DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Detector Radar Black Spiderzz BZZ-300, opinii de la posesori?

webdevst
post 4 Apr 2007, 12:51
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 20
Joined: 24 May 06
From: Iasi




Intentionez sa achizitionez un detector de radar. In urma cautarilor mele pe net, m-am orientat catre Black Spiderzz BZZ-300 pe care l-am gasit la un magazin online la pretul de 313,20 RON.

Specificatiile aparatului le gasiti aici: http://www.electroland.ro/product.php?productid=18235.

M-ar interesa niste opinii de la posesorii acestui aparat. Daca este eficient, da putine alarme false si detecteaza radarele de la distante de peste 800m?

This post has been edited by webdevst: 4 Apr 2007, 12:56


--------------------
Dacia Logan 2006 Laureate+ - IS-75-XXX
Violence is the last refuge of the incompetent. Isaac Asimov
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
emanu450
post 30 Apr 2007, 23:25
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 6 July 05




Iti e suficient si un Bzz 100. Eu din asta am si n-am probleme. Toate Bzz-urile au aceleasi benzi radio si laser pe ele. Diferenta o mai fac setarile, daca au busola sau nu si daca filtreaza alarmele false mult mai bine, atat si nimic mai mult.


--------------------
dacia logan - is-xx-xxx
Logan Ambiance IS-05-xxx din august 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 1 May 2007, 10:05
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Nu prea sunt recomandate pe nici un forum aceste detectoare.Clasamentul ar fi: Bel , Whistler , Cobra ,si de aici incep urmatoarele branduri care nu prea la mai clasifica nimeni.Asa ca iti recomand Whistler care are preturi mai domestice si performante cat de cat bune.La aceeasi caracteristici dar la performante net superioare iti recomand Whistler XTR 325 http://www.magazin-online.ro/pd1015707928.htm iar daca vrei in aceeasi bani ia un Whistler XTR 330 http://www.magazin-online.ro/pd43670042.htm?categoryId=77 care in schimb nu are banda Ku dar care inca nu se foloseste pe la noi.Daca vrei cu adevarat ceva foarte bun iti recomand un Bel 995 dar la care pretul este pe masura.
In alegerea ta sa tii cont si de faptul ca de amenda nu poate sa te scape nici un detector radar din lume oricat de bun ar fi el.....de ce?...citeste prin topicurile cu detectoare si ai sa afli foarte multe.
Bafta!!!


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sagetator
post 1 May 2007, 16:14
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 742
Joined: 8 September 05
From: O R A D E A




sau, mai bine XTR-425, cat mai e la oferta.

Sau poate vrei acelasi XTR-425 de pe un site de licitatii...


--------------------
Clio Symbol Fidji dCi 82 CP gri eclipse
Megane IV Intens dCi 110cp manuala, gris titanium... o frumusețe.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 1 May 2007, 17:09
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Baiatul nu vrea decat o singura bucata nu 5 bucati ca sa beneficieze de oferta aia asa ca mai citeste inainte de a face afirmatii..... iar de pe site-uri de licitatii nu il sfatuiesc sa ia ca sa nu isi ia vre-o teapa in loc de detector.Daca faci comanda de pe site-uri nu o face on line ci telefonic si cere factura si garantie dar inainte studiaza bine piata.


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 1 May 2007, 17:15
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




FARA BLACK SPIDERZZ, bzz, etc. Exact cum ii este denumirea, bazzaie incontinuu din orice, inclusiv meteoriti. tongue.gif De la Galati la Bicaz m-a tampit detectorul unui prieten, alarme VG2 in mijlocul campului pe sosea pustie, alerte de Ku, stiam pe toti care aveau detectoare pe masini, etc, etc.
Cred ca e regele alarmelor false.
Daca nu ai multi bani, mai degraba iei un Cobra 7000.


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 1 May 2007, 17:36
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Hai ma nici chiar asa Cobra si pe deasupra si 7000 nono.gif Cel mai bun la bani putini este Whistler STR 35 R.

This post has been edited by l@u: 1 May 2007, 17:37


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 1 May 2007, 17:56
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Cobra macar e mai silentios. tongue.gif


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 1 May 2007, 18:21
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Un detector trebuie sa fie bun si dupa aceea silentios...problemele sunt la alarmele false dar se rezolva prin suprimarea tuturor benzilor nefolositoare+VG2+POP +alte prostii care tin de marketing si nu ajuta la noi in tara cu nimic.Si sa stii ca am avut Cobra iar la noi in oras nu prea era deloc silentios..... de exemplu la Romtelecom facea ca toti dracii si dadea alarme in cate 2-3 benzi pe rand pana am inchis tot in afara de K si a fost Ok.


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
emanu450
post 1 May 2007, 21:43
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 6 July 05




Bai oameni: unu, eu nu stiu ce Bzz are omul ala, dar va asigur ca al meu nu da atatea erori cum spuneti voi si nici in mijlocul campului si nici cand trece sau trec pe langa unul care are detector. Poate are o problema cu el din fabrica (se schimba pe garantie, daca e luat cum trebuie) dar va spun ca, cu al meu nu intampin asa probleme. Lasand la o parte benzinariile si unii senzori de la usi, in rest nu urla de nebun.
De exemplu, azi am fost la un gratarel inspre Tg Neamt si am avut radare si la dus si la intors, inclusiv Trafipax detectat fara nici o problema (cu fata spre mine de la aprox. 200 m). Phyton simtit din curba si cu un camion in fata mea de la aprox. 300-350 m!
Acum 2 saptamani am testat un Whistler pe E85 (Letcani pt cunoscatori unde sta de obicei Trafipaxx-ul) care a urlat aproape in acelasi intreval de timp si loc cu Bzz-ul meu happy.gif (radarul find in aceeasi pozitie). O parte proasta pe care am observat-o spre exemplu la Whistler e ca acesta a dat cele mai multe alarme false fata de al meu si in K si in X. Deci repet, omul ala ori are o problema cu detectorul lui ori naratorul nostru umfla gogoasa. dry.gif
Si doi, mai lasati-o naibii cu BEL-urile astea in sus si in jos. Se vede ca lumea pune botul ca daca e scumpe "rupe cascavalul"! biggrin.gif Are exact aceleasi benzi ca orice detector normal al zilelor noastre cu niste setari suplimentare si vezi Doamne ca e facut de o subsidiara a Motorola, d'aia e buricul detectoarelor. Relata cineva care e pe alt forum cum ca are 2 detectoare pe masina un BEL 995 si un Bzz (nu mai stiu modelul) pus in bara fata-spate. A prins un Phyton dintr-o curba si omul a spus ca primul care a urlat a fost Bzz-ul (si el a fost surprins). Asa ca mai lasati-ne bu BEL-urile ca nu-s decat un marketing si nimic mai mult. happy.gif

This post has been edited by emanu450: 1 May 2007, 21:47


--------------------
dacia logan - is-xx-xxx
Logan Ambiance IS-05-xxx din august 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Laurentziu83
post 2 May 2007, 08:20
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.588
Joined: 17 May 05
From: Tziganistan




Nu zic nu, poate o fi fost defect detectorul de care vorbesc, n-am cum sa confirm sau sa infirm asta, dar e cam greu de demonstrat.
La Bzz nici nu mai stii cand e radar la cate alarme false da. O fi fost vreo intamplare, eu prefer un detector mai slab care sa ma anunte doar cand e nevoie in dauna unuia mai puternic care sa ma anunte cu 100 de metri mai repede dar care sa ma tampeasca de cap. Pana la urma se cheama ca ne relaxam prin condus, nu ascultam muzica detectorului, ca nu suntem cautatori de aur sau mai stiu eu ce.
Nu stiu la Bel daca e marketing sau nu, eu mi l-am cumparat deoarece am gasit pareri bune despre el si pana acum nu mi-a inselat asteptarile.
Dar fiecare isi cumpara detector in functie de banii pe care ii are, nu recomand nimanui sa stranga din buci sa-si ia Express-ul meu 795 sau vreun 995 sau STI, ci poate sa-si ia unul ieftin.
Al meu din pacate nu are functie de suprimare a benzilor, ca tare bine ar fi.
Cu Cobra am mai mers, si ala da alarme false la RTC (cum inchid si eu Bel-ul acolo), am mers si pe sosea si nu m-a barait aiurea.

This post has been edited by Laurentziu83: 2 May 2007, 08:20


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
l@u
post 2 May 2007, 08:30
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 6.057
Joined: 31 July 06




Daca Bzz-urile astea sunt asa de bune de ce pe site-urile de specialitate nu se testeaza sau nici macar nu se vorbeste de ele? Poate sunt bune dar nu atat de bune incat sa fie luate in calcul la achizitionare.Toata lumea spune ca Bel este no.1 iar emanu450 spune ca nu .Hai domnule fii putin mai obiectiv!
http://www.speedzones.com/driving_impressions.html
http://www.radarbusters.com/products/radar...ors/default.asp


--------------------
Land Rover Freelander Td4, HSE -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
emanu450
post 2 May 2007, 10:30
Post #13


Membru incepator


Group: Members
Posts: 80
Joined: 6 July 05




Poate pt ca Bzz-urile nu sunt vechi ca BEL-urile si nu sunt cunoscute in toata lumea tocmai din motivul asta. Poate nu se vand in America, v-ati pus intrebarea asta? In fine, ca sa fie toata lumea multumita detectorul fiecaruia e cel mai tare. Eu unul nu ma iau dupa gura targului (d'aia nu-s obiectiv) ci dupa pret/performanta de care sunt mai mult decat multumit.
Hai noroc,


--------------------
dacia logan - is-xx-xxx
Logan Ambiance IS-05-xxx din august 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 2 May 2007, 11:04
Post #14


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




BZZ-urile sunt constriute pe acelasi sasiu cu detectoarele Rocky Mountain, sub numele asta se vand in USA. Acum poti cauta review-uri rolleyes.gif
E simplist sa gandesti ca daca are aceleasi "features" un produs e la fel de bun cu altul. Asa si toate masinile au volan si motor...
Ceva dreptate ai, Bel-urile sunt vestite in special pt. sensibilitatea foarte buna in banda Ka (folosita prea putin la noi, se zice ca ar fi un radar la Cluj parca). Dar si calitatea "over-all" e f. buna, nu-i problema cool.gif
Ca poti cumpara si marketing la un moment dat, e alta istorie. Dau un singur exemplu: Bel STI e mai scump decat RX65, dar nu pentru ca e mai sensibil ci pt. ca nu e detectabil de catre RDD-uri. Daca nu te intereseaza aceasta caracteristica si cumperi un STI ca inecatul pe principiul mai scump= mai bun, atunci da, dai banii aiurea...


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 2 May 2007, 11:10
Post #15


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.822
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Eu am BZZZ200 si este OK, detecteaza radarul foarte bine...si despre alarme false ce sa zic...nu da mai multe ca un cobra 7000 cu care am avut ocazia sa umblu...eu sunt multumit de el...acuma ca o fi mai bun sau mai rau ca altele ...atata timp cat isi face treaba si nu ma prinde radarul....pt. mine este OK...


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei777
post 28 Jul 2007, 10:49
Post #16


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 15 June 07




Salut,

Ai achizitionat BZZ ul ala pana la urma? Si dc da..ce parere ai de el? Vreau si eu sa mi iau un detector, insa nu prea sunt hotarat ce. Am auzit de un detector nou, Bytrex LRD 1040. Daca stie cineva ceva de el... spuneti-mi si mie.

Multumesc...


--------------------
Fiat punto 1994 - B87AND
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GoGu
post 28 Jul 2007, 10:54
Post #17


Prea de la tara


Group: Moderatori
Posts: 1.970
Joined: 14 August 03
From: Iasi




Bytrex, dupa aspect pare Quintezz re-branduit. Nici desprer Quintezz nu stiu mare lucru, intra la categoria Korea&China stuff (poate or fi bune, naiba stie, da' cine le testeaza pe banii lui?)


--------------------
Renault Scenic 1.5dCi recolta 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
laguna_2_interceptor
post 28 Jul 2007, 11:40
Post #18


createur d'automobile


Group: Members
Posts: 1.416
Joined: 17 May 06
From: I A S I-capitala Moldovei, RO




- cred ca ar trebui plecat de la premiza ca suntem prea saraci sa ne permitem lucruri de rahat...


--------------------
Renault - Laguna II ph.I GT INITIALE - verkauft - 2003 - IS 79 MRS
C32 AMG Sportcoupé
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kodrix
post 20 Aug 2007, 00:01
Post #19


Membru tanar


Group: Members
Posts: 220
Joined: 20 July 05




Am imprumutat de la un prieten pt. drumul pana la mare un BZZ 500 pro. Sincer nu merita banii, da tona de alarme false iar radarul il ia doar cu 300 m inainte(testat de 3 ori cu resetarea kilometrajului partial). Nu recomand.


--------------------
- - -
Skoda Fabia 1.2TSI 2010
Logan 1.4MPI Laureate 2005 de la 0 km la peste 180.000 km

Logan 1.4MPI 2009 E0
Logan 1.4MPI 2009 Ambiance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alin_fanta
post 6 Sep 2007, 09:53
Post #20


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 27 November 06
From: Iasi




am detector radar bzz 200 si nu cred ca e asa de rau pe cum se zice despre black spider. nu contrazic lumea ca un detector de 5-6 mil e mai bun ca asta de 3 mil. foarte bun pt iasi-tg frumos icon_mrgreen.gif . offtopic caut un manual cu setari pt bzz 200 daca ma poate ajuta cineva mail: alin_fanta@yahoo.com

This post has been edited by alin_fanta: 6 Sep 2007, 09:54


--------------------
Renault Megane 1.5dci 2007 sedan manager - B-69-GFI
dci pana la moarte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
$$ilvviu
post 6 Sep 2007, 10:30
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.882
Joined: 6 January 07
From: Roman/NT




Am imprumutat si eu unbzz 200 si mi-a bipait tot drumul de la roman la onesti.
La intoarcere a tacut malc pana la roman cand a inceput sa urle si nu s-a oprit pana l-am scos din priza. Urla chiar si in garaj sad.gif


--------------------
Renault Laguna Initiale 2002 - NT-97-SLR
Suzuki Samurai 1983 NT-99-SZK
VW Golf 1.9TDI 2001 NT-99-FIX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danutz_r
post 25 Oct 2007, 09:49
Post #22


© ...membru cu symbol ™


Group: Members
Posts: 596
Joined: 27 October 06
From: Bucuresti ... u.e




am avut un bzz 2oo cu care nu am avut probleme, mi-a detectat radaru' de la peste 1ooo m pe drum drept, iar in curbe la 3oo - 4oo m... nu exagera cu alarmele false iar la intalnirea cu un alt detector intra vg2... am fost multumit de el , dar m-i l-au furat sad.gif
... acum am un bzz 3oo ... alarmele false sunt aproape nule, nu mai zice nimic nici cand se intalneste cu alte detectoare iar distanta de detectie e mai mare ...multumit de el biggrin.gif

This post has been edited by danutz_r: 25 Oct 2007, 09:50


--------------------
renault symbol fidji 1.5 dci 80 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
holograma
post 26 Oct 2007, 07:42
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 437
Joined: 20 December 06




poate ca e dezactivat vg2 by default si de aia nu mai caraie la alte detectoare

drive safe! sofer1.gif


--------------------
Dacia Logan 2005 Laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
injection2011
post 18 Apr 2018, 18:12
Post #24


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 18 April 18




Cine are un manual pentru bzz 300?


--------------------
Logan Logan 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Fanny
post 28 Apr 2020, 15:32
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 55
Joined: 24 August 06
From: SUCEAVA




Cine are un manual pentru detector radar BZZ-700 Pro ?
Rog frumos daca are cineva, (cred ca e doar o pagina) sa-mi trimita si mie pe email :
fanny516772@yahoo.com
Va multumesc !


--------------------
Dacia Logan LAUREATE PLUS 1.4MPI 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th March 2024 - 09:41
Forum Renault