DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mare atentia la carpatica asigurari, carpatica nu plateste daunele

audculori
post 7 Sep 2009, 18:29
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 7 September 09




Am avut nefericitul ghinion sa fiu lovit din spate de un autoturism marca daewoo nubira..asta e..se mai intampla.Am mers frumos la agentia de asigurari carpatica,unde propritarul masini daewoo avea contract,si-a recunoscut vina,s-au facut toate formele legale,fotografii etc.etc,inspectorul de daune a confruntat lovitura de pa masina mea cu masina celui vinovat,a constatat urmele si vopseaua care ramane dupa accident,s-a inchieiat dosarul si a fost trimis la sibiu unde au sediul central cei de la carpatica,urmand sa primesc raspunsul dupa 2 zile.Am asteptat 2 saptamani,timp in care am sunat si eu acolo sa cer lamuriri despre acel dosar.Intr-un final vine raspunsul de acolo RESPINS.Cauza respingerii care credeti ca este?lovitura masinii Daewoo apare la ei ca o lovitura cauzata de o rezerva de cauciuc de tir si nicidecum de o dacie logan.Fratilor...mi s-a urcat sangele in cap cand am citit o asemenea aberatie.Am sunat pe domnul cu autoturismul daewoo si am explicat totul;dansul mi-a spus ca ma reprezinta la orice proces ca martor si nu numai,pt ca accidentul s-a produs chiar in centrul orasului,si martori sunt destui.Azi am sunat si la Antena1 si am cerut sa fiu primit la dansii in studiou intr-o audienta pt ca nu se mai poate cu astia de la carpatica.Nu mai spun ca in birou la sucursala din tg-jiu mai erau 2 doamne cu aceeasi problema cand eu am cerut copie dupa dosar pentru al inainta tribunalului din tg-jiu.Ma mai intreb oare?de ce mai au intr-o sucursala un inspector de daune,daca cei de la sibiu resping dosarele ca pe banda rulanta,numai uitandu-se pe niste fotografii?Deci in concluzie,asigurarea amiabila este o mizerie la noi in tara,pt
ca da drepturi depline unui director de agentie sa decida ce vrea el la o constatare pe care o face privind niste fotografii trimise prin fax.Sfatul pe care-l dau eu este sa va feriti de agentiile de asigurari carpatica.

This post has been edited by audculori: 7 Sep 2009, 18:54


--------------------
Dacia logan berlina 1,5 dci - GJ-10-KRI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
M i h a i
post 7 Sep 2009, 18:57
Post #2


_______________________


Group: Members
Posts: 5.669
Joined: 12 September 06




QUOTE(audculori @ 7 Sep 2009, 19:29)
Deci in concluzie,asigurarea amiabila este o mizerie la noi in tara
*


Trebuie sa boldesti asta... wink.gif Recomand sa va feriti de amiabila... wink.gif

This post has been edited by MHY: 7 Sep 2009, 18:57


--------------------
------ ------ ------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 7 Sep 2009, 19:04
Post #3


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




o, da' ce noutate, Carpatica...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
madhorsefuzzy
post 7 Sep 2009, 19:58
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 4.188
Joined: 9 May 05
From: Bucuresti




Solutia este cumva: mers la politie, apoi la asiguratorul RCA si apoi la asiguratorul propriu unde avem CASCO si unde sa folosim facilitatea de regres?


--------------------
Laguna Grandtour 2011 4Control 2.0dci 200cp+ / Honda Insight Hybrid 2010 stock
"Vei invata sa conduci cand vei sti sa te feresti de prosti, nu cand vei sti legea!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Executron
post 7 Sep 2009, 20:17
Post #5


Membru fan UAP


Group: Members
Posts: 2.057
Joined: 27 June 07
From: Bucuresti




Unii cred ca nu mai poti sa mergi la politie.... Ba da.... Si eu asa voi proceda, "just in case".


--------------------
VW Passat 1,9TDI/131HP/2002/Highline/Tiptronic /// Dacia 1300 1974 Lux :)

"The law, in its majestic equality, forbids the rich as well as the poor to sleep under bridges, to beg in the streets, and to steal bread."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 7 Sep 2009, 20:40
Post #6


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Aprppo de mers la politie - saptamana tercuta un coleg de serviciu a avut un eveniment neplacut - un tip a dat cu spatele sa iasa dintr-o parcare si i-a infundat o usa de la masina. Au mers la politie la accidente usoare, iar politistul nici macar nu a vrut sa auda de eveniment, nu s-a deranjat deloc, i-a trimis direct la firma unde avea vinovatul RCA si au completat acolo hartii + poze.

Bafta!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misu78
post 8 Sep 2009, 12:39
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




Politistul trebuia sa-si faca treaba. Constatarea amiabila este o optiune si nu o obligatie. Dar lenea e mare, nu? Aloooo, politia romana?


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 8 Sep 2009, 12:50
Post #8


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Nu va mai chinuiti cu raspunsuri, initiatorul a venit pe aici si a plecat, nu-l intereseaa feed-back-ul. Vroia doar sa faca "reclama" la firma respectiva.
De parca pe aici ar fi o noutate ca aia sunt in faliment si nu platesc...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
namidee
post 8 Sep 2009, 14:32
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 19 September 08
From: Frankfurt




@AndyACS: Daca nu ma insel, politistul isi intra in rol daca cei doi nu se intelegeau in privinta vinovatiei. Ceea ce nu e cazul din cate se subintelege din mesajul tau. Aceeasi chestiune in privinta initiatorului: ce se rezolva daca mergeau la politie? Nu primea oare fix acelasi mesaj de la Carpatica (asta in cazul in care nu se intampla sa fie chiar un politist martor)? Nu inteleg mania asta de a merge la politie cand va intelegeti intre voi in urma unui accident usor. Presupunand ca ai de gand sa trisezi asigurarile (frauda) si sa-ti faci masina pe RCA-ul celuilalt, care-i diferenta intre a trece la politie si a nu a trece?


--------------------
Dacia Sandero 1.4 MPI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
audculori
post 8 Sep 2009, 21:25
Post #10


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 7 September 09




Credema ca nici pe departe nu vreau sa fac o reclama,si nici in pielea mea nu as vrea sa te aflii.Numai eu stiu cate drumuri am facut si fac in continuuare pe la tribunal .opc.asigurare,serviceu-ri auto,pt ca nenorocitul ala de inspector daune fraude de la carpatica sa asigurari nu mi-a dat acceptul la dosar.Oricum nu las sa moara asa,pt ca dupa mine vor mai fii si altii care o sa pateasca la fel ca si mine.Dar cineva trebuie sa-i opresaca pe nemernicii astia de la carpatica asigurari;nu zic ca voi fii eu acela dar cel putin am sa fac tot posibilul sa fie mediatizata cat mai negativ aceasta institutie de tot rahatul.


--------------------
Dacia logan berlina 1,5 dci - GJ-10-KRI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
namidee
post 8 Sep 2009, 21:26
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 19 September 08
From: Frankfurt




Reclamatie la CSA ai facut?


--------------------
Dacia Sandero 1.4 MPI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 8 Sep 2009, 21:30
Post #12


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




vezi ca mai e un topic asemanator pe aici tot cu carpatica... Nu prea ii deranjeaza publicitatea negativa si te asteapta multi nervi de acum incolo. Daca ai casco... ar fi bine sa faci pe casco...


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 8 Sep 2009, 21:34
Post #13


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti






--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FDR
post 9 Sep 2009, 11:45
Post #14


Membru Authentique


Group: Members
Posts: 647
Joined: 28 June 07
From: BV




fiind vorba de Carpatica

1. vinovatul de producerea accidentului poate fi actionat in instanta pentru plata despagubirilor.

2. tot el vinovatul va fi nevoit sa actioneze in instanta impotriva Carpatica sa-si recupereze despagubirile mai sus enuntate.

oricum o dam, el e vinovat, el trebuie sa plateasca. sub forma asta ne vom constientiza multi sa nu facem RCA la orice firma.


--------------------
Renault Laguna III 2011 2.0dci - BV 24 ___
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
audculori
post 10 Sep 2009, 19:59
Post #15


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 7 September 09




Am fost despagubit de vinovatul accidentului intr-un final..acum nu stiu ce-o sa faca daca o sa-i dea in judecata,daca o s-o lase moarta ,e treaba lui.Eu am facut reclamatie la opc sibiu si un dosar l-am inaintat la judecatorie;asta inainte sa ma despagubeasca el.Acum nu stiu ce sa fac pentru ca ma simt si eu putin neindreptatit,pt ca as fii putut fi si eu in locul lui,si oricare dintre noi.Adica platesc asigurare,si mai platesc si daunele care le fac....e strigator la cer!Un sfat bun??


--------------------
Dacia logan berlina 1,5 dci - GJ-10-KRI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
namidee
post 10 Sep 2009, 20:30
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 19 September 08
From: Frankfurt




1. Paguba ti-a fost acoperita, retrage dosarul de la Judecatorie.
2. Fa reclamatie la CSA (Carpatica ti-a refuzat plata).
3. Spune-i omului sa dea Carpatica in judecata sa-si recupereze banii. Inainte de pasul asta, gasiti cat mai multi martori ai accidentului. Carpatica se bazeaza pe faptul ca putini ii dau in judecata pentru magariile pe care le fac, de aia le si fac.


--------------------
Dacia Sandero 1.4 MPI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rtBK
post 10 Sep 2009, 20:36
Post #17


Unique like everyone else


Group: Members
Posts: 3.955
Joined: 19 January 08
From: Bucuresti




tocmai citeam de unu care si-a reparat masina cu asigurarea de la carpatica cu o suma impresionanta de 41000 ron... numai ca sunt niste semne de intrebare serioase

stiu ca e de pe alt forum, dar... e in tema. Se pare ca cei de la carpatica spala banii acum cat mai pot.


http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=63402

This post has been edited by rtBK: 10 Sep 2009, 20:37


--------------------
Renault Clio 4GT Line 2017

Trek Valencia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Madriann
post 11 Sep 2009, 07:27
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 967
Joined: 1 April 06
From: Tunisia




QUOTE(FDR @ 9 Sep 2009, 12:45)
fiind vorba de Carpatica
...
oricum o dam, el e vinovat, el trebuie sa plateasca. sub forma asta ne vom constientiza multi sa nu facem RCA la orice firma.
*


Exact...are si respectivul o parte de vina. Din fericire, s-a dovedit a avea si bun simt (probabil in viitor, va evita "petarde" de genul Carpatica...


--------------------
Renault Megane RT 1,6e 8v 1996
Peugeot 407 SV Executive 2.2l/163CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 11 Sep 2009, 11:10
Post #19


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




QUOTE(namidee @ 10 Sep 2009, 21:30)
1. Paguba ti-a fost acoperita, retrage dosarul de la Judecatorie.
*


Chiar daca nu renunta la judecata, daca se aduce dovada ca i s-a platit, i se respinge actiunea.
Dar normal ar fi sa renunte la actiune


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Executron
post 2 Oct 2009, 23:21
Post #20


Membru fan UAP


Group: Members
Posts: 2.057
Joined: 27 June 07
From: Bucuresti




Un articol interesant al carui protagonist este Carpatica Asig.

http://www.zf.ro/zf-24/asiguratorii-recoma...a-doua-4955006/


--------------------
VW Passat 1,9TDI/131HP/2002/Highline/Tiptronic /// Dacia 1300 1974 Lux :)

"The law, in its majestic equality, forbids the rich as well as the poor to sleep under bridges, to beg in the streets, and to steal bread."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreyIan
post 13 Oct 2009, 08:04
Post #21


Membru incepator


Group: Members
Posts: 66
Joined: 7 January 09




Vin si eu cu o completare la forumul asta ca tot e de acident care am o problema cam asemanatoare..
Asa arata masina mea acum dupa ce m-a lovit unu din spate cand statea in coloana.. ma aruncat si in masina din fata mea si sunt lovit si-n fata si-n spate am fost la politie etc asigurare valabila reparatia cu piese face cam 40 mil ..
Problema care ar fi asigurarea lui este la carpatica si nici un service nu ma primeste ca nu colaboreaza cu ea nimeni ca nu fac plati etc a fost si la telev .. nu am stiut acum cica nu am decat sa o fac din bani mei si sa dau firma de asigurari in judecata sa-mi i-au banii.... servisurile au zis ca au avut masini si de 6 luni si nu s-a rezolvat nimic cu firma asta si abia o scosesem din service ca imi facusem spatele....
Ce sanse am sa-mi fac masina la carpatica sau ce pot face sa decurga lucrurile mai repede ?? dupa cum vad sunt multi multi in cazul meu ...
Deci pana la urma dau in judecata carpatica sau pe cel care ma lovit sa ma despagubeasca??

This post has been edited by AndreyIan: 13 Oct 2009, 08:06

Attached thumbnail(s)
Imagine0023.jpg ( Size: 617.94k ) Number of downloads: 11473
Imagine0024.jpg ( Size: 556.35k ) Number of downloads: 11312


--------------------
Supernova Clima 2002 - B-83-AAN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_ar
post 13 Oct 2009, 09:04
Post #22


Membru autentic si conservator


Group: Moderatori
Posts: 4.436
Joined: 23 February 07
From: Arad




Deocamdata, daca nu exista asigurare CASCO, deschide dosarul la Carpatica, insistand sa fie corect consemnate in procesul verbal de constatare toate daunele, cu semnatura inspectorului de daune care face constatarea, numar de inregistrare etc. adica ai grija sa detii documente pe care le vei folosi (eventual) ulterior in instanta.
Apoi cere antecalculatia si evaluarea de la service-ul unde vei face reparatia si asigura-te sa fie avizat de catre inspectorul de dauna de la Carpatica.
In continuare, dupa reparatie, vei actiona dupa caz.


--------------------
Renault Megane 2.1 Sedan 1.5 dCI 2005
iGO 9.6.29.357899
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
misu78
post 13 Oct 2009, 22:08
Post #23


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.392
Joined: 19 May 08
From: voluntari




In prima instanta tu ai treba cu Carpatica, nucu cel care te-a lovit. Deschizi dosarul de dauna.....cu toate actele care trebuie......astepti decizia Carpatica(care totusi in ciuda tuturor aparentelor poate fi favorabila).....daca nu..atunci dai in judecata Carpatica. Singura vina a celui care te-a lovit este ca a facut asigurare la Carpatica(probabil era mai ieftin sau nu a stiut cum sta treaba). Dar asa cum a incasat banii pe polita, Carpatica trebuie sa sara si cu banii de reparatie.

Intrebare retorica: CSA-ul oare contabilizeaza reclamatiile? Daca o firma oarecare are sa zicem 500 de reclamatii(sau procese) intr-un an, ce se intampla? Se aprinde oare si la ei un beculet? Sau alte firme au deasemenea 500 (sau mai multe) reclamatii?

Stie cineva cum se acorda ,,autorizatiile de functionare" la asiguratori? Functioneaza pe acelasi principiu ca bancile? Sunt reasigurati? Cum putem scoate de pe piata asemenea firme ? In afara de a nu ne mai asigura la ei, ce altceva mai putem face? Astept si eu idei.
Succesuri maxime si fara accidente. Purtati centura.


--------------------
Ford Focus 2015 - IF-44-VOI
Membru cu armă!
Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bob737
post 24 Oct 2009, 00:33
Post #24


Membru autentic


Group: Members
Posts: 334
Joined: 29 March 09




QUOTE(misu78 @ 13 Oct 2009, 22:08)


Intrebare retorica: CSA-ul oare contabilizeaza reclamatiile? Daca o firma oarecare are sa zicem 500 de reclamatii(sau procese) intr-un an, ce se intampla? Se aprinde oare si la ei un beculet? Sau alte firme au deasemenea 500 (sau mai multe) reclamatii?

Stie cineva cum se acorda ,,autorizatiile de functionare" la asiguratori? Functioneaza pe acelasi principiu ca bancile? Sunt reasigurati? Cum putem scoate de pe piata asemenea firme ? In afara de a nu ne mai asigura la ei, ce altceva mai putem face? Astept si eu idei.
*



Asa cum am mai scris si in alte topicuri, printre principalii vinovati ne numaram si NOI, noi care le-am dat apa la moara atatia ani.
RCA-ul are un avantaj imens fata de politele tip casco. Este reglementat de lege. Asta inseamna ca, spre diferenta de casco unde o "neintelegere" se soldeaza cu un proces comercial, orice abatere de la lege reprezinta o posibila infractiune; ma refer aici, in general, la abuzul in serviciu si inselaciune.
Daca la 500 (sa zicem) de plangeri la CSA si probabil cateva mii de dosare solutionate discutabil - ca sa nu spun mai mult - ce s-ar intampla daca lumea ar depune plangeri penale la politie??
Oare cum ar mai tergiversa si subevalua un dosar un ag constatator care este chemat la politie sa dea cu subsemnatul cand este acuzat ca nu a respectat legea si asupra sa planeaza un eventual proces penal in care partea vatamata se mai constituie si parte civila si ii cere daune in valoare de x lei?
Oare expertii asigurarilor vor mai ajunge atat de des la concluzia ca daunele nu corespund dinamicii accidentelor ( adica pe langa altele te fac si hot pe fata) cand stiu ca daca "se insala" risca o acuzatie de inselaciune si nu o prima de la sef??

@ AndreyIan
In ce faza ai ajuns cu dosarul si unde te-ai impotmolit?
Da si tu mai multe detalii si o sa incerc sa te ajut.



--------------------
BMW M Tech 330 Xi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Madriann
post 2 Nov 2009, 12:51
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 967
Joined: 1 April 06
From: Tunisia




Sunt plin de draci....ce inseamna sa lasi pe altcineva sa-ti faca treaba sad.gif.

Deoarece nu stiu cam cat ma va mai tine Megane-ul, tot reinnoiesc polita RCA la fiecare 6 luni. Motiv pentru care rog sotia sa-mi faca o polita nou, la expirarea celei vechi - are o prietena al carei sot e broker de asigurari.
Prima data a fost BCR asigurari, apoi UNITA, ultima a fost la Euroins, 18 luni fara incidente, slava Domnului.
Ultima a facut-o acum vreo doua saptamani si abia acum mi-am aruncat privirea pe ea: Carpatica Asig S.A. huh.gif 6 luni = 244 RON. Mi-e asa o ciuda ca nu am facut eu asigurarea, mai ales la cat am citit pe topic-ul cu "black listed". Plus ca nu apar ca asigurat in baza cedam. Plus ca mi-a gresit numarul de inmatriculare (GOT in loc de GOD, o fi neamt broker-ul).

E vreo solutie usoara de reziliere a politei? Mi-e ca vine iarna, Doamne - fereste se intampla ceva si incep problemele wacko.gif .
(Imi vine sa-mi pun parasolar cu "Feriti, asigurat la Carpatica" 022.gif )


--------------------
Renault Megane RT 1,6e 8v 1996
Peugeot 407 SV Executive 2.2l/163CP - 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
steph
post 16 Dec 2009, 21:05
Post #26


Membru autentic


Group: Members
Posts: 775
Joined: 18 July 03
From: Bucuresti




E randul meu sa scriu aici.

Tatal meu a fost lovit ieri in spate si aruncat in cel din fata. Vinovatul RCA la Carpatica. Masina noastra un Cielo care nu a avut norocul sa mai aiba si sfantul Casco. Pagubele nu sunt mari, spoiler spate, un stop spart, panoul portbagajului usor infundat si bara fata sarita din prinderi ( sper ca nu si rupte pentru ca inspectorul nu a vrut sa dea nlocuire ci doar "Recentrare"... wtf?

Cand am auzit ca asigurarea vinovatului e facuta la Carpatica am fost si la politie ca sa nu avem probleme ulterioare.

Acum ei au decontare directa doar cu 4 serviceuri de care nu site nimeni nimic niste nume obscure.

Am ales varianta regie proprie. Maine vom merge la un service mai rasarit sa luam un deviz.

A ramas sa mergem apoi sa depunem acest deviz la Carpatica urmand ca ei sa ne plateasca ( sau nu din cate citesc aici ) si apoi noi sa facem masina in regie proprie... in fine sa o ducem la service.

Pe langa problemele pe care ma astept sa le am cu acceptarea devizului mi-au spus ca termenul legal de solutionare al unui dosar de dauna conform legii este de 3 luni jumatate. Este adevarat?

In rest ce sa zic, doi ciumpalaci pe post de inspectori care vorbeau de sus, un sediu mizer in autogara Rahova, lalaiala cat cuprinde ( in trei ore au intrat 4 dosare ) si un tupeu maxim.

Din cele 3 masini ale familiei a cazut prada primei zapezi fix cea fara casco biggrin.gif


--------------------
Toyota Yaris TS - Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prody
post 16 Dec 2009, 21:18
Post #27


membru iradiat


Group: Members
Posts: 1.365
Joined: 26 November 05
From: Cetatea Banilor




Pai daca iti accepta regie proprie pe devizul care il prezinti tu e bine, insa pun pariu ca or sa vina ei cu altul de la Sibiu,mult mai mic, sau vor trimite devizul tau la evaluare la Sibiu si apoi te vor chema sa te intrebe daca accepti cat ti s-a aprobat.
Sa ne tii la curent.


--------------------
Mazda 3 2011 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
steph
post 16 Dec 2009, 21:41
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 775
Joined: 18 July 03
From: Bucuresti




Eu o sa le duc devizul real de la Grand Garage. Pana acum acolo am reparat-o si am fost multumit. Masina nu e foarte veche, are 5 ani nu vad de ce s-ar putea lega.

Acestea sunt cele 4 service-uri agreate de Carpatica: Daca stiti ceva de ele va rog sa imi spuneti poate aleg si varianta asta:

http://www.serviceautotehnic.ro/
Auto Service Baicului - Nu am gasit site
http://www.speed-service.ro/
Best Service - nici aici nu am gasit vreo adresa


--------------------
Toyota Yaris TS - Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kosfunny
post 17 Dec 2009, 12:01
Post #29


Membru autentic


Group: Members
Posts: 549
Joined: 13 December 08




Sa nu crezi ca iti vor da suma de pe deviz in regie proprie. Poate cam 60-70 %.
Si da, acei ciumpalaci cum ii numesti tu fara sa motivezi justificat, te-au informat bine, termenul maxim de solutionare al dosarelor de dauna RCA este de 3 luni.Si dupa acest termen poti fi amanat daca actele nu sunt in regula! La fel au si posibilitatea sa te despagubeasca numai dupa ce iti achiti tu reparatia si faci dovada platii, si asta tot legal.

This post has been edited by kosfunny: 17 Dec 2009, 12:02


--------------------
RENAULT SAFRANE 1993
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
steph
post 17 Dec 2009, 12:22
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 775
Joined: 18 July 03
From: Bucuresti




Am motive bine intemeiate sa ii numesc in acest fel.

Dezinteres total, adica au spus ca mai primesc 4 dosare pana la inchidere si au luat doar unul. Stateau in birou degeaba in timp ce noi ii asteptam in frig.

Lipsa de respect. Au avut niste derapaje in care ma luau la per-tu.

Nu mai zic de alte lucruri gen mistouri si bataie de joc pe fata. Le-am zis ca in urma impactului bara fata a sarit din prinderi si nu mai sta la locul ei si raspunsul a fost ... Ce vrei ma sa-ti schimb si motorul?


--------------------
Toyota Yaris TS - Bucuresti
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 22:17
Forum Renault