DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Probleme tehnice la solenza

damian10
post 9 Apr 2017, 09:37
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 17
Joined: 6 April 17




Salut . Ddacia mea solentza din 2005 trocane pe fata c e trebuie sa-i schimb ?.
Mentionez ca am cumparat-o acum doua zile are si butela de gaz expirata si instalatia de gaz nu este trecute in talon sau CIA ,proprietarul mi-a spus ca intermediarul care o cumparase( in scopul desmembrarii) a "maritat " butelia carea era in garantie iar acesta a echipat masina cu o alta butelie pe car scrie anul 2004 implicit nu mai este in garantie.Ce ma invatati sa fac pentru ca eu am facut actul de vanzare cumparare cu proprietarul fara sa scrie in talon ,ca mi-a fost incredintata masina . ITP-ul se expira in 17 aprilie 20017 iar acesta m-a lasat sa-mi aleg variantele...el este foarte intelegator.+mi-a spus ca ma ajuta
Rrestul instalatiei de gaz este din aceea scumpa cu calculator ,cu distributie pe 4 injectoare nu ma pricep ... dar am acte ca s-a montat in 2016 instalatia de firma autorizata rar.
IN principiu trbuie sa-i dau jos plamanul si calculatorul pt ca sa-i fac ITP-ul sau ce alte variante ar exista?
va multumesc pentru rasunsuri!


--------------------
dacia solentza berlina 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Iulikk
post 9 Apr 2017, 09:41
Post #2


Fost Membru Solenzar


Group: Members
Posts: 8.949
Joined: 6 May 08
From: Litoral




Pentru troncaneli: In primul rand bucside de la bara stabilizatoare. Sunt de foarte proasta calitate si vei invata sa le schimbi singur acasa, in 30 de min. Costa cam 20 de lei setul de origine. Eu le schimb odata cu uleiul.

Pentru restul, nu ma pricep....


--------------------
Autoturism visiniu cu roti - CT ?? XXX
Dieselul e pentru tractoare, gazul pentru butelii, iar benzina pentru masini.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 08:42
Forum Renault