DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> logan 1.5 dci 2007, fum negru

iordache123
post 2 Dec 2017, 21:40
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 12 November 17




Salut ! sunt incepator si am un logan 1.5 dci la care.intampin urmatoarele probleme :
1. masina scoate fum negru la mers constant
2.cateodata de exp azi nu pleca dp loc ! eram in viteza 1 si nu se accelera , turometrul se ducea in 2000 -2500 dar nu se accelera ! greu de tot si a intrat in regim normal insa dupa ce am turato putin (eram in peco voiam sa plec dp loc)
Rog un cunoscator sa imi zica ce ar putea fii ! Mersii


--------------------
logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sunshine
post 28 Dec 2017, 21:27
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 28 December 17




QUOTE(iordache123 @ 2 Dec 2017, 22:40)
Salut ! sunt incepator si am un logan 1.5 dci la care.intampin urmatoarele probleme :
  1. masina scoate fum negru la mers constant
  2.cateodata de exp azi nu pleca dp loc ! eram in viteza 1 si nu se accelera , turometrul se ducea in 2000 -2500 dar nu se accelera ! greu de tot si a intrat in regim normal insa dupa ce am turato putin (eram in peco voiam sa plec dp loc)
Rog un cunoscator sa imi zica ce ar putea fii ! Mersii
*




Salut,

eu sunt in cautarea unui logan diesel, am deja unul pe benzina 1.4 si sunt f multumit.
am fost in targul de masini din craiova si am pus ochii pe una care desi e din 2007 nu are pic de rugina, totul pare nou, masina arata 80 de mii de km in bord ...dar scoate fum. mi-a placut tare rau masina si mi-am luat un tester de la http://carpulse.ro l-am pus si ii da eroare pe bujii si inca ceva legat de avans. tu ai rezolvat problema? poate scoate fum de la bujii?
masina e 1350 de euro, e pomana, cred ca nu mai astept raspunsuri multe si ma duc si o iau...

This post has been edited by sunshine: 28 Dec 2017, 21:29


--------------------
dacia logan 2005 1.4 mpi - dj05xxr
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
robbie_ro
post 29 Dec 2017, 10:25
Post #3


-----------------------


Group: Members
Posts: 459
Joined: 25 June 07




QUOTE
poate scoate fum de la bujii

La diesel, bujiile au rol de preincalzire a camerei de ardere si functioneaza circa 3-6 secunde la punerea contactului (pana se stinge martorul din bord). Exclus fum din cauza bujiilor incandescente.

Dupa culoarea fumului iti poti da seama de la ce provine: ulei, lichid de racire sau motorina in exces.

29 Dec 2017, 10:27:
QUOTE
masina e 1350 de euro, e pomana,

Daca un lucru e prea bun ca sa fie adevarat, atunci mai mult ca sigur nu este.

This post has been edited by robbie_ro: 29 Dec 2017, 10:27


--------------------
Dacia Logan 2007, Laureate Plus
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 22:57
Forum Renault