DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Luati-va Logan! Problema pavilion, service de calitate la ASV Auto Brasov

pasztorigeza
post 23 Jun 2008, 09:55
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 23 June 08




Acum aproximativ o luna m-am prezentat cu defectul care se vede in poza atasata. Prin schimbul de mailuri cu fabrica solutia data de fabrica a fost retus in garantie. (problema fiind un por in masticul care sa depus peste sudura dintre plafon si restul caroseriei inainte de vopsire. Am considerat aceasta solutie nesatisfacatoare, in sensul ca din umilele mele cunostinte stratul de lac protector nu se poate aplica in mod corespunzator tehnic decat daca se aplica pe toata suprafata subansamblului. Acest lucru implica revopsirea subansamblului. Avand Casco, si avand si ceva microzgarieturi pe plafon, am ascultat de sfatul tehnicienilor si am ales ca sa revopsesc tot plafonul pe Casco “ca sa iasa bine, fara pete,…” - citez din ce mi-a spus tehnicianul de la ASV. Toate bune si frumoase, dar in poza puteti vedea ca si dupa revopsirea plafonului porul a ramas acolo. Am atentionat seful de vopsitorie (cred) de la ASV, care mi-a trimis un tehnician probabil inginer, care in loc sa ia act de problema si sa o remedieze, “m-a luat la aburit” in sensul ca a vrut sa imi explice ca nu e nici o problema daca a ramas porul, pentru ca acum este vopsit si nu mai este ruginit, si chiar daca intra apa sub vopsea la sudura, nu e problema.



Mentionez ca masina cu pricina are numarul de identificare UU1LSDAEH37464132, achizitionat si inmatriculat in martie 2007 de la ASV AUTO Brasov

Lucrarile de vopsitorie au fost executate in perioada 16-20 iunie 2008, conform facturii ASVG 720609 din data de 18.06.2008.


Totodata va comunic pentru lucrarile de vopsitorie executate defectuos am depus la OPC Brasov reclamatia 1224 din 20.06.2008, urmand ca daca nu reusesc sa rezolv problema, sa apelez si la ANPC.

Sunt mandru ca traiesc in Romania!!!!!



Urmeaza sa postez si imagini cu problema "care este...."



--------------------
Dacia Logan Berlina 2007 - BV09WWJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Como
post 23 Jun 2008, 10:03
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 679
Joined: 12 November 04
From: Bucuresti




Nu trebuia sa accepti revopsirea pe casco; trebuiau sa ti-o faca pe garantie.


--------------------
Ford Focus 1.6 Ti-VCT, Ex-Logan
“In a gentle way, we can shake the world.” – M. Gandhi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AL
post 23 Jun 2008, 14:14
Post #3


Member


Group: Members
Posts: 2.495
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




si eu acum ce sa fac... sa mut mesajul tau la topicul despre probleme de vopsea sau la sectiunea nemultumiri la adresa service-urilor?... si in afara de a informa, care-i rostul acestui topic... deci, cred ca se preteaza la sectiunea service-uri... se muta!


--------------------
Skoda KAROQ 2019 - B-21-NEW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 23 Jun 2008, 18:05
Post #4


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Poate nu ar fi rau si niste poze


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pasztorigeza
post 23 Jun 2008, 19:34
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 23 June 08




Nu reusesc sa incarc pozele, trebuie sa fie intr-un anumit format?

23 Jun 2008, 19:39:
Gata am reusit....
uite si poza cu pricina
Gaurica sa facut singura, fara sa fie lovita......si a fost si ruginita......inainte sa fie vopsita
Motivul pentru care postez este sa vada si altii ce probleme mai apar, in special in relatia cu service-urile....

This post has been edited by pasztorigeza: 23 Jun 2008, 19:39

Attached thumbnail(s)
daciakicsi2.jpg ( Size: 110.54k ) Number of downloads: 1765


--------------------
Dacia Logan Berlina 2007 - BV09WWJ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BZN
post 23 Jun 2008, 20:11
Post #6


Itan convins


Group: Members
Posts: 3.590
Joined: 29 January 08
From: Rucar / Bucuresti




Problema ramane, dar eu nu as vopsi tot plafonul pt asta nici batut (vezi calitate executie). Din cate vad punctul acela era in acel canal, trebuia reparat, dupa parerea mea, local...
Ce mastic ,ce por, acolo a cedat sudura.

This post has been edited by BZN: 23 Jun 2008, 20:14


--------------------
Tico 0,796 6v, 1998 /Logan 1,598 16v, 2009 . - AGXXMAV / AGXXVAB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ROBY 06-TFA
post 28 Oct 2009, 00:18
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 652
Joined: 9 April 05
From: BRASOV




Am mers si eu prima data la ASV Ghimbav(BV)pt a-mi vopsi in garantie aripile spate.datorita faptului ca sarise vopseaua(cateva puncte)si se umflase umpic in dreptul portiunilor respective.Va asigur ca a fost si ultima!
De ce?Datorita faptului ca nu au mai fost in stare sa prepare culoarea masinii,mai exact albastru marine,au scos o nuanta mult mai inchisa.In soare se vede urat de tot!
Scuza a fost foarte ieftina:din decembrie 2007 si pana in prezent s-a decolorat vopseaua si de aceea se vede diferenta!A....si sunt totusi un caz fericit ca se vede diferenta doar la soare,ca la cele din hala (mai erau doua masini vopsite,tot albastru marine)se vede diferenta si inauntru!
Au vopsit si ce nu trebuia,Pragul si usa dreapta fata erau gazate cu lac,dar s-a rezolvat problema.
O sa revopsesc aripile cu pricina si am sa merg intr-o scurta vizita,intr-o zi insorita,sa le demonstrez ca mai au de invatat la prepararea unei vopsele nemetalizate.Sa nu va mai povestesc ca aripa dreapta a iesit coaja de portocala.Cred ca s-o fi terminat lacul pe aripa aceea!
Stiu ca le este sila de lucrarile in garantie,dar acesta nu este un motiv sa iti bati joc de masina altuia!
Pentru baietii de la ASV Sebastian (mecanica si electrica),TOATA STIMA SI RESPECTUL.Tineti-o tot asa.


--------------------
dacia 1310tlx/Logan1.6mpi/Sport 2000 1988/2007/1986 - bv 06 tfa/bv xx ara/
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 28 Oct 2009, 21:29
Post #8


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




Tot acolo (la Ghimbav) mi-au vopsit baietii in garantie aripile spate (din cauza ca se crapase vopseaua la muchia aripii), pe urma au pus protectii de aripi. Te asigur ca nu se vede diferenta. Asta gratis, carevasazica pe garantie.

Acuma, pe banii mei mi-au vopsit spoilerul fata (cu totul) pentru ca subsemnatul a binevoit sa-l scrijeleasca intr-o bordura.

Nu am avut nimic sa le reprosez!

Inainte sa te plangi pe forum, ai fost sa discuti cu seful de service?


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ROBY 06-TFA
post 10 Nov 2009, 13:43
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 652
Joined: 9 April 05
From: BRASOV




Daca citeai atent,am dat mai sus si replica sefului de atelier!(numa ca nu am specificat).

Aici cred ca nu este loc de plangeri.Daca tie ti s-a parut asa...nasol.

Am montat si eu protectii pt pasajele rotilor.Pret,100 ron.

O sa pun niste poze sa se vada lucrarea!

hash,daca vrei,ne intalnim si poti sa vezi masina live saptamana aceasta,ca apoi este programata la vopsit.




--------------------
dacia 1310tlx/Logan1.6mpi/Sport 2000 1988/2007/1986 - bv 06 tfa/bv xx ara/
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
einstein1984
post 10 Nov 2009, 15:35
Post #10


fan Dacia


Group: Members
Posts: 19.908
Joined: 12 November 05
From: Bucuresti




Da, dar vad ca de celelalte lucrari in garantie, adica pinionul pompei de ulei, butucul de portbagaj si centura de siguranta ai fost multumit.
Si e ASV Auto sebastian Ghimbav.


--------------------
daca nu ai o toyota 4X4,ai gresit masina - negru pe alb
"Popa Nan e-o stradă-nspre Hala Traian
De la Foișor până-n Piața Vitan"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ROBY 06-TFA
post 19 Nov 2009, 22:23
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 652
Joined: 9 April 05
From: BRASOV




La cine te referi,mai exact?


--------------------
dacia 1310tlx/Logan1.6mpi/Sport 2000 1988/2007/1986 - bv 06 tfa/bv xx ara/
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 13:54
Forum Renault