DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> reglaj cursa ambreiaj, cursa ambreiaj

george_slz
post 28 Oct 2005, 23:14
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




Vreau sa imi reglez ambreiajul in parametrii normali.
Momentan e prost reglat si cand bag in viteza simt cum cupleaza angrenajele , ca si cum nu as avea ambreiajul apasat, asta cand ambreiajul este apasat la maxim. Naspa nu?!

Ei bine am vazut distanta dintre furca si tresa cablui cand cineva a apasat ambreiajul la fund. Pare destul de mare! Poate sa imi dea cineva niste date legate de aceasta distanta la debraiere!?

Eu nu am cd-urile alea cu date despre Solenze....daca poate sa ma ajute cineva cu un print screen?!


--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 29 Oct 2005, 12:26
Post #2


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




si pe mine m-ar interesa cum ar trebui sa fie suruburile pe tija de reglare. de exemplu la mine sunt stranse pana la capat pe tija filetata. mie mi se pare ca e ok ca are cursa destul de mica si nu patineaza. dar totusi daca nu e asa si imi fac praf ambreiajul mergand asa? ar fi ok si o poza cu un amreiaj bine reglat sa vedem si noi ce si cum.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reed
post 29 Oct 2005, 21:01
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 773
Joined: 16 June 05
From: Cluj-Napoca




QUOTE(GABONE77 @ 29 Oct 2005, 13:26)
si pe mine m-ar interesa cum ar trebui sa fie suruburile pe tija de reglare. de exemplu la mine sunt stranse pana la capat pe tija filetata. mie mi se pare ca e ok ca are cursa destul de mica si nu patineaza. dar totusi daca nu e asa si imi fac praf ambreiajul mergand asa? ar fi ok si o poza cu un amreiaj bine reglat sa vedem si noi ce si cum.
*


Mai destringe piulitele cu vreo 3-4 spire si atunci poti fi sigur ca nu patineaza


--------------------
Seat Toledo Signo 1,6 16V 2002 - -
former Solenza Prima 1,4 8V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
george_slz
post 31 Oct 2005, 00:13
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.162
Joined: 17 July 05
From: BUCURESTI S6




Vrem sa facem operatia inginereste nu dupa ureche!


--------------------
dacia Astra H Cosmo 2008 - b xx sef
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 31 Oct 2005, 20:31
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




pai asta e toata ingineria! vezi ca mai este un topic pe exact aceeasi tema, am discutat noi acolo ceva mai mult.


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 2 Nov 2005, 18:42
Post #6


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




poate se pune un link ca sa incheiem asta si sa mai discutam acolo. era la slz sau supernova?


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 2 Nov 2005, 19:17
Post #7


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Hai sa repetam:

Vedem in poza I unde se prinde cablul. Pe poza II se vede in partea de sus unde se masoara distanta.

***********************

Pentru reglarea cursei pedalei de ambreiaj se procedează astfel:
-se introduce o cală pentru asigurarea jocului
de 15 mm între pedală si suportul pedalier (4);
- se strânge piulița (3) pe capătul cablului ambreiaj până se obține o cursă de 29 ± 1 mm la furca de debreiere prin acționarea pedalei ambreiaj;
- se strânge contrapiulița (2) la un cuplu de 8 Nm.


*********************

Daca bagi cala aia de 15 mm sub pedala nu obtii mare lucru.
Ce trebuie facut e sa asiguri distanta aia de 29 mm. E simplu de masurat, cineva apasa pe pedala pana la maxim si tu calculezi cat a intrat cablul in camasa. Evident iti iei ca reper un punct fix. (de ex. parghia. )

La mine erau peste 40 mm initial. Am frecat piulitele alea si acum e OK, am 29 mm. Evident a coborat si pedala de ambreiaj de la operatiunea asta.

Attached thumbnail(s)
Cablu_ambreiaj_I.JPG ( Size: 15.68k ) Number of downloads: 20193
Cablu_ambreiaj_II.JPG ( Size: 71.99k ) Number of downloads: 20613


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 18 Nov 2005, 14:23
Post #8


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




m-am uitat si se masoara usor , cablul este curat cel care intra in camasa deci se masoara foarte usor. ca sa micsorezi cablul la 3 mm se mai desfac piulitele nu? ma refer ca sa il scazi de la 4-5 cm la distanta corecta.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 18 Nov 2005, 14:50
Post #9


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Da, daca desfaci piulitele (adica piulitele merg spre stanga, cum te uiti la motor) atunci distanta va scadea si astfel vei ajunge unde trebuie, adica la 29mm. In acest caz pedala de ambreiaj va mai cobori si ea.

Daca insa mai strangi piulitele atunci distanta masurata va creste si pedala se va ridica.


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 18 Nov 2005, 16:43
Post #10


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




m-am uitat mai devreme si cred ca si eu am 40 mm. cred ca asa vin din fabrica. poate ca sa se strice mai repede. oricum maine pe lumina ma apuc masor si reglez si mai postez inca o data. mie nu mi se pare ca ar fi pedala f sus dar daca nu e ca in carte inseamna ca nu e ok.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 20 Nov 2005, 16:36
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




tocmai mi-am facut o noua reglare a cursei ambreiajului (am mai slabit cateva ture piulitele acelea, in trecut) dupa spusele lui "i96nds", adica de 29mm, ma rog 30mm.. totusi mi se pare ca tine prea jos pedala. dar am sa merg asa vreo zi-doua, si dupa cred ca o sa mai stang piulitele alea putin. poate pe undeva pe la 35mm.

din cei care au mai facut operatiunea asta de reglare a cursei la 29-30 mm, cum vi se pare cursa? tot asa ca si mie- adica prea scurta, si pedala sta prea jos?


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
i96nds
post 21 Nov 2005, 10:40
Post #12


Stefan


Group: Moderatori
Posts: 2.707
Joined: 16 May 03
From: Bucuresti




Asa e, coboara destul de multisor pedala. Mi s-a parut si mie neobisnuit pentru cateva zile. Acum am si uitat ca i-am facut ceva. Deja m-am obisnuit cu noua pozitie care e mai jos. Stati fara grija.

Oricum, la cat de sus era pedala... cand am urcat intr-un VW Caddy mi s-a oprit motorul de vreo 3 ori. Acum pot zice ca pozitia mai joasa a pedalei seamana mai mult cu VW smile.gif Deci e spre bine.


--------------------
Dacia SLZ Scala 1.4/2003 - B-77-XXX
Stefan
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daedalus
post 22 Nov 2005, 11:25
Post #13


sound addicted


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 March 05
From: Bucuresti




Mie la revizia de 10K mi-a reglat mecanicul din prorpie initiativa ambreiajul si acum am pedala mai jos si cupleaza mult mai de jos decat inainte. Mi-a luat ceva sa ma obisnuiesc ca ma obisnuisem sa tina f. sus, dar problema ar fi ca atunci cand bag in viteza 1 de pe loc, chiar daca apas maxim ambreiajul simt ca nu vrea sa intre si trebuie ori sa o fortez putin, ori sa iau picioru de pe ambreiaj si sa il apas din nou. Asta nu se intampla mereu, dar destul de multe cazuri si ma ingrijoreaza. Ce ar trebui sa fac?


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI 2004 - B xx FTU
mda
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 22 Nov 2005, 14:11
Post #14


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




QUOTE(Daedalus @ 22 Nov 2005, 12:25)
Mie la revizia de 10K mi-a reglat mecanicul din prorpie initiativa ambreiajul si acum am pedala mai jos si cupleaza mult mai de jos decat inainte. Mi-a luat ceva sa ma obisnuiesc ca ma obisnuisem sa tina f. sus, dar problema ar fi ca atunci cand bag in viteza 1 de pe loc, chiar daca apas maxim ambreiajul simt ca nu vrea sa intre si trebuie ori sa o fortez putin, ori sa iau picioru de pe ambreiaj si sa il apas din nou. Asta nu se intampla mereu, dar destul de multe cazuri si ma ingrijoreaza. Ce ar trebui sa fac?
*




era si un topic despre chestia asta. asa e la cutia asta de viteze uneori intra mai greu in prima viteza. cauta ca e un topic destul de mare despre aceasta pseudo-problema.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_axn
post 22 Nov 2005, 18:49
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 639
Joined: 30 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(i96nds @ 21 Nov 2005, 10:40)
Asa e, coboara destul de multisor pedala. Mi s-a parut si mie neobisnuit pentru cateva zile. Acum am si uitat ca i-am facut ceva. Deja m-am obisnuit cu noua pozitie care e mai jos. Stati fara grija.

Oricum, la cat de sus era pedala... cand am urcat intr-un VW Caddy mi s-a oprit motorul de vreo 3 ori. Acum pot zice ca pozitia mai joasa a pedalei seamana mai mult cu VW smile.gif Deci e spre bine.
*



merci pt raspuns

totusi mi s-a parut prea jos si nici nu am incercat prea mult sa ma obisnuiesc cu el din cauza asta, asa ca am mai strans putin. pe undeva pe la 35mm e acum. sunt multumit de cum lucreaza (nu caraie cand introduc in marsharierre), e tocmai bine.

referitor la ww cu care ai mers.. smile.gif si eu pot spune ceva asemanator, adica la toate masinile pe care le-am condus tinea ambreiajul mult mai jos decat tinea la mine, la inceput..


--------------------
vw passat 2009 - B __ ___
"putine lucruri poti sa le faci cu vorba buna dar cu vorba rea nici atatea"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Daedalus
post 23 Nov 2005, 20:28
Post #16


sound addicted


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 March 05
From: Bucuresti




QUOTE(GABONE77 @ 22 Nov 2005, 14:11)
era si un topic despre chestia asta. asa e la cutia asta de viteze uneori intra mai greu in prima viteza. cauta ca e un topic destul de mare despre aceasta pseudo-problema.
*



Intra mai lejer daca apas puternic ambreiajul. biggrin.gif Acum imi dau seama ca ma obisnuisem sa nu il apas chiar pana se taseaza mocheta sub pedala, dar functioneaza bine daca fac chestia asta. Problema persista cu viteza 1, dar la o cota mai mica.


--------------------
Dacia Solenza Scala 1.4 MPI 2004 - B xx FTU
mda
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABONE77
post 27 Nov 2005, 22:04
Post #17


el jefe


Group: Members
Posts: 856
Joined: 9 August 04
From: Bucuresti




am masurat la mine sunt exact 30 mm reglat din fabrica. cu toate astea ori nu apas eu pedala cum trebuie pana la fundul fundului ori e o mica problema cu ambreiajul. o sa incerc sa apas pedala aia cat se poate de mult sa vad daca mai imi da si rateuri.


--------------------
Dacia Sandero 2009 1.6 MPI Laureate - TPG
cine e bun e bun si cand e rau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Asi
post 2 Dec 2005, 12:01
Post #18


Camaro SS


Group: Members
Posts: 930
Joined: 24 July 05
From: Bucuresti




mi-am reglat si eu ambreiajul... m-am uitat, mi-am prins urechile.. si am venit la service sa il reglez.. la maica-mea la servici (mercedes)... si unu de acolo nu stiu cum a reglat.. dar a umblat la piulitele alea dupa ureche cum ar veni.. dar oricum ambreiaju apasat la capat este decuplat iar daca ridic 1-1.5cm pedala incepe sa cupleze... mie-mi place dar a trebuit sa ma invat sa apas pana la capat.


--------------------
Mitsubishi/Mercedes Carisma/B-class 2003 1.9 DI-D/2007 200CDI - B 79 ASI/Bxxx
"Cei care au puterea de a constrange n-au nevoie sa recurga la judeacata" (Thucydides, 1, 77, 2)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
iceberg
post 26 Dec 2005, 22:22
Post #19


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 17 June 05




salut,problema cu intrat-u in viteza intiia se gaseste la toate masinile pentru ca viteza 1 este doar pentru plecarea de pe loc,daca o sa mergi cu masina cu viteza cit de mica si o sa incerci sa bagi maneta in viteza 1 dupa cum ati vazut nu merge dar daca opriti de tot masina o sa aveti placuta surpriza sa vedeti ca intra foarte usor.incercati si o sa vedeti.


--------------------
dacia solenza scala - B xxx sdj
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristio_79
post 26 Dec 2005, 22:32
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA




Uite ca la mine intra si din mers.Si intra din mers si la vechea berlina.Depinde de cutie.


--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 26 Dec 2005, 22:45
Post #21


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(cristio_79 @ 26 Dec 2005, 22:32)
.Depinde de cutie.
*
Sau de reglajul timoneriei...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 27 Dec 2005, 10:55
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Intra din mers in treapta I-a la o viteza ~ 5-6 km/h pentru ca altfel sa nu-mi spui ca iti intra la 20 km/h ca inseamna ca ori sunt duse sincroanele tale ... ori ai dat tu doar peste cutii di astea jmechere care te lasa sa bag in in I-a in frana de motor de la 80 km/h .
Revenind la topic , am si eu o problemuta . Dupa ce se mai incalzeste putin masina , in momentul in care o calc mai tare am impresa ca nu mai cupleaza ferm si aluneca , creand senzatia de trepidatie la motor si se simte ca nu are "zvac-ul" cand dat drumul la pedala . De tinut , pedala tine putin cam sus , adica , cum apas pe ea , cum debraiaza . Ma gandesc , ca ar fi o idee buna sa mai slabesc putin cablul , ca fostul proprietar era cam afon in mecanica si a lasat reglajul din fabrica , adica mai strans , dupa cate am citit pe aici . Ce sfaturi imi dati ?


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 12 Jan 2006, 14:32
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Ieri dimineata am fost la un garaj si am mai slabit putin ambreiajul si acum tine cam pe la mijloc , si cupleaza mai ferm . De zgomotul de la relantiu tot nu am scapat , dar cred ca in viitor ( sper ca peste 1 an ) voi schimba tot kitul . Stie cineva vre-o firma care chiar stie ce piese si ce coduri se potrivesc la Solenza ? Ca la majoritatea reseller-ilor si importatorilor am avut probleme si habar nu au ce piese se potrivesc , desi pot face analogie la Clio sau Renault 9/11 .


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata87
post 9 Jan 2007, 10:57
Post #24


membru alb-violet


Group: Members
Posts: 590
Joined: 4 January 07
From: Timisoara




vreau si eu sa imi reglez ambreiaju ca e prea sus,la maicamea ii place da mie nu.da numa piulita trebe desfacuta ? la a2-a ce se face ?

si mai o chestie,am obs ca la schimbarea din a2-a in a3-a face asa un fel de fasait,care se aude si de afara,e de la ambreiaj ? adica nu fac eu ceva bine ? io schimba cam la 2500-2800 si in treapta urmatoare ajunge la 1900-2000.tre sa schimb la mai mult ? scz de offftopic


--------------------
Dacia Logan 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2dor
post 9 Jan 2007, 12:12
Post #25


Desi nu pare, acum sunt fan iPhone


Group: Members
Posts: 2.827
Joined: 14 April 06
From: Bucuresti




Cele 2 piulite se desfac in sens invers una fata de cealalta pentru ca altfel cablul s-ar slabi singur. Se slabeste cablul pana iti convine dar sa nu agate in marsarier, ca atunci e prea jos.

This post has been edited by 2dor: 9 Jan 2007, 12:13


--------------------
Ford Mondeo Vignale Hybrid 2018
Be nimble as a greyhound, as tough as leather, as hard as Krupp steel and so you shall be the German warrior incarnate.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
guliver
post 9 Jan 2007, 15:19
Post #26


No title


Group: Members
Posts: 545
Joined: 26 December 05




Cu 2 chei de 10 faci operatiunea singur in fata blocului.


--------------------
fosta dacie fosta solenza 1900 dar nu toamna
"Fericirea e o minge de fotbal, cînd e aproape o lovești, cînd este departe alergi după ea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cata87
post 26 Jan 2007, 11:17
Post #27


membru alb-violet


Group: Members
Posts: 590
Joined: 4 January 07
From: Timisoara




am fost zilele trecute la revizia de 50 de mii (am 54 de mii la bord sad.gif )...da n-am apucat sa o fac....si i-am cerut la ala sa-mi regleze mai jos pedala de ambreiaj....dupa ce o terminat...mi-o zis ca o pus-o mult mai jos....m-am urcat in ea si am obs ca nu creca o dat-o cu un cm mai jos....n-am mai avut chef sa i-o las pe mana si ma pun sa imi reglez io....


--------------------
Dacia Logan 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 22 Aug 2007, 15:52
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Concluzia mea dupa 52.000 km : reglati-va singuri cursa la ambreiaj ca degeaba ii lasati pe mecanici pentru ca numai dupa ce faci proba la ea iti dai seama cum trebuie reglata . Ambreiajele se uzeaza diferit de la o masina la alta si reglajul trebuie facut "personalizat" . Ambreiajul fiind reglat prea strans din fabrica , totul depinde cat de repede te-ai prins si ai reglementat problema , altfel , cedeaza mult mai repede .
Eu piulitele le-am desfacut , am reglat cursa asa cum am simtit eu si contrpiulita am strans-o cu mana . Sta f bine si nu e nevoie neaparata de chei pt reglaj .


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
buge
post 9 Sep 2007, 22:29
Post #29


Membru


Group: Members
Posts: 144
Joined: 3 July 05




am condus mai multe masini straine si la toate am vazut ca ambreajul cupleaza foarte repede, masina pleaca imediat de sub tine si la fiecare schimbare are un zvac care te baga in scaun

la mine (reglata din fabrica) cupleaza foarte sus si am impresia ca pana cupleaza complet parca patineaza o perioada
niciodata n-am simtit zvacul ala care sa te bage in scaun, poate numai daca iau brusc piciorul de pe pedala
mie-mi place cum e reglata asa -- la cele straine se intampla de multe ori sa-mi stea masina si nu-mi place ca nu pot controla momentul cand cupleaza
asa cum e reglat ambreajul pot sa tin masina in panta doar din ambreaj si acceleratie pe cand la una straina nu

intrebarea mea e daca nu cumva asa cum e reglat acum se poate strica mai repede?!


--------------------
Solenza Confort 2005 - AG-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ScoRpiO
post 27 Nov 2007, 18:19
Post #30


Membru incepator


Group: Members
Posts: 77
Joined: 6 August 03
From: Bucuresti




QUOTE(marius80_eugen @ 22 Aug 2007, 15:52)
Concluzia mea dupa 52.000 km : reglati-va singuri cursa la ambreiaj ca degeaba ii lasati pe mecanici pentru ca numai dupa ce faci proba la ea iti dai seama cum trebuie reglata . Ambreiajele se uzeaza diferit de la o masina la alta si reglajul trebuie facut "personalizat" . Ambreiajul fiind reglat prea strans din fabrica , totul depinde cat de repede te-ai prins si ai reglementat problema , altfel , cedeaza mult mai repede .
Eu piulitele le-am desfacut , am reglat cursa asa cum am simtit eu si contrpiulita am strans-o cu mana . Sta f bine si nu e nevoie neaparata de chei pt reglaj .
*




hahaha... pe mine m-a luminat cineva acum 2 saptamani la revizia de 60.000... mi-a mai dat drumul la ambreiaj si acum nu mai am nici zgomotul de la relanti... si credeti-ma ca m-a stresat inca de la 20.000 dar toata lumea zicea ca e viciu de proiectare al ambreiajului si ca nu ai ce sa ii faci. si mi-l mai reglase un mecanic odata, insa se pare ca dupa ureche... cert este ca am ajuns la 60.000 si inca functioneaza... eu asteaptam sa pice si sa imi iau un sachs... dar se incapataneaza sa functioneze... ghinion.. cu asta raman...


--------------------
Renault Megane Bicorp 2003 1.6 16V - -
ScoRpiO
____________________________________
Posesor de Renault Megane Bicorp 2.1
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 13:55
Forum Renault