DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Evacuarea performanta BORLA, Scade consumul la benzina??

Reed
post 25 Aug 2007, 10:06
Post #61


Membru autentic


Group: Members
Posts: 773
Joined: 16 June 05
From: Cluj-Napoca




Se pozitioneaza "gura" de absorbtie astfel incit sa etanseze cu admisia de pe capota atunci cind se inchide. Conexiunile de etansare se fac din cauciuc pt a nu introduce vibratii.


--------------------
Seat Toledo Signo 1,6 16V 2002 - -
former Solenza Prima 1,4 8V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TBonu
post 25 Aug 2007, 17:35
Post #62


membru modificat


Group: Members
Posts: 537
Joined: 2 May 07
From: Pitesti sau Bucuresti ?




Pai si atunci chiar ar fi functionala golomoaza aia de pe capota care o pun unii de parca ar avea motor cu turboalimentator.


--------------------
dacia solenza 2004/custom
Turism la cele mai mici preturi: [URL=http://www.sejurtravelghid.ro]SejurTravelGhid[/URL]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 27 Aug 2007, 11:07
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




T-Bonu eram in treapta a 5-a , era vara si tocmai ma intorceam de la Borla Pitesti . Nu era viteza maxima , ci pur si simplu atat i-am dat "la prima strigare" la intoarcere .

Suntem offtopic !!! Acea admisie in capota nu prea reuseste multe lucruri si sunt mai multe riscuri sa nu iasa ce trebuie decat sa reusesti ceva bun . In aripa ... risti sa strici aspectul , apoi intra mult prea multa mizerie . In principiu ar trebui sa fie un loc in care sa fie un flux puternic de aer , dar care sa fi fost fortat sa intre in acel loc si sa nu poata intra mizerie direct .


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TBonu
post 28 Aug 2007, 10:15
Post #64


membru modificat


Group: Members
Posts: 537
Joined: 2 May 07
From: Pitesti sau Bucuresti ?




QUOTE(marius80_eugen @ 27 Aug 2007, 11:07)
T-Bonu eram in treapta a 5-a , era vara si tocmai ma intorceam de la Borla Pitesti . Nu era viteza maxima , ci pur si simplu atat i-am dat  "la prima strigare" la intoarcere .

*



Ai inteles de ce am intrebat? Cand o sa merg pe autostrada o sa ajung la viteza aia si sa vad la ce turatii imi tine mie masina.


--------------------
dacia solenza 2004/custom
Turism la cele mai mici preturi: [URL=http://www.sejurtravelghid.ro]SejurTravelGhid[/URL]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zippy
post 29 Aug 2007, 14:01
Post #65


Membru din 2003


Group: Members
Posts: 917
Joined: 26 October 03
From: Bucuresti




E corecta turatia, si la mine intra5a la 155 e la 4000 si un pic.


--------------------
[ Ex SLZ 2003 |.| VW JETTA 2014 - B 97 Z I P ]
Viteza ucide! Centura de siguranta salveaza vieti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TBonu
post 29 Aug 2007, 18:34
Post #66


membru modificat


Group: Members
Posts: 537
Joined: 2 May 07
From: Pitesti sau Bucuresti ?




QUOTE(Zippy @ 29 Aug 2007, 14:01)
E corecta turatia, si la mine intra5a la 155 e la 4000 si un pic.
*



pai si atunci care e scopul tobei?? Zippy tu ai toba stock nu?


--------------------
dacia solenza 2004/custom
Turism la cele mai mici preturi: [URL=http://www.sejurtravelghid.ro]SejurTravelGhid[/URL]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 29 Aug 2007, 19:58
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




No comment ! wacko.gif


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Zippy
post 30 Aug 2007, 02:21
Post #68


Membru din 2003


Group: Members
Posts: 917
Joined: 26 October 03
From: Bucuresti




QUOTE(TBonu @ 29 Aug 2007, 20:34)
pai si atunci care e scopul tobei?? Zippy tu ai toba stock nu?
*



TBonu faci o confuzie! O toba "sport" n-are nici o legatura cu turatia motorului la o anumita viteza. Tu ai cumva impresia ca avand toba stock la 120 km/h ai 3200 rpm si cu toba "sport" la aceasi viteza vei avea o turatie mai mica? blink.gif
O evacuare performanta nu-ti modifica rapoartele din cutia de viteze, cel mult iti aduce un plus de putere, cuplu mai mare la turatii mici si un sunet mai agresiv.


--------------------
[ Ex SLZ 2003 |.| VW JETTA 2014 - B 97 Z I P ]
Viteza ucide! Centura de siguranta salveaza vieti!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TBonu
post 30 Aug 2007, 08:31
Post #69


membru modificat


Group: Members
Posts: 537
Joined: 2 May 07
From: Pitesti sau Bucuresti ?




Nu va luati de mine ca nu sunt expert in asa ceva. "ca sa obtii aceeasi viteza trebuie sa apesi mai putin pe acceleratie" din asta am dedus - turatii mai mici.


--------------------
dacia solenza 2004/custom
Turism la cele mai mici preturi: [URL=http://www.sejurtravelghid.ro]SejurTravelGhid[/URL]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Supapa_jR
post 30 Aug 2007, 09:55
Post #70


Membru autentic


Group: Members
Posts: 685
Joined: 18 October 05
From: Bucuresti




daca vreti o finala ''performanta'' nu rahaturile bola PM me...am una de vanzare destul de ieftin


--------------------
Cagiva STX 350 / 30cp Enduro xt 660x SOLD
www.KawaMotors.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 30 Aug 2007, 11:10
Post #71


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(Supapa_jR @ 30 Aug 2007, 09:55)
daca vreti o finala ''performanta'' nu rahaturile bola PM me...am una de vanzare destul de ieftin
*



Ia mai baga tu reclama la propriile produse si mai vedem noi ! mad.gif



TBonu era vorba despre timpul in care ajungi la o anumita viteza . Turatiile raportate la anumite viteze sunt aceleasi , doar ca , cu o evacuare performanta ai mai multa putere si ajungi mai repede la o viteza superioara .

Finala de la Borla este "direct flow" , adica nu are site sau altceva care ar intrerupe evacuarea rapida a gazelor ! Oare mai mult decat o teava goala pe interior care lasa gazele sa iasa in voie , ce poate fi mai lejer si mai performant ? Tu ai cumva vre-o turbina care sa le traga acele gaze si mai rapid ???


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reed
post 30 Aug 2007, 11:46
Post #72


Membru autentic


Group: Members
Posts: 773
Joined: 16 June 05
From: Cluj-Napoca




marius... daca finala NU are nici un element de atenuare a zgomotului atunci la CE bun o mai pui?? o simpla teava cu un "mustiuc" smecher la capat nu e de ajuns?? si costa mult mai putin smile.gif


--------------------
Seat Toledo Signo 1,6 16V 2002 - -
former Solenza Prima 1,4 8V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonycu
post 30 Aug 2007, 13:14
Post #73


Alpinist de weekend !!


Group: Members
Posts: 612
Joined: 3 July 07
From: Bucuresti




QUOTE(Reed @ 30 Aug 2007, 11:46)
marius... daca finala NU are nici un element de atenuare a zgomotului atunci la CE bun o mai pui?? o simpla teava cu un "mustiuc" smecher la capat nu e de ajuns?? si costa mult mai putin smile.gif
*



consider "obligatoriu" ca toba finala sa aiba element de atenuare a zgomotului..

si din ce am urmarit pe site-ul celor de la borla ei ofera traseu complet din inox cu tot ce trebuie..

nu stiu insa daca se merita la bani..

si eu vreau sa schimb traseul.. complet (mai putin catalizatorul) dar parca imi bate ochiul drept cand aud de 800 de ron..

bafta


--------------------
Ex Dacia Solenza, Echiparea Scala, An 2004
Nicht, woher ihr kommt, mache euch fu rderhin eure Ehre, sonders wohin ihr geht !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 30 Aug 2007, 22:01
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




In mijlocul tobei este teava de inox , dar in jurul este este atenuatorul de zgomot ! Dar este direct flow , adica ninmic nu impiedica iesirea gazelor !

Oameni buni daca nu vreti sa va luati nu va luati si gata . Eu aici nu incerc sa conving pe nimeni ca merita sa dai bani pe ceva , deci NU dati bani pe ceva . Eu vreau sa va conving ca o astfel de evacuare este mai PERFORMANTA decat altele si cu siguranta decat cea stoc .
In rest pe mine NU ma intereseaza daca va puneti sau nu si in nici un caz cati bani dati voi pe ea .
Voi vreti ca cineva sa va garanteze ca se merita si ca masina se transforma in BMW dupa ce dati cateva milioane pe o teava , vreti sa aveti reteta perfecta cu cati mai putini bani sa va transformati masina ... ei bine ... asta nu se poate . Riscati si amintiti-va ca traiti in Romania , deci rata de a lua teapa si a primi produse de calitate proasta la preturi "europene" este extrem de mare .
Daca nu aveti propria experienta sa va expuneti parerea sau daca nu aveti intrebari pertinente ... eu personal nu mai raspund pe acest topic , care si asa a luat-o razna .


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Supapa_jR
post 30 Aug 2007, 22:22
Post #75


Membru autentic


Group: Members
Posts: 685
Joined: 18 October 05
From: Bucuresti




Pai...omule...daca borla ar folosi produse din materiale cel putin acceptabile ar fi o treaba...dar...diferenta intre YED si Borla...e de nume..cel putin la inox si suduri...si cand ceri 100 ron pe un tips...aia e teapa la pret european...


--------------------
Cagiva STX 350 / 30cp Enduro xt 660x SOLD
www.KawaMotors.ro
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonycu
post 31 Aug 2007, 08:13
Post #76


Alpinist de weekend !!


Group: Members
Posts: 612
Joined: 3 July 07
From: Bucuresti




QUOTE(marius80_eugen @ 30 Aug 2007, 22:01)
In mijlocul tobei este teava de inox , dar in jurul este este atenuatorul de zgomot ! Dar este direct flow , adica ninmic nu impiedica iesirea gazelor !

Oameni buni daca nu vreti sa va luati nu va luati si gata . Eu aici nu incerc sa conving pe nimeni ca merita sa dai bani pe ceva , deci NU dati bani pe ceva . Eu vreau sa va conving ca o astfel de evacuare este mai PERFORMANTA decat altele si cu siguranta decat cea stoc .
   In rest pe mine NU ma intereseaza daca va puneti sau nu si in nici un caz cati bani dati voi pe ea .
Voi vreti ca cineva sa va garanteze ca se merita si ca masina se transforma in BMW dupa ce dati cateva milioane pe o teava , vreti sa aveti reteta perfecta cu cati mai putini bani sa va transformati masina ... ei bine ... asta nu se poate . Riscati si amintiti-va ca traiti in Romania , deci rata de a lua teapa si a primi produse de calitate proasta la preturi "europene" este extrem de mare .
Daca nu aveti propria experienta sa va expuneti parerea sau daca nu aveti intrebari pertinente ... eu personal nu mai raspund pe acest topic , care si asa a luat-o razna .
*



am o simpla intrebare la tine.. de ce te enervezi? nimeni nu vrea sa transforme masina nationala (indiferent daca e supernova, solenza, logan sau berlina 1310) intr-un bmw..

nu ma simt atacat de postul tau dar "ma bag in seama" deoarece nu inteleg supararea ta.. nu contest cunostiintele tale despre respectiva toba borla sau despre alte piese dacia.. dar nici din partea ta nu este corect sa pui cunostiintele noastre tehnice mai prejos de ale tale..

toti stim ca toba stock de pe solenza e modesta.. dar isi face treaba.. ca borla, powerfull si alte firme care se ocupa cu trasee sport sunt mai bune ok, nimeni nu zice altceva..

afirmi asa: "Daca nu aveti propria experienta sa va expuneti parerea sau daca nu aveti intrebari pertinente".. eu unul nu inteleg.. nimeni nu a jignit/ofensat pe nimeni.. esti sigur ca stii ce inseamna cuvantul "pertinent"? nu te iau de sus fii linistit dar ai folosit cuvantul fara a avea o baza prealabila.. toata lumea a vorbit cu bun simt..

singurul care este impertinent in acest topic permite-mi sa spun ca esti tu.. ti-am spus.. nimeni nu contesta cunostiintele tale tehnice dar arata la randul tau putin respect si acorda acelasi "tratament" si colegilor de forum.. sa stii ca sunt oameni pe acest forum (fara sa dau nume explicite) care se pricep foarte bine.. mult mai bine ca tine.. prin urmare te rog eu frumos fii mai modest, mai calm, mai cu bun simt..

in speranta ca te vei mai "domoli" putin iti urez o zi buna..

cu stima, cristi

This post has been edited by sonycu: 31 Aug 2007, 08:15


--------------------
Ex Dacia Solenza, Echiparea Scala, An 2004
Nicht, woher ihr kommt, mache euch fu rderhin eure Ehre, sonders wohin ihr geht !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TBonu
post 31 Aug 2007, 23:57
Post #77


membru modificat


Group: Members
Posts: 537
Joined: 2 May 07
From: Pitesti sau Bucuresti ?




Eu pun intrebari ca sa inteleg si practic sa imi formez propria idee de asta cred ca exista forumurile nu??


--------------------
dacia solenza 2004/custom
Turism la cele mai mici preturi: [URL=http://www.sejurtravelghid.ro]SejurTravelGhid[/URL]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reed
post 1 Sep 2007, 10:10
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 773
Joined: 16 June 05
From: Cluj-Napoca




..asa, ca de informatie generala, evacuarile de Slz (stok) au fost livrate de... BORLA. smile.gif


--------------------
Seat Toledo Signo 1,6 16V 2002 - -
former Solenza Prima 1,4 8V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TBonu
post 2 Sep 2007, 10:49
Post #79


membru modificat


Group: Members
Posts: 537
Joined: 2 May 07
From: Pitesti sau Bucuresti ?




QUOTE(Reed @ 1 Sep 2007, 10:10)
evacuarile de Slz (stok) au fost livrate de... BORLA.  smile.gif
*




Nu puteau sa scrie pe ele "Deliverd by BORLA" ma simteam mult mai bine tongue.gif


--------------------
dacia solenza 2004/custom
Turism la cele mai mici preturi: [URL=http://www.sejurtravelghid.ro]SejurTravelGhid[/URL]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 3 Sep 2007, 18:31
Post #80


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Oare de la Borla sau de la Connex ?


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotronic
post 29 Sep 2007, 00:36
Post #81


Ati scapat de platina si problemele ei !!!


Group: Members
Posts: 2.016
Joined: 24 March 06
From: Tg. Mures




Va salut.

Sunt nou pe topicul asta. L-am citit tot ca "ma doare". In garantie, "prietenul" de la dacia service, ptr. ca am fost domn cu el de fiecare data, mi-a facut un "favor", adica a zis ca inainte de iesirea din garantie o sa-mi schimbe tobele (si mi le-a schimbat, desi eu nu am avut nici o problema ) adica mi-a zis ca "nu-s duse da mult nu mai au" (cam 12.000 Km aveau intr-un an si 5 luni). M-am uitat si eu pe la ele , dar efectiv nu am vazut nici un cusur si nici nu sunau rau deloc. Dar am zis ca stie el ce face (zice) blush.gif . Mi-a pus tobe de DSN (a zis ca-i acelasi reper, ca nu sunt speciale de SLZ) sad.gif Tobele mele le-a luat, si pe furis, le-a bagat repede intr-un portbagaj la un prieten. M-am gandit ca ale lui or fi duse rau si le pune pe astea s-o mai duca un timp. Dar. Dupa asta la mine tobele sunau ca naiba , parca erau sparte si aveam o vibratie in planseu de numai. In plus tobele care mi le-a pus (noi) aratau mai rau ca ale mele. Uitandu-ma la pozele cu tobele de inox, acum imi dau seama ca asa aratau si ale mele (lucioase), numai ca erau mai murdare un pic dupa un an si jumatate de mers cu ele. Mentionez ca masina a fost luata dintr-un show room din bucuresti (adras daca nu ma insel, ca acolo a gasit Scala rosie, primele MPI-uri). Dupa cca un an jumate nu mai puteam sa merg cu ele ca imi era rusine sa accelerez. M-am dus la "omu" si a zis ca unele merg mai mult altele mai putin, dar garantie nu mai am ca nu am platit pentru ele (erau schimbate in garantie). Bun, am luat inca un set noi, le-am montat in primavara asta , si acum iar dau semne de oboseala. Plus faptul ca in timpul montarii, "meseriasul" s-a folosit de caroseria masinii sa faca parghie la tot felul de surubelnite si ciocane care mi-au zgariat toata caroseria pe dedesupt. blush.gif
Vreau si eu sa intreb, stie cineva daca tobele din fabrica erau de inox (ca de bune sunt sigur ca erau mult mai bune, atat ca rezistenta cat si ca sunet). Sau daca gasesc pe undeva tobe care sa nu fie zgomotoase ca cele de pe DSN, mentionez ca sunetul dinainte nu era de DSN sigur.(acum suna ca o berlina normala cu tobe de connex, desi nu-s de connex, is de "origine"). De "prietenul" de la service, daca-i cu musca pe caciula, am eu grija de el.! bicycle.gif

Multumesc.

PS. A zis ca trebuie schimbate si telescoapele ca-s slabe, si se duc repede. Am zis ca nu am probleme cu ele deloc, si noroc ca efectiv am insistat sa nu mi le schimbe in garantie.!!! Eu circul mai mult singur la lucru si nu aveau de ce sa se duca, si chiar imi placeau cum functioneaza, nu le-am schimbat nici acum ca n-am de ce, probabil si acum eram cu tobele originale de nu le schimbam.! laugh.gif


--------------------
DACIA Sandero Stepway 100 TCE Blue Line 2020 Iulie - MS-10-GOT
MS-10-GOT
Cu nebunii sa nu te pui, ca au mintea odihnita !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IeD3vil
post 29 Sep 2007, 09:05
Post #82


Membru incepator


Group: Members
Posts: 27
Joined: 15 May 07




QUOTE(Supapa_jR @ 30 Aug 2007, 22:22)
Pai...omule...daca borla ar folosi produse din materiale cel putin acceptabile ar fi o treaba...dar...diferenta intre YED si Borla...e de nume..cel putin la inox si suduri...si cand ceri 100 ron pe un tips...aia e teapa la pret european...
*



Sorry ca ma bag... dar am avut pe stoc, si yed si borla, si magnaflow (inca am). Diferenta mare nu e, mai mult la design. Aici ma refer doar la finale, trasee inox comand direct, de la alt producator cand e nevoie.

MagnaFlow e putin mai serios, parca da impresia de toba mai solida, dar deh... costa. Si costa mult. Yed si borla mi s-au parut foarte aproape calitativ, si la sound nu e mare diferenta.


--------------------
Oltcit Citroen 1990 1300 cv 4 - dj10***
Astra F `97
Oltcit TRS `90
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
corbex
post 14 Jan 2008, 20:43
Post #83


Desi nu pare, ma plimb cu Dacia


Group: Members
Posts: 8.198
Joined: 11 July 06
From: bucuresti




QUOTE(raqzvan @ 15 Aug 2007, 20:57)
Ce fraieri astie de isi pun GPLeu sau cumpara diesel-uri... in loc sa ia Solentza. Cu "evacuare performanta BORLA", care "este complet din INOX de dupa catalizator pana la sfarsit , care este direct-flow si care este performanta !" , cu chiptuning (care scade si el consumul, nu?!), si cu filtru de aer "SPORT" ajungi sa ai un Ferrari, cu consum de scuter de 49cmc.  smile.gif
Binenteles iti mai trebuie:
- Duralube (creste performantele, protejeaza motorul);
- FuelMax - magnetii aia care se pun pe alimentare (scade consumul);
- eleron (pentru stabilitate peste 200km/h);
- CD/DVD agatat de oglinda retrovizoare (antiradar);
- cruciulita agatata de oglinda retrovizoare (creste performantele, protejeaza motorul, antiradar).  biggrin.gif
*




Da-mi voie sa-mi iau libertatea de a te declara prietenul meu !
Desi ai uitat de amplificatorul de scinteie, de colierele concentrice de inoz de la capatul tobei, de o a doua evacuare, falsa, montata in partea dreapta, de aditivul care face benzina de 115 octani si inca altele de care nu-mi amintesc acum. A, ba da, sigla "turbo" lipita pe spate !


--------------------
dacia solenza 2005, cheala
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotronic
post 14 Jan 2008, 21:45
Post #84


Ati scapat de platina si problemele ei !!!


Group: Members
Posts: 2.016
Joined: 24 March 06
From: Tg. Mures




Stie cineva altfel de tobe decat cele "de origine", si "connex", care sa nu sune , vibreze sub caroserie si sa fie fiabile? sa nu le schimb odata pe an. Nu ma intereseaza performante deosebite, sunt multumit de motor asa cum este el. Ma supara cand vibreaza toba si o simt sub pedalier, si imi "urla " pe la 2.000 rot/min in sus (mai mult sau mai putin).
De inox sau de ce o fi (groase sa fie banuiesc) si daca se poate dintr-o bucata smile.gif . Si un pret aproximativ?

Multumesc.!


--------------------
DACIA Sandero Stepway 100 TCE Blue Line 2020 Iulie - MS-10-GOT
MS-10-GOT
Cu nebunii sa nu te pui, ca au mintea odihnita !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sirrocco
post 15 Feb 2008, 14:18
Post #85


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 19 April 06




Vreau sa stiu si eu cam cat ar mai fi acum un esapament complet de la borla, nu ceva extraordinar, doar inox sa fie sa nu mai rugineasca

Momentan s-a mancat teava care vine din fata masinii si intra in toba, exact la intrare. Si m-ar interesa costuri, sau site-uri cu preturi pe care sa ma uit.

Multumesc.


--------------------
Dacia Solenza - AG-11-ABC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristio_79
post 15 Feb 2008, 15:16
Post #86


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA




Vezi aici:
http://pilotauto.ro/pastore/index.php?main_page=contact_us
Trimite un mail cu ce te intereseaza si vei primi raspuns.Un traseu complet te ajunge pana in 800 ron.


--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 18 Feb 2008, 17:23
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




QUOTE(gotronic @ 14 Jan 2008, 21:45)
Stie cineva altfel de tobe decat cele "de origine", si "connex", care sa nu sune , vibreze sub caroserie si sa fie fiabile? sa nu le schimb odata pe an. Nu ma intereseaza performante deosebite, sunt multumit de motor asa cum este el. Ma supara cand vibreaza toba si o simt sub pedalier, si imi "urla " pe la 2.000 rot/min in sus (mai mult sau mai putin).
De inox sau de ce o fi (groase sa fie banuiesc) si daca se poate dintr-o bucata smile.gif . Si un pret aproximativ?

Multumesc.!
*



Poti incerca de la Borla , traseu de marime normala de 45 mm , dar din INOX , nu va fi mai zgomotos , dar va fi putin mai performant si mai ieftin . Garantie peste 5 ani , montaj profesional ... Vezi ca pe noile trasee nu mai scrie Borla , ci Pilot , ei fiind distribuitorii celor de la Borla si au un nou sediu !


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sirrocco
post 20 Feb 2008, 05:57
Post #88


Membru incepator


Group: Members
Posts: 53
Joined: 19 April 06




Montat ieri traseu complet. Din Pitesti la PilotAuto - 700lei cu manopera si tot. Asta pentru ca nu am vrut zgomot & stuff, sau performanta , altfel cred ca ma ducea peste 800 lejer.

Ma interesa din inox sa fie sa nu mai am probleme cu rugina. Dar vom vedea cum se comporta de acum mai departe.


--------------------
Dacia Solenza - AG-11-ABC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius80_eugen
post 20 Feb 2008, 12:46
Post #89


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.978
Joined: 9 December 05
From: Bucuresti




Parerea mea este ca ai facut o alegere buna ! Dupa vre-o 6 luni sunetul sport se va "maturiza" putin smile.gif si cand se incalzeste se va auzi mai pregnant , in rest nu te va deranja la drumuri lungi .


--------------------
Reno / de toate Reno 2003 - 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotronic
post 20 Feb 2008, 13:18
Post #90


Ati scapat de platina si problemele ei !!!


Group: Members
Posts: 2.016
Joined: 24 March 06
From: Tg. Mures




Pai, am inteles ca nu sunt "sport" ci normale. Ma intereseaza cum suna fata de cele "de origine".! Mai vibreaza sub pedalier.? si mai au rezonanta aia pe la cca 2000rpm, cum au cele amintite.???
Merci.!


--------------------
DACIA Sandero Stepway 100 TCE Blue Line 2020 Iulie - MS-10-GOT
MS-10-GOT
Cu nebunii sa nu te pui, ca au mintea odihnita !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
25 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 15:09
Forum Renault