DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sanie Radiocasetofon, pentru evitarea furtului + spargerii

the_erty
post 16 Sep 2005, 15:50
Post #31


Membru incepator


Group: Members
Posts: 35
Joined: 21 June 05




Baieti, stati linistiti ca se fura si cass de Logan si alte scule cu fata detasabila.Singura sol este sa il puneti pe sina si sa il luati din masina cand o lasati mai mult undeva + eventual alarma.
Mie mi-au furat cass sapt asta : stricat incuiatoare sofer(era scoasa in afara)+scos cass din bord LA MARE MESERIE (bordul e OK).Ce mai pui ca au si incuiat-o la loc dupa... laugh.gif
Valoare despagubita pe casco de Asiban pt cass : 130 euro -> la banii astia+ceva diferenta poti sa iti iei ceva cu mp3, si nu stiftul ala de la Dacia.
Partea proasta e ca tre sa imi schimb toate incuietorile; chestie naspa daca stai sa te gandesti ca Gigelus de la service da toate plasticele de pe usi jos si nu cred ca le mai pune la loc calumea blink.gif iar ca sa iti faci comanad doar ptr butucul bulit, la Cobalcescu dureaza vreo luna wacko.gif inadmisibil.
Sa nu va mai spun ca 3 butucuri =aprox >3 mil (in ipoteza in care schimba doar partea metalica din cheie) +cd aprox 5 mil ---->>> banipe care ii vad de la asigurare peste vreo luna si ceva mad.gif


--------------------
Dacia LOGAN Laureate 1.4mpi - BZ xx XXS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristush
post 16 Sep 2005, 23:31
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 38
Joined: 24 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(the_erty @ 16 Sep 2005, 15:50)
......    iar ca sa iti faci comanad doar ptr butucul bulit, la Cobalcescu dureaza vreo luna wacko.gif  inadmisibil.


post-336-1110552475.gif
Se pare ca perioada asta nu depinde de service. Ei fac o comanda la Dacia in functie de seriile masinii (de pe factura primita la achizitionare) si dureaza cam o luna pana vine butucul de la Pitesti.


--------------------
Dacia Logan Preference 1,4MPI - B-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kurupt
post 18 Sep 2005, 10:05
Post #33


Membru autentic


Group: Members
Posts: 282
Joined: 29 May 05




QUOTE
fete se gasesc " la liber" pt orice model de cd..mp3 ...cas...si nu costa asa de mult....

Nu stiu unde gasesti tu fata la Hu meu Alpine 9826 model facut pt piata din america, care teoretic nici nu a fost comercializat in europa, mai ales la pret acceptabil? Si daca cineva imi fura ce naiba face cu HU fara fata detasabila?


--------------------
Logan Ambiance - #####
--=-- The KING Of The Hill --=--
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andradeea
post 28 Sep 2005, 08:43
Post #34


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 28 September 05




Buna dimineata.
as dori sa aflu daca a pus cineva sanie pt. radiocd-ul din dotare la ADRAS si daca da cat a costat? nu as vrea sa merg sa ma fac de ras sau sa fiu tzepuita , mai ales ca de-abia mi-am luat masinuta si sincera sa fiu inca nu m-am dumirit ce si cum?

multumesc foarte mult pt eventualele raspunsuri


--------------------
Logan Ambition 1,6 - B044731
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mano
post 28 Sep 2005, 14:06
Post #35


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 14 April 05




QUOTE(andradeea @ 28 Sep 2005, 09:43)
Buna dimineata.
as dori sa aflu daca a pus cineva sanie pt. radiocd-ul din dotare
*



Nu am raspuns la intrebarea ta dar pentru radiocd-ul din dotare devine incomod sa incarci codul si sa rememorezi posturile de radio in fiecare dimineata daca l-ai luat seara in casa. Poate mai util ar fi sa schimbi cu totul radiocd-ul cu unul care se monteaza pe sina.


--------------------
Dacia Logan Ambition - IS xx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stf79
post 28 Sep 2005, 14:43
Post #36


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 27 January 05




QUOTE(andradeea @ 28 Sep 2005, 08:43)
Buna dimineata.
as dori sa aflu daca a pus cineva sanie pt. radiocd-ul din dotare la ADRAS si daca da cat a costat? nu as vrea sa merg sa ma fac de ras sau sa fiu tzepuita , mai ales ca de-abia mi-am luat masinuta si sincera sa fiu inca nu m-am dumirit ce si cum?

multumesc foarte mult pt eventualele raspunsuri
*


Da, se poate pune, costa cam 700000, alaturi de ADRAS unde se pun si alarme.
Dezavantaje, introduci codul de fiecare data, la aprinderea pozitiilor, rcd nu isi mai reduce intensitatea luminii display-ului, optiunea de marire a volumului odata cu viteza nu mai este valabila.


--------------------
Dacia Logan Ambition, 1300 disparuta in misiunea REMAT 2005,
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andradeea
post 29 Sep 2005, 09:25
Post #37


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 28 September 05




Am priceput. va multumesc pt raspunsuri.

ma voi reorienta catre un alt aparat. o zi buna tuturor


--------------------
Logan Ambition 1,6 - B044731
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 17:16
Forum Renault