DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

30 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topic

Outline · [ Standard ] · Linear+

> "Corabia" mea...., de la Nissan la Logan

Maskatu
post 10 Sep 2009, 10:58
Post #31


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Pe vremea aceea 86 de cai la 2.8, cred ca erau destul de putin. Altele cu motor mai mic aveau mai multi cai, spre exemplu ford scorpio de 2.4 injectie avea 124 de cai, iar cel de 2,9 avea 150-160 de ponei. Si lista poate continua.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 10 Sep 2009, 11:03
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




@Serje Din pacate s-a rupt rama, ca altfel ma gandeam si eu sa schimb doar sticla

@Victoras2001 Pai daca te uiti la ce putere aveau motoarele diesel din perioada aia si asta se incadreaza. Totusi a fost proiectat prin '79-'80 si a fost disponibil pana in '86 aproape fara modificari. Stiu ca varianta pt SUA avea si EGR, la astea europene nu s-a montat.

Legat de design, am inteles ca s-a copiat dupa masinile americane de la inceputul anilor '80. De exemplu varianta anterioara (vezi poza rosie de mai sus) era mult mai "rotunda" si a fost considerata mai "europeana". Oricum, forma asta patrata a fost in voga in perioada aia.

Varianta imediat urmatoare, lansata in '89 arata muuult mai bine:

LaurelC33.JPG ( Size: 110.45k ) Number of downloads: 1718


Din pacate din '89 nu s-a mai exportat in afara Japoniei, unde productia a continuat pana in 2002.

@Maskatu Nu uita ca asta e varianta diesel de 2.8. Si a fost cea mai slaba motorizare de pe masina. Mai era 2.4 cu injectie cu 130 de cai, 3.0 V6 cu vreo 150 de cai si inca cateva variante. Cea mai mica pe benzina a fost de 2.0 cu 105 cai.

This post has been edited by kossak: 10 Sep 2009, 11:05


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 10 Sep 2009, 11:03
Post #33


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.781
Joined: 11 February 04




Pentru un diesel, aprox 90 CP in 84 se scoteau din motoare de 2,6-3,0 l deci era destul de competitiv.
E un motor tip vechi, cu camere de precombustie, merge si cu rahat uscat.
Cel mai bine ar fi sa demonteze cutia si sa-i curete toate valvele si bobinele si releeele si sa le schimbe pe cele defecte dar nu cred ca e o idee buna sa faca asta in .ro
Chiar, de cine e facut cutia? AISI? BW? ZF?


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 10 Sep 2009, 11:04
Post #34


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




QUOTE(Victoras2001 @ 10 Sep 2009, 10:51)
La motorul ala n-au putut scoate decat 86cp? ohmy.gif
*


ei nu scot nimic ca nu au ce sa scoata dintr-un diesel aspirat, cat iasa atata e, si la renault(1,9D) sau VAG(sdi) iasa tot atatia cai, adica 60-65, la capacitatea aferenta de 1,9.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 10 Sep 2009, 11:08
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Cutia e facuta de Jatco, model 4N71B. A fost montata si pe alte masini, de exemplu pe Mazda.


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 10 Sep 2009, 11:43
Post #36


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.774
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Am vazut prin cartier un nissan din asta Dafin diesel, insa cu transmisie manuala si o caroserie f bine intretinuta. Vroia vreo 1090 de euro pe ea.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 10 Sep 2009, 12:35
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




@Serje Mersi fain! L-am sunat pe om, zicea ca masina ii a fratelui sau dar din pacate ii plecat din tara. Zicea ca ma suna cand se intoarce ca sa pot vorbi cu el.
Mai mult, zicea ca masina e argintie, poate am norocul sa fie fix ca si a mea.
Abia astept sa pot vorbi cu el.

<span class='edit'>10 Sep 2009, 12:39:</span>
@einstein1984 Era un anunt pt un nissan d-asta din Bucuresti, era unul crem, manual si cerea omu' 1400 pe el.
O chestie interesanta: eu am gasit cateva pe mobile.de, dar toata aveau rulaj mic, in intervalul 150-350k. Ce naiba, in 20+ ani doar atat s-a umblat cu el? blink.gif

<span class='edit'>10 Sep 2009, 16:28:</span>
Update

Tocmai m-am intors de la service pt reglaj directie.
Am fost la SCHWARTZ SERVICE de pe Plevnei nr8.

Impresii: au fost amabili, m-au lasat sa stau langa masina ba chiar m-am bagat sub ea sa-mi arate ceva baiatul de acolo.
Reglajul a iesit foarte bine, volanul sta drept si masina nu trage in nicio parte. Inainte trebuia sa-l cateva grade spre stranga, acum merge brici.

Pret: 60 RON (cica discound pt mine pt ca ieri m-au trimis acasa pt ca nu aveau loc)

This post has been edited by kossak: 10 Sep 2009, 16:29


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Victoras2001
post 10 Sep 2009, 18:37
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.840
Joined: 15 February 08




QUOTE(kossak @ 10 Sep 2009, 12:03)
Legat de design, am inteles ca s-a copiat dupa masinile americane de la inceputul anilor '80. De exemplu varianta anterioara (vezi poza rosie de mai sus) era mult mai "rotunda" si a fost considerata mai "europeana". Oricum, forma asta patrata a fost in voga in perioada aia.
*


Vai ce mi-au placut astea patratoase. Ma intorceam pe strada dupa ele. biggrin.gif


--------------------
ZAZ Zaporojeț 1969
Femeia nebatuta e precum o casa nematurata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 10 Sep 2009, 20:02
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Si nu iti mai plac? tongue.gif

Si mie imi plac astea patrate, desi acuma cand parchez intre masini noi mi se pare urata a mea smile.gif . Doar cand o parchez acasa intre tractor si ARO iese in evidenta radmasa.gif


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 23 Sep 2009, 08:49
Post #40


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Oho ce-am găsit! rolleyes.gif

Bunicul meu a avut așa ceva, și ar fi trebuit să devină prima mea mașină... Dar a vândut-o până să am eu permis, pe nimic...sad.gif

O să incerc să o descriu, din ce-mi mai amintesc, și poate găsesc și vreo poză.

Era model 1985, motor pe benzină, 6 cilindrii în linie, transmisie automată. Alte cifre nu cunosc. Era echiparea de top, avea trapă, full electrică în interior, aer condiționat, până și ștergătoare pe faruri. Tabla era imaculată, niciun punct de rugină în 17 ani, și era acoperită cu un lac gros, ca un scotch. Avea jante de aluminiu pe 15" parcă, anvelope cu talon înalt. Mașina mergea impecabil, era destul de leneșă, precum o balenă, dar impunea un respect deosebit când trecea pe șosea.
Cam de atunci am început să mă uit după mașini japoneze. Din păcate, între timp Nissan s-a aliat cu Renault, și pe piața europeană au scos numai bălării...

This post has been edited by MAERSK: 23 Sep 2009, 08:54


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 23 Sep 2009, 09:05
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Pacat ca a dat-o, probabil mai mergea mult si bine daca era ingrijita.
La mine a avut tata un model mai vechi, acu' vreo 10 ani. Pana atunci eram obisnuit cu Dacii, ARO...normal cand am vazut ce dotari avea aia m-am indragostit de ea...asa copil cum am fost. Atunci mi-am propus sa am si eu una daca o sa am sansa...se pare ca mi-a iesit. smile.gif


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 23 Sep 2009, 09:47
Post #42


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.825
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




QUOTE(kossak @ 10 Sep 2009, 12:03)
@Serje Din pacate s-a rupt rama, ca altfel ma gandeam si eu sa schimb doar sticla

@Victoras2001 Pai daca te uiti la ce putere aveau motoarele diesel din perioada aia si asta se incadreaza. Totusi a fost proiectat prin '79-'80 si a fost disponibil pana in '86 aproape fara modificari. Stiu ca varianta pt SUA avea si EGR, la astea europene nu s-a montat.
LaurelC33.JPG ( Size: 110.45k ) Number of downloads: 1718


Din pacate din '89 nu s-a mai exportat in afara Japoniei, unde productia a continuat pana in 2002.

@Maskatu Nu uita ca asta e varianta diesel de 2.8. Si a fost cea mai slaba motorizare de pe masina. Mai era 2.4 cu injectie cu 130 de cai, 3.0 V6 cu vreo 150 de cai si inca cateva variante. Cea mai mica pe benzina a fost de 2.0 cu 105 cai.
*




Pai pe R25 aveam 2068cmc si 86 cai...

Benzinarele aveau mai mult... 2.0 cmc avea 107, 2.2 avea 125, 2.5 avea 150 sau 180 daca era Turbo...

Pe R18 am avut 1.6 turbo si 126 cai... deci erau motoare si mult mai puternice pe vremea aia...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 23 Sep 2009, 10:13
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




QUOTE(cj98czh @ 23 Sep 2009, 09:47)
Pai pe R25 aveam 2068cmc si 86 cai...


De pe wikipedia:
2.1 L 8v I4 88 PS (65 kW) Turbo-D (1984-92, trim level 3) and Turbo-DX (1984-92, trim level 4 except no express-up/down driver window before 1989) Top speed: 172 km/h (107 mph)

Nissan mai avea:
The SD22 is a normally aspirated 2.2L (2164 cc) Straight 4 diesel engine. It produces 70 hp.

Deci diferente mari de putere nu erau intre motoarele din perioada aia...banuiesc ca aceeasi treaba era si cu dieselurile de la VW etc. Intr-adevar, comparativ cu motoarele pe benzina erau mult mai slabe...


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bwwlan
post 23 Sep 2009, 10:53
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.596
Joined: 16 September 09
From: .de, ex Cluj




Salut.
Am citi cu atentie topicul, fiindca mie-mi plac oamenii care pun pasiune in intretinerea/restaurarea modelelor mai vechi. Sa te tina sanatos smile.gif
Legat de diversele probleme cu piese, uite AICI. Mai gasisem ceva si pe autoscout24.de. insa aia era o gioarsa si era si mai scumpa.
Din cate stiu eu, cam cei mai mari dementi wink.gif din Europa cu reconditionarile auto is englezii. Daca dai search pe Google cu "nissan laurel parts UK", e imposibil sa nu gasesti piese reconditionate la preturi rezonabile. Bine, + taxe de expediere. Oricum, da o geana si vezi care-i treaba.
Bafta. smile.gif


--------------------
VW Golf Sportsvan 2017 1.4 TSI 150CP DSG Comfortline
"Să gândești e dificil, de aceea majoritatea oamenilor doar judecă."
C.G.Jung
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CataOlar
post 23 Sep 2009, 11:09
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 318
Joined: 5 December 06
From: Oradea




kossak: in Oradea este de vanzare un Laurel visiniu. Sta nemiscat in parcare de ceva vreme...


--------------------
Dacia/Renault Logan 3 1.0 EcoG Confort
Si nu ne duce pre noi in ispita, ca gasim drumul si singuri..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 23 Sep 2009, 12:02
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




@Bwwlan Mersi.
Am vazut si eu cateva Laurel-uri pe mobile, ala pe care mi l-ai aratat tu are exact culoarea pe care o am si eu. smile.gif
La un moment dat am avut de gand sa merg pana dincolo si sa aduc una in stare buna si sa fac o recarosare (exclus inmatricularea, taxa e imensa)
Momentan insa sunt nehotarat. As vrea sa bag niste bani in masina, s-o pun la punct, si nici nu mi-ar trebui foarte multi bani pt asta, in principal mi-ar place sa o vopsesc...dar...nu stiu ce se va intampla cu impozitul de anul viitor. Daca as fi sigur ca ramane neschimbat inca cativa ani, as baga niste bani in masina si sunt sigur ca m-ar tine inca multi ani...asa ca astept sa vad ce se va intampla. In cazul in care v-a creste substantial impozitul de la anu', va trebui sa renunt la masina.
Momentan doar cu farurile am problema, de alte piese nu am nevoie pentru ca se gasesc. Am gasit ceva site din UK cu datsun/nissan users, dar si acolo sunt f putine Laurel-uri si in plus farurile de acolo nu mi-ar fi bune.

@Cata: Laurel-ul ala are farurile originale? As fi curios cat ar cere omul pe masina aia.


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CataOlar
post 24 Sep 2009, 08:02
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 318
Joined: 5 December 06
From: Oradea




kossak, my bad. Este un Bluebird ( bine intretinut de altfel ).


--------------------
Dacia/Renault Logan 3 1.0 EcoG Confort
Si nu ne duce pre noi in ispita, ca gasim drumul si singuri..
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 28 Sep 2009, 08:15
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




- Update -

~238.500 km

Schimbat ulei 5L Mobil 1 10W40 ~120 RON
Filtru ulei - 25 RON
Schimbat termostat - 35 RON
Reglat tacheti

Cu ocazia asta am mai scapat de fumul negru, normal, mai afuma doar e non euro dar e mult mai OK. Inainte aveam termostatul blocat pe pozitia deschis, nu mi se incalzea niciodata motorul. Acum sper sa scada si consumul. Cu reglajul tachetilor am mai scapat si de vibratii, deci sunt multumit.

Azi trebuie sa primesc cei 15 litri de ulei pentru cutia automata (Castrol Dexron 3). Urmeaza sa schimb tot uleiul ( in cutie intra vreo 8 litrii) prin metoda fill&drain, pana cand o sa iasa ulei curat.


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 28 Sep 2009, 09:54
Post #49


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




fumul nu are nici o legatura cu norma euro, mai uita-te la mai orice diesel euro 4 fara FP cum afuma.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 28 Sep 2009, 10:16
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Stiu ce zici. Ieri la deal mergea un Symbol in fata mea. Scoatea un fum de 2 ori cat mine.
Inainte sa pun termostatul si sa reglez tachetii aveam un fum asemanator cu un Aro cu motor de brasov. Daca o turam la 3000 pe loc nu vedeam absolut nimic in spate. Fum negru cat putea iesi pe teava.
Sunt sigur ca am ceva injector(are) care nu merge ca lumea. Treaba e ca la deal scoate fum constant. Din cate stiu eu la diesel e normal sa scoata un puf de fum cand o calci puternic apoi sa dispara...


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 28 Sep 2009, 10:32
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Un diesel turat corect nu are voie sa scoata fum decat cand calci brusc acceleratia. E mai bine chiar sa fie supraturat un diesel ca sa nu se afume.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 28 Sep 2009, 12:13
Post #52


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




tu vorbesti de un diesel nou, ala nu are voie.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
n@styx
post 28 Sep 2009, 13:16
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 26 October 06




Se pare ca eu sunt proprietaru' celui crem din bucuresti ... vroiam 1090 euro pe el negociabil dar sunt in stare sa mai scad ceva la pret ... daca esti interesat kossak astept un pm.

Daca nu ar fi taxele la mijloc as fi foarte multumit de masina ...
Sa ai grija de masina aia ca e ceva unic

Si in legatura cu taxele de anu' viitor daca e sa se schimbe ... poti sa o inmatriculezi la bulgari si ai scapat de stres ... cred ca asa o sa fac si eu daca nu o vand

This post has been edited by n@styx: 28 Sep 2009, 14:13

Attached thumbnail(s)
1.JPG ( Size: 436k ) Number of downloads: 1141
2.JPG ( Size: 416.44k ) Number of downloads: 1214
3.JPG ( Size: 430.33k ) Number of downloads: 1202


--------------------
Dacia 1300 1984
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 28 Sep 2009, 15:12
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Ce mica e lumea smile.gif

Arata foarte bine masina ta. Mi se pare mie sau chiar a fost revopsita?
Tu cum stai cu fumul negru?
Sunt curios cum merge a ta cu cutia manuala. De la 100 km/h in sus mai are duh in el motorul? La mine e destul de lesinat, nu mai pot controla nimic din pedala de acceleratie.


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
n@styx
post 28 Sep 2009, 16:10
Post #55


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 26 October 06




A fost revopsita de baiatu de la care am luat-o dar a vopsit-o in graba si nu prea a iesit cum trebuie

Daca ma dau la ea lasa putin fum in spate dar mai mult gri decat negru

Si de cum se comporta peste 100km/h nu pot sa dau prea multe detalii pentru ca nu am apucat sa ies cu ea din oras din pacate ... am mers o singura data cu 120 da nu prea aveam incredere in masina ca nu o aveam de mult timp si nu am fortat nota ... dar pedala mai aveam grupa


--------------------
Dacia 1300 1984
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 28 Sep 2009, 23:05
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Idee "furata" de pe thread-ul limuzinei de 2000 de euro biggrin.gif ....putina nostalgie smile.gif

Reclama model '84


Reclama model '85



Si una in engleza..model facelift '88


This post has been edited by kossak: 28 Sep 2009, 23:11


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 29 Sep 2009, 10:07
Post #57


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.670
Joined: 15 August 05




QUOTE(kossak @ 28 Sep 2009, 23:05)
Idee "furata" de pe thread-ul limuzinei de 2000 de euro
*



pai asta-i limuzina de 1000 de euro blush.gif


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kossak
post 29 Sep 2009, 10:21
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 745
Joined: 27 May 08
From: Cluj-Napoca




Initial asa am vrut sa numesc thread-ul, dar m-am vrut sa incalc copyright-ul biggrin.gif


--------------------
Honda Civic 1.8 Sport, ex Dacia Logan 1.4 Laureate
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Altis
post 29 Sep 2009, 14:14
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 754
Joined: 24 December 04
From: Bucuresti




La urmatoarea strigare apare limuzina de 500 euro.

Personal nu m-as complica cu asa ceva, dar daca iti place masina si esti pasionat, felicitari! La vremea aia masinile erau facute sa tina o viata.


--------------------
Tucson JM 2007 - .
Luati saitu' de cultura si bagati-l in duba sa-i acordam "primul ajutor"!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misu78
post 29 Sep 2009, 23:22
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




Ce vremuri...... biggrin.gif 2 ANI GARANTIE. icon_mrgreen.gif


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
30 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:51
Forum Renault