DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bord de Solenza pe DSN, Bord de Solenza pe DSN

BoR
post 14 Jul 2011, 22:04
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.847
Joined: 20 October 08
From: Buzau




@eXistenZ_Tg: ca sa iasa ceva cu adevarat frumos,ar merita sa inlocuiesti tot interiorul un unul de Solenza,adica:
-capitonajele de pe usi, pentru ca cele din fata sa incadreze asa cum trebuie bordul;
-plasticele de pe stalpi:din poze pare ca cele de Dsn nu se imbina ok cu bordul.In acest caz,va trebui inlocuit si capitonajul plafonului,+celelalte plastice de pe stalpi;
-consola de pe tunelul central(unde la Solenza sunt amplasate butoanele pentru geamuri electrice).
Si eu sunt de parere ca imbinarea bordului de Supernova cu consola de Logan nu arata frumos.


--------------------
Dacia SuperNova/ Opel Astra Sports Tourer/ Lada 1200 Combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marianmn
post 14 Jul 2011, 23:28
Post #32


Deisia


Group: Members
Posts: 441
Joined: 13 April 09
From: Iași




cum a iesit imbinarea aia pe dsn nici mie nu-mi place. eu am dat un exemplu, nu am zis ca imi place sau ceva ... daca va uitati mai atent la pozele cu consola de pe logan ph2 (pozele de jos) ai sa vezi ca imbinarea vine facuta cu un compartiment care ar inlocui spatiul ala pt casetofon de la supernova pe care inca il foloseste eXistenZ_Tg.

plus ca la solenza nu ai prelungirea consolei si la frana de mana .. de aia recomand consola centrala de logan care e cu mult peste cea de slz/dsn.

This post has been edited by marianmn: 14 Jul 2011, 23:30


--------------------
Ex - Dacia SuperNova 2oo2 Clima / Audi A4 B5 TDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 15 Jul 2011, 19:39
Post #33


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




cine detine maiestrie in a modela fibra de sticla isi trage o consola de toata frumusetea plus imbinarea cu cel de slz... dar na trebuie sa fi artist.
Eu as inlocui casetofonul cu altceva acolo pare aiurea montat si l-as monta cam pe la mijlocul bordului in jos asa cum e la sn chiar mai jos de comenzile de la aer.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXistenZ_Tg
post 21 Jul 2011, 22:30
Post #34


Membru Mijloc Amputat


Group: Members
Posts: 338
Joined: 29 December 07
From: Timisoara , Timis




Poate cu timpul am sa inlocuiesc si restul adica plasticele stalpilor , capitonajul de pe tavan , fetele de usi , si un tunel , acuma e o dilema in alegerea tunelului , imi place cel de sol dar nu are partea unde e la frana de mana si am si cotiera care nu as mai avea de ce prinde si imi place si cel de logan care cred ca ar da mai bine cu plansa bord de sol decat tunel de logan cu plansa bord de srn , ramane de vazut , in momentul de fata sant prin in niste chestii si nu pot continua , mai am de cumparat butoanele si aeratoarele apoi ma apuc cu cablurile de la dirijat aer si comutare rece / cald , aste consider eu ca sant mai importante decat plasticele si capitonaje , daca e un coleg care are ceva piese de solenza si nu are ce face cu ele poate ca sant zgariate sau nu merg bine , as fii interesat , eu nu pun prea mare presiune pe look


--------------------
dacia Super Nova 2002
Eu mi-am luat Dacie , tu ti-ai luat trotuar
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiSN
post 22 Jul 2011, 07:48
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 799
Joined: 20 December 10
From: Bucuresti




Colegu , ia zii , plafonu de solenza ( textilu cu tot cu carton ) se potriveste pe sn ? fara adaptari grave ?


--------------------
Dacia Supernova 2001 Confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXistenZ_Tg
post 22 Jul 2011, 08:37
Post #36


Membru Mijloc Amputat


Group: Members
Posts: 338
Joined: 29 December 07
From: Timisoara , Timis




Sal , nu stiu exact cum e cu plafonul , eu am schimbat doar plansa bord , presupun ca nu ar fii vorba de adaptari , trebe sa vezi cum sant prinderile , dar daca schimbi mocheta plafonului , nu o sa se mai potriveasca plasticele stalpilor si o sa trebuiasca schimbate si ele , nu mai am pe nimeni cu solenza sa compar de la el la mine sa vad ce se potriveste si ce necesita adaptari


--------------------
dacia Super Nova 2002
Eu mi-am luat Dacie , tu ti-ai luat trotuar
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiSN
post 22 Jul 2011, 12:09
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 799
Joined: 20 December 10
From: Bucuresti




Da da da , ai dreptate cu plasticele ...


--------------------
Dacia Supernova 2001 Confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 1 Mar 2012, 01:46
Post #38


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




din ce imi aduc aminte era cineva pe forum care si-a schimbat tot ineriorul de solenza (inclusiv plansa de bord) pe o supernova..


1 Mar 2012, 03:46:
unde pot sa-l gasesc ?

This post has been edited by djtzeava: 1 Mar 2012, 01:46


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXistenZ_Tg
post 1 Mar 2012, 13:46
Post #39


Membru Mijloc Amputat


Group: Members
Posts: 338
Joined: 29 December 07
From: Timisoara , Timis




DjTzeava , intradevar este un tip pe forum care a schimbat tot de solenza , are id Godzylla , si eu am incercat sa dau de el sa il intreb una alta dar fara succes , asa ca m-am apucat singur de schimbat , plansa bord si suportul ei le-am montat cam intr-o zi au mai ramas cateva chestii de facut ce mai dura probabil inca o zi , ne-avand garaj si alte celea ca sa lucrez cu usurinta , in curand o sa ma apuc si eu sa montez , interiorul de solenza mai exact capitonaj plafon , suporturile si placa haion , plasticele stalpi , usile complecte , mocheta de podea si tunelul , scaunele si bancheta nu le montez de solenza ca am scaunele din fata de smart 4two , mai am de montat in plansa butoanele de inchidere/deschidere usi , avarile , comanda de ridicat faruri , butonul de dezaburire luneta si legaturile intre butoane reglaj si aeroterma , astea o sa le fac cand mai vine caldura sa pot lucra afara mai mult timp , am mai montat un contact rotativpentru volan , ca sa am claxon si lumina la sigla dacia , volan de reno clio , carcasa airbag de logan ph2 , ulterior poate montez si coloana volan cu tot cu bloc lumini si stergatoare de solenza , sau las coloana mea si pun doar blocurile , inca nu stiu exact ca daca las coloana mea atunci mai trebe sa tai niste suporturi de la blocurile de supernova , iar daca schimb coloana vreau sa ma asigur ca se potriveste daca nu , incerc sa schimb doar o parte din ea si anume partea de sus unde este crucea aia spre volan , probabil am mai facut cate ceva dar nu prea le retin pe toate , daca mai ai nevoie de info poate pot sa te ajut cu una alta


--------------------
dacia Super Nova 2002
Eu mi-am luat Dacie , tu ti-ai luat trotuar
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_timisoara
post 1 Mar 2012, 17:59
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 31 August 11
From: TIMISOARA




eXistenZ_Tg-vad ca esti din timisoara poate ne intalnim si noi 2 sa vad si eu cum a iesit interiarul tau eu stau in LIPOVEI. biggrin.gif


--------------------
dacia super nova 2002-campus - TM-54-NMG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 1 Mar 2012, 18:58
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




sunt curios cu am iesit interiorul?ai vreo poza ceva?eu unu zic ca ar arata frumos tot interiorul de solenza ,dar prea multa bataie de cap si bani aruncati.
mai bine bagi bani in partea mecanica sa fie perfecta si la tablarie si daca astea toate sunt in stare foarte buna, atunci da ar mai merita una alta sa i faci.
eu unul asa am procedat am facuto stas la partea mecanica sa nu am troncaneli ,si acum ma ocup de exterior sa fie cat mai placuta bafta!


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXistenZ_Tg
post 1 Mar 2012, 19:18
Post #42


Membru Mijloc Amputat


Group: Members
Posts: 338
Joined: 29 December 07
From: Timisoara , Timis




sal , interiorul inca nu este pus , din cauza frigului nu l-am montat , deci singuru lucru ce potzi sa vezi e plansa bord care nici aia nu e complecta ca nu am pus toate buoanele , volanul de clio cu carcfasa airbag de logan ph2 , care momentan nici ala nu arata bine ca e doar de experiment , pana fac rost de o carcasa de airbag care arata bine sau pana o imbrac pe asta in piele , vad eu , e adevarat ce zice donlucyan legat de mecanica troncaneli si rugina , dar o sa fac si capitolul acesta , deocamfata mai imi trebe o scula alta , mai imi trebe o butelie de co2 pt aparatul de sudura in argon ca sa pot lucra la tablarie , si multe altele , mai trebe in special bani pentru tabla noua pentru alte piese , grunduri vopsele si ce o mai fii , de o luna sant tatic , si cine mai este in situatzia mea stie ca nu mai poate investii in masina asa de usor banii , asa ca doar bani extra pot investii , acuma trebe sa vad sa vopsesc niste usi de solenza si ulterior sa le montez la mine cu tot cu geamuri si tot tacamu sa pun de la mine doar macaralele electrice si cam atat , ulterior o sa mai montez cam ce am scris mai sus , dar toate la timpul lor si toate cand mai da un pic caldura ca e cam naspa de lucrat pe frig , o mare parte de piese le am de pe o solenza care o dezmembrez , deci prea multi bani nu bag , dar na sa vedem ce si cum , daca este cpineva binevoitor care are niste aeratoare de solenza sau logan care sant zgariate sau na cine stie din ce cauza le-a schimbat cu altele noi , si le mai are , il rog sa imi trimita un pm , pe la mine pe aicea nu prea am gasit


--------------------
dacia Super Nova 2002
Eu mi-am luat Dacie , tu ti-ai luat trotuar
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 4 Mar 2012, 14:58
Post #43


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




mesi eXistenZ_Tg.. sa-mi spui daca reusesti sa pui doar fetele de usi de slz pe usile de dsn.. eu am auzit ca nu se potrivesc

4 Mar 2012, 17:08:
de interior adica plafon,scaune,mocheta si alte plastice nu-mi fac probl... am 2 planse de bord slz, aeratoare logan gri deschis si lucios, manere deschidere usi de renault clio (modelul actula de culoare gri) si alte plastice... mai imi trebuie plafon, scaune,bancheta, mocheta, si plansa de la portbagaj..
singurul lucru de care mi-e frica este electrica din bord

This post has been edited by djtzeava: 4 Mar 2012, 15:08


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXistenZ_Tg
post 4 Mar 2012, 22:37
Post #44


Membru Mijloc Amputat


Group: Members
Posts: 338
Joined: 29 December 07
From: Timisoara , Timis




sal , din nefericire nu te pot ajuta cu info legat de montatul fetelor de usi solenza pe usi de dsn , pentru ca eu voi monta usa cu totul de solenza , dar din cate stiu la ultimul lot de dsn pana sa opreasca productia ei , au pus usi de solenza sau o combinatie intre usa de solenza cu cea de dsn , nu stiu exact , de exemplu am avut un mic incident acu ceva vreme , si pe asigurarea lu tipu care a intrat in mine mi-a schimbat usile , ulterior cand am dat jos fata de usa am vazut ca mai am un sir de gauri si locuri ciudate , iar o mare parte din gauri se potrivesc pentru macarale de sol (am si testat macara de sol) dar nu se potriveste oglinda de sol , asa ca de aia zic ca s-ar putea sa fie un fel de usa "hibrid" , ii bine ca ai atatea piese de sol , presupun ca vrei sa le montezi pe dsn , eu cred ca montez doar plasticele de la stalpi si plansa haion , mocheta cred ca o las inca nu stiu sigur , iar mocheta de plafon nu o pun pentru ca in actuala mocheta am montat suportul statiei cb deasupra de oglinda unde multi oameni pun plafoniera de solenza , scaunele sant de smart deci nu cred ca le schimb , iar legat de electrica nu este complicat daca ai butoane de solenza cu tot cu mufe si un pic de cablu , acolo te pot ajuta ca chiar ieri seara am facut schema de legatura si azi le-am montat fara sa tai din fire si alte celea , nu ai foarte mult la partea electrica decat sa prelungesti anumite fire pana la noua locatie a mufei , pot sa te ajut cu chestii de astea , mai am de legat butonul de dezaburire luneta dar avand in vedere ca luneta mea e cam muci la traseele de dezaburire cred ca nu ma grabesc , in schimb ma gandesc cum sa imi fac un sistem de spalat farul , ca la cat de des o duc eu la spalatorie (deloc , in zilele bune mi-o spal singur ca am aparat) si chiar vreau sa gasesc un sistem sa imi pun un stergator pe luneta ca am o problema pe ploaie de a vedea in spate , manere de reno modelul oval am eu dar vreau sa le luminez , mai am piese din dezmembrarea unei solenze daca pot sa te ajut cu ceva da un tzr , legat de aeratoare , nu ai cumva vreo 3 bucati in plus chiar daca sant zgariate sau arata mai urat doar sa fie intregi?


--------------------
dacia Super Nova 2002
Eu mi-am luat Dacie , tu ti-ai luat trotuar
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 8 Mar 2012, 00:53
Post #45


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




merci mult de tot.. aeratoare am dar aeroterma nu sunt sigur de ea
mi-a promis cineva dar nu o am... butoane nu am momentam.. carcasa de sigurante bord nu am... momentan masina nu a ajuns la nivelul de interior momentan.. ea e la tablaraie.. cand termina tinichigiul o sa i fac interiorul bun si mai am in 'proiect' aerconditionat + servodirectie.. nu o fac pt vanzare.. mor cu ea de gat biggrin.gif

8 Mar 2012, 02:57:
daca am nevoie pe parcurs de ceva te anunt.. mom nu stiu la ce ma bag:).. oricum vb o sa pun si poze cand v-a fi gata smile.gif

This post has been edited by djtzeava: 8 Mar 2012, 00:57


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXistenZ_Tg
post 8 Mar 2012, 17:33
Post #46


Membru Mijloc Amputat


Group: Members
Posts: 338
Joined: 29 December 07
From: Timisoara , Timis




sal , eu ziceam de aeratoare daca ai extra sa imi dai si mie cate poti , aeroterma o am daca nu faci rost , butoane mai greu un pic , carcasa de sigurantze din interior este defapt plansa de bord care are un capac si pe partea cealalta suportul unde introduci sigurantze , ac si servo as vrea sa pun si eu dar deocamdata nu am cum sa rezolv asta m nu am nici macar piesele sau o masina lovita care are piesele ca sa pot sa le iau , daca pot sa te ajut cu ceva da un semn , chiar tu ai srn-ul la tinichigiu? pai? de ce? si piesele ai zis ca le ai , le ai separat ? sau ai cumparat o solnita de pe care le-ai dat jos


--------------------
dacia Super Nova 2002
Eu mi-am luat Dacie , tu ti-ai luat trotuar
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
donlucyan
post 8 Mar 2012, 19:51
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.726
Joined: 28 March 11
From: Valenii de Munte-Ploiesti




servo directie cred ca nu ar merita investitia,ca nu iti va da omologare.
da eu am facut rost de toata instalatia de servo de la o solenza scala a unui prieten si am luato pe un pret foarte mic 120ron .acum sa vad ce fac ,sa-mi fac timp pt aceasta operatie bafta!


--------------------
Dacia SuperNova 2003 Opel Vectra C GTS 1,4MPI-2003 75CP 2005-2.0 TDI 160cp - PH-40-Secret
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 8 Mar 2012, 19:58
Post #48


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




piesele le am din dezmembrari.. e unul la km 42 pe A1 de la buc la pitesti si ala daca cumperi elem de caroserie sau alte piese iti face oferta si te trimite acas si cu elemente de interior (plasticarae) ..
aeratoare extra nu am inca iar masina a avut probl grave cu rugina pe spate..


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXistenZ_Tg
post 8 Mar 2012, 20:50
Post #49


Membru Mijloc Amputat


Group: Members
Posts: 338
Joined: 29 December 07
From: Timisoara , Timis




Am inteles , din nefericire eu nu am de unde sa fac rost de piese asa de moca , si nici dezmembrari de dacie nu am prin zona , asa ca numa daca prind vreo oferta ceva , daca ai putea sa mai vb cu ala poate are ceva aeratoare de logan sau alta solenza cine stie , legat de servo , nu cred ca ar teebuii sa stie cineva ca ai servo , iar din cate stiu eu o chestie desi nu prea am cum sa fiu sigur parca ultimul lot de srn s-a facut cu servo , ori cum , teoretic potzi omologa practic nu stiu sigur , iar in cel mai rau caz iti pui servo si cand vine vremea de itp iti pui cea manuala la log dar aia inseamna cunoastere si timp de smenuri de astea


--------------------
dacia Super Nova 2002
Eu mi-am luat Dacie , tu ti-ai luat trotuar
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 9 Mar 2012, 23:21
Post #50


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




sper sa ajung weekend-ul asta pe la omul ala .. nu stiu sigur dar ar fi o speranta de aeratoare noi... cum mi am luat eu sau de solenza nu stiu cate am .. o sa vad maine wink.gif

10 Mar 2012, 21:16:
am gasit azi 2 aeratoare de solenza bune.. restu's rupte.. maine incerc sa ajung la dezmembrari sa vad ce mai gasesc..

This post has been edited by djtzeava: 10 Mar 2012, 19:16


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXistenZ_Tg
post 10 Mar 2012, 22:42
Post #51


Membru Mijloc Amputat


Group: Members
Posts: 338
Joined: 29 December 07
From: Timisoara , Timis




aha , ok , da un semn cu ce gasesti , apropo , ce e rupt la ele? potzi face ceva poze? si chiar ai ceva poze cu masina la tinichigiu cum arata si cum arata acuma si deastea ? si daca potzi fa si ceva poze la piesele care le ai tu de solenza , daca potzi cumva sa imi trimitzi poze cu cele rupte sa vad exact ce e rupt la ele


--------------------
dacia Super Nova 2002
Eu mi-am luat Dacie , tu ti-ai luat trotuar
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei87grs
post 11 Mar 2012, 10:06
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 280
Joined: 1 November 10




piese de slz gasesti in timisoara unde are service-ul firma de taxi car-taxi, nu stiu cum se numeste strada ....de pe lipovei faci in dreapta la ultima strada, aia din sens, acolo unde intoarce 14-le si mergi pana aproape de capatul strazii si pe partea stanga o sa vezi niste loganuri si solenze galbene dezmembrate

This post has been edited by andrei87grs: 11 Mar 2012, 10:07


--------------------
DACIA SOLENZA 2003/SCALA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gerard dacia
post 11 Mar 2012, 10:15
Post #53


Membru


Group: Members
Posts: 145
Joined: 29 May 11
From: oradea




am eu piese de solenta,am la dezmembrat 2 buc,le am folosit la mine in firma 2 ani,una are 80 000 avariata,si una cu 290 000 defecta ,am si piese de logan ,absolut tot ce te intereseaza am......................1.4mpi,1.5dci euro 3 biggrin.gif dry.gif cool.gif


--------------------
dacia super nova 2001 rapsodie - 28 EDY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei87grs
post 11 Mar 2012, 10:27
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 280
Joined: 1 November 10




un pret ptr o capota de slz?


--------------------
DACIA SOLENZA 2003/SCALA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_timisoara
post 11 Mar 2012, 11:05
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 31 August 11
From: TIMISOARA




strada se numeste ION IONESCU DE LA BRAD

11 Mar 2012, 11:09:
am fost si eu pe acolo ,ca stau in zona ,erau 2 portari merge sa iei ce vrei dar tre sa dai piesa defecta in schimb

This post has been edited by adi_timisoara: 11 Mar 2012, 11:09


--------------------
dacia super nova 2002-campus - TM-54-NMG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXistenZ_Tg
post 11 Mar 2012, 17:46
Post #56


Membru Mijloc Amputat


Group: Members
Posts: 338
Joined: 29 December 07
From: Timisoara , Timis




Nersi de info andrei87grs , am sa trec pe acolo sa vad despre ce e vorba sa vb cu aia ce si cum , pana una alta astept poze cu masina de la tinichigiu daca ai poze


--------------------
dacia Super Nova 2002
Eu mi-am luat Dacie , tu ti-ai luat trotuar
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 13 Mar 2012, 11:16
Post #57


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




am fost si pe la omul ala si am plecat cu mana goala .... mai pe seara o sa pun si poze cu aeratoarele de slz pe care le am si sa vad ce poze am cu masina... sper sa nu se sperie nimeni de masina smile.gif


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eXistenZ_Tg
post 13 Mar 2012, 13:05
Post #58


Membru Mijloc Amputat


Group: Members
Posts: 338
Joined: 29 December 07
From: Timisoara , Timis




deabea astept pozele , o intrebare la voi sa imi ziceti ce credeti , o sa vorbesc si cu cineva in domeniu sa vad ce si cum , dar totusi credeti ca politia s-ar putea lua daca as avea supernova si cu botul de solenza? ma refer la bara grila capota si faruri , normal e aceasi masina , si piesele nu putem spune ca nu sant omologate dar as cere si parerea voastra , asta as mai dori sa fac la masinuta mea

gerard dacia in caz de nu gasesc aeratoare ai tu ceva , chiar si mai zgariate ?

adi_timisoara o sa incerc cumva sa facem sa ne intilnim sa vezi si tu masina

This post has been edited by eXistenZ_Tg: 13 Mar 2012, 14:21


--------------------
dacia Super Nova 2002
Eu mi-am luat Dacie , tu ti-ai luat trotuar
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djtzeava
post 14 Mar 2012, 00:57
Post #59


membru bosorog :D


Group: Members
Posts: 349
Joined: 23 October 02
From: beler




am 2 aeratoare bune daca te intereseaza vb pe PM dupa ce vezi pozele iar masina.... sper sa nu se sperie cineva



This post has been edited by djtzeava: 14 Mar 2012, 01:25

Attached thumbnail(s)
IMG00405_20111122_1737.jpg ( Size: 170.23k ) Number of downloads: 812
IMG00406_20111122_1738.jpg ( Size: 162.66k ) Number of downloads: 927
IMG00407_20111122_1738.jpg ( Size: 170.4k ) Number of downloads: 898
IMG00409_20111122_1738.jpg ( Size: 209.57k ) Number of downloads: 896
IMG00410_20111122_1738.jpg ( Size: 132.66k ) Number of downloads: 865
IMG00411_20111122_1739.jpg ( Size: 193.6k ) Number of downloads: 357
IMG00412_20111122_1739.jpg ( Size: 179.69k ) Number of downloads: 377
IMG00413_20111122_1739.jpg ( Size: 242.65k ) Number of downloads: 361
IMG00414_20111122_1739.jpg ( Size: 155.35k ) Number of downloads: 374
IMG00540_20120313_1911.jpg ( Size: 261.47k ) Number of downloads: 388
IMG00541_20120313_1911.jpg ( Size: 227.58k ) Number of downloads: 362
IMG00543_20120313_1912.jpg ( Size: 229.07k ) Number of downloads: 324


--------------------
dacia /bmw/vw supernova europa/318/passat 2.0tdi 11-01, 06-98, 04-07
b27upz,b28wpz,b280wpz
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_timisoara
post 14 Mar 2012, 08:57
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 207
Joined: 31 August 11
From: TIMISOARA




eXistenZ_Tg-super ,dar sa nu fie in timpul saptamanii ca eu lucrez in ture si nah,astept un PM de la tine cand si cum ,bafta,poate mergem inpreuna la CAR TAXI in LIPOVEI sa vezi de piese de SOLENTA. wink.gif


--------------------
dacia super nova 2002-campus - TM-54-NMG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 05:25
Forum Renault