DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Service autorizat Bucuresti

Andrei_M
post 19 Jan 2009, 22:38
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 18 April 08




Salut,

Pe 16 Dec 2008 m-a pupat usor in fund o soferita neatenta. Ea are RCA la Astra asa ca am mers la constatare la ei. Acolo mi s-a dat o fisa de constatare in care scrie ca trebuie schimbat spoiler spate, reparat panou spate pe 2m, reparat podea spate pe 1m si verificat toba esapament finala (a inceput sa miroasa a sulf in masina in mers, cred ca a sarit din loc vreo garnitura pe la ansamblul esapament).
Agentul constatator mi-a dat o lista de 4 serviceuri in care imi recomanda sa merg sa fac reparatia deoarece acele 4 aveau decontare directa cu Astra. Totusi nici unul dintre cele 4 nu este autorizat Dacia. Am mai cautat si am aflat ca Auto Marcu's Grup are decontare directa cu Astra, asa ca am de gand sa merg la ei pentru reconstatare si reparatie. Citind aici pe forum nu prea am vazut lucruri prea bune despre ei, asa ca mai degraba m-as duce la ADRAS, de unde am si cumparat masina, si unde ii cunosc pe mecanici si am incredere ca nu-si vor bate joc de masina mea. Totusi daca merg la ADRAS va trebui sa platesc din buzunarul meu reparatia si apoi sa recuperez banii de la Astra.

Asa ca vin cu intrebarile:
* cum vi se pare Auto Marcu's Grup ? a-ti avea incredere sa mergeti la ei ?
* in caz ca merg la ADRAS, cam cat credeti ca ar costa interventia pe care am descris-o mai sus ? si cum se procedeaza sa recuperez banii de la Astra dupa ce platesc din banii mei la service ? - mai mult agreez aceasta a doua varianta deocamdata.

PS: daca nu am postat bine aici va rog ca dupa ce stergeti postul sa-mi dati macar un PM in care sa-mi spuneti unde sa postez. ms


--------------------
Dacia Logan 2008 - Kiss
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andrei_M
post 25 Jan 2009, 13:35
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 31
Joined: 18 April 08




am aflat ca si Auto Cobalcescu au decontare directa cu ASTRA, asa ca maine merg la ei.


--------------------
Dacia Logan 2008 - Kiss
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 04:06
Forum Renault