DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> BRAZILIAN GP, ultima cursa...

cri123
post 24 Oct 2006, 08:33
Post #121


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




A castigat cumva MS in 2005 titlul? Nu imi amintesc...

Cat despre victoria lui din 1994, nu faceti comparatii. A avut noroc cu carul in acei 2 ani ca a murit Ayrton Senna, altfel tare ma indoiesc ca ar fi castigat Schumi ceva pe atunci.

Si nu uitati ca Alonso a fost mai tanar cand a castigat primul titlu. Da, a asteptat un pic mai mult, insa pe vremea lui nu a trebuit sa moara un campion (Doamne fereste) ca sa poata ajunge la titlu mai repede.

Hai sa o lasam balta, ca oricum fiecare trage pe a lui smile.gif si toti avem argumente pro si contra.

Important e rezultatul, si acesta e clar: Alonso e iar campion, si Renault la fel.

Vom vedea ce va fi la anul, sper sa fie un campionat spectaculos ca si in acest an.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 24 Oct 2006, 08:46
Post #122


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




@cri123

Tu stii sa citesti sau nu? Am scris ca in 2005 lupta s-a dat intre Raikkonen si Alonso!
In alta ordine de idei......... Nu stiu ce s-ar fi intamplat in 1994 daca nu murea Senna, dar, pana la Imola, situatia era astfel:

Brazilia: Schumacher - Locul 1
Senna - abandon (spin)

Pacific: Schumacher - Locul 1
Senna - abandon (accident)

Imola: Schumacher - Locul 1
Senna - accident fatal; Schumi conducea cursa in momentul accidentului, asa a ramas pana la finalul ei.

De asemenea Schumi castigase si in '93 in fata lui Senna la Estoril, in '92 la Spa. Asa ca, "noroc cu carul" cum afirmi tu nu prea exista. Eu vin cu argumente si cu date exacte. Tu nu vii decat cu o atitudine Anti Schumacher si atat. N-ai nici un fel de argumente in ceea ce spui.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FISICHELU
post 24 Oct 2006, 08:58
Post #123


Boo Boo Dad


Group: Members
Posts: 595
Joined: 4 December 05
From: Onesti




QUOTE(cri123 @ 23 Oct 2006, 20:44)
Vedeti ca nu stiti sa pierdeti. De asta nu imi place mie Ferrari si sper sa o ia la anul pe coaja iar, nu conteaza de la cine, preferabil de la McLaren cu Alonso.
*



Nu ar trebui sa iti displaca o echipa din cauza unor fani. Nu se merita. Sunt fani si fani. Cu unii te poti intelege, cu unii nu. Ca in viata - nu te poti intelege cu toata lumea. Crede-ma, nu te-ai putea intelege nici cu absolut toti fanii RenaultF1 Team! Desi sunt "pe aceeasi baricada", fiecare are propria parere. O echipa iti place in functie de renume, de performanta, de imagine -la Ferrari rosul a facut istorie...Cati nu si-au luat masina rosie din acest motiv?... Deci orice, mai putin parerea fanilor.

Si acum sa revin la cursa: faptul ca ALO a mers constant inclin sa cred ca este clar pentru toata lumea- trebuia sa termine in puncte. Spectacolul l-a facut SCH, asta cred la fel ca este clar pentru toata lumea. De ce? Pentru ca a avut buba cu cauciucul chiar in primele ture, trezindu-se pe ultima pozitie. Inca un motiv - nu mai avea nimic de pierdut. Era ultima lui cursa, asa ca a "pedalat" cat a putut de tare. Ce a riscat in felul acesta? Risca sa intre intr-un alt pilot, si sa-si faca masina praf. Si a avut cateva situatii din care a iesit nesifonat: 1. Rubens, 2. Giancarlo (care a cedat lamentabil...), 3. Kimi (am mai spus, noroc ca s-a dat la o parte Kimi - SCH nu a schitat nici un gest de evitare; era in ultimile ture, deci chiar nu mai avea nimic de pierdut). Per ansamblu, spectacolul l-a facut SCH la Interlagos (CARE E LA SAO PAOLO, NU LA RIO DE JANEIRO, BAI BONIFACIULE!), insa ce-i drept, cam tarziu...
Si cred ca mai este clar un lucru pentru toata lumea: in 2006, Campionatul a fost castigat de Renault, iar la piloti a iesit Alonso. Fie ca va place, fie ca nu.
wink.gif

LATER EDIT: REVENITI LA TEMA. VS.- URILE SUNT IN ALT TOPIC


--------------------
Renault Megane Sedan CfExp 1,5 dCi 2005
Mercedes C Classe 2.0 CDI full option 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ache2
post 24 Oct 2006, 10:09
Post #124


Membru autentic


Group: Members
Posts: 262
Joined: 9 October 03
From: Berceni, PH




niciodata nu am fost fanul lui Schumacher insa acuma cu ultima cursa trebuie sa recunosc ca tipul a fost, in materie, aproape de geniu !
invingatorii au intotdeauna dreptate !

mare pacat ca se retrage ! ar mai fi avut ceva de spus si de aratat !


--------------------
FIAS / Baikal Clona BROWNING / IJ 18 MN calibru 12 / 223Rem - PH-07-LUD, PH-10-CJF
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 24 Oct 2006, 10:34
Post #125


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




QUOTE(FISICHELU @ 24 Oct 2006, 09:58)
Si cred ca mai este clar un lucru pentru toata lumea: in 2006, Campionatul a fost castigat de Renault, iar la piloti a iesit Alonso. Fie ca va place, fie ca nu.


Corect! La fel si cu cele 7 titluri ale lui Schumi si 6 la rand ale celor de la Ferrari. icon_mrgreen.gif Iar cum Schumi a putut fi invins fiti siguri ca si Senna putea fi invins. Asa ca mai usor cu brazilianul ca doar nu era zeu. Daca traia sunt sigur ca si el la randu-i ar fi ajuns sa fie descalificat, penalizat, invins.
Nu stiu de ce se mai agita lumea, oricum germanul a doborat aproape toate recordurile si o sa ramana pe locul 1 cat traim noi. Asa ca nici criticile si nici intepaturile cu fanii lui n-o sa schimbe asta. Ba ca a avut masina, ba ca l-a ajutat FIA, ba ca n-a avut cu cine se se lupte pt titlu, ba ca lua steroizi ca sa pedaleze mai repede. De ce nu l-a batut Alonso in 2004? Ca n-a avut masina? Acum a avut masina, nu? Deci masina l-a facut campion pe Alonso. Simplu icon_mrgreen.gif
Eu trebuie sa ma consolez cu gandul ca Alonso e campion mondial, ca Schumi se retrage iar ceilalti cu gandul ca germanul a fost cel mai bun si asa o sa ramana. Alonso poate sa mai ia inca 4 titluri la rand de acum incolo. N-o sa aiba atat de multi fani sau critici niciodata. De ce? Simplu. Nu va fi in stare sa faca o cursa ca cea a lui Schumi in Brazilia. Pur si simplu e altfel de pilot.
Cum zicea si soprana de Villneuve "El (Schumi) e in F1 ca sa castige nu ca sa-si faca prieteni"

FISICHELU scuze dar trebuia sa scriu asta biggrin.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 24 Oct 2006, 12:03
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Oricum, fie ca ne place sau nu, Schumi nu mai e de la anul, Alonso si Renault sunt campioni. A fost un campionat frumos, si o cursa interesanta si palpitanta.

Hai sa facem pace smile.gif si sa ne vedem cu bine in primavara pentru noi dueluri.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutctn
post 24 Oct 2006, 12:23
Post #127


Membru cu TDI


Group: Members
Posts: 1.373
Joined: 20 November 04
From: Bucuresti




Mai nu va mai agitati atat ca s-a terminat, Schumi s-a retras, felicitari invingatorilor si invinsilor. Cat despre nr. de titluri castigate pot doar spune ca Shumi nu a avut un adversar pe masura. Pe cand Senna se lupta cu Prost, ambii avand 7 titluri impreuna. Daca unul din cei doi nu ar fi existat in vremea aia, celalalt ar fi avut si titlurile celuilat, adica tot vreo 7. Si ca sa vorbim despre viitor: sa fiti siguri ca Alonso nu va mai castiga multe titluri de acum incolo pentru ca cel putin de anul viitor va avea SIGUR un adversar pe masura: KIMI, un pilot agresiv si care va avea si o masina la inaltimea valorii lui: FERRARI. Din punctul asta de vedere, spectacolul de la anul e garantat. Poate si cei de la RENAULT vor avea un pilot mare la anul ca masina performanta au deja.

This post has been edited by ionutctn: 24 Oct 2006, 12:23


--------------------
Dacia 1310 1998
Skoda Superb Elegance
People who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 24 Oct 2006, 12:53
Post #128


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Renault va avea masina, dar nu va avea pilot la anul. Eu cred ca nu intra in carti pentru nici un campionat. Alonso poate are sanse, dar dupa cum au mers McLaren nu il vad bine 1-2 ani (mai ales ca si trec pe Bridgestone).

Favoritii la anul sunt Ferrari, cred ca ambii piloti se vor bate pentru titlu. Vom vedea ce va fi.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
UVN
post 24 Oct 2006, 13:07
Post #129


- Forza Poli Timisoara -


Group: Members
Posts: 130
Joined: 24 May 06
From: Timisoara




QUOTE(cri123 @ 24 Oct 2006, 13:53)
Favoritii la anul sunt Ferrari, cred ca ambii piloti se vor bate pentru titlu. Vom vedea ce va fi.
*



Gresit !! La anul Kimi va fi campion mondial !!! tongue.gif


--------------------
dacia Logan Kiss FM 14 MPI 2008 - TM...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 24 Oct 2006, 13:13
Post #130


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




"Cat despre nr. de titluri castigate pot doar spune ca Shumi nu a avut un adversar pe masura. Pe cand Senna se lupta cu Prost, ambii avand 7 titluri impreuna. Daca unul din cei doi nu ar fi existat in vremea aia, celalalt ar fi avut si titlurile celuilat, adica tot vreo 7."

@ionutctn

radmasa.gif
L-ai citat exact pe miki! radmasa.gif
Nu mai face treaba asta. Lui miki ii face placere sa manance mult rahat. Stai departe de el. Tu n-ai nici o treaba cu el, asa ca nu mai retine toate tampeniile debitate de el.

This post has been edited by f39sor: 24 Oct 2006, 13:22


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TinCup
post 24 Oct 2006, 13:17
Post #131


Membru


Group: Members
Posts: 147
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Ma intreb de ce oare sunt toti asa entuziasmati de 'performanta' lui Schumi de a termina pe locul 4 un GP pe care trebuia sa-l castige...
A avut probleme in calificari si a inceput cursa de pe 10. A avut in schimb cea mai rapida masina. In cursa, Schumi ce mic a iesit de pe trasa ideala sa-l lase pe frate-su sa treaca. Pilotii BMW s-au intrecut care-i face loc mai repede sa treaca. Kimi a jucat teatru, dar a avut grija sa lase 'usa' deschisa larg. Sa nu mai vorbim de Massa.. Alonso l-ar fi lasat sa treaca fara probleme, nu avea de gand sa riste campionatul la piloti (deatfel a declarat ca l-ar fi lasat si pe Button sa treaca daca ar fi ajuns suficient de aproape de el). Singurii care ar fi incercat sa-l opreasca sunt Fisi (care nu poate) si Button. Si ce face Schumi? ... isi freaca cauciucul de masina lui Fisi si face pana.
Sezonul viitor, din cauza trecerii la cauciucuri B, nu cred ca va sta cineva in fata Ferrari. Peste doi ani insa nu-i vad bine. Kimi e rapid, dar e lenes si nu stie sa ajute la dezvoltarea unei masini cum o facea Schumi. Nici Massa nici Kimi nu au clasa lui Alonso (si a lui Schumi).
Nu cred ca Fisi ramane la Renault mai mult de inca un sezon.. e un pilot mediocru si singurul motiv pentru care ramane este pentru a pastra o anumita continuitate in echipa..


--------------------
Renault Megane II bicorp, 2004
Megane II Bicorp Confort Dynamique 1,5 dCi 80 CP 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 24 Oct 2006, 14:04
Post #132


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




QUOTE(TinCup @ 24 Oct 2006, 14:17)
Ma intreb de ce oare sunt toti asa entuziasmati de 'performanta' lui Schumi de a termina pe locul 4 un GP pe care trebuia sa-l castige...
... isi freaca cauciucul de masina lui Fisi si face pana.
*


Chiar te-ai uitat la cursa sau ai ascultat doar timpeniile lu Miki si Bonifriciu?
N-a fost nimic intre Schumi si Fisico, resturile de la accidentul dinainte au fost cuiul lui Pepelea...
Incercati sa va uitati la curse cu sonoru inchis, sa vedeti ce misto intelegeti de fapt ce se intimpla, fara comentariile idioate ale celor asa-zisi comentatori ph34r.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sqryn
post 24 Oct 2006, 14:33
Post #133


Clio rulezzz


Group: Members
Posts: 736
Joined: 2 February 06
From: München




si mie mi s-a parut ca s-au atins un pic. dar reluarile nu au fost cele mai bune, nu s-a vazut foarte clar faza. dupa aia au zis ca au citit pe site ca bridgestone a declarat ca pana a venit de la resturi (debriuri) smile.gif


--------------------
RENAULT Clio II Bicorp Phase1 1.4 8v Alize/1999 - B-xx-xxx
Clio II Bicorp Phase1 Alize, 1.4 8V 75cp - sept.99
Opel Astra H 1.9 CDTI DPF 120cp - iun 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 24 Oct 2006, 15:24
Post #134


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Mai oameni buni, din cate tin eu minte, cauciucul buclucas a fost stanga-spate, iar MS l-a depasit prin stanga pe Fisichela... asa ca, e cam exclusa teoria asta...


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 24 Oct 2006, 16:22
Post #135


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




@sssssssssilviu: scuza-mi impertinenta, dar nu prea vezi bine. Eu vad doar 1s intre un BS si un MC

QUOTE(cristirenault @ 23 Oct 2006, 10:51)
...ca sa nu mai spun de Fisico de la Renault care se putea lasa depasit onorabil nu cum s-a facut el de kko incercand sa reziste aiurea unui asalt nimicitor al lui Schumi , e adevarat Schumi are masina tare  dar de-a lungul timpului a fost evident ca , coechipierii lui nu s-au ridicat la nivelul lui sau al masinii, nu zic ca FA nu e bun , dar MS e cel mai bun , daca FA va reusi sa doboare recordurile lui MS va fi mai bun ca el , dar in ecuatia asta intra prea multe variabile care nu depind de FA asa ca e greu de spus.


la fel de penibil cum era MS in '96-'99 cand incerca sa reziste atacurilor nimicitoare ale lui Hill, Villeneuve sau Hakkinen...

Marea diferenta intre MS si Alonso si marele avantaj al primului a fost faptul ca a pilotat pentru aceeasi echipa timp de 11 ani.

QUOTE(dantes @ 23 Oct 2006, 11:08)
@ssilviu... Cu riscul de a ma repeta...O MASINA si 21 de jaloane!

NU are nici o importanta masina ca parte tehnica in ecuatia cursei de ieri. Peste tot unde  personal am scris pe aici, am zis de PILOTAJUL masinii de catre Schumacher si nimic altceva!


laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Asa e, si cu un STR ar fi facut acelasi slalom...

QUOTE(f39sor @ 23 Oct 2006, 11:12)
S-a terminat. Or sa treaca al naibii de greu 5 luni.


Asa e... al anibii de mult 5 luni...

Cursa foarte frumoasa, din fericire am urmarit-o fara sonor si n-am auzit ineptiile lui miki, kiki, riki; MS a incheiat o cariera grandioasa in stil de mare campion si, sincer, chiar mi-a parut rau ca nu s-a putut apropia de FA din motive aproape independente de el. Sunt curios pe cine va mai critica Miky de la anul...

This post has been edited by sandman_: 25 Oct 2006, 11:20


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 24 Oct 2006, 16:44
Post #136


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(vv @ 24 Oct 2006, 15:24)
Mai oameni buni, din cate tin eu minte, cauciucul buclucas a fost stanga-spate


Adica fix anvelopa de pe interior, de care s-a apropiat GF cu nasul...

Pana la urma stie cineva ce probleme avea MS in virajul 4? A avut vreo 3-4 faze mai nasoale...


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 24 Oct 2006, 16:57
Post #137


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




QUOTE(sandman_)
MS a incheiat o cariera grandioasa in stil de mare campion si, sincer, chiar mi-a parut rau ca nu s-a putut apropia de MS din motive aproape independente de el


Stai ca nu inteleg! E acelasi gen de faza Alonso il depaseste pe Fernando? huh.gif

Legat de virajul 4, am vazut ca la fiecare asa zisa ezitare, Schumi dadea stanga-dreapta rapid de volan. Asa mi s-a parut oricum. Pbl cu directia? Miki ce-a zis? blink.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TinCup
post 25 Oct 2006, 10:28
Post #138


Membru


Group: Members
Posts: 147
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(Ross Brawn)
I think Giancarlo clipped Michael's tyre as he went past him and screwed our race. So it's very unfortunate because we had by far the quickest car today



--------------------
Renault Megane II bicorp, 2004
Megane II Bicorp Confort Dynamique 1,5 dCi 80 CP 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 25 Oct 2006, 10:42
Post #139


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




Ce sa zica si Ross Brawn. Fisichella era cu rotile din stanga pe bordura. Unde sa se mai retraga? Chiar daca avarierea pneului s-a facut la contactul dintre cei doi, de vina este Schumacher pentru ca a inchis unghiul prea devreme.


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 25 Oct 2006, 11:04
Post #140


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Cred ca daca am pune anunt mare, Schumacher e vinovat pentru toate relele din lume, ai fi multumit. Gizaaaas.
De pedala de frina ai auzit? Foloseste la incetinirea masinii.


Dar eu totusi cred ca e vorba de un rest de la accidentul de dinainte. Asa ca mai bine dau vina pe comisari ca nu au curatat cum trebuie resturile, si gata.
smile.gif


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sandman_
post 25 Oct 2006, 11:23
Post #141


software engineer


Group: Members
Posts: 2.416
Joined: 20 June 05
From: Viena, Austria




QUOTE(TMihai @ 24 Oct 2006, 16:57)
Stai ca nu inteleg! E acelasi gen de faza Alonso il depaseste pe Fernando? huh.gif

Legat de virajul 4, am vazut ca la fiecare asa zisa ezitare, Schumi dadea stanga-dreapta rapid de volan. Asa mi s-a parut oricum. Pbl cu directia? Miki ce-a zis? blink.gif
*



mea culpa cu MS vs. MS ; am editat acolo.

Nush ce-a zis miky. Putea fi o problema cu treapta 1, pe care o folosea doar acolo si la boxe, problema care aparea doar uneori...


QUOTE(TinCup @ 25 Oct 2006, 10:28)
QUOTE(Ross Brawn)
I think Giancarlo clipped Michael's tyre as he went past him and screwed our race. So it's very unfortunate because we had by far the quickest car today

*



tot el a spus ca este clar ca e un incident de cursa si ca nu a fost intentie ...

sursa


--------------------
Renault Megane 2(.1) C-C Dinamique, 2.0 16v 136cp, 2005 - GJ-01-SSP
Renault Laguna 3 2.0dCi, 150CP, 2008
and the best is still to come...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 25 Oct 2006, 12:49
Post #142


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(paulp @ 25 Oct 2006, 14:04)

De pedala de frina ai auzit? Foloseste la incetinirea masinii.


Eu ma mir cum de Fisichella a avut curajul sa participe la o cursa in care alerga marele Schumacher rolleyes.gif


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 25 Oct 2006, 12:54
Post #143


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Si eu ma mir, pentru ca un pilot bun stie cind nu e cazul sa riste aiurea wink.gif, dar e mai important sa arati ca ai facut tot ce ai putut ca sa-l tii pe Schumi, ca altfel te trage nenea Briatore de urechi (si a facut-o de 2 ori in acceasi cursa).


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 25 Oct 2006, 13:00
Post #144


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(paulp @ 25 Oct 2006, 15:54)
pentru ca un pilot bun stie cind nu e cazul sa riste aiurea wink.gif,

Deci idolul tau nu este un pilot bun?! blink.gif


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
paulp
post 25 Oct 2006, 13:08
Post #145


Bagator de seama!


Group: Members
Posts: 3.098
Joined: 31 July 03
From: Iasi




Idolul meu nu mai este un pilot bun wink.gif (a fost un pilot exeptional, ceea ce e altceva)
Este un pilot foarte bun, care si-a terminat cariera.

Noul meu idol este Kimi Raikonnen, care trebuie sa dovedeasca inca ca e un pilot bun, asa cum Fisichela nu va fi niciodata 10561582.gif

This post has been edited by paulp: 25 Oct 2006, 13:09


--------------------
Fiat Linea Active, 2011 - PAD
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 25 Oct 2006, 14:20
Post #146


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Nu văd rostul atâtor discuții. Doar un idiot sau cineva care nu are nici o treabă cu Formula 1 poate contesta calitățile, meritele și reușitele lui Michael Schumacher (în acest sport). Este cel mai galonat pilot din istoria Formulei 1 și cu asta basta. Că va fi depășit într-o zi de către alt pilot, că nu va fi, asta e altă discuție. Și se bazează doar pe supoziții. Vă place, nu vă place, germanul este No 1. Și alți piloți au mai activat mulți ani în F1, însă nici unul nu și-a pus amprenta așa cum a făcut-o germanul. Mulți îi vor simți lipsa și nici sportul ăsta nu va mai fi la fel.

Pentru fanii Renault & Alonso (și deopotrivă pentru adversarii Ferrari & Schumacher): pentru 2 ani la rând preferații voștri au câștigat. Bucurați-vă, este momentul vostru, dar nu mai încercați să provocați flame -uri când nu este cazul.

La anul sunt sigur că roata se va întoarce.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristirenault
post 25 Oct 2006, 14:48
Post #147


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 321
Joined: 22 July 06
From: pingo-pongo




QUOTE(f39sor @ 25 Oct 2006, 15:20)
Nu văd rostul atâtor discuții. Doar un idiot sau cineva care nu are nici o treabă cu Formula 1 poate contesta calitățile, meritele și reușitele lui Michael Schumacher (în acest sport)
*


Tocmai i-ai facut pe unii idioti , ce-i drept finut asa , fara sa dai nume radmasa.gif 10561582.gif sa vezi ce ti-o iei acum de la unii dintre antepostatorii tai , cred ca nu ai citit posturile anterioare cand ai facut afirmatia aia laugh.gif


--------------------
Renault Megane Coupe 1998 2.0 16v - RO 007 EUM
sa stie toata lumea,am40%warn si tind spre nu stiu cate catralioane la%.Am reusit sa imi cresc cota.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 25 Oct 2006, 15:29
Post #148


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




La fel cum doar un idiot sau unul care nu are nici o treaba cu F1 poate contesta petele negre din cariera lui supermegapilotul Schumacher biggrin.gif


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristirenault
post 25 Oct 2006, 15:37
Post #149


Membru autentic


Group: Banned
Posts: 321
Joined: 22 July 06
From: pingo-pongo




Apropos de asta , vezi ca eu am scris intr-un post mai sus de marele gafe ale lui Schumi... nu sunt de acord nici cu sustinatorii fanatici ai lui MS nici cu contestatarii fanatici ai lui , este doar un om , ce-i drept un om foarte rapid , dar ca orice om si greseste... FA are viitorul in fata , we will wait and see... cred ca sunteti cu totii de acord cu asta smile.gif


--------------------
Renault Megane Coupe 1998 2.0 16v - RO 007 EUM
sa stie toata lumea,am40%warn si tind spre nu stiu cate catralioane la%.Am reusit sa imi cresc cota.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
coocky
post 25 Oct 2006, 15:44
Post #150


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 5 August 04
From: Timisoara




hai ca sunteti tari... eu zic sa li se propuna un unu la unu ca la baschet sau ca si la atletii aia o cursa pe 150 m(Donovan Baylei si Michael Johnson)...

off topic:
referitor la 1994 si accidentul lui Senna - acesta era pe primul loc, exista chiar filmat din masina lui Schumy inceputul iesirii in decor a acestuia...

on topic:
referitor la Fisico-Schumy... mie mi s-a parut ca Schumy a trecut cu tooata masina de italian dupa care a avut o problema(a blocat roata stanga fata, lucru care este justificabil tinand cont ca a avut pana pe stanga spate) dupa care e posibil sa fi fost atins de Fisico
vezi:
schumy - fisico

off topic:
referitor la 7 titluri stranse:
Anii Prost Senna
85 1 4
86 1 4
88 2 1
89 1 2
90 2 1
91 5 1
93 1 2
asa ca ar fi fost destul de aproape Prost, mai ales daca nu uitam ca in 88 acesta a avut cu aprox 10 puncte mai mult decat Senna, dar nu a fost sa fie... FIA stie de ce...

referitor la cursa...
Da multi s-au lasat usor depasiti de Schumy, chiar si Barrichelo a cedat inexplicabil de repede tinand cont de masina, pe care Button a duso pe locul 3... Oricum ttrebuie recunoscut ca atat aici cat si la Monte Carlo Schumy a facut 2 curse de recuperare excelente... Lucruri care pot fi spuse si despre Alonso, a carui demonstratie de la Budapesta este mai mult decat graitoare. Chiar si in momentul in care Schumy era pe primul loc, liderul moral al competitiei consider ca era tot Alonso, au fost multe decizii, sa le spunem, controversate anul acesta... poate vor mai fi, pana la urma cred ca au castigat cei care per ansamblul sezonului au fost mai buni... si pana la urma asta inseamna un titlu mondial... S-a demonstrat ca un titlu este castigat de Pilot si de Echipa... In prima parte a campionatului Renault a fost cea care castiga, dar pe final calitatile lui Alonso au asigurat titlul.

This post has been edited by coocky: 25 Oct 2006, 15:52


--------------------
Renault Megane II 2004
Renault Megane II Estate, 1.6 16V 115CP
Seat Leon CUPRA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
25 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 20:24
Forum Renault