DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicAdd Video ReplayStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Amendat pentru ca..., ...a indraznit sa atraga atentia organului

ct-03-tvy
post 22 Sep 2012, 12:42
Post #31


ct_010


Group: Members
Posts: 828
Joined: 11 May 08




QUOTE(AR-18-MOS @ 21 Sep 2012, 20:05)
Asta-i idiot rau radmasa.gif  Adica el apeleaza la 112 (numar unic pentru situatii de urgenta) sa intrebe daca unii, pe care nu-i cunoaste, au autorizatie de la ISU pentru niste artificii. Si tot el se supara c-a luat amenda pentru apelarea nejustificata la 112. ph34r.gif
Da, sigur. PV intra in posesia numai dupa ce l-ai semnat, altfel nu are cum sa ajunga la tine in mana.
*




turistu are dreptate intrun fel, in mamaia, de mai multe ori se auzeau pocnitori de la 6 km distanta, dar acolo local, a gresit ca a sunat la 112, daca ar fi sunat direct la politie sa reclame tulburarea linisti publice poate ari fi fost alceva, oricum militia e la pamant


--------------------
aro 10.4 1.6 D 1993
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
VladSoare
post 26 Sep 2012, 10:02
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.716
Joined: 12 May 04
From: Voluntari, pe stînga




QUOTE(Sudsemnatu @ 21 Sep 2012, 22:36)
sa ne intelegem: gaborul a produs un abuz e clar, eu am dus discutia putin mai departe de acest caz..respectul fata de lege smile.gif
*


Cred că e o confuzie aici, între respectul față de lege și respectul față de polițiști. Sînt două lucruri cu totul diferite. Poliția nu este legea. wink.gif
Să respect legea e una, dar nu am nici un pic de respect pentru un gherțoi care, deși e plătit din banii mei ca să respecte și să aplice legea, o încalcă cu bună știință, apoi abuzează de funcție în scopul răzbunării personale. Pentru un vierme ca ăsta nu am nici un pic de respect. Am însă tot respectul pentru polițiștii care-și fac meseria cu seriozitate, și care din fericire par să fie din ce în ce mai mulți în ultimul timp.

Are becul ars? Foarte bine, atunci trebuia să răspundă "da, dom'le, scuze, nu-mi merge becul, o s-o rezolv cu prima ocazie". A uitat să semnalizeze? Foarte bine, atunci trebuia să răspundă "da, dom'le, scuze, n-am fost atent, îmi pare rău". Dar nuuu, scîrba trebuia să-și arate mușchii, că deh, de-aia i-a dat statul pulan și chipiu, să se simtă și el macho...

Ăla din Mamaia a luat amenda din prostia lui. 112 e număr de urgență. El nu avea nici o urgență. Trebuia să sune la poliția locală, nu la urgențe. 112 nu-i ca să-l reclami pe vecinul că a lăsat capacul deschis la ghenă, sau pe vecina care scutură preșul pe balcon. Linia aia trebuie lăsată liberă pentru cazurile urgente.

This post has been edited by VladSoare: 26 Sep 2012, 10:20


--------------------
Mondeo 2.0H 2016 / Kuga 1.5 2016
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 26 Sep 2012, 10:40
Post #33


membru


Group: Members
Posts: 4.528
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




QUOTE(cipri20 @ 22 Sep 2012, 12:49)
Ce prosti suntem
*



Tu si cu mai cine?


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicAdd Video ReplayTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 00:11
Forum Renault