DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Test ADAC LOGAN, Logan SPORT

os
post 6 Nov 2004, 10:17
Post #1


Dictator. Comunist. Arbitrar. Pe scurt: rau.


Group: Moderatori
Posts: 1.528
Joined: 29 April 04




Salutare,

alaturat raportul de test al ADAC despre Logan 1.6 (in limba... germana)

Concluzia lor: simplu, dar bun.

Unele puncte se potrivesc cu opiniile gesite pe acest forum (motor cam zgomotos, cutie de viteze care "protesteaza" la introducerea rapida in marsarier); altele însa contrazic aceste opinii: ei apreciaza CV ca bine etajata, despre motor spun ca "trage", despre prelucrare spun ca e "buna".

Si ei sunt nemultumiti de pneurile Montana (cu care era echipat exemplarul testat) si emit presupunerea ca frînarea si comportamentul rutier ar putea fi îmbunatatite prin înlocuirea lor.

Îmi pare rau, dar n-am timp sa traduc.

Sanatate si prin prisma acestui articol felicitari posesorilor,
os

This post has been edited by paulp: 8 Apr 2005, 10:18


Attached File(s)
Attached File  Dacia_Logan_16.pdf ( 168.27k ) Number of downloads: 461


--------------------
. . .
Muschii mei minte nu are.
Cip-Cirip! Cip-Cirip! Cip-Cirip!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
loki
post 8 Nov 2004, 11:28
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 23 September 04




Cred c-ar fi interesant sa vedem ce spun si altii despre Dacia Logan

Spre exemplu: http://www.autobild.de/test/neuwagen/artik...artikel_id=7377

Trebuie sa recunosc ca n-am inteles chiar totul (nu cunosc decat putin limba
germana) dar oricum concluziile sunt destul de clare.
Daca stiti si alte teste facute de reviste straine va rog postati.


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
costi
post 9 Nov 2004, 09:44
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.230
Joined: 15 October 03
From: Bucuresti




AL: Am sters referirile la LADA...

Traducere aproximativa a art din autobild:

"....It is a small car, but there are large expectations, which VOLKSWAGEN sets into this car. It is the Fox from Brazil. A new Volkswagen, which is to carry its name again rightfully and in the spring 2005 for approximately 9000 euro the Lupo (starting from 10.150 euro) will replace.
11.000 kilometers east: In the Romanian Pitesti Renault daughter Dacia builds the Logan. A world car for 7500 euro. Still such a special offer. Two cars, two continents, a goal: the cheap segment. Cheaply, sounds after renouncement. Is however not like that. I drove both good deals in its homeland and was surprised, as little these two cars taste after cheap house man food. The Fox more luxury actually affords, than the price suggests. For example a back bank adjustable around 15 centimeters and a steering wheel, which are adjustable at height and width.
On the other hand the Logan seems rather idealess: Its rear seats fixed bolted, seat-backs and also the steering wheel stared cannot be adjusted. Everything seems immovable, as frozen. On the Logan Tacho (until km/h it counts 100 in five steps, afterwards in decimal sections) the numbers blur as on a computer monitor, begin to flicker, if one stares to for a long time concentrated at the screen. Dacia selected the form of the classical notchback - in such a way buyers in ascending countries, the priority market, get what they desire. With a giant trunk, which seizes 510 liters - that is more, than into a Mercedes Benz s-class.
The Fox building allows two sport bags with pushed back bank (260 liters). Two bags more (353 liters) ride along, if the seats move forward. Only if the five changes make it a two-seater, the back bank behind the front seats folds, to make a space of 1016 liters.
The Romanians have families in the visor, VOLKSWAGEN with their sedan concept target couples or classical secondary car drivers. The Logan opens a series of four doors, which makes the everyday life uncomplicated. VOLKSWAGEN does in Germany without the Fox available in Latin America.
In addition, the Logan rolls gently and the transmission works well. ABS, three head restraints in the back, attentive brakes, at least two Airbags - at security neither Dacia nor Volkswagens save. Renault announced, the Logan first only as 1,4 and 1,6-Liter-Benziner (75 to sell 87 HP) still close later a Diesel to after-push over, VOLKSWAGEN keeps. Probably the Fox with two Benzinern (55, 75 HP) and a Dreizylinder TDI (70 HP) comes.
The Logan is the more favorable people car, the Fox the most favorable VOLKSWAGEN. We are strained on people voice. Result of AUTO is that Logan offers more for the money: four doors, large trunk and for 1500 the euro less. Who wants to come only from A to B, drives Dacia, while Fox transports the driver with the feeling of driving a VOLKSWAGEN. Therefore my choice falls on the Fox".

This post has been edited by AL: 17 Dec 2004, 09:41


--------------------
DSN/SLZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VeNoM386
post 16 Dec 2004, 17:20
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 330
Joined: 7 September 04
From: Bucuresti






--------------------
Citroen C4 Champion 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 17 Dec 2004, 09:38
Post #5


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Va rog sa nu continuati cu discutii despre Lada!.... o puteti face in topic separat...aici va rog sa comentati rezultatele testului ADAC !!! sau sa postati comparatii cu alte teste efectuate... Multumesc! Topicul este util si va ramane chiar daca mai exista o referire la acest test in alt topic de la sectiunea Logan.


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
G.R.
post 17 Dec 2004, 11:08
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 266
Joined: 17 December 04




Test Dacia Logan 1.6

Nota generala obtinuta 3


Lucruri pozitive: prelucrare buna, vizibilitate buna, urcare-coborare pasageri comoda, scaunele spate comode, mult spatiu, portbagaj voluminos, suspensie confortabila, inretinere ieftina.

Lucruri negative:
Scaune fata labile, motor zgomotos, nu exista ESP (bine ca nu vor si o blonda de 18 ani inclusa in pretul masinii - scuze pentru comentarii).

Caroserie nota 2.7

Prelucrarea si finisarea fac o impresie buna. Indoiturile sunt bine izolate impotriva ruginii, usile se inchid usor. Elementele interioare din plastic mai de proasta calitate sunt curat lucrate si fixate. Scaune fata nu prea stabile.

Vizibilitate 3.0
Caroseria inalta si inaltimea scaunelor asigura a vizibilitate buna in fata si lateral.
In spate deranjeaza inaltimea portbagajului si capitonarea groasa a acoperisului.

Urcare-coborare pasageri nota 2.0
Confortabila, usile mari si inaltimea scaunelor este placuta.

Volum portbagaj nota 1.2
Foarte mare pentru aceasta clasa, 445 litri

Accesibilitate portbgaj nota 4.4
Formatul este corespunzator. In cazul unei calatorii in concediu nu prea lasa de dorit.
Este neplacut ca bortbagajul se poate deschide numai cu cheia, si se inchide usor singur, arcurile de sustinere fiind slabe. La inchidere bratele de sustinere apasa in bagaje. Lipseste iluminarea portbagajului.

Variabilitatea portbagajului nota 5.0
Lipsesc micile spatii de depozitare pentru ustensile mici, nu se rabate spatarul scaunului spate.

Interior nota 2.7

Comenzi nota 3.0
Logan are putine butoane, astfel ne putem obisnui repede cu comenzile. Volanul este bine pozitionat (la indemana) cu toate ca nu se poate regla. Pedalierul de asemenea bun, bine pozitionat. Comenzile de la volan sunt multifunctionale si practice. Instrumentele tot bine asezate si vizibilitatea asupra lor este buna. Sertarul de harti este voluminos, cel din dreapta dispune de lampa de citit harti. (cam directa tarducerea aici, dar intelegeti).
Comenzile de actionare ale geamurilor laterale prost amplasate, accesibilitate proasta. Butonul de reglare a temperaturii este total in afara unghiului de observare al conducatorului. Capacul sertarului loveste genunchiul calatorului la deschidere (bine ca n-a rupt ciorapii fufei care ar trebui inclusa in pret cu ESP-ul). La inchiderea usilor pasagerii trebuie sa se aplece departe din masina pentru a putea inchide usile (propun legarea unei sfori de maner), iar manerele sunt prost pozitionate.

Spatiu in fata nota 2.1
Foarte mult spatiu, chiar si pentru o persoana de 1.90 m la volan.

Spatiu in spate 2.8
Spatiu indestulator pentru genunchii pasagerilor de 1.75 m cu scaunele fata impinse in spate.

Confort nota 2.6
Suspensie nota 2.6
Suspensia este reglata pentru grad inalt de confort si inghite bine denivelarile, dar denivelarile mai accentuate sunt luate cateodata nu chiar fara zgomot. Cateodata constructia chiar oscileaza dupa denivelari.

Confort scaune nota 2.5
Scaunele din fata de a dreptul tari, totusi ofera destul de putin sprijin lombar. Este mai potrivit persoanelor de max. 1.75 m. Ridicarea scaunului cere mult efort.
In spate se sta comod, coapsele sunt bine sprijinite, spatarul are unghi placut.

Zgomot interior nota 3.9
La viteza mare motorul este zgomotos.

Climatizare nota 2.2
(test incalzire la -10 grade in camera de clima ADAC)
Incalzirea in fata este deosebit de intensiva, incalzirea se realizeaza in scurt timp.
Reglarea curentului de aer se poate face numai grosier.

Motor/Cutie de viteze nota 2.6
Putere motor nota 2.7
Raspunde bine la accelerare, asigura putere potrivita.

Silentiozitate nota 3.0
La cca 3000 turatii motorul functioneaza putin neplacut.

Schimbare viteze nota 2.7
Treptele sunt precise si se schimba usor.

Raport transmisie nota 2.0
Treptele de viteza se potrivesc bine la caracteristica de putere a motorului.

Proprietati de mers nota 3.5

Stabilitate in mers nota 3.7
La viteze mari stabilitatea este medie iar senzatia de siguranta nu este chiar buna. La corectarea directiei vehiculul reactioneaza exagerat, ESP nu este disponibil.

Comportament in curbe nota 3.2
Masina se comporta subvirator, in sit. critice se simte lipsa ESP, care ar putea actiona in cazul derapajului.

Manevrabilitate nota 3.1
La menvrare (parcari) efortul cerut este mediu (n-au condus ei de mult masini fara servo directie) raza de intoarcere este buna.

Directia nota 3.8
Corespunzatoare, poate putin prea exact si ofera contact redus cu suprafata de rulare.

Siguranta nota 3.7
Franele nota 4.2
Actioneaza spontan si forta de franare se poate doza fin. ABS-ul asigura mentinerea pe directia de mers.
Efectul de franare este prost. La franarea de urgenta de la 100km/h masina se opreste pe distanta de 45.5 m (media a zece masuratori, sarcina medie, anvelope de serie).
Bratele stergatoarelor nu sunt mascate, pot rani un pieton in caz de accident. Usile nu sunt echipate cu lumini care sa-i avertizeze pe cei din trafic ca sunt deschise etc.

Sisteme de sustinere nota 4.0
Tetierele sunt la distanta mica ofera sprijin bun capului.
Lipsesc pernele de aer laterale, tetierele sunt inguste si joase. Ceva nemultumiri cu perna de aer din dreapta ref. la pozitionare, dar nu inteleg 100%. Centurile de siguranta din spate vin pe gatul pasagerilor.

Siguranta copiilor nota 2.0
Scaunele din spate sunt potrivite pentru scaune pt. copii. Airbagul din dr. se poate dezafecta, astfel se pot aseza scaune pentru copil orientate opus directiei de mers. In spate fixarea scaunelor pentru copii este greoaie.

Consum/Mediu incojurator nota 3.4
Consum nota 4.1
Este mare: in localitate 10.1 l, in afara 6 l, pe autostrada 8.9 l benzina Super pro 100 km.

Gaze de esapament nota 2.6
Nivel gaze toxice mediu.

In concluzie este o masina de familie simpatica, care pentru un pret foarte convenabil ofera surprinzator de mult.

Sper ca v-am fost de folos, si sariti cu berile ca m-a (si pe ai mei) costat o avere sa invat limba asta! Si sa nu spuneti la sefu ca ma omoara, stiti voi de ce!







--------------------
Dacia Logan 1.6 Preferance - CV 03 XXJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 17 Dec 2004, 11:59
Post #7


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Multumim pentru traducere... cu berea cam greu..doar daca ajungi pe la bucuresti.... in jud. CV mai greu ajungem noi cei de aici... eu voi ajunge doar la primavara...


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Michael
post 17 Dec 2004, 12:07
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 25 August 04
From: Bucharest




QUOTE(G.R. @ 17 Dec 2004, 11:08)
Volum portbagaj nota 1.2
Foarte mare pentru aceasta clasa, 445 litri

Dupa toate opiniile pro si contra de pe acest forum, cred ca este cea mai obiectiva apreciere de pana acum. Am o singura neclaritate. Oficial, portbagajul LGN nu avea 510l?


--------------------
Volkswagen Jetta 2008/Comfortline
1.4 TSI 122 CP DSG7
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfman
post 17 Dec 2004, 12:08
Post #9


The Fastest


Group: Members
Posts: 483
Joined: 9 July 04
From: Murciélagos




Ce ma nedumereste este volumul portbagajului - 445 l??? Parca era dat 510, nu?

Later edit: sorry, intre timp a mai postat cineva... Acest post poate fi sters.

This post has been edited by Wolf: 17 Dec 2004, 12:10


--------------------
Opel MOKKA X 1.4 T 2019
"Cu stinga nici cruce nu poti sa-ti faci, daramite sa conduci o tara!" Petre Tutea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 17 Dec 2004, 12:13
Post #10


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Dimensiunea portbagajului difera in functie de tipul...masuratorii.
Daca se face cu cuburi/dreptunghiuri, asa cum de obicei au forma bagajele, sau se masoara volumul util, atunci normal ca portbagajul sa aiba un volum (UTIL) mai mic.
Insa daca bagi in portbagaj bile (de cauciuc, platic, de diametru cca 5 cm) cate incap, si apoi le scoti si masori cat volum ocupa respectivele bile, e normal sa dea mai mult...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLEX
post 17 Dec 2004, 12:50
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 570
Joined: 14 November 03
From: Bucuresti




Nemtii sint caposi, ei tin mortis la testul cu caramizi, nu la cel cu bilute, de aici diferenta ... oricum, de obicei cari geamantane, nu nuci vrac ...


--------------------
Daewoo Matiz Fiat 600D
"Inainte de a cumpara sau utiliza un produs cititi cu atentie instructiunile de utilizare"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ar_logan
post 17 Dec 2004, 13:03
Post #12


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 7 December 04
From: ARAD




Hai ca-i tare cu "nuci la vrac.........


--------------------
Dacia Logan 1.4Preference - B 00 XJM
100% - 90%posesori permis
- 10% soferi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SilviuB
post 17 Dec 2004, 13:25
Post #13


Membru de BUKOWINA


Group: Members
Posts: 281
Joined: 19 August 04
From: Suceava-Bukowina




QUOTE(FLEX @ 17 Dec 2004, 13:50)
Nemtii sint caposi, ei tin mortis la testul cu caramizi, nu la cel cu bilute, de aici diferenta ... oricum, de obicei cari geamantane, nu nuci vrac ...
*




Va rog eu, nu mai postati gogomanii din astea pe aici, puneti-le la bancuri, nu de alta dar ma apuca rasul si zic astea din birou ca sunt nebun !!!
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
VW POLO 2005 - 8XSYL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FLEX
post 17 Dec 2004, 13:34
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 570
Joined: 14 November 03
From: Bucuresti




Silviu, am preferat o exprimare plastica cu nucile alea, da? fiindca testul de volum cu sfere de polistiren exact cu asta seamana, cu nuci in vrac, e o gogomanie standardizata ISO, printre altele ... iata un exemplu:

This post has been edited by FLEX: 17 Dec 2004, 18:30

Attached thumbnail(s)
guys_r_nuts.jpg ( Size: 74.05k ) Number of downloads: 785


--------------------
Daewoo Matiz Fiat 600D
"Inainte de a cumpara sau utiliza un produs cititi cu atentie instructiunile de utilizare"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 17 Dec 2004, 13:42
Post #15


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Bai, vedeti ca depinde de masina! La 206 au masurat volumul portbagajului cu tuburi de Mentos! smile.gif


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 17 Dec 2004, 13:50
Post #16


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Eu am impresia in acest test ca, cu cat sunt notele mai mici cu atat mai bine...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SilviuB
post 17 Dec 2004, 13:57
Post #17


Membru de BUKOWINA


Group: Members
Posts: 281
Joined: 19 August 04
From: Suceava-Bukowina




QUOTE(klaus @ 17 Dec 2004, 14:50)
Eu am impresia in acest test ca, cu cat sunt notele mai mici cu atat mai bine...
*


Ai dreptate Klaus, acest lucru banuit de tine era confirmat de cineva intr-o alta discutie de pe aici!

@ Flex : Postul meu era o gluma! Nu m-am putut abtine sa nu rad. Doar nu l-ai luat in serios !!???!??!?!
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif


--------------------
VW POLO 2005 - 8XSYL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
os
post 17 Dec 2004, 14:32
Post #18


Dictator. Comunist. Arbitrar. Pe scurt: rau.


Group: Moderatori
Posts: 1.528
Joined: 29 April 04




QUOTE(klaus @ 17 Dec 2004, 14:50)
Eu am impresia in acest test ca, cu cat sunt notele mai mici cu atat mai bine...
*



Scala de notare (din test):
0,6-1,5 foarte bine
1,6-2,5 bine
2,6-3,5 multumitor
3,6-4,5 suficient
4,6-5,5 insuficient

Ar mai fi de spus urmatoarele:
- La acordarea notelor se ia in considerare (si) categoria masinii;
- ADAC cam da notele "pe bune"
- Notele "bine" si "foarte bine" se iau greu; pentru exemplificare:
Renault Megane 1.6 16V Fairway (1995 - 2002): 2,9
Renault Megane 2.0 16V Confort Privilege (2004): 2,3
Mercedes SLK 200 Kompressor (2004): 2,2
BMW 320i touring (2004): 2,2
Toyota Yaris Verso 1.3 linea sol (1999-2003): 2,9
Fiat Punto 1.2 Dynamic (1999-2003): 3,1
<si lista ar putea continua>

Bafta,
os


--------------------
. . .
Muschii mei minte nu are.
Cip-Cirip! Cip-Cirip! Cip-Cirip!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
G.R.
post 17 Dec 2004, 14:43
Post #19


Membru autentic


Group: Members
Posts: 266
Joined: 17 December 04




QUOTE(Wolf @ 17 Dec 2004, 12:08)
Ce ma nedumereste este volumul portbagajului - 445 l??? Parca era dat 510, nu?

Later edit: sorry, intre timp a mai postat cineva... Acest post poate fi sters.
*



As mai adauga ca nici puterea motorului pe care au masurat-o cei de la ADAC nu corespund cu cele afirmate de Dacia/Renault. Poate am o problema cu exactitatea datelor, dar ei spun ca motorul de 1.6 are 87 C.P. Vezi ``Leistung`` din tabel, coloana 1.6. Nu ca as muri de lipsa celor 3 C.P., dar m-as bucura sa aflu exact, daca voi avea o Mobra in plus sau in minus sub capota.
Si apropo de agatatul reclamat, ei nu reclama ca ar agata schimbatorul. Nici eu n-am observat, desi am condus si 1.4 Preferance si 1.6 Ambition.


--------------------
Dacia Logan 1.6 Preferance - CV 03 XXJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
os
post 17 Dec 2004, 14:49
Post #20


Dictator. Comunist. Arbitrar. Pe scurt: rau.


Group: Moderatori
Posts: 1.528
Joined: 29 April 04




QUOTE(G.R. @ 17 Dec 2004, 15:43)
Si apropo de agatatul reclamat, ei nu reclama ca ar agata schimbatorul.
*



... dar reclama ca daca se introduce prea rapid in marche-arriere CV face zgomot.

De asemenea lanseaza ipoteza ca unele valori (frinare si eventual tinuta de drum) poate s-ar imbunatati cu alte anvelope.

os


--------------------
. . .
Muschii mei minte nu are.
Cip-Cirip! Cip-Cirip! Cip-Cirip!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
G.R.
post 17 Dec 2004, 14:59
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 266
Joined: 17 December 04




QUOTE(os @ 17 Dec 2004, 14:49)
... dar reclama ca daca se introduce prea rapid in marche-arriere CV face zgomot.
os
*


Eu am fost invatat ca daca vrei sa introduci in marche-arriere, trebuie sa astepti pana sta masina pe loc, ca altfel cam caraie si la VW Golf IV 1.9TDI masina de serviciu cu care am facut 75 000 km. Si am condus-o numai eu de la 68 km la bord, pana am schimbat locul de munca si mi-a ramas sufletul acolo in masina acea. Din acest motiv nu am dat atentie acestei observatii.


--------------------
Dacia Logan 1.6 Preferance - CV 03 XXJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 17 Dec 2004, 14:59
Post #22


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




QUOTE

dar ei spun ca motorul de 1.6 are 87 C.P.

Pai asa este, recunoaste si Dacia asta (de fapt parca sunt 86.xx, foarte aproape de 87). Da' Dacia a "rotunjit" la 90.
Daca e sa fim exacti, motorul nu e de 1600 ci de 1597 (parca).


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Agrig
post 19 Dec 2004, 14:38
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.930
Joined: 13 February 04
From: Jimbolia/Timisoara mai rar.




Probabil nemtii inca folosesc standardul DIN la masurarea puterii .

Grig


--------------------
Renault Megane IV 1,33Tce 2021 Life
"Proștii se înmulțesc cînd cei înțelepți aleg să tacă"

Nelson Mandela
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lastun
post 20 Feb 2005, 19:03
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 19 February 05




Wiechers ADAC Clubsport Logan a presentat astazi primul Logan de raliu 1.6 MPI la un pret de 10 000 de €uro.

logan-renn-version-1.jpg


Pina la sfirsitul luni mai vor fi echipate 50 de logan uri pentru curse prin zone de deal & munte, slalom si ralui pe circuit.

logan-renn-version-2.jpg

Costul unui sezon a 10 curse va fi de 7000 de €uro pro echipaj

logan-renn-version-3.jpg


--------------------
Dacia Logan Laureate 2005
De gustibus non est disputandum.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
St
post 20 Feb 2005, 19:38
Post #25


Membru


Group: Members
Posts: 4.435
Joined: 18 July 04
From: Bucuresti




QUOTE(lastun @ 20 Feb 2005, 19:03)
Wiechers ADAC Clubsport Logan a presentat astazi primul Logan  de raliu 1.6 MPI  la un pret de 10 000 de €uro.

Pina la sfirsitul luni mai vor fi echipate 50 de logan uri  pentru curse prin zone de deal & munte, slalom si ralui pe circuit.


*




Si cam ce putere are motorul modificat de firma asta?


--------------------
Mazda/ BMW MX-5/ 650GS 2012/ 2004
Fericirea este ceva ce nu se atinge niciodata,dar in cautarea ei merita sa alergi toata viata.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
lastun
post 20 Feb 2005, 19:47
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 19 February 05




QUOTE(st2005 @ 20 Feb 2005, 19:38)
Si cam ce putere are motorul modificat de firma asta?
*



la motor nu sa facut nici o modificare are 90 de cp,

esapament ornament sport wink.gif
logan-renn-version-4.jpg


--------------------
Dacia Logan Laureate 2005
De gustibus non est disputandum.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 20 Feb 2005, 20:21
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Sa fie intr-un ceas bun!


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
xhermesx
post 20 Feb 2005, 20:26
Post #28


Membru incepator


Group: Members
Posts: 71
Joined: 8 April 04
From: Bucuresti




Categoric cred ca au schimbat ceva! Altfel cu ce raport putere motor/cuplu datorate cutiei de viteze inadecvata si mai putin gabaritului, are sanse sa fie in cel mai fericit caz pe penultimul loc.


--------------------
Nissan Qashqai 2009 2.0 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sony
post 20 Feb 2005, 20:34
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 30 August 04
From: Ban Land




Mai ales daca va fi numai o cupa a Loganurilor! wink.gif


--------------------
Caruta cu doi cai frumosi 1945
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luci974
post 20 Feb 2005, 22:11
Post #30


Membru


Group: Members
Posts: 121
Joined: 17 November 04
From: Suceava




Totusi masina arata bine per ansamblu.


--------------------
Citroen C4 1.6....... ......dupa 4 ani de Logan - SV 10 EML
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 09:47
Forum Renault