DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 3 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> S-au Scumpit Proiectoarele De Solenza!

Adi_Mircea
post 11 Dec 2005, 22:18
Post #121


Vizitator


Group: Members
Posts: 137
Joined: 2 December 05
From: Timisoara




Poate sa puna careva o poza cu un proiector montat?Va rog.


--------------------
Dacia Logan Preference 1.6 Martie 2005 - TM 10 01
Sa mearga bine!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BGV
post 10 Feb 2006, 23:34
Post #122


Membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 4 June 05
From: Bucuresti




190 RON pt 2 buc Valeo fara suport dar cu bec ?E bine sau am dat mult?!


--------------------
DACIA LOGAN 2012,laureate - GVB
RENAULT GRAND SCENIC,2005,AUTOMAT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreic
post 11 Feb 2006, 13:31
Post #123


Membru autentic


Group: Members
Posts: 415
Joined: 18 January 05
From: Bucuresti




E foarte bine. In targ am cumparat cu 1,2 mil lei bucata.


--------------------
Dacia Logan Ambition 1.6 mpi - B-xx-yyy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 12 Feb 2006, 16:53
Post #124


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




QUOTE(BGV @ 10 Feb 2006, 23:34)
190 RON pt 2 buc Valeo fara suport dar cu bec ?E bine sau am dat mult?!
*



Le-ai luat F. Bine.
Varta trecuta am luat din magazin cu 2,5 mil/buc proiector complet fara suport.
Suportul a costat parca vreo 320.000 lei.
Nu mai inteleg cum de apar asa mari diferente. Se ieftinesc, se scumpesc, sau fac jonglerii comerciantii ?

Apropos, de unde esti, le-ai luat de la magazin sau de pe "piata libera " ???

This post has been edited by danygaro: 12 Feb 2006, 16:54


--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 12 Feb 2006, 16:56
Post #125


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




QUOTE(Adi_Mircea @ 11 Dec 2005, 22:18)
Poate sa puna careva o poza cu un proiector montat?Va rog.
*




Nu e greu, cauta-ma pe privat si iti explic pas cu pas daca vrei tot ce tine montajul lor. Eu le-am pus singur.


--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Corbu'
post 12 Feb 2006, 22:04
Post #126


Membru autentic


Group: Members
Posts: 763
Joined: 6 August 05
From: Canada




Si eu as fi interesat, stau cu proiectoarele in dulap si tot aman sa le montez pentru ca nu stiu cum exact (pe moment am puse niste kitchuri din targ).
Multumesc !


--------------------
------- ------- -------

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 12 Feb 2006, 23:55
Post #127


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




QUOTE(Corbu' @ 12 Feb 2006, 22:04)
Si eu as fi interesat, stau cu proiectoarele in dulap si tot aman sa le montez pentru ca nu stiu cum exact (pe moment am puse niste kitchuri din targ).
Multumesc !
*




Acum ma nu mai am timp de detalii, e tarziu. Maine va lamuresc.


--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 13 Feb 2006, 10:06
Post #128


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




Mare filosofie nu este, dar ceva abilitati sunt necesare.
Se decupeaza in bara locurile destinate proiectoarelor cu grija sa nu se zgarie vopseaua de pe bara ( ca asa mi-au facut nataraii de la service in urma unui mic incident cand a trebuit sa schimb bara si au "crestat" bara cu cutitul si nu era inca vopsita ). Dupa vopsire au mai ramas totusi niste urme.
Dupa decupare se monteaza la pozitie suportii de proiectoare prin rotire si o usoara apasare. Ei se vor inzavaori si se vor fixa pe bara. Mare grija ca sunt diferiti, sa se respecte pozitiile (stanga/dreapta), altfel veti rupe una din urechile de prindere si proiectorul va mai sta doar intr-un surub. Asa am patit cu c_c_tii aia din service, ca le-au incurcat intre ele, a trebuit sa "dreg eu busuiocul"dupa. Pierdeam naibii proiectoarele pe drum. Se monteaza proiectoarele pe acesti suporti cu cate 2 suruburi cu piulita dispuse pe diagonala. Puneti si saibi pentru o fixare mai ferma.
In cutia de sigurante de la motor am montat releul pe firul de la contact astfel incat daca am proiectoarele aprinse si scot cheia din contact sa se stinga si ele, altfel adio baterie, si de consumat consuma 55W, unul, daca nu gresesc.
Am trecut cablajul din compartimentul motor in habitaclu, asta a fost cel mai greu cred. Am facut legatura la firul contact de sub volan dupa ce am dasfacut "scoica" de sub volan, iti trebuie o surubelnita lunga lunga aici. Tot aici, este practicata o gaura de forma neregulata unde am montat butonul de aprindere a proiectoarelor. Am facut o improvizatie aici in sensul ca am luat o bucata de plastic in care am "ingropat" butonul iar acest "plasture" l-am lipit peste acea gaura din "scoica inferioara' de sub volan. Este un pic incomod ca le aprind "dintre picioare" dar te obisnuiesti si le am pe buton separat. Nu am vrut sa decupez nimic de pe bord, eu sunt multumit si nu am avut probleme cu ele pana acum. In plus chiar daca le uit aprinse cand opresc masina se sting si ele.
Un cunoscut si-a montat in service Dacia si in loc de buton i le-au pus pe blocul de lumini, pe faza scurta parca... ( prin releu, este adevarat ). Numai manopera a fost in jur de 800.000 lei. Cam asta este algoritmul in linii mari, sper sa va descuracti,daca nu va pricepeti nu va bagati sau rugati sa va ajute cineva care se pricepe la partea electrica. Bafta !!!



--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BGV
post 20 Feb 2006, 23:46
Post #129


Membru


Group: Members
Posts: 134
Joined: 4 June 05
From: Bucuresti





Suportii stie cineva cat sunt ?

This post has been edited by BGV: 20 Feb 2006, 23:49


--------------------
DACIA LOGAN 2012,laureate - GVB
RENAULT GRAND SCENIC,2005,AUTOMAT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristyyy2003
post 21 Feb 2006, 13:13
Post #130


R.I.P. Marli


Group: Members
Posts: 736
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




Eu mi-am pus proiectoare in decembrie si am dat 24ROn pe suport.
Bafta!!!


--------------------
Suzuki SX4 2008 - B 67 TMK
"Greierii" ma innebunesc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutcc
post 17 May 2006, 19:16
Post #131


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 15 January 04
From: BRASOV




Cumparat astazi proiectoare Logan (nu sunt originale) = 120 ron buc cu tot cu suporti, dar fara becuri, 17 ron becul. sa vad cu montatul, ma cam streseaza


--------------------
Kia Cee'd 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Magua
post 17 May 2006, 19:40
Post #132


Membru


Group: Members
Posts: 121
Joined: 29 June 05
From: Cluj-Napoca




cam tot pe acolo esti la pret; eu am gasit proector valeo cu bec,la 110 roni iar suportul vreo 20 roni. Montatul e mai dificil (a dracu' de inghesuita masina!), trebuie pusa pe cric...Mi-e mila cand vad o Solenza cu proiectoare lipsa, sparte sau furate!


--------------------
Toyota Rav4 2011 2.0 VVT - CJ XX XXX
"Concentrati in metropole,condusi de GPS
Vom renunta la creier ca se pare ca gandim prea des"
Parazitii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutcc
post 19 May 2006, 21:53
Post #133


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 15 January 04
From: BRASOV




Am montat astazi proiectoarele, arata bien, insa mai sunt 2 chestiuni de rezolvat: aia de la service nu au avut un buton sa-mi puna si le-au lasat legate la pozitie (treb sa iau un buton) si 2, unul dintre becuri este stramb si mi se pare ca nu lumineaza bine, cred ca treb sa iau alt bec, sper sa pot sa-l schimb singur. Nu m-am uitat sub bara sa vad daca am acces la bec, sper.


--------------------
Kia Cee'd 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 20 May 2006, 09:47
Post #134


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




Din ultimele posturi, se pare ca s-au mai ieftinit proiectoarele de SLZ (Logan ), vad ca acum se invart in jurul 120 RON/buc. pret care este oricum acceptabil raportat la cei 300 RON pe care trebuia sa ii dai acum un an. Am cumparat unul anul trecut, am gasit cel mai ieftin in CT, 240 RON.
Deci, ar trebui un pic modificat titlul topicului cu ceva de genul "S-au ieftinit proiectoarele de SLZ" - JOKE.
Oricum nu cred ca vor mai ajunge la preturile din 2004, cand am cumparat bucata cu 580.00 lei. Traiasca CASCO in acest caz.


--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutcc
post 23 May 2006, 17:17
Post #135


Membru incepator


Group: Members
Posts: 39
Joined: 15 January 04
From: BRASOV




QUOTE(danygaro @ 13 Feb 2006, 13:06)
Mare filosofie nu este, dar ceva abilitati sunt necesare.
Se decupeaza in bara locurile destinate proiectoarelor cu grija sa nu se zgarie vopseaua de pe bara ( ca asa mi-au facut nataraii de la service in urma unui mic incident cand a trebuit sa schimb bara si au "crestat" bara cu cutitul si nu era inca vopsita ). Dupa vopsire au mai ramas totusi niste urme.
Dupa decupare se monteaza la pozitie suportii de proiectoare prin rotire si o usoara apasare. Ei se vor inzavaori si se vor fixa pe bara. Mare grija ca sunt diferiti, sa se respecte pozitiile (stanga/dreapta), altfel veti rupe una din urechile de prindere si proiectorul va mai sta doar intr-un surub. Asa am patit cu c_c_tii aia din service, ca le-au incurcat intre ele, a trebuit sa "dreg eu busuiocul"dupa. Pierdeam naibii proiectoarele pe drum. Se monteaza proiectoarele pe acesti suporti cu cate 2 suruburi cu piulita dispuse pe diagonala. Puneti si saibi pentru o fixare mai ferma.
In cutia de sigurante de la motor am montat releul pe firul de la contact astfel incat daca am proiectoarele aprinse si scot cheia din contact sa se stinga si ele, altfel adio baterie, si de consumat consuma 55W, unul, daca nu gresesc.
Am trecut cablajul din compartimentul motor in habitaclu, asta a fost cel mai greu cred. Am facut legatura la firul contact de sub volan dupa ce am dasfacut "scoica" de sub volan, iti trebuie o surubelnita lunga lunga aici. Tot aici, este practicata o gaura de forma neregulata unde am montat butonul de aprindere a proiectoarelor. Am facut o improvizatie aici in sensul ca am luat o bucata de plastic in care am "ingropat" butonul iar acest "plasture" l-am lipit peste acea gaura din "scoica inferioara' de sub volan. Este un pic incomod ca le aprind "dintre picioare" dar te obisnuiesti si le am pe buton separat. Nu am vrut sa decupez nimic de pe bord, eu sunt multumit si nu am avut probleme cu ele pana acum. In plus chiar daca le uit aprinse cand opresc masina se sting si ele.
Un cunoscut si-a montat in service Dacia si in loc de buton i le-au pus pe blocul de lumini, pe faza scurta parca... ( prin releu, este adevarat ). Numai manopera a fost in jur de 800.000 lei. Cam asta este algoritmul in linii mari, sper sa va descuracti,daca nu va pricepeti nu va bagati sau rugati sa va ajute cineva care se pricepe la partea electrica. Bafta !!!
*




Am montat proiectoarele in service, nu au avut buton, mi-au zis sa duc unul ca il pun ei. (Ce buton sa cumpar? Ceva mai mic.) deoacamdata le am pe pozitie. Am inpresia ca unul din ele bate un pic cam sus. Se pot regla de rotita aceea?


--------------------
Kia Cee'd 1.4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
david79
post 23 May 2006, 19:14
Post #136


Membru autentic


Group: Members
Posts: 888
Joined: 19 March 05




da de rotita aia se regleaza. mergi in fata unui zid, eventual ia un priten cu solenza care are proiectore din fabrica si regleaza-le la inaltimea la care bat ele.


--------------------
Toyota corolla 2.0 d4d ; auris hybrid ; 2008 / 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rotuning
post 10 Jun 2006, 10:14
Post #137


Australanthropus olteniensis


Group: Members
Posts: 337
Joined: 18 June 04
From: pe langa Buridava




QUOTE(M@nuel @ 15 Oct 2004, 07:05)
Adrian, zzero are dreptate. Eu chiar mi-am pus originale Valeo si au costat vreo 550.000 bucata fara suporti. Asta e, Loganul e by Reno, piesele se pare ca vor costa tot cat by reno.
*



Adica loganul e by reno, iar valeo e by dacia? tongue.gif Daca sunt tot facute de Valeo, ar trebui sa aiba acelasi pret, fie ca se pun pe lgn sau slz, nu? Nu cred ca Valeo are preturi in fct de ce scrie pe eticheta. Sau io stiu.......


--------------------
RENAULT Megane 2.2 1.6 16V CD 2006
TOYOTA NGYaris 1.3 VVT-I Luna LCA M/M
ARO 11.9 1.6D
ex:Dacia Solenza Clima 1.4 MPi
ex:AlfaRomeo33 1.5 ie
ex:DaciaNovaGT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danygaro
post 7 Jul 2006, 15:02
Post #138


Membru autentic


Group: Members
Posts: 529
Joined: 19 October 04




Vad ca proiectoarele s-au mai ieftinit, era aberant sa dai 3 mil. pe un amarat de proiector. Eu anul trecut am cumparat unul complet cu 2, 5 mil. Acum am vazut ca au revenit cam la preturile initiale. Eu am luat in 2004 aprilie cu 580 000 complet. In cursul saptamanii acesteia am vazut ca un proiector Valeo fara bec costa 68 RON. Cat costa un bec pentru proiector, unde ati gasit. La respectivul magazin nu avea. Si ca veni vorba, trecand printr-un mic incident, am remarcat ca becurile sunt produse de 2 fabricanti. Initial am luat cu bec Philips, anul trecut proiectorul avea bec Osram. Pareri mellow.gif

This post has been edited by danygaro: 7 Jul 2006, 15:04


--------------------
Dacia Solenza 2003 - Confort - Lot refuzat la export - CT-96-PIX
Ce cate ori mergi cu Dacia, este ca si cand te-ai da intr-un Roller Coaster sau Mountagne Rousse. Niciodata nu stii ce te asteapta, este mereu imprevizibila, de fiecare data traiesti senzatii noi si necunoscute, iar la final poti avea fel de fel de surprize.

Cu prostul nescolarizat, te lupti un pic si ai scapat,
Dar duci o munca colosala, cu prostul care are scoala.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
darius
post 7 Jul 2006, 22:30
Post #139


Membru autentic


Group: Members
Posts: 396
Joined: 18 March 05
From: arad




Si eu am cu bec philips si ard de 2 ani biggrin.gif


--------------------
Seat Cordoba 6L - xx-xx-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
free_fiber
post 10 Jul 2006, 23:08
Post #140


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.555
Joined: 25 October 04
From: Bucuresti




QUOTE(danygaro @ 7 Jul 2006, 16:02)
Cat costa un bec pentru proiector, unde ati gasit.
*


Tot de pe acest forum am aflat ca sunt H11 iar la aspad vad ca au Philips H11 la 36ron.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.5dci 85CP 2008 - B xx XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
david79
post 11 Jul 2006, 12:16
Post #141


Membru autentic


Group: Members
Posts: 888
Joined: 19 March 05




2 buc ? sau 1 ? tot cu nuanta de bleu ca vision night ?

This post has been edited by david79: 11 Jul 2006, 12:17


--------------------
Toyota corolla 2.0 d4d ; auris hybrid ; 2008 / 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
free_fiber
post 11 Jul 2006, 19:34
Post #142


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.555
Joined: 25 October 04
From: Bucuresti




pretul e pe bucata (asa am dedus eu, deoarece unde se vinde la set, se mentioneaza acest lucru), si NU sint blue-vision, sunt normale.

uite-te si tu pe www.aspad.ro


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.5dci 85CP 2008 - B xx XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CristianH
post 26 Sep 2006, 07:27
Post #143


Membru


Group: Members
Posts: 187
Joined: 10 August 04
From: Sighisoara




QUOTE(danygaro @ 7 Jul 2006, 16:02)
Vad ca proiectoarele s-au mai ieftinit, era aberant sa dai 3 mil. pe un amarat de proiector. Eu anul trecut am cumparat unul complet cu 2, 5 mil. Acum am vazut ca au revenit cam la preturile initiale. Eu am luat in 2004 aprilie cu 580 000 complet.In cursul saptamanii acesteia am vazut ca un proiector Valeo fara bec costa 68 RON. mellow.gif
*



Dragi colegi, ieri am trecut pe la service Dacia sa intreb de un proiector ( dupa o intalnire neplacuta cu un maidanez). Un proiector = 300 lei+un suport=20 lei ohmy.gif .
Acum doi ani cand le-am montat : doua proiectoare+doi suporti+cablaj cu releu+manopera = 210 lei.
Unde reusiti voi sa gasiti proiectoare originale cu 68 lei ???

In alta ordine de idei : cred ca as reusi sa-l repar dar nu reusesc sa scot sticla ( n-am vrut sa fortez prea tare ). Stie cineva cum este prinsa de corpul proiectorului ?
Multumesc anticipat


--------------------
Ex DACIA SOLENZA CONFORT 1.4 mpi / Skoda Octavia Tour 1.9 tdi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
beginer_driver
post 14 Jan 2008, 21:51
Post #144


Membru


Group: Members
Posts: 188
Joined: 1 December 06
From: Bucuresti




Am avut crapat un pic geamul de la un proiector. Acum cu gerul asta, probabil a inghetat si s-a spart (am o gaura de 1 cm in mijloc). Restul e ok: bec si inauntru, lumineaza, e ok dar estetic.....nu e
Deci se poate cumpara doar geamul si cat ar costa?
Thanks


--------------------
Dacia Solenza Scala - B xx FIN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Psych0
post 15 Jan 2008, 08:33
Post #145


Membru


Group: Members
Posts: 122
Joined: 5 October 07




am cautat si eu sa cumpar geam dar am inteles ca nu se fabrica separat sau cel putin astia de la dacia asa au zis ... stiu ca se face din plexiglass...

a pus cineva h11 xenon pe proiectoare ?!?!

vreau sa-mi pun si nu stiu daca se comporta bine ?!


--------------------
Dacia Solenza 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
blondu'
post 24 Jan 2008, 20:07
Post #146


Ladist


Group: Members
Posts: 114
Joined: 27 May 06




Si eu am cautat doar geamul si nu am gasit,am luat tot proiectorul, 1 mil, cu suport cu tot


--------------------
Solenza Scala / Lada 2105 -2003 / 1987 - B-71-LAD
Pentru adresa site:click pe user name-> home page; Contact: 0722.833.643 , Mihai
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CIPTUNING
post 24 Jan 2008, 20:22
Post #147


Membru autentic


Group: Members
Posts: 891
Joined: 22 November 05




Eu am pus geam obisnuit. Trebuie doar o adaptare facuta cu trei cleme de tabla prinse in suruburi mici, silicon si putina vopsea neagra pentru contur.. Bate tot la fel ca celalalt, nu intra apa in el, nu abureste si arata mai bine decat celalalt original, care are geamul matuit de la pietricelele drumului. La mine s-a meritat mutarea asta avand in vedere ca le folosesc foarte rar- doar pe ceata sau drum cu gropi f. mari, si am conceptia urmatoare: nu investesc in ceea ce nu prea folosesc biggrin.gif

This post has been edited by CIPTUNING: 24 Jan 2008, 22:49


--------------------
SLZ SCALA - BZ 04 XLZ
"Religia-o frază de dânșii inventată
Ca cu a ei putere să vă aplece-n jug"
Eminescu- Imparat si proletar ;)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel8810
post 2 Sep 2008, 12:42
Post #148


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 4 June 07




salut tuturor..mi-am montat decurand proiectoare ...totul bine si frumos se aprind nici o problema..le-am legat pe butonul de la lampa de ceata...dar mie nu mi se aprinde martorul de la proiectoare cel de langa ceata cu toate ca proiectoarele sunt aprinse...oare ce nu am facut bine....am facut exact cum am vazut pe dorum cu cele doua fire albe legate intre ele...Multumesc


--------------------
Dacia Solenza 2004 august - IS 88 DDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bogdanmardare
post 3 Sep 2008, 08:28
Post #149


Un membru


Group: Members
Posts: 704
Joined: 24 May 07
From: Bucuresti




Salut,

Verifica daca ai bec in bord la martorul de proiectoare, si daca nu e ars cumva. La Confortul tatei nu avea bec in bord biggrin.gif .
Montajul a fost facut cu cablaj "de origine" +releu?


--------------------
Dacia Sandero 2016 0.9 TCe - B 63 ***
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
daniel8810
post 3 Sep 2008, 15:24
Post #150


Membru incepator


Group: Members
Posts: 97
Joined: 4 June 07




da a fost facut cu cablu original si releu...cred ca asta e nu am bec in bord...stie cineva de care bec trebuie cumparat ...cum sa cer de la magazin


--------------------
Dacia Solenza 2004 august - IS 88 DDI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 16:33
Forum Renault