DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> linsaj mediatic, art.30 din Constitutia Romaniei

DannyY
post 7 Nov 2017, 19:54
Post #31


Marele plictisit


Group: Members
Posts: 1.695
Joined: 5 May 09




QUOTE(vercingetorix @ 7 Nov 2017, 09:37)
Stimati admini, pe forumul dacia club se practica un soi de linsaj mediatic.
Un moderator deschide un topic in care propune pur si simplu ca eu sa nu mai postez pe forum.
Probabil deranjez vreo unanimitate, sau poate faptul ca taxez in multe randuri impostura, prostia, imbecilitatea societatii in care traim provoaca neplaceri unora.
Linkul : https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=313135&hl=
Mi se pare o forma subtila de cenzura si de atac la persoana.
Cred ca s-a depasit masura si va supun atentiei dvs oportunitatea unui astfel de topic.
Atat timp cat nu incalc regulile scrise ale forumului, nu mi se pare normal sa propui asa ceva.
Mai mult, respectivul moderator face prostia sa afirme ca a deschis topicul doar pentru a ma sicana, fiind doar o distractie pentru acesta.
Cred ca e destul de elocvent, functia de moderator il depaseste si sper sa luati masuri de normalizare.

Va multumesc.
Art. 30 – Libertatea de exprimare

(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credințelor și libertatea creațiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisă.
(3) Libertatea presei implică și libertatea de a înființa publicații.
(4) Nici o publicație nu poate fi suprimată.
(5) Legea poate impune mijloacelor de comunicare în masă obligația de a face publică sursa finanțării.
(6) Libertatea de exprimare nu poate prejudicia demnitatea, onoarea, viața particulară a persoanei și nici dreptul la propria imagine.
(7) Sunt interzise de lege defăimarea țării și a națiunii, îndemnul la război de agresiune, la ură națională, rasială, de clasă sau religioasă, incitarea la discriminare, la separatism teritorial sau la violență publică, precum și manifestările obscene, contrare bunelor moravuri.
(8) Răspunderea civilă pentru informația sau pentru creația adusă la cunoștință publică revine editorului sau realizatorului, autorului, organizatorului manifestării artistice, proprietarului mijlocului de multiplicare, al postului de radio sau de televiziune, în condițiile legii. Delictele de presă se stabilesc prin lege.
*

Vercy, mie mi s-a parut un sondaj de opinie. Te agiti ca Perla Harghitei.


--------------------
Opel/Honda/Opel Astra G/Civic 4D/Corsa E 2004/2015/2019 - 0T04```
Urasc discriminatorii prosti (adica pe toti)
Sunt mandru ca sunt considerat prost de catre un dobitoc
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cdadan
post 7 Nov 2017, 21:01
Post #32


fara turbo viata e pustiu


Group: Members
Posts: 5.202
Joined: 9 October 09
From: Cluj Napoca




QUOTE(DragosP @ 7 Nov 2017, 20:21)
Știu.
Btw, să-ti trăiască feciorul!
*


Multumesc, asemenea si fetelor domniei voastre!


--------------------
pegas de dame 1986
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 06:33
Forum Renault