DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Aparatori noroi, cum se monteaza cel mai usor..

razvy82
post 12 Oct 2007, 23:33
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 6 September 07




Salutare. Deschid acest topic cu nadejdea ca am cautat destul de bine si nu mai exista unul similar. Daca am gresit , imi cer de acum scuze.
Ideea este ca am de 2 saptamani un Logan Laureat pe care l-am cumparat fara presuri si aparatori noroi (motivul..mi s-au parut exagerat de scumpe cele de la dealer). Zilele trecute am cumparat presurile si aparatorile de noroi si acum ma bate gandul sa pun si aparatorile de noroi.
Intrebarea mea este daca pot fi puse aceste aparatori fara a da rotile jos? (am vazut la cineva care si le-a pus singur fara a da rotile , si acele suruburi de prindere a aparatorilor erau strambe si chinuite , deoarece nu prea ai posibilitatea se le strangi din cauza rotilor). Deci..am intereseaza daca exista o metoda mai usoara de a pune acele aparatori fara a da rotile jos , si in caz ca nu exista o alta posibilitate...le pot pune eu ??..sau trebuie sa merg la un dealer sa mi le puna...?(banuiesc ca totusi aceasta operatie nu are nici o legatura cu garantia).
Multumesc anticipat ptr timpul acordat si eventualelor raspunsuri.

PS:am mai deschis acest topic acum cateva ore insa cred ca a fost sters deoarece nu-l mai gasesc. Daca am incalcat vreo regula..va rog sa ma scuzati si sa-mi spuneti ce greseala am facut. Numai bine.


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4MPI - B71---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ady85btz
post 13 Oct 2007, 00:52
Post #2


Membru onorific


Group: Members
Posts: 3.803
Joined: 16 March 06
From: Bucuresti




Aparatori de Logan gasesti in targ la vitan la pret mult mai mic ca la dealer,iar daca nu vrei sa te murdaresti pe maini dai 10 ron la baiatu de la stand si in 10 min ti le-a montat !Daca vrei sa le montezi singur,e destul de simplu.Cand le montezi pe fata iei maxim dreapta sau stanga de volan-depinde la care aripa esti,iar in spate nu trebuie sa dai nimic jos ca intra imediat!Succes


--------------------
Kia Cee'd ~the BEST~ 1.4T 16V
"The Power to Surprise"™
Ex- Dacia Logan Ambition 1.5 dCi
Ex- Dacia 1310 Sport
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvy82
post 13 Oct 2007, 02:08
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 6 September 07




QUOTE(ady85btz @ 13 Oct 2007, 00:52)
Aparatori de Logan gasesti in targ la vitan la pret mult mai mic ca la dealer,iar daca nu vrei sa te murdaresti pe maini dai 10 ron la baiatu de la stand si in 10 min ti le-a montat !Daca vrei sa le montezi singur,e destul de simplu.Cand le montezi pe fata iei maxim dreapta sau stanga de volan-depinde la care aripa esti,iar in spate nu trebuie sa dai nimic jos ca intra imediat!Succes
*




Aparatorile le am deja cumparate. Pe fata am banuit ca se rezolva daca iau maxim de roti..dar pe spate nu stiam daca se pot pune fara a scoate rotile (am banuit ca e spatiul prea mic pentru a baga o surubenita si a prinde suruburile in care vin prinse aparatorile).

Mersi de sfat. cu ochiul.gif


LE :acum am observat ca era deja un topic pe aceasta tema si intrebarea mea a fost mutata in acel topic. Rog un moderator sa stearga sau sa inchida acest topic , cu scuzele de rigoare. Data viitoare o sa caut mai bine wink.gif

This post has been edited by razvy82: 13 Oct 2007, 05:00


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4MPI - B71---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 13 Oct 2007, 09:35
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Si in afara de faptul ca trebuie sa dai un search inainte de deschiderea unui topic nou nu mai folosi functia QUOTE pentru un post precedent.Citeste bine regulamentul !


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 13 Oct 2007, 14:53
Post #5


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(razvy82 @ 13 Oct 2007, 00:33)
Salutare. Deschid acest topic cu nadejdea ca am cautat destul de bine si nu mai exista unul similar.
*
.
Cu siguranta ca nu ai cautat inainte, pentru a descoperi unde ti-a disparut primul topic de ieri, arunca un ochi pe topicul unde e acum postul tau http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=1081903

Si cu aceeasi siguranta, aici se inchide.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 14:45
Forum Renault