DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> meridian sud, ce se poate face in Romania

tonifieraru
post 9 May 2008, 15:21
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 9 May 08




Domnilor - mi se pare inadmisibil si in viata mea nu o sa mai calc in Service-ul de la Meridian Sud
Am un Logan ce sta de o luna de zile in serviceul de la Berceni receptia a facut-o un anumit domn F. iar de cateva saptamani cand incerc sa dau de el ma evita.
Astazi (9mai08) dupa o luna de zile sun la service si dl. C.A. ma trimite pe mine in targ sa cumpar un cablu pentru proiectoare - ce-i aia habar n'am.
Eu nu ma pricep la asemenea lucruri, si orcum mi se pare bataie de joc. Ma gandesc serios masina fiind in leasing sa nu o mai iau de loc sa-i las sa se decurce cu firma de leasing. Singurul motiv pentru care nu fac asta e relatia exelenta care am avuto cu firma de leasing. Nu inteleg nici dece nu pot contacta un sef nici pe mail nici pe tel.
Ce se poate face in Romania?!. Pot s-o tina acolo si un an.


--------------------
logan laurete 1.4 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 10 May 2008, 19:33
Post #2


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




iti dau maine o persoana de contact de la meridian sud care sa te scape mai repede, hai ca pun eu o pila pentru tine smile.gif


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
boyenica
post 4 Jul 2008, 14:53
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 28 April 06




Si pana la urma ce s-a intamplat? A mers cu pila, sau mai trebuie smilgher? biggrin.gif Oricum, interesant cum merg treburile acolo. Pot sa confirm si eu din propia experienta. Am cumparat masina acum doi ani de la ei, si nu e nici o diferenta intre ei si samsarii din targ daca nu esti atent la contract si la detalii. Numai bine


--------------------
Dacia Golan - B-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvan_3asy
post 6 Jul 2008, 07:07
Post #4


membru cu permis :D


Group: Members
Posts: 569
Joined: 3 August 06




Meridian sud in sinea lui e praf, mi-au zis ca nau avut timp sa-mi monteze alarma pe masina si sa revin pe 14la 7:00 dimineata.


--------------------
Dacia Logan 2008 Laureate 1.4 benzina :X
B-50-HCR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 6 Jul 2008, 20:31
Post #5


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(razvan_3asy @ 6 Jul 2008, 07:07)
Meridian sud in sinea lui e praf, mi-au zis ca nau avut timp sa-mi monteze alarma pe masina si sa revin pe 14la 7:00 dimineata.
*



stiu razvane stiu smile.gif data viitoare cauta-l pe Nea Anghel in servici si ii zici ca esti din partea lui niculae laugh.gif


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvan_3asy
post 9 Jul 2008, 07:23
Post #6


membru cu permis :D


Group: Members
Posts: 569
Joined: 3 August 06




Sa vedem cat le ia sa monteze alarma icon_mrgreen.gif .


--------------------
Dacia Logan 2008 Laureate 1.4 benzina :X
B-50-HCR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CriSTI68
post 27 Jul 2008, 21:33
Post #7


Membru Valvos


Group: Members
Posts: 5.001
Joined: 8 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(razvan_3asy @ 9 Jul 2008, 07:23)
Sa vedem cat le ia sa monteze alarma  icon_mrgreen.gif .
*



2 ore montat la mine radmasa.gif , eu pe dacie am montat in 40 min smile.gif


--------------------
Dacia Logan 2008 Prestige 1.6 16V 105 Ponei Putere - EDH
Renault Clio 3 - 2008 1.5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvy82
post 17 Mar 2009, 23:12
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 6 September 07




Salut. Am masina in service-ul Meridian Sud de pe data de 13 pentru cateva reparatii (schimbat yale , indreptat tabla sub butucul usii stanga fata si vopsit usa stanga). Am sunat astazi la service si mi-au spus ca masina ar fi gata , ca o sa trimita actele cate asigurator (reparatia se face pe CASCO) si ca in 1-2 zile , cand se primeste ok de la asigurator (Omniasig - nu e reclama) o sa fiu sunat de service ptr a ridica masina si a plati fransiza la asigurare. Intrebarea mea este...cum pot afla daca serviceul a terminat lucrul la masina si intradevar a trimis actele catre asigurator , si nu ma duc cu vorba masina nefiind gata si ei dand vina pe aisgurator? Sper ca am reusit sa ma fac destul de bine inteles. Tot ce vreau este o modalitate prin care sa fiu sigur ca serviceul a trimis actele la asigurator si se asteapta acceptul de plata de la acesta.

Multumesc ptr eventualele sfaturi si informatii. Numai bine.


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4MPI - B71---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 18 Mar 2009, 09:25
Post #9


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Te duci la ei si le ceri sa iti arate masina si vezi daca e gata.
Pentru acte suni la asigurator sa iti confirme daca le-a primit. Sau, daca tot ajungi la service, le ceri dovada ca le-au trimis (mail, confirmare de la fax).


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bossake
post 18 Mar 2009, 11:52
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 6 December 07
From: Bucuresti




Sau te duci o tura pe la ei prin parcare smile.gif).


--------------------
Dacia Logan 2007 Prestige 1.6 16v - B 21 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvy82
post 20 Mar 2009, 09:50
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 6 September 07




Salutare. In data de 13 martie 2009 am dus masina proprietate personale in service la Meridian Sud ptr o reparatie pe CASCO. Am avut de schimbat setul de yake , de indreptat tabla pe portiera sofer sub butucul yalei si de revopsit usa sofer. Masina am ridicat-o ieri (19.03.2009) insa am avut un mic inconvenient . Sa va povestesc despre ce este vorba :
-cand am lasat masina in service , rezervorul era aproape full (lipseau cam 8l din rezervor) insa pe bord imi erau afisate toate liniile . Stiu ca nu se merge in service cu rezervorul plin ,dar asa s-a intamplat sa fie in momentul cand am fost chemat ptr a se apuca de reparatii.
-am fost in data de 19 sa ridic masina si dupa o inspectie vizuala a exteriorului acesteia , m-am urcat la volan sa plec. am observat ca imi afiseaza pe bord cu 3 linii mai putin in rezervor , insa am verificat consumul afisat de calculatorul de bord de la ultima resetare (cand am facut si plinul) , numarul de km , toate acele meniuri si aparea ca fiind ok. Atunci m-am gandit ca poate nu imi afiseaza corect nivelul prin acele linii si am plecat. Am trecut pe la o benzinarie ca sa fac proba sa vad cati litrii de benzina imi intra in rezervor si au intrat 22 litri. ohmy.gif Am fost prost ca nu am vorbit cu cei din service despre nivelul al combustibil , dar banuiesc ca nici nu avem cum sa verific daca anuiala mea de a lipsi benzina e corecta sau nu.

In consecinta , v-am povestit toate astea pentru a va gandii de doua ori inainte daca apelati la acel service sau nu.

O zi buna va doresc si sper sa nu aveti parte de astfel de situatii.


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4MPI - B71---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DMP
post 20 Mar 2009, 13:39
Post #12


Mumu' padurii


Group: Members
Posts: 1.670
Joined: 4 September 06
From: Bucuresti




Cand ai internat-o in service nu ti-au trecut la receptia masinii cat combustibil are? De regula trec un procent aproximativ functie de cate pavele ai.
Daca insisti receptionerul iti trece numarul exact de pavele sau chiar litrii afisati in meniu.
Eu nu am fost vreodata la Meridian Sud dar la service-ul unde am avut doua interventii pe casco l-am rugat pe receptioner sa treaca numarul de pavele si nu am avut surprize neplacute dupa.


--------------------
Dacia Logan 1.5 dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvy82
post 20 Mar 2009, 14:13
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 6 September 07




Ba da , a fost trecut , dar cand am ridicat masina si i-am spus m-a pus sa verific in meniul calculatorului , unde erau scrisi corect numarul de litri consumati si mi-a spus ca probabil e indicatia proasta pe afisaj (prin pavele) si ca mai mult ca sigur o sa-si revina acea indicatie dupa ce circul putin cu ea.


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4MPI - B71---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 20 Mar 2009, 16:19
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




In primul rand trebuia sa-i pui sa-ti noteze nr. exact al kilometrajului general.


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvy82
post 20 Mar 2009, 17:25
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 6 September 07




Kilometrajul general a fost notat , si la ridicarea masinii kilometrajul era acelasi...deci banuiesc ca s-a tras pe undeva benzina..nu ca s-a mers cu ea si s-au consumat acei aproximativ 16 litri.


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4MPI - B71---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 21 Mar 2009, 13:21
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




hmm...ce javre! mad.gif
nu se dezmint astia de la meridian! gun3.gif


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 24th April 2024 - 07:24
Forum Renault