DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

50 Pages « < 48 49 50 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dacia 1310 -Green Frog, 1984

sobolan
post 4 Sep 2017, 12:46
Post #1471


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




Deocamdata se pare ca asta din urma (UAMT second hand,din recolta veche) e ok pana acum.....sper sa fie asa,am antigel in ea,totul e ok la ea.....
Ar cam trebui sa dau jos uleiul din ea,are 500km,ca si prim ulei de rodaj si-a facut treaba ....masina e ok asa cum e,nu prea vreau sa mai investesc nimic in ea atat timp cat am anunturile de vanzare active,daca o ia careva poate singurel sa-si schimbe uleiul si sa-i monteze ornamentele cromate de la praguri pentru ca in rest nu mai e nimic de facut la ea.
Injectata s-a vandut azi,sper sa dau si golf-ul si dacia si ma las la mana mea radmasa.gif ,m-apuc sa dau motorul jos la papuc ca a inceput sa fure curent rau si-l pun pe ala de 1400 refacut dat jos de pe dacie si merg asa cu aia pe la pescuit si pe unde mai ma invart eu.

This post has been edited by sobolan: 4 Sep 2017, 12:48


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 1 Oct 2017, 09:23
Post #1472


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




Dupa cum unii din voi stiu masina e vanduta,rog inchiderea topicului,pentru mine masina asta a fost o experienta frumoasa,mi-a readus oarecum unele simturi inapoi,mi-a pus capul la contributie,mi-a halit banii,nevand conditii de lucru pe atunci am racit la plamani etc dar nu-mi pare rau smile.gif ....tot ce-a fost a insemnat multe ore pierdute si griji,am stat pe sub ea mai mult decat in ea,...cine a luat-o are grija maxima de ea,are si garaj,ma bucur ca a ajuns pe maini bune.
Asta a fost a treia dacie 1310 pe care am detinut-o,ajunsese o masina buna,de baza,bagai benzina in ea si plecai oriunde dar nu aveam conditii s-o mai tin,era pacat sa stea doar cu husa pe ea cand prin remat cand prin ograda.
Mi-au ramas piese,o sa mai scot la bursa unele,multe le-am aruncat....
Acum mesteresc la un Golf 3 GT,e aproape gata,urmeaza sa m-apuc de un Golf 2 Syncro prin primavara probabil smile.gif si apoi sa decid pe care-l tin si pe care-l dau.....
Eu va multumesc tuturor ca ati postat aici,indiferent de ce ati postat c-au fost rele sau bune si va urez spor la mesterit jucarioarele."End of the line".

This post has been edited by sobolan: 1 Oct 2017, 09:29


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
50 Pages « < 48 49 50
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:40
Forum Renault