DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vreau informatii despre traseul asta, ...

metrix4you
post 29 Jul 2009, 21:01
Post #1


Pasionat de Solenza


Group: Members
Posts: 505
Joined: 13 March 07
From: Giurgiu




Salutare,
Pe 3 august vreau sa plec la mare si am ales alt drum.
Giurgiu - Oltenita - Calarasi - Bac Ostrov - Ion Corvin - Adamclisi - Deleni - Codabia - Mereni - Topraisar - Amzacea - Pecineaga - 23 August - Costinesti.
Stie cineva informatii despre traseul asta ? Ma intereseaza in special starea drumurilor si trecerea cu Bac-ul.
Mai departe traseul va continua prin Ceamurlia de Jos - Macin - Braila - Galati - Tecuci - Marasesti - Adjud - Bacau - Piatra Neamt - Cheile Bicazului - Lacul Rosu .
Dupa o scurta pauza de 3-4 zile voi continua pe Sovata -Sighisoara - Medias - Sibiu , iar pauza cateva zile iar apoi drumul spre casa ... Ramnicu Valcea - Pitesti - A1 - Ghimpati - Giurgiu
Tot traseul are aproximativ 1500 km.
Daca are cineva informatii despre drumuri sau alte obiective care nu trebuie ratate , ii raman dator cu o bere


--------------------
Dacia Solenza 2003 Rapsodie - Gr-03-EGV
... doar eu si "Solnitza" mea ...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
begginer_slz
post 29 Jul 2009, 23:09
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 1 March 09




E foarte frumos traseul tau. Cu bacul am trecut si io de 2 ori la Ostrov si era vreo 20 lei akm vreo 2 ani parca, acum nu mai stiu sincer. Imbarcarea plus traversarea dureaza vreo 20-30 de minute daca ai prins bacul cand a venit daca nu, poti pierde 1 ora pe acolo. Dupa aia drumul e relativ bun, multa piatra cubica, denivelari oricum la nivelul Romaniei. Asta pana la Cobadin, de acolo nu mai stiu, ca am facut stanga sa ies la Murfatlar, spre Costinesti nu am informatii. Pe aici poti vizita Manastirea Dervent si Tropaeum Traiani. Apoi revenind pe traseul tau,Braila- Galati- Adjud- Bacau e foarte bun, chiar de fuga as putea spune, dar plin de radare. Si in zona Bicazului e ok, si ai ce vedea pe acolo, statiunile Durau si Bicaz, te dai cu telegondola in Piatra neamt, agrement pe lacu bicaz, sunt multe. Sighisoara-Medias-Sibiu am auzit ca ar fi mai rau, dar nu am testat, Sibiu-valcea pitesti e f.bun. Ai ce vedea si pe aici, Sovata e o statiune frumoasa, Sibiu renovat frumos, Sighisoara ma rog pe mine nu prea ma incanta dar altii o lauda, apoi Valea Oltului e frumoasa si linistita asa, multa umbra, manastiri p la Caciulata, cascada Lotrisor. Drum bun si fara incidente!


--------------------
Dacia Solenza 1.4 MPI 75 CP nervosi 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cmandrei
post 31 Jul 2009, 13:34
Post #3


NEWSMAN


Group: Moderatori
Posts: 10.437
Joined: 9 March 05
From: Bucuresti/Targu Mures




"Frumos" ar fi sa mai si cauti putin si vei gasi raspunsuri + eventual o denumire mai clara topicului.

Acum:

Primul drum de care spui l-am facut cu masina acum 2 ani ... uuuuaaaaiii mama, demult nu ma mai enervasem in halul ala ... piatra cubica, gropi, denivelari, pe la Pengigea pamant, piatra tasata ... anyway haios frumos dar parca nu as mai merge pe acolo inca o data, asa de vacanta sa zicem ca merge ... dar nu pentru mine

Al doilea, doar Neamt Bicaz Lacu Rosu Gheorgheni e rau si foarte rau, dar "usor usor" se rezolva.

Al treilea, poate intre Medias si Sibiu sa suferi putin dar mult mai putin comparativ cu cazurile de mai sus smile.gif

Drum bun smile.gif


--------------------
ex. Renault Clio Symbol 2001 Dynamique (1.4 8V 75 cp K7J-A7) - RO
33.722 km - 12.2004
178.691 km - 03.2013
Andrei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cj98czh
post 31 Jul 2009, 13:48
Post #4


Membru de la Cluj ...


Group: Moderatori
Posts: 22.844
Joined: 27 March 06
From: Cluj-Napoca




Sibiu-Medias ... este ok, am fost acum 2 saptamani drumul este bun... execptie 2-3 km dupa Sibiu..


--------------------
Ford Mondeo Titanium, bi-turbata, 2018 / Mazda 3 , 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 16:38
Forum Renault