DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages « < 8 9 10 11 12 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> disc frana logan

dr_mKe
post 8 Jun 2014, 20:26
Post #271


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Daca-i scrii la nenea cu problema ruginita de mai sus de sistem TRW (Lucas) si ATE n-o sa stie la ce se face referire. In fond este un mare fâs pentru ca-n realitate diferentele sunt minore.

Dumnealui are pe fata etrier in sistem Lucas/TRW, daca asa esti mai multumit.

Report iei pentru atac la persoana, etc, samd. In realitate iti garantez ca nu ai ''ooole" de pe forum. In 2 saptamani sunt la Bucale, primul episod, anul asta o sa petrec ceva timp in capitala. Facem pariu ca n-ai sa apari la un tete a tete ? Asa ca lasa gargara ieftina.

La frana pe tambur se umplu pagini intregi, daca-i sa iei la rand toate sistemele. Mai bine-i pe viu, pentru ca nu exista google la indemana tongue.gif


Pe scurt, in afara de YRX, oarecum Ironick si posibil subsemnatul, dumneata n-ai facut decat sa-ti bati ceva de problema omului.


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
user123
post 8 Jun 2014, 21:33
Post #272


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.114
Joined: 4 August 09




QUOTE(dr_mKe @ 8 Jun 2014, 20:26)
Daca-i scrii la nenea cu problema ruginita de mai sus de sistem TRW (Lucas) si ATE n-o sa stie la ce se face referire. In fond este un mare fâs pentru ca-n realitate diferentele sunt minore.
*



De unde stii ca respectivul nu stie? Presupui ca sunt toti ca tine sau cum?
Vezi ca il jignesti gratuit....

Da diferente "minore"....atat de minore incat difera inclusiv sistemul de prindere al placutelor si structura interna a etrierilor......

QUOTE(dr_mKe @ 8 Jun 2014, 20:26)
Dumnealui are pe fata etrier in sistem Lucas/TRW, daca asa esti mai multumit.
*




Da, dupa ce tiam scris eu

QUOTE(dr_mKe @ 8 Jun 2014, 20:26)


Report iei pentru atac la persoana, etc, samd. In realitate iti garantez ca nu ai ''ooole" de pe forum. In 2 saptamani sunt la Bucale, primul episod, anul asta o sa petrec ceva timp in capitala. Facem pariu ca n-ai sa apari la un tete a tete ? Asa ca lasa gargara ieftina.

*




Ce intelegi tu prin atac la persoana? Ca ti-am "atacat" ineptiile care le scrii aici? "vaselina deshidratata" si alte cate mai cate care leai scris aici nus atac la logica elementara, bun simt, mecanica?

Iar acum incepi cu amenintari fizice.....nu mai ai alte argumente mister? Ai trecut pe "maidan" mode sau? crezi ca impresionezi pustani sau altceva?
Eu iti spun doar atat....ai grija ce iti doresti si linisteste-te ca nu te tine

This post has been edited by user123: 8 Jun 2014, 21:35


--------------------
Dacia Renault 2004/2018

Stop, drop and roll will not save you in hell - inscriptie pe o biserica in Virginia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 8 Jun 2014, 22:18
Post #273


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




Daca stia, nu intreba aici ce sa faca cu dezastrul expus in pozele atasate. Asa ca hai sa-l luam numai cu sistem Lucas, etrier flotant cu un singur piston, din nefericire non-monobloc, sa vedem daca-i valabi la mecanica.
Repet, daca stia, demonta, inlocuia ce era de inlocuit, repara ce era recuperabil si posta poze cu lucrarea.

Etrierul flotant in sistem Lucas sau ATE consta intr-un cilindru + piston, 1 sau 2, actuat hidraulic. Diferentele majore apar cand ai etrier fix cu 2-4-6-8 pistoane, in rest, toate sunt o apa si-un pamant.

Problemele care apar sunt simple, griparea sistemului de culisare daca-i flotant, sau griparea pistonului / pistoanelor, pierderea etanseitatii, iar de incasat o incaseaza placutele si discul.

Amice, ai grave probleme cu mansarda. M-am intalnit cu multa lume de pe forum si n-am scos bata la nimeni, cel putin pana acuma. La un moment dat era cat p-aci sa ma intalnesc si cu Ironicku', dar nu mai retin ce s-a intamplat de-am ratat intamplarea.
Cu multi am ramas prieten foarte bun, desi cu unul din ei ma contram non stop de ani de zile. La tine totul se rezuma la mania persecutiei, poate mai incolo trecem si la paranoia.

Amu' la vaselina era mai bine sa-i scriu care fractiune se evapora prima si care ataca burduful de cauciuc ? Sau era mai la indemana ''deshidratarea''.

Maine lipsesc, ai topicul numai pentru tine, pedalez vre-o 180 km. Sa stii ca am frane cu disc din otel, perforat, etrier fix cu 2 pistonase, actuat hidraulic cu ulei mineral, cilindru de frana separat pentru fata si spate, actionare de tip radial. Compozitia placutelor sincer nu stiu sa ti-o spun, dar rezista bine la temperaturi mari, nu prea au fading cand dau de serpentine.

This post has been edited by dr_mKe: 8 Jun 2014, 22:22


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
user123
post 10 Jun 2014, 10:03
Post #274


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.114
Joined: 4 August 09




QUOTE(dr_mKe @ 8 Jun 2014, 22:18)
Daca stia, nu intreba aici ce sa faca cu dezastrul expus in pozele atasate. Asa ca hai sa-l luam numai cu sistem Lucas, etrier flotant cu un singur piston, din nefericire non-monobloc, sa vedem daca-i valabi la mecanica.



E valabil la hidraulica.....insa tu te pricepi la serpentine, am inteles


QUOTE(dr_mKe @ 8 Jun 2014, 22:18)
Etrierul flotant in sistem Lucas sau ATE consta intr-un cilindru + piston, 1 sau 2, actuat hidraulic. Diferentele majore apar cand ai etrier fix cu 2-4-6-8 pistoane, in rest, toate sunt o apa si-un pamant.


Astea sunt din "legendele lui mke- the saga continues" nu?



QUOTE(dr_mKe @ 8 Jun 2014, 22:18)

Problemele care apar sunt simple, griparea sistemului de culisare daca-i flotant, sau griparea pistonului / pistoanelor, pierderea etanseitatii, iar de incasat o incaseaza placutele si discul.




QUOTE(dr_mKe @ 8 Jun 2014, 22:18)

Amice, ai grave probleme cu mansarda. M-am intalnit cu multa lume de pe forum si n-am scos bata la nimeni, cel putin pana acuma. La un moment dat era cat p-aci sa ma intalnesc si cu Ironicku', dar nu mai retin ce s-a intamplat de-am ratat intamplarea.
Cu multi am ramas prieten foarte bun, desi cu unul din ei ma contram non stop de ani de zile. La tine totul se rezuma la mania persecutiei, poate mai incolo trecem si la paranoia.



Chiar crezi ca eu altceva nam mai bun de facut decat sami irosesc timpul cu unul ca tine?
Stii, vad zilnic din astia ca tine, "staruri" si "diamante" nedescoperite care si-au ratat cariera.....crezi ca unul in plus face vreo diferenta pt mine?


QUOTE(dr_mKe @ 8 Jun 2014, 22:18)

Maine lipsesc, ai topicul numai pentru tine, pedalez vre-o 180 km. Sa stii ca am frane cu disc din otel, perforat, etrier fix cu 2 pistonase, actuat hidraulic cu ulei mineral, cilindru de frana separat pentru fata si spate, actionare de tip radial. Compozitia placutelor sincer nu stiu sa ti-o  spun, dar rezista bine la temperaturi mari, nu prea au fading cand dau de serpentine.




O sa fiu trist ca lipsesti-serios- chiar ma amuza insistenta ta....ai vazut vreodata cum reactioneaza oile/vacile la abator?ele tot insista sa mearga inainte..... e retorica intrebarea, nu trebuie sami raspunzi

Topicul nu e al meu.....si cu siguranta nici al tau, imi pare rau ca sa ajuns aici insa de ani de zile tot iti citesc tampeniile....

O sa ma opresc aici, ti-am dat importanta prea multa si pt timp prea indelungat.....chiar daca eu ma opresc, te rog ca tu sa nu te opresti-la modul cel mai sincer- imi convine si ma amuza de minune sa ramai la nivelul la care esti


--------------------
Dacia Renault 2004/2018

Stop, drop and roll will not save you in hell - inscriptie pe o biserica in Virginia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 10 Jun 2014, 15:18
Post #275


-


Group: Members
Posts: 21.803
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(dr_mKe @ 8 Jun 2014, 20:26)
Pe scurt, in afara de YRX, oarecum Ironick
*
Ba deloc IRONICK, doar face caterinca.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AR-18-MOS
post 10 Jun 2014, 15:44
Post #276


( -_・) ︻デ═一


Group: Members
Posts: 6.616
Joined: 19 August 07
From: Niedersachsen




QUOTE(dr_mKe @ 8 Jun 2014, 23:18)
La un moment dat era cat p-aci sa ma intalnesc si cu Ironicku', dar nu mai retin ce s-a intamplat de-am ratat intamplarea.
*


S-a pierdut pe serpentine. icon_mrgreen.gif


--------------------
BMW 730Ld '07 High Executive - AR - -
M-Benz C350CDI 7G-Tronic '12 Avantgarde
M-Benz E350CDI 9G-Tronic+ 4Matic & Airmatic
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 13 Jun 2014, 18:46
Post #277


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Am inteles de la YRX ca problema lui zoli68 s-ar putea datora etrierilor (joc in culise - cele 2 suruburi cu burduf cu care e prins etrierul).
Am inteles de la nikuniku ca se pot rectifica discurile alea si scapa de rugina de pe ele dar e mai complicat (strica scula).

Dupa care am inteles de la dr_mKe ca nu e buna orice vaselina, ci trebuie o, citez, "unsoare speciala si nu vaselina". Dupa care a revenit si a precizat ca e vorba de fapt de o, citez din nou, "Vaselina siliconica rezistenta la temperaturi inalte sau alte unsori de genul", pe motiv ca vaselina normala, iarasi citez" se deshidrateaza".
Nu mi-a fost clar ce se deshidrateaza (adica pierde apa) la o vaselina care fundamental e un ulei ingrosat (care nu are apa).
Tot tulbure imi e diferenta intre "unsoare" si "vaselina".
De asemenea de la dr_mKe am inteles ca vaselina "normala" ar distruge burdufurile de cauciuc. M-am uitat cu oarece rezerva la aceasta asertiune. Nu tin minte sa mi se fi distrus vreun burduf de pe vreo masina de-a mea de la vreo vaselina.

Am retinut ceea ce mi s-a parut de bun simt, ca e bine sa fie o vaselina rezistenta la caldura in culise, ca sistemul de franare se incalzeste in sarcini mari.

In rest, am mai citit cu interes si reporturile lui dr_mKe, ce sa zic, mie personal mi se pare ca mai multe atacuri la persoana a facut insasi dr_mKe. Cred ca e mai iute la manie.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 13 Jun 2014, 20:08
Post #278


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




asa ceva folosim la servici si nu mai sint probleme cu griparea culiselor,pistonaselor si nici nu,,,ataca,,, garniturile de la culise
http://www.daciashop.ro/unsoare-TRW-frana
despre asa ceva zicea dr_mKe,doar ca nu avea denumirea vaselinei in memorie


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristio_79
post 13 Jun 2014, 20:36
Post #279


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA




Sau asa: Liqui Moly
Am comandat de la ei, astept sa vina maine.
Vreau sa o folosesc pentru altceva momentan.


--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 13 Jun 2014, 20:45
Post #280


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Mi se pare cam naucitoare capacitatea de "rezista la temperaturi: -40°C - +1400°C".
La temperatura aia se topeste fierul, la naiba, astia spun ca rezista un maclavais pe baza de uleiuri, fie ele si sintetice?
De exemplu baietii de la Dupont spun ca "temperatura extrema" e 400 grade celsius.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristio_79
post 13 Jun 2014, 21:41
Post #281


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA






--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 13 Jun 2014, 21:52
Post #282


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Deci de fapt e pana la 200 grade celsius...


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
nikuniku
post 13 Jun 2014, 22:06
Post #283


Nu ne tragem din maimuță,dar ne îndreptăm cu pași repe


Group: Members
Posts: 2.862
Joined: 14 January 11
From: bucuresti




ala cu vaselina ceramica al folosim cand strangem suruburile la sistemele de esapament,previne ruginirea/griparea suruburilor,mai ales la turbine,merge si la culise


--------------------
opel zafira f75 1.6-16valve
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zoli68
post 14 Jun 2014, 08:00
Post #284


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 4 September 08
From: Târgu-Mureș




In primul rand multumesc pentru raspunsuri,in al doilea rand mai baieti nu va certati ca la urma urmei lumea nu mai intelege nimic si al treilea rand spuneti acum serios ce fel de unsoare sa folosesc?


--------------------
Dacia Logan 2006 Preferance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dr_mKe
post 14 Jun 2014, 11:54
Post #285


Membru cu stetoscop


Group: Members
Posts: 7.217
Joined: 25 November 06
From: Deva




De exemplu, cârmazul din LINK, facut de TRW.



This post has been edited by dr_mKe: 14 Jun 2014, 11:55


--------------------
RENAULT LAGUNA COUPÉ GT 4CONTROL & DACIA DUSTER 1.3 tCE 2010 / 2022
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 18 Jun 2014, 06:16
Post #286


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.698
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Pagid Ceratec, Bosch, TRW, ATE plastilube etc. Ce gasesti, numai sa fie unsoare rezistenta la temperatura.
Poate postezi si rezultatele investigatiilor, sa vedem ce s-a intamplat de fapt.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zoli68
post 20 Jun 2014, 18:01
Post #287


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 4 September 08
From: Târgu-Mureș




QUOTE(YRX @ 18 Jun 2014, 06:16)
Pagid Ceratec, Bosch, TRW, ATE plastilube etc. Ce gasesti, numai sa fie unsoare rezistenta la temperatura.
Poate postezi si rezultatele investigatiilor, sa vedem ce s-a intamplat de fapt.
*



Ok ,dar nu acum ca deocamdată nu ma apuc de treaba.


--------------------
Dacia Logan 2006 Preferance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zoli68
post 18 Apr 2015, 07:56
Post #288


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 4 September 08
From: Târgu-Mureș




Salut baieti.Am revenit,am schimbat discul si placutele de frana cu originale Renault.
IMG_4030.JPG ( Size: 1023.74k ) Number of downloads: 590

Nu am gasit probleme in culisarea etrierilor si in cursa pistonului nimic deosebit ,se miscau usor,insa ce am gasit erau blocate placutele de frana in zona indicata:IMG_4031.JPG ( Size: 1.81mb ) Number of downloads: 625

Asa aratau placutele in partea stanga:IMG_4033.JPG ( Size: 1.04mb ) Number of downloads: 649

Discul stang partea interioara:IMG_4038.JPG ( Size: 4.3mb ) Number of downloads: 606

Discul stang partea exterioara:IMG_4040.JPG ( Size: 611.45k ) Number of downloads: 602

Discul drept:IMG_4047.JPG ( Size: 400.78k ) Number of downloads: 187
,IMG_4049.JPG ( Size: 296.59k ) Number of downloads: 181

Gata montat:IMG_4042.JPG ( Size: 469.32k ) Number of downloads: 207

Intrebarea este: problema se poate rezolva pe viitor daca in sa zicem doi in doi ani desfac si curat locasul unde culiseaza placutele?
Eu cum am vazut si cred ca problema depunerii ruginei nu s-a cauzat din cauza nefolosirii masinii ci a blocarii placutelor interioara si din cauza aceasta nu au putut curata rugina depusa pe disc din cauza stationarii masinii si tot asa s-a adunat si s-a format ce ati vazut in pozele atasate anterior.


--------------------
Dacia Logan 2006 Preferance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aline
post 19 Apr 2015, 16:50
Post #289


Membru incepator


Group: Members
Posts: 15
Joined: 13 February 15




Cred ca ai inlocuit ambele discuri..ce crapaturi,cati km au aceste discuri?


--------------------
logan logan 1,6 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinXp
post 25 Apr 2015, 22:03
Post #290


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 30 June 05




Aratau destul de urat discurile, in sensul ca nu aveau 100% suprafat de contract. Cred ca picai la ITP testul de frana (mai ales cel cu diferenta pe punte)

Pe viitor poate gasesti mecanici care sa se uita si la discuri cand dau roata jos (doar vizual si e suficient cred)

Cati ani aveau, cate seturi de placute ai utilizat si cati km ai facut cu ele?

This post has been edited by SorinXp: 25 Apr 2015, 22:03


--------------------
DACIA LOGAN Prestige 1.6 16v Dec2008 - B97GCT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zoli68
post 26 Apr 2015, 06:15
Post #291


Membru incepator


Group: Members
Posts: 58
Joined: 4 September 08
From: Târgu-Mureș




QUOTE(aline @ 19 Apr 2015, 16:50)
Cred ca ai inlocuit ambele discuri..ce crapaturi,cati km au aceste discuri?
*


Normal ca am inlocuit ambele.
36700 km au avut.

QUOTE(SorinXp @ 25 Apr 2015, 22:03)
Aratau destul de urat discurile, in sensul ca nu aveau 100% suprafat de contract. Cred ca picai la ITP testul de frana (mai ales cel cu diferenta pe punte)

Pe viitor poate gasesti mecanici care sa se uita si la discuri cand dau roata jos (doar vizual si e suficient cred)

Cati ani aveau, cate seturi de placute ai utilizat si cati km ai facut cu ele?
*


9 ani ,primul set de placute am schimbat acum dupa 36700 km.


--------------------
Dacia Logan 2006 Preferance
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 26 Apr 2015, 13:45
Post #292


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




QUOTE(zoli68 @ 18 Apr 2015, 08:56)

Asa aratau placutele in partea stanga:IMG_4033.JPG ( Size: 1.04mb ) Number of downloads: 649




Cu placutele tale un taximetrist mai mergea 50.000 km.


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
luciannick
post 22 May 2015, 17:59
Post #293


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 24 January 08




Salut, urmeaza sa cumpar discuri de frana + placute pentru un Logan. Ce ma sfatuiti sa cumpar dintre aceste oferte:


Disc frana fata (plin, diametru 259mm) - nou, FEBI Preț: 81 RON / buc
Disc frana fata (plin, diametru 259mm) - nou, Polparts Preț: 50 RON / buc
Placute frana fata - noi, Ferodo Premier Preț: 70 RON / set
Placute frana fata - noi, TRW Preț: 55 RON / set


DISC FRANA VENTILAT VALEO Preț: 160 RON / buc
BOSCH Preț: 134 RON / buc
KLAXCAR Preț: 79 RON / buc
PLACUTE FRANA ORIGINE 071 Preț: 94 RON / set
BOSCH Preț: 74 RON / set
KLAXCAR Preț: 36 RON / set

placute frana PREMIERE FR Preț: 42 RON / set
Set placute frana TRW Preț: 52 RON / set
Disc frana fata PREMIERE Preț: 65 RON / buc
Disc frana fata FEBI Bilstein Preț: 70 RON / buc

DISC FRANA FATA - FERODO Preț: 85 RON / buc
PLACUTE FRANA FATA - FERODO Preț: 50 RON / set


Multumesc,

This post has been edited by luciannick: 22 May 2015, 18:00


--------------------
Dacia Logan 2007 Laureat Plus - B-59-BBX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreig1982
post 15 Jul 2015, 17:16
Post #294


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.410
Joined: 15 January 06




la rand sa fie schimbate, brembo + brembo smile.gif
20150715_172448.jpg ( Size: 1.69mb ) Number of downloads: 162

acum pot sa-mi pun si eu ornamente d-alea cu brembo icon_mrgreen.gif

This post has been edited by andreig1982: 15 Jul 2015, 17:18

Attached thumbnail(s)
20150715_172514.jpg ( Size: 2.29mb ) Number of downloads: 132
20150715_172541.jpg ( Size: 1.88mb ) Number of downloads: 109


--------------------
Dacia Logan Ambition 2005 - B-06-xxx
2012 VW Passat Variant Comfortline 2.0TDI DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
surube
post 30 Jul 2015, 18:37
Post #295


Membru autentic


Group: Members
Posts: 236
Joined: 25 November 09




rolleyes.gif Salut! Stie careva dintre voi daca masina are discuri frana pline din fabrica .....se pot monta discuri ventilate ?.....masina e logan diesel din 2006 .


--------------------
logan 1.5 dci 2006
Unde dragoste nu e nimic nu e /
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 31 Jul 2015, 05:18
Post #296


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.698
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Da, dar cu schimbarea etrierilor.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobolan
post 1 Aug 2015, 23:05
Post #297


membru paros...


Group: Members
Posts: 8.230
Joined: 10 March 06
From: GL




QUOTE(YRX @ 31 Jul 2015, 06:18)
Da, dar cu schimbarea etrierilor.
*



si a suportilor de etrier !


--------------------
Logan-1.5dci-2017-- Golf mk5 - syncro - 2007-- Golf mk3-2.0 GTI-1993
colectionar de fiare vechi...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 11 Aug 2015, 15:22
Post #298


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.698
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




QUOTE(andreig1982 @ 15 Jul 2015, 18:16)
la rand sa fie schimbate, brembo + brembo smile.gif


Le-ai montat? Cum sunt placutele Brembo?


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andreig1982
post 11 Aug 2015, 18:12
Post #299


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.410
Joined: 15 January 06




scartaie icon_mrgreen.gif
dar franeaza bine
cam la 500 de km de la montaj am avut parte de o franare de urgenta de la vreo 110 km/h la 0 si imi venea sa pup volanul pt ca nu l-am pupat pe ala din fata in dos blush.gif
toate astea in combinatie cu furtunase Ate si lichid Ate Racing Blue smile.gif


--------------------
Dacia Logan Ambition 2005 - B-06-xxx
2012 VW Passat Variant Comfortline 2.0TDI DSG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
YRX
post 12 Aug 2015, 06:12
Post #300


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.698
Joined: 6 July 06
From: Bucuresti




Hm, naspa ca scartaie... cel mai tare urasc cand fac asta.
In rest, ma asteptam sa franeze bine.
Merci de info, ma bate si pe mine gandul la placutele Brembo, ca discuri am deja.


--------------------
Dacia Logan 2005 Ambition 1.6 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
12 Pages « < 8 9 10 11 12 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 00:06
Forum Renault