DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Garmin Mobile XT

Corbu'
post 8 Apr 2008, 06:29
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Cum ai facut sa pui masinuta aia in loc de sageata ce iti arata pozitia pe harta?


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
koldun
post 8 Apr 2008, 07:54
Post #32


un om


Group: Members
Posts: 762
Joined: 1 November 07
From: CT




Setari -> Harta -> Vehicle !

PS: Ti-am gasit avataru'! wink.gif


--------------------
Renault Captur TCe 0.9 2016
Oh, I’m in no condition to drive! Wait a minute... I don’t have to listen to myself, I’m drunk...!
Homer Simpson
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
koldun
post 12 Apr 2008, 21:44
Post #33


un om


Group: Members
Posts: 762
Joined: 1 November 07
From: CT




[attachmentid=1627444103]
excl.gif Si iata si 4.10.80!

This post has been edited by koldun: 13 Apr 2008, 11:45


--------------------
Renault Captur TCe 0.9 2016
Oh, I’m in no condition to drive! Wait a minute... I don’t have to listen to myself, I’m drunk...!
Homer Simpson
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 12 Apr 2008, 22:08
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Pai aia e versiunea 4.10.80 pentru platforma Nokia S60 Symbian 9.x (9.1/9.2)

Cam asa se pare ca va arata noua versiune majora a Garmin Mobile XT.
Preview in poze.

This post has been edited by Corbu': 12 Apr 2008, 22:39

Attached thumbnail(s)
garmin_mobile_wheretogooglehighligh.jpg ( Size: 44.7k ) Number of downloads: 3609
garminmobilenuvimainmenu_screen_sho.jpg ( Size: 36.27k ) Number of downloads: 3443


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
koldun
post 13 Apr 2008, 11:46
Post #35


un om


Group: Members
Posts: 762
Joined: 1 November 07
From: CT




Mea culpa! Gresit cifra! Editat! Multam de atentionare.


--------------------
Renault Captur TCe 0.9 2016
Oh, I’m in no condition to drive! Wait a minute... I don’t have to listen to myself, I’m drunk...!
Homer Simpson
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dansidragos
post 13 Apr 2008, 14:30
Post #36


Pasionat


Group: Members
Posts: 76
Joined: 23 March 08
From: Romania




Stie cineva daca Garmin poate fi instalat pe "chinezisme" de tip DVD player 2 DIN cu navigatie? Al meu are sistemul de operare Win ce net 4.2, a avut preinstalat Route66N7 iar eu am reusit sa-i instalez mio/igo. Multumesc!
Cu stima,
Dansidragos


--------------------
Kia Sportage 2007; BMW 525D Touring 2003
Marbella M-5010 (480x272)
iGO8 v8.3.4.117940 - skin Riks v3.8c
2DIN Witson W2-D258G (400x234)
iGO8 v8.3.4.117940 - skin GJ v6.15p_da
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 13 Apr 2008, 19:08
Post #37


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Din cate stiu merge doar pe Windows Mobile, nu si Windows CE, posibil insa sa ma insel. Da un search pe google.


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dansidragos
post 14 Apr 2008, 19:51
Post #38


Pasionat


Group: Members
Posts: 76
Joined: 23 March 08
From: Romania




QUOTE(Corbu' @ 13 Apr 2008, 20:08)
Din cate stiu merge doar pe Windows Mobile, nu si Windows CE, posibil insa sa ma insel. Da un search pe google.
*


Ai dreptate. Merge doar pe win mobile. Multumesc!
Cu stima,
Dansidragos


--------------------
Kia Sportage 2007; BMW 525D Touring 2003
Marbella M-5010 (480x272)
iGO8 v8.3.4.117940 - skin Riks v3.8c
2DIN Witson W2-D258G (400x234)
iGO8 v8.3.4.117940 - skin GJ v6.15p_da
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
EEN
post 14 Apr 2008, 19:58
Post #39


Membru


Group: Members
Posts: 136
Joined: 30 March 03
From: Bucuresti




Nu stiu ce are al meu (pus pe Nokia E51) dar imi da permanent o pozitie eronata variind intre 1 km si 50 m. sad.gif


--------------------
Renault Megane 1.6 16v 2007
[FONT=Arial][SIZE=7]Adevarul "pur si simplu" e rareori pur si niciodata simplu![SIZE=7]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 14 Apr 2008, 20:15
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Ai incercat si cu alt receiver GPS? Eu pana acum nu am mai auzit de erori asa de mari si programul nu face decat sa interpreteze datele de la receiverul GPS. Cred ca acolo se afla problema daca in rest iti merge.

This post has been edited by Corbu': 14 Apr 2008, 20:16


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
koldun
post 14 Apr 2008, 21:36
Post #41


un om


Group: Members
Posts: 762
Joined: 1 November 07
From: CT




QUOTE(EEN @ 14 Apr 2008, 20:58)
Nu stiu ce are al meu (pus pe Nokia E51) dar imi da permanent o pozitie eronata variind intre 1 km si 50 m.  sad.gif
*


setari > harta > arata vehiculul pe drum!

This post has been edited by koldun: 14 Apr 2008, 21:39


--------------------
Renault Captur TCe 0.9 2016
Oh, I’m in no condition to drive! Wait a minute... I don’t have to listen to myself, I’m drunk...!
Homer Simpson
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 17 Jul 2008, 17:01
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




Am instalat Garmin 4.10.60 pe Nokia E71. Am transferat in el harta Romaniei, imi cere codul de deblocare, il am scris pe hartie si NU il pot introduce in telefon. Pur si simplu apas pe taste si pe ecran nu apare nimic.

Mai pot sa-i fac ceva?

LE: rezolvat! Se baga serialul pe care nu puteam sa-l introduc la tastatura intr-un fisier GMASPUPP.UNL si se introduce in directorul Garmin din telefon. Asta e tot.

18 Jul 2008, 17:21:
Am introdus si hartile Europei, am facut o rutare Galati Rotterdam.

This post has been edited by liviu2004: 18 Jul 2008, 16:21


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 18 Jul 2008, 21:18
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Pentru Symbian ultima versiune este 4.20.00, ce ai pus tu este deja antepenultima. Fa install peste cu noua versiune, ar trebui sa mearga.

P.S. Recomand harile in varianta MapSource pe care le transferi tu pe telefon in defavoarea celor gata facute.


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 18 Jul 2008, 21:22
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




Acum am deja 4.20.00. Toate hartile le-am bagat cu MapSource. Mi-a luat vreo 3-4 ore sa le fac si sa le bag.

Am bagat si speedcams dar nu gasesc POI pentru garmin in ro.

Si ce nu inteleg. De fiecare data cand bag speedcams sau POI, se sterge baza veche de date? Adica daca aveam POI si bag speedcams, pierd POI din soft?

This post has been edited by liviu2004: 18 Jul 2008, 21:24


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 18 Jul 2008, 21:38
Post #45


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Depinde ce intelegi prin POIs in RO. La Garmin camerele sunt tot sub forma de POIs, poti adauga cate vrei tu cu POI Loader (descarci de pe situl Garmin, e free). Tot cu POI Loader le stergi sau le pui, dar daca pui mereu peste cele din baza de date raman.
POIs in plus gasesti pe www.romaniadigitala.ro, autorul ROAD 2006, insa majoritatea sunt incluse in harta si NU se pot sterge, tu ai acces doar la POIs de utilizator si acolo poti baga camere si alte POIs daca mai gasesti (McDonalds era parca pe romaniadigitala). Majoritatea vin cu harta.
Acum in august o sa se lanseze ROAD 2008, sunt curios cum va fi. ROAD 2006 e lansat de 2 ani cu updateuri de rigoare si abia acum a fost depasit ca detaliu de hartile iGO 2008.



--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 20 Jul 2008, 19:55
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




Poate nu gasesc eu: se pot introduce puncte intermediare in traseu? Cateodata nu-mi plac rutarile.

LE:Da, am gasit pana la urma: dupa ce alegi destinatia si iti calculeza traseul te duci la Scule, Detalii ruta, alegi Editare, introduci oras, locatie, ce vrei tu, apoi alegi Sortare, le sorteaza el in ordinea corecta si apoi alegi Gata.

Pentru traseele mai lungi, am sa fac in prealabil o ruta pe internet, introduc apoi ruta in Garmin si asta e.

This post has been edited by liviu2004: 20 Jul 2008, 20:35


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 20 Jul 2008, 20:50
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Pentru traseele lungi deschizi frumos MapSource si faci acolo traseul, vezi frumos toata harta, drumurile, e un avantaj unic al Garmin, cu alt program nu poti face asta. Nu inteleg la ce iti mai trebuie internet.
Pui WayPoints daca vrei puncte intermediare si in final ii dai sa iti faca dinainte traseul perfect. Apoi dai transer Route pe aparatul GPS si gata, tot ce ai de facut este sa urmezi ruta. Asa am facut eu de exemplu pe ruta Romania > Turcia insa cu rute din granita in granita pentru fiecare tara; hartile regionale nu se pupau exact. Pentru distante scurte insa nu se merita cu MapSource merge mai rapid cum ai zis tu.

P.S. O sa iti ia o zi de joaca cu MapSource pana inveti sa faci cam tot ce se poate, apoi e easy go.

This post has been edited by Corbu': 20 Jul 2008, 20:53


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 20 Jul 2008, 20:52
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




Daaaaaaaaa? Asta n-o stiam. Great.

Ma bag acu sa vad. biggrin.gif

This post has been edited by liviu2004: 20 Jul 2008, 20:52


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 20 Jul 2008, 20:56
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Pai de ce crezi ca recomandam hartile in format MapSource? Cu ele te poti juca si pe PC si e mult mai usor sa iti faci ruta pe PC decat pe telefon.
Vezi rutele e bine sa le transferi PE RAND in telefon daca faci mai multe, o sa iti detecteze automat si iti cere sa le importi. Daca importi mai multe odata o sa ti-o detecteze automat doar pe ultima. Le trimiti pe rand, le importi, le memorezi si raman pe telefon pana le stergi. Si ar fi o idee buna sa numesti tu fiecare ruta, daca il lasi automat uneori mai incurca borcanele si amesteca rutele intre ele....e un bug pe undeva acolo.

P.S. Vezi ca exista Garmin Mobile PC care este echivalentul GMXT in varianta PC. Teoretic in el ai mai multe optiuni pentru rutare si configurare a rutelor fata de MapSource. MapSource e baza de date pentru harti in principiu, insa la rutare e mai sarac: automat nu poate sa iti faca o ruta mai scurta/ mai rapida, etc, e bun insa ca poti sa iti faci tu MANUAL ruta din punct in punct, poti observa ruta in ansamblu pe harta.

This post has been edited by Corbu': 20 Jul 2008, 21:02


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 20 Jul 2008, 21:22
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




Exista posibilitatea de transfer a rutelor din Mobile PC in GMXT?


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 20 Jul 2008, 21:28
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Sincer nu stiu, nu m-am jucat efectiv cu GM PC pentru ca nu am avut nevoie de rute facute auto. Mie mi-a fost suficient MapSource pentru facut de rute, eu ti-am spus doar de el in caz ca ai nevoie.


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 20 Jul 2008, 22:09
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




Ok, m-am impiedicat. Am transferat in telefon cu mapsource doua rutari, cu nume diferite. M-am dus la Datele mele, am ales Organizeaza, am dat Import, a facut el ceva pe acolo, am mers apoi la Rute, vad numele la rute dar cand dau sa le deschid, apare o fereastra cu optiunea Du-te dar nu vad nici un drum, nimic, ca si cum ar fi goala harta. Ai mai patit asa sau am sarit eu vreun pas?

Mda, am incercat cu o ruta Galati Tecuci, a importat corect, dar Tecuci sau Nadlac dupa el era undeva prin Buzau. Acum inteleg de ce nu a putut incarca corect data trecuta, pur si simplu nu se pupa hartile, desi sunt aceleasi care le-am folosit de fiecare data si in PC si in telefon. wacko.gif


La poiplaza.com se gasesc o gramada de POI in orice format. Eu am descarcat toate POI din Romania, in format Garmin gpx, cine le vrea, ma gaseste. Sunt aproximativ 10.000 POI.

This post has been edited by liviu2004: 21 Jul 2008, 03:47


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 22 Jul 2008, 22:35
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




Am folosit Garmin pentru traseele Galati Focsani si Galati Bucuresti, retur la ambele. Ce e ok si nu:

Ok:
- zoomul automat, practic face zoom doar cand e nevoie;
- alerta la viteza pentru camere, localitati, traversari de cai ferate.
- se misca bine;

Not Ok:
- probleme legate de harti / indicatoare de circulatie;
- intarziere la recalculare;
- alerta de 50km/h ma dispera in oras, nu stiu cum sa o scot.

Per total, e o solutie buna pentru mine, m-am descurcat in Bucuresti relativ bine.


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 23 Jul 2008, 22:37
Post #54


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Acum am revenit din concediu, sunt cam obosit sa te lamuresc cu toate, cand sunt OK o sa revin cu explicatii + cateva chestii extra.


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 27 Jul 2008, 19:24
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




Dacă m-ai lămuri de ce când transfer rute și waypointuri mi le arată complet aiurea pe Garmin ... Nu știu unde greșesc.


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 27 Jul 2008, 20:25
Post #56


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




QUOTE(liviu2004 @ 20 Jul 2008, 22:09)
Ok, m-am impiedicat. Am transferat in telefon cu mapsource doua rutari, cu nume diferite. M-am dus la Datele mele, am ales Organizeaza, am dat Import, a facut el ceva pe acolo, am mers apoi la Rute, vad numele la rute dar cand dau sa le deschid, apare o fereastra cu optiunea Du-te dar nu vad nici un drum, nimic, ca si cum ar fi goala harta. Ai mai patit asa sau am sarit eu vreun pas?


In mod normal ar trebui sa iti arate ruta cap coada pe harta dar la un zoom fantastic, practic iti arata TOATA ruta pe ecran + steagul de plecare si steagul de sosire. Are DU-TE dar in stanga jos mai are si butonul de EDIT in caz ca vrei sa editezi ceva. In principiu nu ar mai trebui sa editezi nimic, traseul fiind facut in mare in MapSource.


QUOTE
Mda, am incercat cu o ruta Galati Tecuci, a importat corect, dar Tecuci sau Nadlac dupa el era undeva prin Buzau. Acum inteleg de ce nu a putut incarca corect data trecuta, pur si simplu nu se pupa hartile, desi sunt aceleasi care le-am folosit de fiecare data si in PC si in telefon.  wacko.gif
La poiplaza.com se gasesc o gramada de POI in orice format. Eu am descarcat toate POI din Romania, in format Garmin gpx, cine le vrea, ma gaseste. Sunt aproximativ 10.000 POI.
*



Vezi ca harta Romaniei are o bucata de drum lipsa pe undeva pe langa Buzau parca, daca ii dau ruta Brasov > Iasi face o ruta de te doare mintea. Harta are o bucata de drum lipsa si evident o ocoleste.

QUOTE(liviu2004 @ 22 Jul 2008, 22:35)
Am folosit Garmin pentru traseele Galati Focsani si Galati Bucuresti, retur la ambele. Ce e ok si nu:

Ok:
- zoomul automat, practic face zoom doar cand e nevoie;
- alerta la viteza pentru camere, localitati, traversari de cai ferate.
- se misca bine;

Not Ok:
- probleme legate de harti / indicatoare de circulatie;
- intarziere la recalculare;
- alerta de 50km/h ma dispera in oras, nu stiu cum sa o scot.

Per total, e o solutie buna pentru mine, m-am descurcat in Bucuresti relativ bine.
*



OK:
- urasc zoomul automat, l-am dezactivat din prima. Se poate seta zoom si individual cu 3(+) zoom in si 1(-) zoom out. Dupa ce l-am setat cum imi place mie asa a inghetat. Uneori e util sa faci un zoom out sa vezi ruta de sus pe urmatorii 2-3 KM, dar nu cum face el de imi face zoom out si pe 20 km.
- eu nu am gasit alerta pentru cai ferate, unde ai gasit, ce ai facut?
- 4.20.00 se misca cel mai bine din variantele de Symbian, insa e usor instabil. Mi-a crapat de 2 ori intr-o zi in conditiile in care cu variantele mai vechi nu prea pateam. Nu a mai facut insa, o fi fost ceva izolat.

Not OK:
- problemele legate de harti sunt inevitabile, sa speram ca ROAD 2008 ce apare in August rezolva bubele. De exemplu Bulgaria are o harta excelenta (OFRM Bulgaria v4.6), am traversat Bulgaria fara probleme pe cand cea pentru Turcia este dezastru; din pacate alte mai buna nu am gasit.
- pai seteaza recalcularea automat/anuntat, nu ar trebui sa ai probleme. La maxim 3 secunde cand ai luat-o prin balarii recalculeaza. Intarzie cu recalcularea doar daca ai gresit drumul dar pe ecran este vizibila ruta cea buna. De exemplu este pe un drum paralel cu drumul cel bun. Cat timp am avut pe ecran si ruta cea buna nu a recalculat, cum m-am departat a recalculat si m-a repus pe drum.
- la mine nu am alerta de 50kmh in oras, default nu a fost. O poti dezactiva din Setari > Puncte de Proximitate > Notificare Audio > Continua - Alerte de viteza. Asa ar trebui sa fie atentionare doar la camere, cred ca tu ai acum pus pe TOate alertele, de aceea tipa si in oras.

One more thing > bideaza la Rute / evitari drumuri nepavate si cele minore, altfel o sa iti faca rute pe toate stradutele.
Multumesc de tipul cu Poiplaza.com, nu stiam. Folosesc POIs din Garmin, mai plec in excursii in weekend si imi gaseste rapid restaurante sau pensiuni in jurul pozitiei. Un exemplu > la intoarcere din Turcia undeva pe drum ne era foame si nu prea aveam incredere in ce mancare gaseam pe la tarabe, ei nu sunt prea curati. Am dat repede sa caute un Burger King, era la 4 KM de pozitia mea, DU-TE si imediat am ajuns la el.

Aici pe DaciaClub nu sunt prea multi utilizatori de GMXT, cred ca sunt singurul, dar daca vrei acces la discutii mai avansate intra cauta si AICI si AICI.

This post has been edited by Corbu': 27 Jul 2008, 20:31


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu2004
post 27 Jul 2008, 20:41
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.184
Joined: 21 November 05




Ok, rezumand:
- rutele mi le fac direct in Garmin de acum, ma descurc destul de ok. Ideea era ca la o ruta dintr-un waypoint din Galati si un waypoint din Bucuresti, desi in mapsource e corect, dupa transfer in Garmin imi arata ca plecare undeva prin camp in Baragan si sosirea undeva prin sudul bucurestiului si un ocol de te doare mintea. Total aiurea.

- alerta cai ferate, habar nu am avut nici eu pana nu am dat de ele, practic te avertizeaza la viteza. Am luat de pe net POI, vezi arhiva atasata (dezarhivezi tot ce e in arhiva), le bagi cu POI loader, banuiesc ca stii. (ai toate POI de la poiplaza pentru Romania, plus amsterdam si rotterdam)

- la alerte viteze e cum zici tu, in Bucuresti te freaca de mori biggrin.gif. Incredibil cate camere sunt, si adevarul ca sunt.

- drumurile minore nu le scot, e o placere in Bucuresti sa ma duca pe stradute fara semafoare, etc etc. Ajung la destinatie muuuult mai bine.

- zoomul il las automat, daca are 100km inainte, nici nu mai e nevoie sa ma uit la el, imi distrage atentia suficient de mult si asa, da-l in spirt.

Per total, sunt multumit. Mai sunt utilizatori de Garmin, eu, Liviu, deconectat si probabil altii.

This post has been edited by liviu2004: 27 Jul 2008, 20:43


--------------------
Opel Tigra Twintop 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 27 Jul 2008, 21:06
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




- Pai vezi ca ruta nu o faci cu Waypoint in punctul de plecare si sosire. Waypoint e punct intermediar pe traseu, la plecare si sosire te joci cu Route Tool (ala cu negru, waypoint e cu verde).
- Drumurile minore sunt bune cum zici tu, dar la drum lung te arzi de nu mai poti. Pe mine in Turcia m-a dat jos de pe autostrada ca sa ma bage pe o panarama de drum pentru ca teoretic pe harta era mai scurt. Numai ca drumul era destul de praf si nu am mai avut cum sa urc pe autostrada, am mers pe alt drum alternativ. Nu ai idee cat am injurat biggrin.gif. Din momentul ala am dezactivat drumuri minore si am scapat de belele.
- Vezi ca alertele la camere le poti smecherii. Poti edita fisierul de POI cu camere si stergi camerele din semafoare, camerele de supraveghere, locurile cu camere mobile, lasi doar camerele GATSO. Ai in felul asta mai putine alerte.

This post has been edited by Corbu': 27 Jul 2008, 23:25


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
adi_0434
post 7 Aug 2008, 19:11
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 315
Joined: 26 December 06




a aparut road 2008 ???


--------------------
renault laguna II 2002 1.9 dci 79kw estate expresion
ex laguna II
peugeot 407 2.0 HDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 7 Aug 2008, 19:37
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Inca nu. Cica undeva prin august.


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 18th April 2024 - 22:52
Forum Renault