DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Pareri Xandor Botosani!

covidiualin
post 13 Jan 2010, 17:10
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 28 November 09




Buna ziua!

Va rog sa va spuneti parerile despre service-ul Xandor din Botosani.
Eu am fost astazi la ei in service (cu o mica problema) si pot sa zic ca m-am simtit foarte prost de modul cum se comporta cu clientii, cel putin cu mine s-au comportat ca si cum as fi ultimul om.
Este a doua oara cand merg la acest service (pentru ca de acolo am luat masina in noiembrie 2009) si de fiecare data acelasi comportament. Unii prietenii ziceau ca asteapta si ei sa le dai cate ceva ceea ce nu e ceva iesit din comun in frumoasa noastra Romania, dar mai intai sa isi faca treaba si apoi cu draga inima le dai o mica atentie.
La sfarsitul asa zisei reparatii si-au cerut ei scuze dar pentru mine cred ca e cam tarziu. Bineinteles scuzele au venit dupa ce am semnat factura de plata si cand am afirmat "data viitoare o sa ma gandesc foarte bine daca o sa mai vin la dumneavoastra sau nu".

Va multumesc!


--------------------
Dacia Logan 2009/Preference - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 13 Jan 2010, 17:14
Post #2


-


Group: Members
Posts: 21.802
Joined: 19 April 05
From: Romania




Este ceva normal intr-un service Dacia.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
slaiciprian
post 20 Mar 2010, 21:39
Post #3


Membru


Group: Members
Posts: 872
Joined: 13 October 07
From: Botosani






--------------------
dacia 1310 1990

Nu conduce mai repede decat poate sa zboare ingerul tau pazitor.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
myx
post 27 Apr 2015, 08:55
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 163
Joined: 11 December 05




Acum 2 ani am avut masina lovita si reparata pe RCA-ul vinovatului la Xandor.
Asigurarea vinovatului era la ASTRA, deci nu mai spun ce hoti sunt.
Am vorbit cu mecanicul, i-am dat ceva inainte, i-am promis ca-i dau si dupa.
Cand am luat masina de acolo, se auzea bataie la accelerare.
Dupa ei nu avea nimic. Am fost pana la urma in alta parte unde au constatat ca burduful dintre planetara si cutie era fisurat.
Benzina furata din rezervor. Rezervorul era aproape plin cand am dus-o. Cand am luat-o avea un pic mai mult de 1/3. Deci vreo 25 l lipsa.
Dupa ceva timp am ramas cu masina in drum, cand am constatat ca au inlocuit o siguranta (care tinea pompa de benzina) cu o alta legata cu sarma. Intre timp sarma a ruginit si nu mai facea contact.
De vopsea ce sa mai spun. Dupa prima spalare deja a inceput sa se exfolieze de pe bara. Cu un spray luat de la policolor am obtinut o nuanta mai aproape de realitate decat ei.
Zilele trecute puneau afise in parbriz la masini in care isi faceau publicitate si se intitulau service multimarca; nu mai erau service Dacia. Angajati nu prea mai au. Cei care stiau cat de cat ceva meserie au plecat. In curte la ei mai apare din cand cate un fraier, in special de la instututiile publice, unde nu-i asa banul nu conteaza.
Sunt un exemplu perfect cum sa nu faci afaceri.
Ce nu inteleg este cum poate o firma ca Renault sa se complice cu asa dealeri.


--------------------
Renault Laguna III 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 13:51
Forum Renault