu are rost sa vorbim de date de identificare ale unei firme sau ceva oficial ... smile.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 13 Oct 2017, 04:39
Post #5138


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Iarăși rușii. wacko.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 13 Oct 2017, 10:29
Post #5139


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Tu si cand te trezesti sa te piji dai o geana pe forum????
Ninjosu inca e la capitolul I . Rusii e de vina. Fara sa vrea le creste cota biggrin.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 13 Oct 2017, 10:57
Post #5140


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




La ora aia sunt și spălat și cu cafeluța pregătită și cu rugăciunile de dimineață făcute.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
radian
post 13 Oct 2017, 11:11
Post #5141


gandeste pozitiv: nu spera si nu ai teama...


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 17 January 05
From: petrosani




Sa nu-mi spui ca sari peste micul dejun.


--------------------
dacia logan ambition 2005 - HD 06 LDM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 13 Oct 2017, 11:15
Post #5142


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Nu, țin doar pentru mine.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 13 Oct 2017, 11:17
Post #5143


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Ati vazut pixelul albastru?
Tot asa, o hoarda de platiti/prostiti/orbi au sarit sa spuna ca ce se vede nu e adevarat.
Bine, nici unul nu a mai lins materia fecala pe care a intins-o atunci dupa ce matrozu a recunoscut, dupa ceva ani, ca de fapt da, lovise copilu'.
N-ar mai fi recunoscut unul cat de platit/prost a fost.

necunoasterea istoriei duce la repetarea ei...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 13 Oct 2017, 11:22
Post #5144


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Rușii. Știe ninja.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 13 Oct 2017, 13:48
Post #5145


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




QUOTE(luck33ro @ 13 Oct 2017, 00:55)
In niciun caz nu ma bazez pe un site obscur (sponsorizat de rusnaci) care nu are nici macar o adresa cunoscuta. o redactie, un telefon  sau o persoana de contact.
Nu are rost sa vorbim de date de identificare ale unei firme sau ceva oficial ...  smile.gif
*



Aha, deci sa fim foarte atenti ca site-urile de stiri sa fie sponsorizate de partea corecta, altfel ele clar nu sunt de incredere sau false. Poti sa ne pui o lista cu sponsorii de incredere, aia de la care avem voie sa citim?


Fii antena, ca hartia pusa de klaus are numar de inregistrare pe prima pagina, iar pe ultima scrie Procuror Sef Codrut Olaru. Dar daca n-are redactie, numar de telefon, adresa cunoscuta.. naspa.

De Raiffaisen Leaks ce zici? Da de Panama papers? Alea sunt si mai nashpa, siteuri din nuj ce insule fara redactie, fara numar de telefon, fara legitimatie de presa. Parca ar fi eduard zapadazece nu altceva.



--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 13 Oct 2017, 14:08
Post #5146


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




QUOTE(neumann @ 13 Oct 2017, 14:48)
De Raiffaisen Leaks ce zici? Da de Panama papers? Alea sunt si mai nashpa, siteuri din nuj ce insule fara redactie, fara numar de telefon, fara legitimatie de presa.
*


Nu vreau să par că am opsesii, dar acolo clar e mâna rușilor. blush.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DannyY
post 13 Oct 2017, 14:12
Post #5147


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




QUOTE(neumann @ 13 Oct 2017, 13:48)
eduard zapadazece.
*

Gresit. E zapadaatunceasa.


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neumann
post 13 Oct 2017, 14:17
Post #5148


Membru autentic


Group: Members
Posts: 783
Joined: 6 November 03
From: Spermezeu




QUOTE(DragosP @ 13 Oct 2017, 15:08)
Nu vreau să par că am opsesii, dar acolo clar e mâna rușilor. blush.gif
*



La care din ele?

Poaxa fie si aia mici cu ochii oblici, nu stii niciodata. Parerea mea.


--------------------
... .. ..
Americanii il vor pe Ciolos.. i-au dat si viza!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 13 Oct 2017, 15:57
Post #5149


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Piste tot.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 13 Oct 2017, 17:24
Post #5150


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Ala e un colaj ordinar (poa sa faca si tataie la xerox unu la fel de bun) si de aia nu-si iau raspunderea baietii ... da tot e bine ca au pus Justitiarul si nu Romania Libera la adrisant radmasa.gif


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 13 Oct 2017, 18:37
Post #5151


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




De fapt e justițiarul.ru.


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 13 Oct 2017, 18:42
Post #5152


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




macar le-ati facut reclama ...


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vi_escu
post 2 Nov 2017, 15:17
Post #5153


Membru somnambul


Group: Members
Posts: 1.996
Joined: 13 November 04
From: republica procurorilor




calda, din gandirea prezidentiala:

" Dacă este nevinovat, cinste lui, foarte bine, poate să revină în politică, să meargă înainte și să spună: „domnule, uite, am fost acuzat pe nedrept, dar mi-am dovedit nevinovăția și acum am venit să repar țara”. Super, dar până atunci... "

ce cretin !


--------------------
Logan ABS plus 1,6MPi . 2007
Decat mult si fara rost mai bine putin si prost!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luck33ro
post 2 Nov 2017, 19:48
Post #5154


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.720
Joined: 8 March 06




Nu asa a facut Orban de la PNL ?


--------------------
*** ** ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 2 Nov 2017, 20:17
Post #5155


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




1. Presedintele vegheaza la respectarea Constituției (art. 80 alin. (2) din Constitutie)
2. Constitutia stabileste prezumtia de nevinovatie ca principiu constitutional (art. 23 alin. 11 din Constitutie)
3. Declaratia drepturilor omului zice "orice persoană acuzată de comiterea unui act cu caracter penal are dreptul să fie presupusă nevinovată pînă cînd vinovăția sa va fi stabilită în mod legal" (art. 11 din Carta)
4. Declaratia drepturilor omului zice ca toti oamenii sunt egali in fat legii (deci inclusiv politicienii) - art. 7 din Carta

Aici presedintele a emis o conceptie impotriva prevederilor constitutionale pe care trebuie sa le apere, impotriv dreptului international asumat si de Romania. Excelent!

5. Dovedire nevinovatiei e o tampenie abjecta si infecta. D-aia exista prezumtia de nevinovatie in Constitutie, Codul penal si in Carta drepturilor omului pentru ca numai societatile naziste sau fasciste mai aveau astfel de conceptii ca esti vinovat si tu trebuie sa dovedesti c esti nevinovat. Nici macar coumunistii nu si-au permis asa ceva!
Demni urmasi au puit extremistii europei! Sau tampiti care nu inteleg ce spun, ceea ce e si mai grav, ca nu trebuie sa fie acolo.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vercingetorix
post 2 Nov 2017, 21:03
Post #5156


Dusmanii imi poarta pica, dar n-au valoarea mea...


Group: Members
Posts: 138
Joined: 20 April 06




Foarte tare scrisoarea lui Motocicleanu, i-a tras-o elegant si argumentat fraierului.

Iohannis - Tăriceanu. Scrisoare dechisă după mesajul președintelui

Călin Popescu Tăriceanu îi răspunde lui Klaus Iohannis, printr-o scrisoare deschisă, după ce a fost numit ”obsedat”.

"Domnule președinte Klaus Iohannis,

Încep prin a exprima regretul meu cu privire la atacul pe care l-ați lansat azi la adresa mea ca președinte al Senatului, total nepotrivit pentru demnitatea unui președinte al țării, atât ca limbaj, cât și ca argumentație. Această manieră de exprimare publică devoalează starea dumneavoastră de nervozitate pe care pot s-o înțeleg, dar nu pot s-o accept, stare generată de o serie de adevăruri despre domnia voastră care nu vă convin, dar care au devenit notorii și pe care le-am reiterat opiniei publice zilele trecute. Sunt adevăruri pe care nu mulți îndrăznesc să le prezinte în public de teama unor represalii pe bază de dosare și cătușe. Ei bine, eu nu sunt timorat nici de dosarele pe care le fabrică la comandă zeloasa dumneavoastră colaboratoare, Codruța Kovesi, și nici de alte instrumente utilizate de "statul paralel" pentru arestarea, compromiterea, chiar condamnarea sau îndepărtarea din viața publică a adversarilor dvs. politici.

Concret. Ați afirmat azi că în România nu există nici forțe oculte, nici forțe subterane și nici stat paralel. Ba există, domnule președinte, iar dumneavoastră sunteți produsul acestor forțe, având rolul de a executa întocmai și la timp planurile oculte ale "statului paralel". Doar nu vă închipuiți că ați câștigat alegerile din 2014 pentru inexistente merite politice sau pentru ilegalitățile comise în calitate de primar al Sibiului. Nu. Ați fost ales de "statul paralel" să câștigați alegerile pentru că sunteți șantajabil cu dosare penale și, deci, ușor de manevrat de cei care controlează cu adevărat "statul paralel". Când e vorba despre adversari politici, termenul dvs. preferat este: "penal". Ce adjectiv credeți că vi s-ar potrivi după ce s-a dovedit că familia dvs. a obținut prin fals și uz de fals niște spații locative valoroase la Sibiu în perioada când erați primar?

Afirmația mea, că "statul paralel" există, se bazează pe foarte multele dezvăluiri extrem de concrete, cu subiect și predicat, făcute de personaje care au cunoscut din interior mecanismele malefice ale sistemului. Dezvăluirile au fost făcute cu ocazia audierilor din comisiile parlamentare abilitate și au devenit notorii prin intermediul presei. În lipsă de argumente și nedorind ca opinia publică să afle mai multe, ați ales metoda absurdă a negării evidenței și, în plus, ați refuzat ca, în calitate de șef al CSAT, să luați masuri față de faptele grave prezentate la Parlament, deși aveați obligația s-o faceți.

Ați spus despre mine că am obsesii declarative cu privire la "statul paralel", care ar fi apărut după ce procurorii m-au deferit Justiției. În realitate, lucrurile stau exact invers. Criticile mele consecvente cu privire la practicile abuzive ale DNA, SRI din perioada Maior-Coldea, într-un cuvânt ale "statului paralel", sunt cauza care a dus la fabricarea unui dosar împotriva mea și nu efectul. În plus, vă reamintesc că aceste critici publice sunt făcute cu multă vreme în urmă, de circa 3 ani. "Statul paralel", pe care cu onor îl patronați, a încercat ca și în alte cazuri să mă reducă la tăcere, dar, ce să vezi, rețeta n-a reușit.

Cu referire la persoana mea, ați mai afirmat că "nu fac bine politicii". Aveți dreptate, nu fac bine politicii promovate de dvs. Aveți dreptul să exprimați un punct de vedere, dar de același drept mă bucur și eu. Ca urmare, pentru că legile Justiției se află pe ordinea de zi a Parlamentului, o să împărtășesc părerea mea cu privire la acest subiect, ca să se vadă cine nu face bine politicii.

Domnule președinte, dorința dvs., clar exprimată în declarații oficiale, este ca lucrurile să rămână în Justiție așa cum sunt acum. Sunteți mulțumit de activitatea DNA sub conducerea Laurei Kovesi, nu vă deranjează toate abuzurile dovedite, nu vă deranjează încălcarea brutală a drepturilor omului etc. Țineți neapărat să fiți în continuare cel care numește în funcții pe șefii marilor Parchete și ai ÎCCJ, ca să puteți controla Justiția. Aceasta în pofida declarațiilor prin care pretindeți că vreți o Justiție independentă de politic. Poziția dvs. pe această temă este cea mai convingătoare dovadă că nu doriți o Justiție independentă, ci una controlată chiar de domnia voastră în sprijinul perpetuării mecanismelor "statului paralel". Fără acest "stat paralel", nu aveți nici o șansă să supraviețuiți politic.

În februarie 2016, am depus la Parlament un proiect de lege prin care propuneam ca șefii marilor Parchete și ai ÎCCJ să fie numiți de CSM și nu de vreun factor politic, cum este președintele României. Prin acest proiect de lege am vrut o independență reală a Justiției, dar v-ați împotrivit public. Pe de o parte declarați că aveți încredere în CSM, dar pe de altă parte, nu vreți să cedați controlul asupra Justiției. Această atitudine duplicitară chiar face rău politicii.

Nu în ultimul rând, vă atrag atenția asupra unei alte afirmații pe care ați făcut-o astăzi, prin care v-ați exprimat public împotriva unei decizii a Curții Constituționale referitoare la introducerea unui prag privind abuzul în serviciu. În ultimii ani s-a impus o cutumă necesară la nivelul liderilor politici de a nu politiza deciziile CCR prin critici publice. Este o cutumă pe care am respectat-o pentru că respect Constituția. Dumneavoastră ați încălcat-o și, mai grav, alimentați un curent de opinie conform căruia deciziile CCR și Constituția se respectă doar atunci când servesc intereselor proprii. Se induce astfel percepția că deciziile Curții Constituționale sunt facultative, că pot fi puse la îndoială și, deci, că legea fundamentală a statului poate fi pusă la îndoială.

Vă promit, domnule președinte, că, în ciuda faptului că nu fac bine politicii promovate de dvs., mă voi lupta în continuare împreună cu toți oamenii de bună credință pentru demantelarea "statului paralel", pentru aflarea adevărului despre mecanismele acestui sistem și a participanților la uzurparea puterii alese democratic la alegeri.

Călin Popescu-Tăriceanu
Președintele Senatului României", este scrisoarea integrală făcută publică joi.


--------------------
Dacia 1310 break 1985 pt. export 2 canistre de benzina shpaga la IDMS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 2 Nov 2017, 21:07
Post #5157


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(klaus @ 2 Nov 2017, 21:17)
2. Constitutia stabileste prezumtia de nevinovatie ca principiu constitutional (art. 23 alin. 11 din Constitutie)
*

Inca de acum mai bine de dooj de ani am invatat ca RNP-urile din politica >= cu RNP-urile juridice. Deci, daca esti politician, o acuzatie verosimila ((aka cu parfum de credibilitate) te scoate pe tusa macar provizoriu, adica cel putin pana iti probezi in spatiul public nevinovatia. Principiile constitutionale privesc aplicarea RNP-urilor juridice, valabile pentru Mucea, cetateanul de rand, si nu pentru SuperTruper, megapoliticianul roman.

This post has been edited by dacis: 2 Nov 2017, 21:10


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kato
post 2 Nov 2017, 21:21
Post #5158


Membru autentic


Group: Members
Posts: 234
Joined: 17 October 06
From: barlad




uau!!!! prezumtia de vinovatie...asta e tot ? smile.gif jenant baieti, jenant........ in tarile cu apa calda, fraierii numai daca se zvoneste ca ar pica in pacat demisioneaza! oare de ce? smile.gif la noi e pixelu albastru! smile.gif si mai aveti pretentii!!!! pe cine aparati voi cu postarile voastre??? pe dragnea???tariceanu? ”nevinovatii” abuzati de DNA ???? suntem tara in care infractorii au mai multe drepturi si privilegii decat ceilalti! cine se simte reprezentat de tariceanu, dragnea, liviu pop???(ultimul e exemplu perfect de imbecil, la concurenta cu ala de la agricultura, da ala in prostia lui il mai suspectez de intentii bune).... se dqadea vina pe basescu, dupa aia pe soros si acu se incepe cu agenturile straine! jenant baieti........ mai lucrati la strategie.
p.s. sictir!
p.p.s. se stiu ei, nu e nevoie de nominalizari, nu e asa galule? smile.gif


--------------------
renault scenic 2000 rxt - scenic III 1.6 dci - vs 05 glx vs 79 glx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 2 Nov 2017, 21:24
Post #5159


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(vercingetorix @ 2 Nov 2017, 22:03)
Foarte tare scrisoarea lui Motocicleanu, i-a tras-o elegant si argumentat fraierului.
*


E tare pe naiba.
A scris o scrisoare plicticoasa, lunga si lipsita de nerv.
Putea spune acelasi lucru in 6 randuri, nu trebuia sa dezvolte mitologia transformarii maimutei in fiinta umana.

<span class='edit'>2 Nov 2017, 22:28:</span>
QUOTE(kato @ 2 Nov 2017, 22:21)
in tarile cu apa calda, fraierii numai daca se zvoneste ca ar pica in pacat demisioneaza! oare de ce? smile.gif la noi e pixelu albastru! smile.gif si mai aveti pretentii!!!!
*

Aici ai dreptate!
Doar ca in tarile alea nici nu se pune problema ca unul care a facut fals in acte si uz de fals ca sa-si insuseasca o casa, constatat de instanta in mod definiiv (deci nu un zvon amarat) sa nu demisioneze instantaneu, cum zici tu.
La noi nu, e deranjat personajul de decizia justitiei, face o cale extraordinara de atac (respinsa, deci definitiv constata de instanta falsul si uzul de fals).

Da, ai dreptate, ar trebui multi sa-si dea demisia.
Dar nu prea se intampla...

This post has been edited by klaus: 2 Nov 2017, 21:29


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dacis
post 2 Nov 2017, 21:29
Post #5160


Membru autentic


Group: Members
Posts: 380
Joined: 24 March 04
From: dealurile oable ale Mioritei




QUOTE(kato @ 2 Nov 2017, 22:21)
uau!!!! prezumtia de vinovatie...asta e tot ? smile.gif jenant baieti, jenant........ in tarile cu apa calda, fraierii numai daca se zvoneste ca ar pica in pacat demisioneaza! oare de ce? smile.gif
*

blink.gif blink.gif blink.gif

PS Si io ce zisei, bre? Nu fix asta? ohmy.gif `


--------------------
DACIA Logan KissFM 1,4 2008
dacis
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DaciaClub - Reno Bot
post Reguli topic / Topic rules
Post #


Mesaj automat









Super, inca un topic politic.

Pe scurt:
-vorbeste decent
-ataca idei cu argumente
-nu ataca persoane (mai ales colegi de pe forum, dar nu numai)


--------------------
Go to the top of the page
272 Pages « < 170 171 172 173 174 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 02:05
Forum Renault