DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vitezomani ?

Esti vitezoman ?
 
Intotdeauna merg "pedal to the metal" . [ 34 ] ** [7.87%]
Am fost cand mi-am luat carnetul , acum merg normal . [ 51 ] ** [11.81%]
Doar in oras . [ 8 ] ** [1.85%]
Doar in afara orasului . [ 54 ] ** [12.50%]
Sunt un vitezoman moderat :D [ 244 ] ** [56.48%]
Merg incet . [ 41 ] ** [9.49%]
Total Votes: 432
Guests cannot vote 
bion
post 3 Jan 2011, 11:56
Post #151


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Care-i poanta ca io nu m-am prins. unsure.gif
Dr. auspuff daca tu esti un om calm mie-mi trece chelia. Probabil ai o aparenta calma dar in realitate... biggrin.gif biggrin.gif

This post has been edited by bion: 3 Jan 2011, 12:10


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Richelieu
post 3 Jan 2011, 12:00
Post #152


altă scursură umană


Group: Members
Posts: 312
Joined: 22 July 10
From: Scursureștii de Pădure




Dr. auspuff nu prea s-a bucurat de apreciere in copilarie si o cerseste acum prin toate mijloacele posibile.


--------------------
0.00 % :((
Teacher's, e valabil citatul filozofului Marty! Ia incet sa nu te ineci!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 3 Jan 2011, 14:53
Post #153


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Ceva obiectiv esti capabil sa scrii vis a vis de subiect ?

Pot si eu sa incep sa fac analiza felului in care postezi pe toate topicurile. Preferi varianta sarcastica a la dr. House ? Imi iese foarte bine tongue.gif

Bioane, nu-i nici o poanta, doar 5 minute de condus corect. Cand capat continutul din celalalt telefon, ca tot veni vorba de BeMWE ruginit, intalniram unul. Partea mai putin amuzanta este ca avea un copilas in spate, care statea in picioare intre scaune sa vada drumul, iar tacso depasea ca un descreierat. La un moment dat opereaza o depasire minunata in localitate, probabil dubland lejer viteza legala.

Bucatzel spre exemplu nu-i de acord cu stilul asta de mers, insa isi exprima punctul de vedere ca un om cu IQ din 3 cifre. Motivul lui este logic. N-are pofta sa tot depaseasca. Nu-l intereseaza castigul de timp pe o ruta scurta. Practic nici pe mine. Pe arad-timisoara nu depasesc decat pe cei care merg chiar prea incet tongue.gif
Mi-s complet de acord cu stilul lui de condus, chiar daca nu-l aplic personal.

LE > consumul pe CB 6.3% in final. Consum de mare vitezoman.

This post has been edited by dr_mKe: 3 Jan 2011, 15:24


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 3 Jan 2011, 15:46
Post #154


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




TIR-urile alea mergeau sigur regulamentar, adica 90, ca mai mult nu pot si cu mai putin nu merg.

Daca unul care merge cu 90 va incurca...pe un drum pe care viteza maxima legala e 90...pai atunci ce se mai poate comenta.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yhattori
post 3 Jan 2011, 15:56
Post #155


*


Group: Members
Posts: 491
Joined: 18 August 09




daca nu esti primul, esti ultimul!


--------------------
* * *
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 3 Jan 2011, 16:22
Post #156


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.226
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Doctore... nu te-am vazut conducand decat o data, prin oras. N-am ce sa imi fac parere din atat. Da' macar in filmuletele de le-ai postat amu' vad ca depasesti calm, cand e timp, nu in disperare ca multi altii din trafic.

Pe mine m-o calmat deplasarile Timisoara-Arad. de nenumarate ori, ma depasea cate un disperat cu prima ocazie pe care-o prindea, iar cand ajungeam la destinatie, si eu, si el stateam la acelasi semafor, doar ca el era la cateva masini mai in fata. Pai pen' ce sa ma tot holbez, am loc, n-am loc, pentru 5-10 minute nenorocite?

Si la rutele lungi, rationamentul e cam acelasi, doar ca se multiplica diferentele.

O singura data am scos timpi "record" pe Sibiu-Arad, si aia o fost in prima zi de pasti, cand toti stateau acasa si-si ciocneau ouale,iar tirurile n-aveau voie sa circule. Culmea, mergand relativ legal(*). Probabil ca data viitoare cand o sa mai vad drum asa gol, va fi cand o avea romania autostrazi.

(*)Adicatelea:
60 in localitati, 80-100-120 (functie de drum) afara. Viteza medie 75 km/h
In mod normal, rar trec de o viteza medie de 60 km/h.

This post has been edited by bucatzel: 3 Jan 2011, 16:27


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rodi
post 3 Jan 2011, 16:40
Post #157


Membru autentic


Group: Members
Posts: 648
Joined: 2 November 10




1. Sa zicem ca ... Octavia,
sau ce vreti voi sa va imaginati de la acest standard spre alta marca, superlativa
merge cu 90 in spatele unei coloane pe o sosea rapida cu limita de viteza X kmh.

Ca sa depaseasca o coloana , vitezomanul calca pana la X+y kmh.

Dar el intalneste un radar fix care il ,,arde" cat +y de sofer curajos a avut.

Suntem in Europa, dar la noi echipajul de la marginea drumului, este neputincios. Nu potoleste ,,curajul" accelerat de adrenalina al unora, intr-un trafic intens.

2. Cand erau radare fixe, segmentul acela de drum care era fotografiat era o portiune periculoasa, marcata cu panouri avertizoare , cum este si acum.

Numai ca radarul a disparut, sunt unii vitezomani dar disciplinati, statistic pericolul este mic pentru ca echipajele mobile ... patruleaza... inopinat...

Dar nu stau tot timpul in acel loc... Portiunea aceea periculoasa este acolo... Radarul este... acoperit.

In Spatiul Schengen, mai putin 1/2 din Ungaria - nu.

This post has been edited by rodi: 3 Jan 2011, 17:11


--------------------
--- --- --- - ---
E PUR SI MUOVE (it. - cit.)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 3 Jan 2011, 17:05
Post #158


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Sa nu te superi, dar ai clare probleme la volan vis a vis de nervi. Ma intreb cum esti in masina cand patesti asa ceva prin trafic. Probabil extrem de agitat, ca sa nu folosesc alte descrieri.

Daca respectivul o tot calca, ai mai multe optiuni la dispozitie, printre care si cea de a-l depasi. Daca nu, ai telefon mobil, suni la 112, eventual mai incerci o manevra si-l filmezi, mergi la Polis, depui reclamatie in scris si gata. L-ai rezolvat pe vitezoman.

Daca nu, stai cuminte in rand cu traficul si te scapi de el tongue.gif

In rest ar fi util sa recitesti ce scrii si sa mai corectezi ici colo, ca stam cam prost cu intelegerea dialectului Vanghelie wink.gif

Pe Deva_Lipova_Tm am avut consum 5.7 cu medie de 80 kmh, fara trafic, mers cat se poate de legal. Mai mult, medie 70 kmh cu consum o mustata peste 5%, acelasi drum.

Unii preferea sa mearga mai tare, altii mai incet. Toata treaba este sa nu-ti alegi prost momentul si sa devii deranjant in trafic sau mai rau, un pericol

This post has been edited by dr_mKe: 3 Jan 2011, 17:24


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rodi
post 3 Jan 2011, 17:25
Post #159


Membru autentic


Group: Members
Posts: 648
Joined: 2 November 10




La pozitia de mers in ,,fundul" unei coloane sau in coloana:

Mai este o interdictie care incadreaza o vitezomanie fie ea si controlata

sau o ,,nerabdare", fie ea si controlata...

...oricare ar fi maiestria, experienta, comentariile:

Interzicerea depasirii coloanelor. Unii stiu sau isi amintesc de aceasta si nu risca, accelerand pe langa coloane.

Radarul insa, ar face sa mearga toti linistiti pe un drum: Mai civilizat.

This post has been edited by rodi: 3 Jan 2011, 17:32


--------------------
--- --- --- - ---
E PUR SI MUOVE (it. - cit.)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 3 Jan 2011, 17:35
Post #160


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Copile, din lac in putz o dai ! Talentul vad ca-ti prisoseste !

In trafic nu se sta ''in fundul celui din fata'' (depinde de gusturi amu', nu condamn pe nimeni) ci la o anumita distanta. De regula eu stau la distanta de aproape 2 masini pe drumurile normale, si cam la 3-4 TIR_uri distanta pe autostrada, din motive de siguranta !

Ca tu nu esti in stare sa faci inca o depasire asa cum trebuie, alta mancare de peste. Trebuia sa te invete instructorul la scoala de soferi.

Numai ce auzii o gluma buna de la un coleg de forum tongue.gif

De Pasti, Mos Craciun coboara dintr-un bloc si se intilneste cu iepurasul:
- Sa nu cumva sa faci timpenia sa intri in vorba cu baba de la etajul doi!



No, cam asa e si cu rodi
radmasa.gif



Asta nu-i topic de psihanaliza si psihoterapie.



--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bion
post 3 Jan 2011, 17:54
Post #161


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.711
Joined: 1 May 04
From: TM




Daca nu, ai telefon mobil, suni la 112, eventual mai incerci o manevra si-l filmezi, mergi la Polis, depui reclamatie in scris si gata. L-ai rezolvat pe vitezoman.
wacko.gif De mic esti turnator. unsure.gif Pe vremea lu` ceasca ai fi fost un membru de seama al activului voluntar de sprijinire a Militiei Circulatie biggrin.gif
Ca veni vorba de viteza . Se emite urmatoarea ipoteza. Hypercorectul dr. face liniutze pe un drum forestier. Un bucata babuta pensionara CAP trece si ea pe acolo carandu-si vreascuri pe cocoasa= un post vacant la Geoagiu , Boc fericit o pensie mai putin.icon_mrgreen.gif


--------------------
Dacia SLZ Scala 2003 - TM54
Crăpa-le-ar Domnul ficații
Și setea ogoi-le-ar cu venin,
Căci n-au păreche-n lume blestemații
Crîșmarii care toarnă apă-n vin !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 3 Jan 2011, 18:04
Post #162


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Am lasat pe vro'2 fara permis pentru faze de genul asta.

Se numeste spirit civic. Incearca manevre de genul asta p-afara sa vezi cat dureaza pana te trage Polis-ul lor pe dreapta, dupa ce dau cetatenii cu pâra wink.gif

Treaba cu ''turnatul'' vis a vis de chestiunea de mai sus ma lasa fara replica de bun simt la adresa ta Bioane. Mai ales ca-i o diferenta de varsta suficienta intre noi.

Dar poate esti mai glumet din fire.

This post has been edited by dr_mKe: 3 Jan 2011, 18:07


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mefisto966
post 3 Jan 2011, 18:37
Post #163


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 10 December 10
From: Lumea care o cunoastem




Daca ai lasat vr'o 2 fara permis, dr_mKe, esti poate la fel de periculos vitezoman, sau un turnator de stil vechi, dar poate te pomenesti intr-o zi cu vre-un smecheras, care te va intreba, cum ai apucat sa te tii de vitezoman, si atunci va trebui sa te afunzi in explicatii de tot felul, numai sa nu-ti ia si tie permisul. Ori esti destul de mare si tare, ca sa nu t-i se intample asemena? Citind polemica voastra, i-mi vine imaginea un cool.gif ei pasari din America de Sud, cioc imens, restul ascuns in scorbura...
Aceasta conduita presupune o fire neechilibrata, pentru ca altfel ai da scurt cu mana dreapta peste umarul stang, in stilul "so what" si bine-ar fi, dar daca n-ai pace in tine, nu-i dai pace semenului tau...


--------------------
Renault 12 1973 - 3BV780
Mare-i gradina lui Dumnezeu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 3 Jan 2011, 19:09
Post #164


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Hai sa-ti explic ca sa pricepi.

Bucata no_1 fara permis: Logan MCV rosu, care desi a primit semne ca nu se poate depasi intrucat se ingusteaza drumul, mai mult fiind din zona cunostea ce se intampla, se baga ca un animal peste 3 masini, trece razant pe langa lucratori, franeaza in ultimul moment ca sa nu ia in bot masina care trecea regulamentar de pe contrasens, noi avand rosu la semafor si incetineam deja toti. Se opreste, se da jos si incepe sa ne injure. Eu deschis geamul, pun mana pe telefon, sun la 112, nenea injura mai departe in fundal. Permis ridicat 3 luni.

Bucata no_2 TIR care aproape m-a scos de pe drum pentru ca era prea ocupat domnul sofer profesionist sa vorbeasca la telefonul mobil. Cand am ajuns in dreptul cabinei a intrat si dumnealui in depasire, eu iesind aproape complet de pe drum. Norocul face ca la juma de km era un echipaj cu radar. Depus reclamatie in scris, lasat fara permis.

Alta bucata ramasa fara permis a pierdut din pacate si-un membru al familiei (mele) o data cu permisul dumnealui. Ce zici de asta ?

Replica dumitale este bulangista. Suntem un popor de oameni supercorecti, care nu respecta regulile decat cand se potrivesc de minune cu planurile personale. Cine incearca sa le respecte cat de cat cu bun simt, este catalogat in varii feluri.

Culmea este ca tot clasa respectiva de cetateni condamna lipsurile si starea de fapt din tara, pe care dansii o genereaza wink.gif


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xcss
post 3 Jan 2011, 19:23
Post #165


Born to Be Epic


Group: Members
Posts: 1.669
Joined: 24 August 07




*N-are rost.

This post has been edited by xcss: 3 Jan 2011, 19:24


--------------------
- - -
Mit der Dummheit kämpfen Götter selbst vergebens.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 3 Jan 2011, 19:33
Post #166


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Topic de batut saua ca sa priceapa iapa.


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sinaxis
post 3 Jan 2011, 19:37
Post #167


Membru autentic


Group: Members
Posts: 388
Joined: 30 March 04




Doctorul are perfecta dreptate. Venind de la Constanta inainte de autostrada lu peste prajit, se mergea in coloana cu o viteza relativ acceptabila. Cel din fata, fata de care am pastrat distanta, semnaliza ca intra pe o straduta la dreapta. In spate vad in oglinda un autocar Euroline cu un sofer ff grabit, care facuse cateva depasiri in coloana, ajungand in spatele meu si impingandu-ma efectiv. Soferul autocarului a vazut peste mine manevra celui din fata, eu deja semnalizam ca-l depasesc si... se baga el in depasire si a mea si a celui din fata. S-a creat urmatoarea situatie: eu nu puteam depasi, autocarul era in dreptul meu, cel din fata era aproape oprit iar distanta dintre mine si el a devenit din ce in ce mai scurta. Evident am franat violent, copii cazuti printre banchete, panica etc. Am scapat ca prin urechile acului. Si azi imi pare rau ca nu l-am reclamat... sofer profesionist... autocar de 80 de suflete... Sa fi fost pasager, filmat modul de conducere si postat direct la politie. Mai bine el fara carnet decat 80 de familii distruse!


--------------------
tohan stas 2012 full
"as fi de parere ca ar trebui interzisi copiii din locurile publice (...). Un sugar stie doar sa manince, sa se cufureasca si sa urle" by Marty
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marksman
post 3 Jan 2011, 21:06
Post #168


Post mortem nihil est


Group: Members
Posts: 7.464
Joined: 1 November 04
From: sat




Eh, astia cu autocarele sunt in marea lor majoritate niste inconstienti. Eram in anul 3 cand ne-au scos de pe sosea cand triplau cu nesimtire in localitate. Nimic nu i-a intimidat, nici macar cisterna pe care au fortat-o la fel ca pe noi sa se retraga si sa mearga pe jumatate pe acostament, ca sa aiba loc EI sa depaseasca, pentru ca EI se grabeau, aveau PASAGERI, aveau RESPONSABILITATI.

Da, sunt "vitezoman". Daca am o constrangere de timp, merg cat de tare imi permit conditiile de drum. Daca vreau sa admir peisajul merg cu viteza legala si ma mai si opresc daca vreau sa fac poze.


--------------------
Opel / Mazda Crossland X / CX-30 2019 / 2020
Charlie Foxtrot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 3 Jan 2011, 21:34
Post #169


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Elegant, ca intotdeauna tongue.gif


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
yhattori
post 4 Jan 2011, 07:46
Post #170


*


Group: Members
Posts: 491
Joined: 18 August 09




eu de vreo noua-zece ani imi spun in barba ca mai bine admir peisajul decit sa ma grabesc undeva. in ultimii patru ani a si inceput sa-mi reuseasca figura.


--------------------
* * *
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Danny_bb
post 4 Jan 2011, 09:54
Post #171


Membru autentic


Group: Members
Posts: 605
Joined: 17 February 07
From: Brasov/Slobozia




QUOTE(Mefisto966 @ 3 Jan 2011, 19:37)
Daca ai lasat vr'o 2 fara permis, dr_mKe, esti poate la fel de periculos vitezoman, sau un turnator de stil vechi, dar poate te pomenesti intr-o zi cu vre-un smecheras, care te va intreba, cum ai apucat sa te tii de vitezoman, si atunci va trebui sa te afunzi in explicatii de tot felul, numai sa nu-ti ia si tie permisul. Ori esti destul de mare si tare, ca sa nu t-i se intample asemena? Citind polemica voastra, i-mi vine imaginea un cool.gif ei pasari din America de Sud, cioc imens, restul ascuns in scorbura...
Aceasta conduita presupune o fire neechilibrata, pentru ca altfel ai da scurt cu mana dreapta peste umarul stang, in stilul "so what" si bine-ar fi, dar daca n-ai pace in tine, nu-i dai pace semenului tau...
*


Cu riscul de a devia un pic...

Daaa.... e un turnator abject care vrea sa iesim si noi din mocirla in care ne balacim. Turnatorii de genul asta nu castiga nimic stimabile, deci ar trebui sa te gandesti un pic mai profund la motivele care l-au determinat sa "toarne".
Asta mi-a adus aminte de cineva care facuse un topic in care intreba unde sa-i reclame pe unii care vindeau tigari de contrabanda. Si au dat toti dovada de-o solidaritate iesita din comun. Solidaritate cu borfasii. Si baietii astia milosi sunt convins ca blameaza hotia si coruptia si se vaita ca platesc taxe mari.
Tot asa, daca intrebi pe cineva de politisti, o sa sara cu gura mare ca-s niste jigodii corupte, dar pe de alta parte, pus in fata unei situatii concrete, e baiat "descurcaret".


--------------------
Dacia Break 1.6TD 1988, Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 5 Jan 2011, 14:00
Post #172


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




QUOTE(sinaxis @ 3 Jan 2011, 19:37)
Evident am franat violent, copii cazuti printre banchete, panica etc.
*



Sa inteleg ca si pt. tine centurile de siguranta sunt facultative!


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sinaxis
post 5 Jan 2011, 20:10
Post #173


Membru autentic


Group: Members
Posts: 388
Joined: 30 March 04




Tribunule, chiar port centuri. Dar la un drum de Vulcan Constanta via Botosani mi-am permis sa amenajez celor mici, in locul celui de-al treilea rand de scaune, un fel de patut in care sa poata dormi omeneste. Oricum, e aproape imposibil sa ti niste prunci in centuri cateva ore, chiar si in scaune pentru copii. Ma straduiesc mult cand suntem toti la bord sa conduc cat mai preventiv. Stiu, unii nu vor fi de acord cu mine... Multumim lui Dumnezeu dar pana acum ne-a ferit de accidente!


--------------------
tohan stas 2012 full
"as fi de parere ca ar trebui interzisi copiii din locurile publice (...). Un sugar stie doar sa manince, sa se cufureasca si sa urle" by Marty
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Richelieu
post 5 Jan 2011, 23:39
Post #174


altă scursură umană


Group: Members
Posts: 312
Joined: 22 July 10
From: Scursureștii de Pădure




Au niste custi misto pentru copii la emag. Au si leduri colorate sa tina copiii ocupati.


--------------------
0.00 % :((
Teacher's, e valabil citatul filozofului Marty! Ia incet sa nu te ineci!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sinaxis
post 6 Jan 2011, 07:17
Post #175


Membru autentic


Group: Members
Posts: 388
Joined: 30 March 04




In custi poti sa-ti tu mistocareala ieftina! Nu te baga in seama cu mine pls!


--------------------
tohan stas 2012 full
"as fi de parere ca ar trebui interzisi copiii din locurile publice (...). Un sugar stie doar sa manince, sa se cufureasca si sa urle" by Marty
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Richelieu
post 6 Jan 2011, 10:11
Post #176


altă scursură umană


Group: Members
Posts: 312
Joined: 22 July 10
From: Scursureștii de Pădure




Ce-ai patit, parinte? Ti-au spart cutia milei?


--------------------
0.00 % :((
Teacher's, e valabil citatul filozofului Marty! Ia incet sa nu te ineci!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
doctorasul
post 6 Jan 2011, 10:18
Post #177


Membru imbatranit


Group: Validating DaciaClub
Posts: 1.603
Joined: 13 November 06
From: Pitesti




Aviz vitezomanilor!



--------------------
Dacia Dacia 92 - ot
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 6 Jan 2011, 12:22
Post #178


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




As vrea sa vad macar o data aplicata legea pentru cazul folosirii proiectoarelor de ceata cand nu e cazul(nu e ceata adica...) mad.gif . Suna bine 335RON.. Poate asa se dezvata unii... Iar pentru alcool+volan as face amenda minim 5000RON fara posibilitatea de a plati 1/2 in 48 ore.

On topic: in general in limitele legalului + 10/20km/h. In localitati doar legal+ 10km/h.

This post has been edited by PaulT: 6 Jan 2011, 15:29


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Nissan_Murano_V6
post 29 Jan 2011, 09:07
Post #179


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 28 January 11




2
Toata lumea la inceput merge preventiv apoi o calca mai tare si intr-un final se satura si merg linistiti.


--------------------
Nissan Murano 2007 - DJ-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
maru
post 1 Jun 2014, 19:17
Post #180


Rromania..da leand uof cios


Group: Members
Posts: 672
Joined: 1 September 13




as fi un vitezoman fruntas da` de cand cu scumpirile astea la carburanti si amenzi ma cam pus pe ganduri si mai ales ca nu prea am masina sa`i rup pedala... mai mult de 130 pe gpl si 150 pe benina nu vrea !


--------------------
Dacia 1310 Break 2003
Zambeste, maine poate fi mai rau !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 21:05
Forum Renault