DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Turometrul de Sandero Diesel, si testerul CLIP

einstein1984
post 14 Dec 2008, 10:48
Post #31


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Pui contactul cu butonul de resetare a kilometrajului apasat. O sa se reclaibreze ceasurile si totul o sa mearga bine.
Sursa problemei posibil sa fie faptul ca masina e noua (1200 km) si nu a avut parte de respectiva operatiune pana atunci .

This post has been edited by einstein1984: 14 Dec 2008, 12:42


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
loganfan2008
post 14 Dec 2008, 12:28
Post #32


Volvo


Group: Members
Posts: 392
Joined: 6 May 08




stai sa-nteleg? chestia asta trebuie facuta la orice masinia din gama Dacia atunci cand o achizitionezi ? nedumerire.gif

sti cumva cum se dau km inapoi la masinile noi din gama Dacia si Renault ? am auzit o gramada de prietenii care au ridicat masinile de la concesiune cu 0 km la bord ... ciudat, nu?... nedumerire.gif


--------------------
Volvo S40 1996
Swedish car
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 14 Dec 2008, 12:44
Post #33


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Nu e musai sa faci asta la orice masina.
Nu stiu cum se dau km inapoi, insa stiu ca nu se poate face cu testerul CLIP decat daca faci si o reprogramare sau schimbi tabloul de bord. Si daca faci asta, salvezi intai datele si le rescrii dupa aia, inclusiv kilometri. Si gata cu offtopicul.

This post has been edited by einstein1984: 14 Dec 2008, 12:44


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
loganfan2008
post 20 Dec 2008, 22:38
Post #34


Volvo


Group: Members
Posts: 392
Joined: 6 May 08




eu am auzit ca se face din butoanele de la bord si nu ai nevoie de nici un CLIP sau DDT ....
e ceva legat de faza aia cand incep limbile din bord sa o ia razna; se pare ca poti face aceasta operatie de maxim 3 ori si sa fie pana in 100 Km rulati (pe bord) si kilometrajul va revenii in 0 ....

PS: m-am documentat ... wink.gif


--------------------
Volvo S40 1996
Swedish car
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 21 Dec 2008, 14:08
Post #35


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Da' da pentru resetare mai sunt niscaivai proceduri intermediare...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
loganfan2008
post 21 Dec 2008, 22:15
Post #36


Volvo


Group: Members
Posts: 392
Joined: 6 May 08




spune-ne si noua daca sti procedura 124.gif


--------------------
Volvo S40 1996
Swedish car
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MariusWsW
post 31 Dec 2008, 13:30
Post #37


Membru


Group: Members
Posts: 178
Joined: 9 May 04




Scumpilor......nu exista SANDERO DIESEL! Treaba cu turometrul mincinos e de fapt MINCIUNA! nu exista nicio masina mai noua care sa nu depaseasca cel putin 4000rpm...asa ca clip-ul tau e idiot...nu-mi spune mie ca ai turometrul defect,ar insemna ca la 100/h sa ai cat,500rpm(relanti)sau 6000rpm?Ceea ce sigur nu cred. Ca minciuna e mare, iata dovada:


Buna ziua,
Stimate domnule Ulescu ,


Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

In legatura cu solicitarea dumneavoastra va informam ca incepand cu anul 2009 pentru gama Sandero vor fi disponibile si alte motorizari. Va asiguram ca in momentul lansarii pe piata a unui nou model de motorizare pentru gama Sandero , acest eveniment va fi mediatizat pentru ca publicul larg din Romania sa afle din timp toate informatiile legate de aceasta.

Ramanem deschisi in continuare pentru orice solicitari si sugestii in legatura cu produsele si serviciile oferite de firma noastra. Ne puteti contacta la adresa de e-mail vocea.clientului@daciagroup.com sau folosind formularul de contact de pe site-ul www.dacia.ro, ori la numarul de telefon 0248 500 000, fax 0248 500 076, de luni pana vineri intre orele 8-20 si sambata intre orele 8-16 . Ne puteti scrie si prin posta, la adresa: Automobile Dacia SA - Vocea Clientului Dacia, str. Uzinei nr. 1, Mioveni, jud. Arges, cod 115400.


Cu stima,
Agent Servicii Client,
Tomescu Mihai Alexandru

sa continuam....
Daca poate sa creada cineva ca apasand un amarat de buton dam kilometrajul inapoi,ar insemna sa avem numai dacii noi,cu cel mult 90km/bord....hai sa fim seriosi,nici cu clip-ul nu se poate da inapoi,exista alta tehnica pe care din motive lesne de inteles nu le pot spune aici.Pai va dati seama ce ar insemna sa mergem cu kilometrajul pe 0 tot timpul?plus ca la TV ar vui astfel de informatii...rog sa nu mai mintiti lumea pe aici cu "jmekerii" de pacalit si adormit copiii....


This post has been edited by MariusWsW: 31 Dec 2008, 13:35


--------------------
Omului ii trebuie 1 an sa invete sa vorbeasca si o viata sa invete sa taca...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 31 Dec 2008, 13:39
Post #38


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




un exemplu de ametit ...


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 31 Dec 2008, 22:02
Post #39


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(MariusWsW @ 31 Dec 2008, 13:30)
Scumpilor......nu exista SANDERO DIESEL!  Treaba cu turometrul mincinos e de fapt MINCIUNA! nu exista nicio masina mai noua care sa nu depaseasca cel putin 4000rpm...asa ca clip-ul tau e idiot...nu-mi spune mie ca ai turometrul defect,ar insemna ca la 100/h sa ai cat,500rpm(relanti)sau 6000rpm?Ceea ce sigur nu cred. Ca minciuna e mare, iata dovada:
Buna ziua,
Stimate domnule Ulescu ,
Va multumim pentru increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

In legatura cu solicitarea dumneavoastra va informam ca incepand cu anul 2009 pentru gama Sandero vor fi disponibile si alte motorizari. Va asiguram ca in momentul lansarii pe piata a unui nou model de motorizare pentru gama Sandero , acest eveniment va fi mediatizat pentru ca publicul larg din Romania sa afle din timp toate informatiile legate de aceasta.

Ramanem deschisi in continuare pentru orice solicitari si sugestii in legatura cu produsele si serviciile oferite de firma noastra. Ne puteti contacta la adresa de e-mail vocea.clientului@daciagroup.com sau folosind formularul de contact de pe site-ul www.dacia.ro, ori  la numarul de telefon 0248 500 000, fax 0248 500 076, de luni pana vineri intre orele 8-20 si sambata intre orele 8-16 . Ne puteti scrie si prin posta, la adresa: Automobile Dacia SA - Vocea Clientului Dacia, str. Uzinei nr. 1, Mioveni, jud. Arges, cod 115400.
   

Cu stima,
Agent Servicii Client,
Tomescu Mihai Alexandru

sa continuam....
Daca poate sa creada cineva ca apasand un amarat de buton dam kilometrajul inapoi,ar insemna sa avem numai dacii noi,cu cel mult 90km/bord....hai sa fim seriosi,nici cu clip-ul nu se poate da inapoi,exista alta tehnica pe care din motive lesne de inteles nu le pot spune aici.Pai va dati seama ce ar insemna sa mergem cu kilometrajul pe 0 tot timpul?plus ca la TV ar vui astfel de informatii...rog sa nu mai mintiti lumea pe aici cu "jmekerii" de pacalit si adormit copiii....
*


drunksinging.gif


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
loganfan2008
post 2 Jan 2009, 23:10
Post #40


Volvo


Group: Members
Posts: 392
Joined: 6 May 08




QUOTE(MariusWsW @ 31 Dec 2008, 13:30)
Scumpilor......
*



radmasa.gif inca unu' kiss.gif

PS: baieteii mei -> http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=1554877

This post has been edited by loganfan2008: 3 Jan 2009, 22:32


--------------------
Volvo S40 1996
Swedish car
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 2 Jan 2009, 23:19
Post #41


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Mestere, eu zic sa stai cuminte in banca ta.
Exista sandero-uri diesel inmatriculate si in circulatie. Exista si sanderouri de 1,2 in circulatie. Daca aveai pile la RAR, aflai si VIN-urile.
Si te asigur ca clipul ala e mai destept ca tine (si 4000 de euro cat costa, si mai valoros). Insa K9K pe X90 nu trece de 3800 rpm in gol pentru ca asa e scris softul. Punct.

This post has been edited by einstein1984: 2 Jan 2009, 23:24


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
loganfan2008
post 3 Jan 2009, 22:22
Post #42


Volvo


Group: Members
Posts: 392
Joined: 6 May 08




QUOTE(einstein1984 @ 2 Jan 2009, 23:19)
Insa K9K pe X90 nu trece de 3800 rpm in gol pentru ca asa e scris softul
*



MariusWsW, este ceva de genul strategiei IDIOT START .... adica exact de ceea ce ai dat tu dovada cand ai postat aici laugh.gif

PS: daca nu ma crezi, mai scrie un mail la Vocea Clientului si te vei convinge blush.gif

This post has been edited by loganfan2008: 4 Jan 2009, 13:56


--------------------
Volvo S40 1996
Swedish car
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 12:35
Forum Renault