DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Garmin Mobile XT

parvu
post 26 Nov 2007, 16:50
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 27 August 07




Ce parere aveti de Garmin Mobile XT.
Il are cineva? Cum merge?
Se zice ca merge atit pe WM5 cit si Symbian s60 v3

Detalii aici
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=138&pID=11413#
http://www.ipmart-forum.com/showthread.php...ighlight=garmin

Imi cer scuze pentru duplicarea topicului, trebuia sa fi folosit search:
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=64652&hl=garmin4


This post has been edited by parvu: 26 Nov 2007, 18:04


--------------------
Hyundai Matrix 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 26 Nov 2007, 17:53
Post #2


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




QUOTE(parvu @ 26 Nov 2007, 16:50)
Ce parere aveti de Garmin Mobile XT.
....
*



Navigation software for gay people.....Numa cyan-ul ala au putut sa il aleaga?

GUI-ul e ages behind....Singura chestie care imi place e ca viteza e scrisa mare.

Navigatia asta se preteaza sa o montezi si pe testoase. De ce? Pai are precizie si pentru vitezele lor. 68.3 METRI PER ORA?


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
parvu
post 26 Nov 2007, 18:09
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 27 August 07




Da, interfata nu e cine stie ce, dar merge si pe Nokia N95 (cu GPS-ul intern) si pe smartphone cu Windows Mobile 5 (ca in film) cu GPS Bluetooth. Mai stiti alt prog. de nav. care sa stie asa?


--------------------
Hyundai Matrix 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 26 Nov 2007, 21:15
Post #4


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




QUOTE(parvu @ 26 Nov 2007, 17:50)
Ce parere aveti de Garmin Mobile XT.
*



Gasesti harta Romaniei si daca da cat de grozava e ?
Sunt fan PDA + MioMap si vazand genul asta de soft, imi dau seama ca am dreptate. smile.gif


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 26 Nov 2007, 21:51
Post #5


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




garmin vrea sa fie competitia gps-ului american din partea europenilor tongue.gif


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b64chr
post 26 Nov 2007, 22:35
Post #6


Moderator incepator


Group: Moderatori
Posts: 1.004
Joined: 17 December 04
From: Buzias, Timis




Cred ca ar trebui facut distinctie intre softul de navigatie si harta. Softul fara harta e inutil, in schimb o harta buna tiparita si un GPS din primele generatii, care indica doar pozitia e o solutie incomoda dar functionala.
Pana in prezent exista doar doua harti rutabile ale Romaniei, cat de cat acceptabile.
1. SUNCART, folosita de Igo/Mio si mai nou de Traffic 7.0.
2. Romania Digitala, folosita de Garmin.
Altele nu exista.
Cred ca ar trebui testate in paralel cele doua harti, inainte de a spune care e mai buna.
In ce priveste softurile, dupa mine marele avantaj al produselor Garmin este ca iti poti planifica ruta pe PC, in mapsource si apoi s-o exporti in PDA pentru a o folosi. Igo/Mio nu au nici macar posibilitatea de a salva o ruta.
La Igo/Mio interfata e mai ca lumea si in plus o poti customiza folosind diverse skinuri.


--------------------
Dacia Solenza 2003 / Skoda Octavia 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
parvu
post 27 Nov 2007, 09:12
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 27 August 07




Stie cineva, a incercat harta de la Romania Digitala (R.O.A.D. 2006) pe Garmin Mobile XT? Daca da e rugat sa dea detalii.
Pina acum eu am vazut la lucru doar harta de la Mapsource City Navigator Europe NT, care pt Romania, se pare ca nu are la nivel de strada decit Bucuresti si Timisoara. Daca ma insel, va rog corectati-ma. unsure.gif

27 Nov 2007, 09:15:
QUOTE(C@talin @ 26 Nov 2007, 21:51)
garmin vrea sa fie competitia gps-ului american din partea europenilor tongue.gif
*


Ce ai vrut sa spui blink.gif ? Te rog, da detalii.

This post has been edited by parvu: 27 Nov 2007, 09:15


--------------------
Hyundai Matrix 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Amedeus
post 27 Nov 2007, 11:04
Post #8


Membru cu Logan


Group: Members
Posts: 1.907
Joined: 13 December 04
From: TM




Cred ca spunea ca : Garmin este concurentul american al produselor europene (MioMap, iGO, etc) smile.gif


Iata ce am gasit:

"
Item Description

Caracteristici tehnice
Versiunea curenta: 2.13
Programe de vizualizare: MapSource v6.5 sau superior, licentiat de la Garmin, inclus pe CD;
Platforme tinta: PC cu Windows 95/98/XP/2000, Symbian v7 si v8, Palm OS, Pocket PC + GPS Garmin. In curand va fi disponibila si pe Symbian v9.
Formatul Datelor: Garmin, proprietar;
Atlasul este impartit in 206 de foi de harta care se pot incarca individual in GPS-ul Garmin, functie de zona planificata de vizitat. Foile variaza intre cativa Kbyte si peste 1 Mbyte, iar in total au 139 Mbytes
Atlasul permite cautarea punctelor de interes (POI) fie dupa nume, fie dupa distanta. In orasele din zonele detaliate se poate cauta si numele strazii. Majoritatea punctelor au si un nume de judet sau de oras asignat asa incat se pot efectua si cautari intr-un anume judet/oras. Fata de editiile anterioare, RO.A.D 2006 aduce in plus, pe langa diverse adaugari, corecturi si actualizari, peste 3000 de puncte de interes, un model digital de elevatii integrat in harta si 154 de orase noi la nivel de numar de strada.

Scara de referinta: 1:100.000
Suprafete: toate localitatile din Romania, lacurile si baltile, litoralul Marii Negre, Delta Dunarii;
Linii: limitele administrative ale judetelor Romaniei si frontiera de stat, limitele comunelor, drumurile europene, autostrazile A1 si A2, drumurile nationale si judetene, toate raurile mari, mijlocii si mici din Romania, curbele de nivel cu echidistanta 40 m, caile ferate, pistele de aterizare ale aeroporturilor civile, batimetrie (in cateva zone din Marea Neagra);
Puncte de interes: peste 70000 de toponime (orase, paduri, vai, varfuri, munti, dealuri, podisuri si alte forme de relief, pesteri, mine, fantani, turnuri, lacuri, balti, mlastini, canale, ocoale silvice si cabane de vanatoare, etc.), peste 17000 de puncte culese cu GPS-ul reprezentand hoteluri, restaurante, biserici, monumente, benzinarii, primarii, judecatorii, cladiri de firme sau publice, societati comerciale, unitati sanitare si de invatamant, gari si halte, autogari, aeroporturi, aerodromuri, porturi, plaje, bazine de inot, statiuni de odihna, tabere, campinguri, pensiuni, telefoane, oficii postale, farmacii, baruri, cazinouri, service auto, spalatorii auto, reprezentante auto, etc.

Scara de Referinta 1:15.000 sau mai mare
Zone detaliate: Brasov, Suceava, Iasi, Oradea, Cluj-Napoca, Turda, Huedin, Timisoara, Arad, Targu Mures, Satu Mare, Sibiu, la nivel de numar de strada, suprafata intravilan, zone industriale, parcuri, paduri, gradini, livezi, ape si puncte de interes) PLUS Delta Dunarii (mlastini, canale, lacuri, grinduri, toponime). Localitati noi la nivel de numar de strada: Constanta, Craiova, Galati, Braila, Baia-Mare, Miercurea Ciuc, Giurgiu, Pitesti, Bacau, Barlad, Buzau, Targu Jiu, Botosani, Piatra Neamt, Ramnicu Valcea, Drobeta-Turnu Severin, Alba Iulia, Sfantu Gheorghe, Bistrita, Tulcea, Focsani, Calarasi, Targoviste, Medias, Slatina, Tecuci, Ramnicu Sarat, Husi, Sighisoara, Medgidia, Deva, Zalau, Vaslui, Dej, Resita, Campina, Comarnic, Roman, Salonta, Slobozia, Busteni, Petrosani, Breaza, Turnu Magurele, Carei, Radauti, Rosiori de Vede, Cernavoda, Sinaia, Odorheiu Secuiesc, Targu Secuiesc, Comanesti, Caracal, Fagaras, Covasna, Onesti, Sighetu Marmatiei, Dorohoi, Mangalia, Sacele, Simleul Silvaniei, Curtea de Arges, Targu Neamt, Gherla, Lugoj, Reghin, Campia Turzii, Vlasca, Mamaia, Aiud, Caransebes, Hunedoara, Gheorgheni, Sebes, Draganesti-Olt, Codlea, Harsova, Falticeni, Alexandria, Fetesti, Babadag, Zarnesti, Calimanesti, Oltenita, Tarnaveni, Slanic, Mioveni, Borsa, Eforie, Targu Frumos, Orastie, Techirghiol, Baia Sprie, Valenii de Munte, Toplita, Blaj, Viseu de Sus, Baile Felix, Eforie Sud, Dragasani, Pascani, Navodari, Boldesti-Scaeni, Panciu, Moinesti, Costinesti, Rasnov, intorsura Buzaului, Marasesti, Buftea, Calafat, Bals, Adjud, Ludus, Negresti-Oas, Plopeni, Victoria, Fetesti Gara, Cristuru Secuiesc, Predeal, Sangeorz-Bai, Rachiti, Odobesti, Jibou, Brad, Negru Voda, Bicaz, Urlati, Nasaud, Horezu, Marghita, Beclean, Sovata, Seini, Azuga, Vlahita, Baile Govora, Snagov, Balan, Slanic Moldova, Borsec, Baraolt, Poiana Campina, Tasnad, Baile Tusnad, Statiunea Baisoara, Baile Olanesti, Iernut, 2 Mai, Olimp, Agnita, Ocnele Mari, Neptun, Venus. in premiera apar 3 localitati la nivel de nume de strada care nu mai apar in vreo alta harta de navigatie si anume: Titu, Crasna si Urziceni. Prezente pe harta mai sunt, desi fara numar de strada in aceasta editie, si Bucuresti, Campulung Moldovenesc, Voluntari, Popesti Leordeni, Rosu, Chitila, Mogosoaia la care nivelul de detaliu s-a imbunatatit considerabil, incorporand detalii despre parcuri, incinte, cladiri, blocuri si multe altele." ohmy.gif

This post has been edited by Amedeus: 27 Nov 2007, 11:30


--------------------
Renault Megane Sedan IV Tce 116 2019 Business
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
parvu
post 18 Dec 2007, 19:04
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 11
Joined: 27 August 07




QUOTE(Amedeus @ 27 Nov 2007, 11:04)
Cred ca spunea ca : Garmin este concurentul american al produselor europene (MioMap, iGO, etc)  smile.gif
Iata ce am gasit:

"
Item Description

Caracteristici tehnice
Versiunea curenta: 2.13
Programe de vizualizare: MapSource v6.5 sau superior, licentiat de la Garmin, inclus pe CD;
Platforme tinta: PC cu Windows 95/98/XP/2000, Symbian v7 si v8, Palm OS, Pocket PC + GPS Garmin. In curand va fi disponibila si pe Symbian v9.
Formatul Datelor: Garmin, proprietar;
  Atlasul este impartit in 206 de foi de harta care se pot incarca individual in GPS-ul Garmin, functie de zona planificata de vizitat. Foile variaza intre cativa Kbyte si peste 1 Mbyte, iar in total au 139 Mbytes ...


Intr-adevar impresionat nivelul de detaliu. Si chiar merge si pe PDA si pe
telefoane cu Symbian.

informatii suplimentare pe ipmart. http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=204126&page=1




--------------------
Hyundai Matrix 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BOBO13
post 25 Dec 2007, 22:06
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 4 October 07




Garmin XT merge cam pe orice platforma: de la Windows Mobile 2003, 5.0, 6.0, la Symbian Nokia sau Symbian Sony Ericksson. Programul are marele avantaj ca ruleaza harti profesioniste: ROAD 2006 sau altele, pentru Europa (City Navigator NT), SUA (City Navigator United States). Diferenta Garmin - Mio este similara cu cea dintre Dacia 1310 sa spunem si un Megane actual. In plus, programul de navigare de la Garmin are o precizie in rutare care nu suporta comparatie cu MIO/iGO...practic rutele sunt corecte si indicatiile vizuale si cele vocale cvasi perfecte. Am incercat personal, atat in tara cat si in afara ei cam toate softurile de navigatie existente si va pot spune ca pentru PDA, Garmin ramane prima optiune (in Romania, in orice caz). O mentiune: Garmin XT ruleaza mediocru pe telefoanele Nokia gen N95, datorita procesorului lent al telefonului insusi...deci, daca vreti sa utilizati Garmin XT, optiunea serioasa este un PDA cu procesor de minim 312 MHz (de la Fujitsu Siemens N520N in sus)


--------------------
Megane 1.5 dCI 85 2007 Privilege
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_0434
post 19 Jan 2008, 17:57
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 315
Joined: 26 December 06




eu folosesc un n 95 si mai ramane cateodata in urma ,sa fie de la procesorul lent???


--------------------
renault laguna II 2002 1.9 dci 79kw estate expresion
ex laguna II
peugeot 407 2.0 HDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_0434
post 28 Jan 2008, 01:41
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 315
Joined: 26 December 06




LolLolLo.gif road 2006 stie unde sunt situate si bisericile ,islazurile pe la tara, monumentele,bancile ,zonele metropolitane,etc
o poza cu cat de detaliat este bucuresti
P.S. cat despre blocat :era din cauza parbrizului atermic,pozitionat sus nu mai este nici o pb .,nu cred ca are eroare mai mare de 1 m

This post has been edited by adi_0434: 28 Jan 2008, 01:45

Attached thumbnail(s)
28012008113.jpg ( Size: 501.29k ) Number of downloads: 11816


--------------------
renault laguna II 2002 1.9 dci 79kw estate expresion
ex laguna II
peugeot 407 2.0 HDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Danezu
post 29 Jan 2008, 15:23
Post #13


un fost proprietar de megan.....


Group: Members
Posts: 914
Joined: 3 January 06
From: Bucuresti




Tocmai l-am instalat si eu de cateva zile pe N95 si merge super bine,nu da gherle si are precizie buna. Harta (Road 2006)este mult mai profesional facuta decat Igo -Ro,mult mai detalita! Probabil ca urmatoarea harta a romaniei va fi net superioara celei de la Igo...


PS. Oricum este singura optiune de a naviga cu N95 in adevaratul sens al cuvantului!













--------------------
Saab 9-3 2.2 TiD Vector
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 2 Feb 2008, 01:12
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Nu e singura. Ai uitat de Sygic care e super OK, romania e destul de detaliata, se misca mai bine decat Garmin-ul. Nu e rau insa sa le ai pe amandoua pe telefon, dar overall imi place mai bun Sygic v7.

This post has been edited by Corbu': 2 Feb 2008, 01:13


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 5 Feb 2008, 18:31
Post #15


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Update > cu versiunea 4.10.60 Garmin Mobile XT se misca simtitor mai bine fata de 4.10.20, pe telefoanele Symbian. Nu ajunge la nivelul Sygic , dar din pacate Sygic face alege niste rute de te doare mintea, nu te poti baza pe el.

This post has been edited by Corbu': 5 Feb 2008, 18:33


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 11 Feb 2008, 18:36
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




UPDATE.

Dupa ce am folosit Garmin Mobile XT pe telefonul meu, am ajuns ajuns sa indragesc mult acest soft. In combinatie cu ROAD 2006 (harta Romaniei si are numai 140 MB biggrin.gif) da bataie la fund la orice competitor. Hartile MioMap/iGO pentru Romania sunt o gluma proasta pe langa ROAD 2006, iar interfata Garmin este mult mai userfriendly decat iGO/MioMap (insa cu mai putine optiuni). Este astfel conceputa sa nu iti trebuiasca stylusul, merge cu degetul mare fara nici o problema.

Dupa experienta placuta pe varianta Symbian, am instalat si pe PDA-ul sotiei (Mio P550). Diferentele sunt minore, sunt cateva optiuni in plus si se misca o idee mai bine decat pe Symbian.

Cine vrea sa incerce Garmin Mobile XT gratis (Symbian sau Windows Mobile), se poate descarca o versiune DEMO direct de pe situl GARMIN. Luati programul in sine + free base map+ support files daca vreti limba si voci romane. Pentru Symbian merge instalat direct, pe Windows Mobile scoateti fisierele din arhiva si dati Setup din directorul WM, altfel da eroare.

Ca DEMO programul merge doar cu GPS Bluetooth Garmin, daca vreti sa mearga insa si pe telefoanele / PDA-urile voastre, dati PM wink.gif

P.S. Ignorati unele avertismente la download, webmasterul a fost beat cand a redactat situl.

This post has been edited by Corbu': 11 Feb 2008, 18:42


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 12 Feb 2008, 16:24
Post #17


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Excelentă harta, softul mai puțin, îmi place însă "calculatorul de bord".


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 12 Feb 2008, 16:28
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




De acord, hartile sunt super, softul e asa si asa ca interfata. E facut de americani, la ce te-ai astepta. Trebuie sa fie cat mai simplu si cat mai la obiect; prea multe optiuni ii deruteaza. Si cireasa de pe tort....ai ca POIs toate restaurantele McDonalds ca rubrica separata. Mai american de atat nu cred ca se poate smile.gif.

This post has been edited by Corbu': 12 Feb 2008, 16:29


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 12 Feb 2008, 16:53
Post #19


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Cine l-a încercat pe PDA?

La mine pe Mio P560 am senzația că se mișcă sacadat harta pe modul navigare... Bine, asta în modul simulare, cu detaliile hărții la maxim (deși n-am obsevat diferențe cu alte setări), pentru că pe drum nu am ieșit încă...

E normal? huh.gif


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 12 Feb 2008, 16:58
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Citeste ce am scris mai sus despre cum merge pe PDA.
Si da, asa se misca Garmin. Nu baga prea multe frames / second, probabil sa mearga si pe aparate mai slabe, de aceea da senzatia ca merge in reluare. Dar ca pozitie real time sta bine, nu imi arata aiurea sau desincronizat.


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
roty
post 12 Feb 2008, 20:45
Post #21


Membru autentic


Group: Members
Posts: 605
Joined: 19 May 06




QUOTE(C@talin @ 26 Nov 2007, 21:51)
garmin vrea sa fie competitia gps-ului american din partea europenilor tongue.gif
*



Probabil te gandeai la Galileo.
http://en.wikipedia.org/wiki/Galileo_positioning_system


--------------------
Renault Clio 3 2006, 1.4 16V
Renault Megane II Sedan, Confort Expression, 1.6 16V 115CP, 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C@talin
post 13 Feb 2008, 14:32
Post #22


Dealer autorizat droguri/Stil romantic: Sef.


Group: Members
Posts: 5.405
Joined: 5 December 05
From: cucu




eu nu reusesc sa fac garminu asta sa merga sami vada harta pusa de mine vede doar base map,si nici la antena nbu se conecteaza sad.gif(


--------------------
Range Rover V8 5.0 Vogue SE - B 666 IAD
Sold my soul to the devil for the Range.
Ladies if you wanna hang with me, you need a good rope .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dcsiki
post 29 Feb 2008, 19:51
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 428
Joined: 15 February 05
From: Brasov




Inca nu am ajuns sa testez si garmin xt ..............dar sunt super multumit de sygic, contra tomtom,route66 si nokia maps ...........care nu prea au harti detailate de romania.
Il folosesc pe un nokia 6120+rec.gps.holux m-1000+sygic este o combinatie eleganta de care sunt multumit.

bafta


--------------------
VW Bora 2002 Break
older : Renault Megane 1 Classic 1,9 dTi ,Renault Megane 1 break 1,6/16v , Renault Estate 1.5 dCi 80cp
serv new : Ford Focus 1.6 tdci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 29 Feb 2008, 20:36
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Esti multumit de SYGIC ?!?!?! ohmy.gif OMG !!! Ia da-i de exemplu sa faca ruta Brasov > Timisoara (cea mai rapida) sa vezi ce "frumusete" de ruta alege. Sau Bucuresti > Budapesta sa vezi ce frumos se blocheaza (si Ro si Hu prezente ca harti). Sygic are o interfata de nota 9.5, dar ca rutare in sine e dezastru; alega rute anormal de lungi sau se blocheaza la calcularea rutei. E bun doar pe distante scurte unde nu are multe variante de ales, altfel isi prinde rau urechile. Ca rutare Garmin XT este la ani lumina, bashca si harta Romaniei mult mai detaliata. Le-am folosit pe amandoua si m-am oprit la Garmin, mai mult am instalat Garmin si pe PDA cu GPS in defavoarea MioMap.

Si astea pe Nokia 6120 + GPS BT Nokia LD-4W, deci hardware asemanator.

P.S. 6120-ul merge fixat intre airbag sofer si marginea de sus a volanului pentru modul de navigatie, sta la fix acolo.

This post has been edited by Corbu': 29 Feb 2008, 21:01


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dcsiki
post 1 Mar 2008, 00:35
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 428
Joined: 15 February 05
From: Brasov




Ai dreptate la rutari , eu il folosesc mai ales in orasele mari...
Apropos ai pornit garmin xt pe configuratia
Nokia 6120 + GPS BT Nokia LD-4W ???


BAFTA



--------------------
VW Bora 2002 Break
older : Renault Megane 1 Classic 1,9 dTi ,Renault Megane 1 break 1,6/16v , Renault Estate 1.5 dCi 80cp
serv new : Ford Focus 1.6 tdci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 1 Mar 2008, 00:39
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Dap. 6120 + LD-4W merge brici.


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dcsiki
post 1 Mar 2008, 00:48
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 428
Joined: 15 February 05
From: Brasov




Cum ai facut sa " vada gps non garmin " ?


--------------------
VW Bora 2002 Break
older : Renault Megane 1 Classic 1,9 dTi ,Renault Megane 1 break 1,6/16v , Renault Estate 1.5 dCi 80cp
serv new : Ford Focus 1.6 tdci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alx
post 1 Mar 2008, 10:00
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.001
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti, Berceni




Mai dar voi ati testat si rutare pe Garmin?

Harta e excelenta dar rutarea e varzaaaaaaa. Te baga si in offroad si daca nu ai masina pregatita pt asa ceva sau esti cu vreun tir, ai pus-o.


--------------------
Mitsubishi Outlander 1 2.0 benzina - varies
Vine valu' / Imi ia calu'
Chiar si scroafa din cotet...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 1 Mar 2008, 14:34
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Daca si in Garmin rutarea e varza ....
Te-a bagat pe offroad daca nu ai setat pe ce drumuri are voie si pe ce drumuri nu are (cu plata, intoarceri, neasfaltate, etc). Ai setari si pentru ce autovehicul conduci: masina/motocicleta, TIR, pieton, etc.
Se pare ca nu te-ai obosit sa setezi programul si zici ca e varza. Nu stiu ce (sau cine) e mai varza in cazul de fata smile.gif .

This post has been edited by Corbu': 1 Mar 2008, 14:36


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
koldun
post 8 Apr 2008, 01:42
Post #30


un om


Group: Members
Posts: 762
Joined: 1 November 07
From: CT




Cateva screenshot-uri cu programul de pe telefonul meu. Poate e cineva curios. excl.gif
[attachmentid=1627443233] [attachmentid=1627443234] [attachmentid=1627443235] [attachmentid=1627443236] [attachmentid=1627443237]
[attachmentid=1627443238] [attachmentid=1627443239] [attachmentid=1627443240] [attachmentid=1627443241] [attachmentid=1627443242]

This post has been edited by koldun: 8 Apr 2008, 01:47


--------------------
Renault Captur TCe 0.9 2016
Oh, I’m in no condition to drive! Wait a minute... I don’t have to listen to myself, I’m drunk...!
Homer Simpson
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 03:29
Forum Renault