DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> BELGIAN GP, Detalii despre circuit

hellcat
post 30 Aug 2009, 16:29
Post #31


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Oau, de cand trebuie sa dai prioritate la boxe? radmasa.gif
Inca o mostra de subiectivism din partea comisarilor, pionii lui bernie...cred ca nu se doreste implicarea lui Weber in lupta pt titlu. Cumva sa fie motiv faptul ca Weber e vocea pilotilor in relatiile cu mai marii si de multe ori au existat opinii diferite? wink.gif


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fisicooo
post 30 Aug 2009, 16:53
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 20 March 06
From: Constanta




in weekendul acesta am asistat la o minune in formula 1 pe cel mai frumos circuit din campionat in care cu adevarat pilotul conteaza nu masina. Fisichella a dat clasa la toti azi cu un trabant daca putem spune asa a facut pole position in cursa a fost cel mai rapid mai rapid ca Kimi noroc cu linia dreapta si kersul de la Ferrari ca altfel Ferrari nu avea nici o sansa (Force India nu are kers).Apropo de cursa in prima curba Kimi a trisat a luat-o pe exterior mult deci nu a trebuit sa franeze mult si a iesit cu viteza mai mare decat toti concurentii a intrat pe 5 in curba a iesit pe 3 deci clar a fost avantajat astept dintr-un moment in altul o penalizare pt. Ferrari dar cum FIA trage cu echipa lui peste Ferrari nu cred ca o sa vina in fine e strigator la cer exact acelasi lucru s-a intamplat anul trecut tot la SPA dar in ultima curba cu Hamilton culmea tot cu Kimi a fost faza si atunci binenteles Hamilton a fost penalizat.

In privinta angajarii lui Fisico la Ferrari pentru Monza si restul sezonului eu zic ca ar face o mare prostie Giancarlo sa se duca la echipa italiana.De ce? Simplu Fisi a vrut toata viata sa concureze pt. Ferrari din 97 pana in 09 a declarat in fiecare an ca piloteaza gratis pt. Ferrari el fiind italian retineti in schimb Ferrari ce a facut nici nu l-a bagat in seama si a angajat piloti mediocri Irvine,Barichello,Salo,Masa culminand cu Badoer si acum la final de cariera la 36 ani vor sa il angajeze sa ii scoata din rahat (doar pentru 2-3 curse) nu multumesc le-as spune.Pentru asta ii urasc pe Ferrari din totul sufletul pt. faptul ca nu angajeaza piloti italieni. mad.gif


--------------------
Dacia Logan 1,5 dci 2006, laureate - CT-02-SEY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 30 Aug 2009, 17:08
Post #33


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Si noroc cu safety car-ul...ca nu mai punea mana Raikkonen pe Fisichella!

Si SC a iesit inoportun...de ce?...pt ca incidentul s-a petrecut in spatele plutonului (urmatoarea trecere se facea dupa minim 3 minute), pilotii erau bine mersi dupa bariere, masinile pe iarba.
De fapt rectific, nu inoportun, ci conform regulamentului. Regulament prea pentru fetite.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 30 Aug 2009, 17:55
Post #34


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Un singur lucru am de zis.... FINALLY !!!

QUOTE(Fisicooo @ 30 Aug 2009, 17:53)
1. Fisichella[...]a a fost cel mai rapid mai rapid ca Kimi noroc cu linia dreapta si
2. kersul de la Ferrari ca altfel Ferrari nu avea nici o sansa (Force India nu are kers).
3. Apropo de cursa in prima curba Kimi a trisat a luat-o pe exterior mult deci nu a trebuit sa franeze mult si a iesit cu viteza mai mare decat toti concurentii a intrat pe 5 in curba a iesit pe 3
*



Ptr. pct. 1... aici...sa-mi spui cam cine a mers si cam pe ce loc s-a situat maretul fisichela in timpii pe tur.
Pct.2 ...kers = greutate suplimentara, deci force india era mai usoara... so...nu tine... fiecare isi alege strategia...masina mai usoara, timpi mai buni, masina mai grea dar cu posibilitate ca in anumite puncte sa poti avea un pic de putere in plus.

Pct.3...cand se scurtcicuiteaza e clar...cand o iei pe aratura si cu iarba si pe praf si foaaarte larg nu e nici o penalizare... si mai uita-te la reluari...intra in curba de pe 3 si reintra pe 3, in curba urmatoare venind pe 2... Daca ar fi de castigat de ce nu o iau toti pe aratura? Aaa si inca un lucru...e evident cum era cat p-aci sa fie lovit astfel ca a evitat coliziunea...lucru care nu l-a reusit button de la prostu' satului de la reno..

Cu SC...sunt perfect de acord...nu avea ce cauta pe pista...

This post has been edited by dantes: 30 Aug 2009, 18:09


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 30 Aug 2009, 19:12
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




QUOTE(hellcat @ 30 Aug 2009, 16:29)
Oau, de cand trebuie sa dai prioritate la boxe?  radmasa.gif
Inca o mostra de subiectivism din partea comisarilor, pionii lui bernie...cred ca nu se doreste implicarea lui Weber in lupta pt titlu. Cumva sa fie motiv faptul ca Weber e vocea pilotilor in relatiile cu mai marii si de multe ori au existat opinii diferite? wink.gif
*



Am vazut pe bbc cursa, comentatorii ziceau ca la acest incident pilotul din spate a fost nevoit sa franeze si de aceea s-a acordat penalizarea. Ziceau ca au mai fost situatii de genul asta unde pilotii nu au trebuit sa franeze si totul a fost "regulamentar".

Cei de la scuderie ziceau ca Raik trage ca disperatu din cauza force india, au fost tari cursa asta.


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 30 Aug 2009, 19:19
Post #36


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Este sarbatoare!!!!!!!! Ferrari nu a uitat sa castige! Nu pot sa cred.
Ce buni sunt acesti Ferrari! plange.gif plange.gif
Un sezon de rahat de pentru ei, o victorie care ma lasa rece. M-am bucurat initial pentru victoria asta, insa, gandindu-ma la ce sezon au avut si unde se afla ei de fapt comparativ cu Brawn GP si Red Bull Renault, s-a dus dracului toata bucuria. Oricum, e super tare : clasamentul etapei incepe si se termina cu Ferrari.

QUOTE(Hack @ 30 Aug 2009, 14:27)
Kill Miki!!! gun3.gif
*


Kill Miki!!! Kill Bonifaciu!!!

Sa ramana Soni Dobai si cu Marinescu.

30 Aug 2009, 19:21:
Si, ca sa dau Cezarului ce este al Cezarului, Bravo Fisichella! Super cursa a facut, ca sa nu mai zic de rezultatul din calificari. Puteam sa jur ca are benzina putina si ca va merge pe 3 opriri. Nu mi-am inchipuit ca poate fi atat de rapid.

This post has been edited by sorin_f39: 30 Aug 2009, 19:21


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 30 Aug 2009, 21:49
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Oare Fisco nu putea mai mult sau s-a multumit cu locul 2? Sincer, cred ca putea mai mult! Dar s-a gandit ca daca intra in duel cu Kimi poate sa se duca si locul 2!
Pe pilotul ala care comenteaza in studio si pe care miki il intreaba mereu ce parere are il cheama dodoasca sau cum dracului ii zice miki?
Si o intrebare pentru fanii Ferrari care sunt fani si la bine si la greu dupa spusele lor: Oare criza financiara e asa de mare incat nu pot sa aduca un pilot cat de cat! Trebuie neaparat ca boul de Badoer sa le terfeleasca imaginea in asemena hal?
Intreb si eu desi nu am nici o afinitate pentru Ferrari! E jenant zic eu!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 30 Aug 2009, 21:59
Post #38


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




E jenant, asa este. I-au facut cadou 2 curse, probabil o sa-i faca un cadou si la Monza.
Eu nu inteleg aspectul asta : pana acum Badoer nu a avut loc la Ferrari. Nici cand Schumi era accidentat, nici ca pilot secund in locul lui Irvine sau Barichello etc. Ce naiba tot incearca Ferrari? Sa-si spele pacatele fata de Badoer? Acum, cand el nu a pilotat in acest sezon deloc? Dar de ce nu i-au facut loc la una dintre echipele din campionatul mondial FIA GT? Au acolo si masini Ferrari, dar si Maserati.
Iar Sebastien Bourdais sta pe tusa.

Personal, nu imi convine inlocuirea lui Massa cu Badoer.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 30 Aug 2009, 22:32
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




politica...e ......


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tomcat
post 31 Aug 2009, 06:43
Post #40


membru


Group: Members
Posts: 1.367
Joined: 12 October 07
From: Bucuresti




Trebuie sa recunosc faptul ca masina Ferrari este mediocra. A tras Kimi de ea toata cursa si degeaba. Fisichella a stat in maxim 2 secunde. La a doua intrare la boxe mecanicii s-au miscat bine si Kimi la iesire a luat un avans de 2,1 sec. Credeam ca este momentul in care se va desprinde si nu vor mai fi probleme, dar nu a fost asa. Fisico a venit iar in 0,8--1 sec.
Slab! Degeaba este Kimi "PILOT" daca fierul nu il ajuta.
Cit despre Badoer- cum spuneam si data trecuta, nu va trece niciodata de locul 10. Nu stiu ce este in mintea lui Montezemollo.
Ce ghinion pt Alonso cu roata aia nenorocita. In momentul in care a depasit jumatatea cursei si nu facuse alimentare eram convins ca va lua locul trei. Toti ceilalti urmau sa alimenteze cu 15 tururi inainte de final.

MIKI - animalut cu suflet mic, negru si pervers!
O plaga de care nu vom scapa!


--------------------
Dacia Logan MCV 2008 - 1,5 DCI Skoda Octavia - B--000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 31 Aug 2009, 06:48
Post #41


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Sincer mi-a parut rau si de hamham si de alonso... ambii aveau skillul si fierul necesar unui podium...si la cum se anunta strategia lui alonso si la cum a mers mercedesul....era interesant... Dar..asta e... Mergem inainte....

Monza o sa devina interesanta si ptr. combativitate dar si ptr. schimbarile care vor apare in echipa Ferrari... sa vedem ce o fi...


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 31 Aug 2009, 07:51
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




O cursa chiar spectaculoasa, cu multe depasiri. Kimi a mers impecabil, mi-a placut cum l-a depasit pe Kubica, si apoi pe Fisichella, si a castigat intr-o maniera de adevarat campion. Bravo!
Fisicoo, imi pare rau pentru tine, dar eu nu-l consider pe Giancarlo un pilot mare, a clacat de atatea ori in momente cheie, Alonso l-a dominat clar in 2005 si 2006, Kovalainen la fel in a doua jumatate a lui 2007. E un bun pilot, talentat, dar nu extraordinar.
Alonso a facut o cursa impecabila, a depasit 4 masini la start, a mers foarte bine, si daca nu era problema aia tehnica pacatoasa, avea sanse foarte mari de a termina pe podium. Pacat sad.gif Speram ca la Monza el si Grosjean sa mearga si mai bine si sa nu mai aibe atata ghinion.


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 31 Aug 2009, 08:32
Post #43


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




QUOTE(Modus @ 31 Aug 2009, 08:51)
dar eu nu-l consider pe Giancarlo un pilot mare, a clacat de atatea ori in momente cheie, Alonso l-a dominat clar in 2005 si 2006,
*


Modus, Fisichella a debutat in 2005 cu victorie in Australia pentru Renault, dupa care Briatore i-a explicat intr-un anume fel ca e mai bine sa-l ajutam pe Alonso, ca sunt multi bani la mijloc...si pentru mine si pt tine...
Si scenariul s-a repetat si in 2006.



--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 31 Aug 2009, 08:45
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Hai sa fim seriosi, Fisichella nu a fost niciodata mai bun ca Alonso. Iar atunci cand era in spatele acestuia, a gresit de atatea ori. Cum iti sustii afirmatia?


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 31 Aug 2009, 12:35
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Kimi a fost treaz cursa asta, altfel nu-mi explic cum de a castigat. Cat despre Badoer... death.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 31 Aug 2009, 14:11
Post #46


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(liviu2004 @ 30 Aug 2009, 19:12)
Am vazut pe bbc cursa, comentatorii ziceau ca la acest incident pilotul din spate a fost nevoit sa franeze si de aceea s-a acordat penalizarea. Ziceau ca au mai fost situatii de genul asta unde pilotii nu au trebuit sa franeze si totul a fost "regulamentar".
*


Stiti ce nu inteleg eu : de ce trebuie sa sufere pilotul in astfel de cazuri?
De ce nu se penalizeaza echipa cu cateva puncte bune si / sau cu o suma mare de bani? Pilotul nu are de unde sa stie daca vine cineva sau nu. Pe cand mecanicul sef, acadeaua, ii da drumul sa plece. Echipa ar trebui penalizata. Pilotul sufera degeaba si fara sa aiba vreo vina.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
miki
post 31 Aug 2009, 14:23
Post #47


#Hırsızlargibigeceniniçine


Group: Members
Posts: 1.002
Joined: 30 July 02
From: Bucuresti




QUOTE(Hack @ 30 Aug 2009, 15:27)
Kill Miki!!! gun3.gif
*




Am impresia ca vrei sa vin pina la tine...


--------------------
Renault Sedan 1.6 16V / Megane IV 1.33 TCE 2004 / 2019 - XX-B-XXX
#Hırsızlargibigeceniniçine

Funken Kurbelwelle
Uzun Araç!
Değer Așılırsa
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fisicooo
post 31 Aug 2009, 19:02
Post #48


Membru incepator


Group: Members
Posts: 70
Joined: 20 March 06
From: Constanta




La Renault s-a stiut dintotdeauna ca Alonso e Dumnezeul pe pamant niciodata Fisi si Alonso nu au alergat in conditii egale cu masini egale poate doar in primele 3 curse ale fiecarui sezon cand Fisi i-a cam dat clasa spaniolului dupa s-a intamplat ceva toate piesele noi toate evolutiile masinii erau puse la Alonso Fisi era lasat la si altii.Toate astea din cauza lui Briatore un jeg de om care l-a dat afara pe Trulii de la Renualt in 2004 cand il domina pe Alonso in campionat ( de fapt l-a atentionat Trulii pe Fisico sa nu faca greseala vietii lui sa se duca la Renault),in anii 2005 si 2006 stim ce s-a intamplat probleme tehnice numai la Reanult-ul lui Fisi ba ii bubuia motorul ba i se oprea motorul la pit in schimb Alonso mergea ceas buunnnnn 2007 dezastru la Renault a plecat Alonso s-a instalat haosul toti si-au bagat piciorul, masina dezastru si in 2008 si 2009 cine revine la Renault Dumnezeul Alonso si Piquet a fost pilotul de sacrificiu care stim cu toti cum a incheiat la Renault cu un mare scandal.
Dar marea bomba zilele astea a aparut dintr-o declaratie a lui Nelsinioo care confirma faptul ca incredibil a fost obligat sa intre in zid ca sa intre SC si sa castige Alonso.
Uitati domnilor ce se intampla la Renault si cine este Briatore.
Uramtorul pilot care o sa fie umilit la Renault e saracul Grosjean .
Dar Dumnezeu nu doarme si Alonso a simtit pe pielea lui in 2007 cum e sa fii lucrat de echipa la McLaren.

Deci in concluzie lumea Formulei 1 este o lume perversa in care in nici un caz nu castiga cu adevarat pilotul cel mai bun trebuie sa vina circuite din astea vechi ca Spa sau Monaco ca sa se mai vada putin adevaratul talent al pilotilor cine este cu adevarat bun si cine nu .


--------------------
Dacia Logan 1,5 dci 2006, laureate - CT-02-SEY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 31 Aug 2009, 19:13
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Sa ma scuzi dar Nelsinho nici macar nu trebuia sa primeasca ordine, cei de la boxe trebuiau sa aiba un pic rabdare, ca intra nepotul cu masina in zid singur!
Vis-a-vis de teoriile conspirationiste cum ca Fisico era mai bun, nu vom afla niciodata! Alonso e sponsoraizat de Santander-adica O GRAMADA DE BANI- Fisico mai putin!
Si pe acelasi fir, din calculator se pot altera o gramada de date si apoi pot fi retransmise! Si asa se duce dracului masina!
@Ferrari: Sa-si ia dracului pilot ca pana si pe mine ma irita cum se face Badoer de ras! La astia, prin ziarele din Londra, scria ca la ultima cursa in afara de 4 amenzi pentru depasirea vitezei la standuri si inca ceva, dupa cursa cand a parcat masina in parcul inchis a lovit alta masina!
@Miki: esti un bou! Si nu ma refer la utilizatorul miki de pe forum! Sau poate o fi chiar Miki A.!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 31 Aug 2009, 19:24
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




Fisicoo, suferi de teoria conspiratiei. NICIODATA nu a fost in primele 3 curse consecutive Fisichella superior lui Alonso, ci doar intr-una. Iar in Malayesia 2006 din cauza faptului ca mecanicii au alimentat gresit masina lui Alonso cu mult mai multa benzina (ca sa vezi ca si la masina lui Alonso au aparut probleme).
Nu ai cum sa-l compari pe Alonso (cel mai bun pilot la ora actuala) cu Fisichella, un mediocru.


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 31 Aug 2009, 19:28
Post #51


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Modus, am impresia ca prin 2005, 2006 tot pe idolul tau miki il ascultai. Asta e.


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 31 Aug 2009, 20:26
Post #52


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




QUOTE(Modus @ 31 Aug 2009, 19:24)
Alonso (cel mai bun pilot la ora actuala)
*


Nu cred ca inteleg. Poate imi explici tu. Ceva nu e in regula in afirmatia ta.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Manuel
post 31 Aug 2009, 20:28
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.116
Joined: 27 November 02
From: VASLUI




QUOTE(hellcat @ 31 Aug 2009, 20:28)
Modus, am impresia ca prin 2005, 2006 tot pe idolul tau miki il ascultai. Asta e.
*




A repetat-o mikidutsa si duminica. smile.gif


--------------------
Opel Astra J Sports Tourer Active 2013 / 2.0 CDTI / 165CP - VS15CMA
"Base e un bou betiv." (corbex)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 31 Aug 2009, 20:44
Post #54


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




"Ferrari are expected to wait until later this week before announcing any decision on whether Luca Badoer will race again for the world champions at next month’s Italian Grand Prix." rugaciune.gif

Imi pare rau pentru Badoer, dar chiar sper sa fie inlocuit (cu Bourdais).


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Hack
post 1 Sep 2009, 06:40
Post #55


Megan' ti-ai luat?!


Group: Members
Posts: 5.147
Joined: 12 April 07
From: The Moon




QUOTE(miki @ 31 Aug 2009, 15:23)
Am impresia ca vrei sa vin pina la tine...
*


Te tine? huh.gif boxing.gif Vezi ca e Miki nu miki laugh.gif .


--------------------
Reno Megan' Sedan 2.2 2007 Expression 1.6l/16V/110CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Modus
post 1 Sep 2009, 07:58
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.482
Joined: 21 August 08




QUOTE(hellcat @ 31 Aug 2009, 19:28)
Modus, am impresia ca prin 2005, 2006 tot pe idolul tau miki il ascultai. Asta e.
*



Explica te rog

1 Sep 2009, 07:59:
QUOTE(sorin_f39 @ 31 Aug 2009, 20:26)
Nu cred ca inteleg. Poate imi explici tu. Ceva nu e in regula in afirmatia ta.
*



Si cine e cel mai bun pilot la ora actuala?

This post has been edited by Modus: 1 Sep 2009, 07:59


--------------------
Renault Clio GTLine 1.5 dCi EDC 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 1 Sep 2009, 08:59
Post #57


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




E greu de spus cine este cel mai bun acum. Eu zic ca Hamilton (nu-mi place sa recunosc asta, dar n-am ce face), Raikkonen (chiar) sunt la acelasi nivel cu Alonso. Massa si Kubica sunt si ei destul de aproape de cei 3 de mai sus. Iar in maxim 2 sezoane, Vettel va fi si el printre cei mai buni. Asta e parerea mea.
Nu stiu daca e bine sau nu, dar oricum, nu pot fi de acord cu catalogarea : "Alonso e cel mai bun la ora actuala". Doar cel mai titrat dintre pilotii aflati inca in activitate.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 1 Sep 2009, 10:53
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Eu nu cred ca Bourdais e pilot slab! Ani de zile, i-a cam insirat pe aia din Cart!
A, ca la Torro Rosso nu a stralucit,da, dar nici masina nu era vreo piesa!
Oricum,sincer, pentru cariera lui, chiar vreau sa vina la Ferrari!


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hellcat
post 1 Sep 2009, 11:53
Post #59


FrontYard Motorsport


Group: Moderatori
Posts: 5.628
Joined: 25 April 04
From: Dieppe




Nu sunt un fan Alonso, pur si simplu nu-mi place...si ca persoana mi se pare asa...un tip comun.
Insa daca lua el si titlul in 2007 si facea un mic hat-trick?
Acum era pe alti cai...si poate cel mai bun pilot. wink.gif


--------------------
Renault Clio bicorp 1.4 16v 2002 expression
Commencal Premier HD1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tomcat
post 1 Sep 2009, 11:54
Post #60


membru


Group: Members
Posts: 1.367
Joined: 12 October 07
From: Bucuresti




Nu cred ca Bourdais va veni la Ferrari. Nu stiu de ce, dar nu cred.
Eu personal l-as lua pe Kubica.


--------------------
Dacia Logan MCV 2008 - 1,5 DCI Skoda Octavia - B--000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:08
Forum Renault