DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Martori luminosi care se aprind in timpul mersului

winner
post 19 Oct 2011, 11:54
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 19 October 11




Am un Logan Preferance si la ultimul drum mai lung (100 km) mi s-au aprins Martorul luminos pentru alertã temperaturã lichid de rãcire 12637703.png si Martorul luminos de control al sistemului antipoluare 21066113.png de vreo 2-3 ori, amandoi in acelasi timp. Prima data mi s-au aprins cand am peste o denivelare in carosabil destul de mica, care se simte foarte putin la o viteza de 100 km/h,si a tinut 3-4 secunde. Apoi s-a aprins din senin, cand mergeam cu viteza constanta si a tinut tot 3-4 secunde. In acest timp turatia motorului scade si masina merge mai greoi. Doresc sa stiu de ce se aprind acesti martori, deoarece pana acum nu am mai avut astfel de probleme si nici nu ma prea pricep la partea tehnica a masinii. De atunci nu am mai mers cu masina si stiu ca trebuie sa merg cu ea la diagnoza, dar as vrea sa stiu macar in mare ce e, ca sa nu "ma incarce" cei de la service pentru ca sunt nestiutor. Mersi anticipat


--------------------
dacia logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
angel4k
post 22 Oct 2011, 10:34
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 17 January 11




Salut , am si eu o problema cu martorul luminos de la frana de mana , cam de la 90- 100 km/h se aprinde si nu se mai stinge pana cand nu opresc motorul stie cineva din ce cauza ? Va rog astept raspuns , multumesc mult


--------------------
renault megane renault megane 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 12:19
Forum Renault