DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> frana, o problema tehnica?

GolfIII
post 7 Dec 2004, 19:02
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 506
Joined: 5 April 04




QUOTE(bomicabomic @ 7 Dec 2004, 17:39)
Iar pedala iti ramine constanta, tocmai ca sabotii pe spate sunt autoreglabili si nu mai trebuie sa reglezi la excentrici sa mai bagi nu stiu ce saibe la furca aia distantiera, dintre saboti. Parerea mea.
*


Ai dreptate in cazul sabotilor, la placute autoreglarea se face prin intermediul pistonului etrierului => nivelul lichidului


--------------------
Volkswagen Golf III 1995
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bomicabomic
post 8 Dec 2004, 09:33
Post #62


Ex-membru DaciaClub


Group: Members
Posts: 1.072
Joined: 7 September 04




QUOTE(GolfIII @ 7 Dec 2004, 19:02)
Ai dreptate in cazul sabotilor, la placute autoreglarea se face prin intermediul pistonului etrierului => nivelul lichidului
*


Ok, am inteles ce-ai vrut sa spui si asa si este. In primul tau post, eu am inteles, ca scade, adica nu mai este in borcan, cind masina sta pe loc.


--------------------
x x - x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dariusboom
post 16 Dec 2004, 13:50
Post #63


Membru incepator


Group: Members
Posts: 91
Joined: 18 October 04




QUOTE(LucVer @ 15 Nov 2004, 09:29)
ATENTIE! pentru proaspetii posesori de LGN. Verificati presiunea in pneuri (sau puneti-i pe cei de la dealer sa o faca).
Eu am verificat-o abia ieri si am constatat ca pe fata aveam la o roata 2.6, la cealalta 2.5 in loc de 1.9 iar pe spate una era 2.7 iar cealalta 3.0! 022.gif
*



Care este presiunea normala in pneuri???!!!! Eu ieri am franat putin mai tare si sa dus taras ca drq, pe un asfalt uscat si bun (Tineretului, aproape de Palatul Copiilor); am si eu vaga impresie ca pneurile alea lasa de dorit; trebuie sa le verific dar nu stiu care este nivelul normal...multzam


--------------------
dacia logan prestige 2007 - B-60-NRW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SilviuB
post 16 Dec 2004, 14:01
Post #64


Membru de BUKOWINA


Group: Members
Posts: 281
Joined: 19 August 04
From: Suceava-Bukowina




QUOTE(dariusboom @ 16 Dec 2004, 14:50)
Care este presiunea normala in pneuri???!!!! Eu ieri am franat putin mai tare si sa dus taras ca drq, pe un asfalt uscat si bun (Tineretului, aproape de Palatul Copiilor); am si eu vaga impresie ca pneurile alea lasa de dorit; trebuie sa le verific dar nu stiu care este nivelul normal...multzam
*



Scrie pe usa soferului presiunea pentru pneuri!
Eu unul la cate frane energice am pus cu Loganul nu mi-au scartait rotile niciodata. La mine pedala de frana e lasata, nu mai e cum era la inceput sus.


--------------------
VW POLO 2005 - 8XSYL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
JohnyBe
post 16 Dec 2004, 14:54
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 202
Joined: 31 March 04
From: Brasov




grija mare ca rotile-s proaste. io "m-am dat pe skiuri" cu loganu a doua zi dupa ce l-am luat. Am franat si s-au blocat rotile. Cred ca a fost umpic si vina mea, poate frana prea brusca dar la Slz nu am patit asa. oricum frana merge mai altfel decat la Slz.

Latter edit: Rotile aveau presiunea indicata.

This post has been edited by JohnyBe: 16 Dec 2004, 18:02


--------------------
SLZ Clima LGN Laureate 1.4 - BV 09 UDY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 19:31
Forum Renault