DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> STOPURI TRANSPARENTE

andrei_dum
post 14 Feb 2005, 12:19
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 4 January 05




Ma gandesc de ceva vreme la niste stopuri transparente pe spate.La firmele de tuning sunt special facute pt. un anumit model de masina dar pt. logan va da-ti seama ca nu exista.Oare cum am putea face rost de asa ceva.
Sunt sigur ca ar da un alt aer spatelui.


--------------------
Dacia berlina 1970 - ag 22 pbm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonyX
post 14 Feb 2005, 13:32
Post #2


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 11 January 05
From: Timisoara




QUOTE(andrei_dum @ 14 Feb 2005, 16:19)
Ma gandesc de ceva vreme la niste stopuri transparente pe spate.La firmele de tuning sunt special facute pt. un anumit model de masina dar pt. logan va da-ti seama ca nu exista.Oare cum am putea face rost de asa ceva.
Sunt sigur ca ar da un alt aer spatelui.
*


Chir daca nu mi-a ajuns inca masina ( dar ajunge intr-o saptamina charge.gif ), ma gindesc si eu la ceva stopuri de acest fel ( Lexus Lights parca le zice ). Ar fi interesant de montat asa ceva. M-as interesa la ELBA ca doar sunt de atita timp furnizori pentru Dacia. Si-asa firma pentru care lucrez vrea sa faca cablajele pentru stopuri la Logan si poate aflu ceva si de sticla ( de fapt plastic ) transparenta pentru stopuri.


--------------------
Logan Laureate 1.6 - TM
Mama timpitzilor e tot timpul gravida
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cr3ativ3
post 14 Feb 2005, 21:38
Post #3


Ma-nvart pe-aici...fac cercuri


Group: Members
Posts: 264
Joined: 19 December 04
From: PITESTI




Dar ce zice-ti daca le-am gace negre. Uitati-va in galeria foto la masina lui ZEEROO
ca el le-a facut la solenta si mie imi plac forte mult
Alllooo domnule ZEROO ne auzi si pe noi? Daca esti dragut da_ne si noua ceva informatii


--------------------
Dacia Logan Ambition 2004
Nu stiu sa ma semnez :P !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius_88
post 14 Feb 2005, 22:50
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 14 February 05




Cel mai corect mi se pare sa mergi la elba si daca cunosti pe cineva e bine, daca nu poate ai noroc sa dai de cineva mai "dragut" si te ajuta. asa poti fi sigur ca stopurile se vor potrivi si k vor fi facute cu gust. parerea mea


--------------------
Dacia Logan 2004 Preferance - CT 88 VMG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Logan_Galben
post 14 Feb 2005, 22:56
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 102
Joined: 31 December 04
From: Constanta




Bai asta cu logan visiniu din 4-5...asta cu CT 88 VMG dupa cum tu miai aratat mai ti minte solenza aia aia rosie TRA parca ...ai vazut are stopurile transparente....si vine belea de belea....dar crezi ca se poate gasii si de logan asa ceva numa dupa cateva luni dupa ce a iesit pe piata....nu zic...dar ar vine belea pe logan cu stopuri transparente..dar depinde si de culoarea masinii...ca dak ai galbena ca a mea nai facut nici un rahat cu ele transparente rolleyes.gif


--------------------
Logan Preference Galben - CT-17-VGT
Noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 14 Feb 2005, 23:02
Post #6


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan




Eu am vazut la o slz stopuri transparente......si nu i-mi placea cum arata!Cred ca si la lgn va arata la fel,dar merita incercat mai ales ca la asta stopul se desface in bucati mai multe decit la slz,adica se poate da jos plasticul din exterior ff usor!deci numai ala se inlocuieste!Dar trebuie sa-l aveti!Poate va face cineva!


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius_88
post 14 Feb 2005, 23:02
Post #7


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 14 February 05




Pai da ma omule cu loganu galben,dar treaba e sa te duci la fabrica la Elba si sa vorbesti cu cineva de acolo sa iti faca un set. Ca pe piata inca nu au ajuns si nici nu cred in urmatoarele 2 luni.Faci un drum pana acolo dar eu zic ca face!!


--------------------
Dacia Logan 2004 Preferance - CT 88 VMG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Logan_Galben
post 14 Feb 2005, 23:05
Post #8


Membru


Group: Members
Posts: 102
Joined: 31 December 04
From: Constanta




QUOTE(marius_88 @ 14 Feb 2005, 23:02)
Pai da ma omule cu loganu galben,dar treaba e sa te duci la fabrica la Elba si sa vorbesti cu cineva de acolo sa iti faca un set. Ca pe piata inca nu au ajuns si nici nu cred in urmatoarele 2 luni.Faci un drum pana acolo dar eu zic ca face!!
*


asa...dar tiam zis ca depinde si de culoarea masinii....la mine fiind galnbena ar venii super de rahat cu ele transparente.....mai bine le fac negre...dar cum?biggrin.gif


--------------------
Logan Preference Galben - CT-17-VGT
Noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marius_88
post 14 Feb 2005, 23:10
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 14 February 05




Incearca cu niste folie de geamuri dar deaia mai transparenta un pic si sa fie fumurie nu deaia de este ca oglinda prin exterior


--------------------
Dacia Logan 2004 Preferance - CT 88 VMG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Logan_Galben
post 14 Feb 2005, 23:24
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 102
Joined: 31 December 04
From: Constanta




QUOTE(marius_88 @ 14 Feb 2005, 23:10)
Incearca cu niste folie de geamuri dar deaia mai transparenta un pic si sa fie fumurie nu deaia de este ca oglinda prin exterior
*


mai bine le vopsesc prin inauntru ca, cre asa a facut ala cu solenza aia diesel galbena dar park au iesit prea inchise...si nush dak te lasa gaborii smile.gif)


--------------------
Logan Preference Galben - CT-17-VGT
Noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_dum
post 15 Feb 2005, 00:06
Post #11


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 4 January 05




[quote=Logan_Galben,14 Feb 2005, 23:24]
Dacavrei am auzit ca ar fi un fel de spray cu o substanta care se depune de culoare neagra.stiu pe cineva mai de mult care isi "vopsise" stopurile la o dacie berlina.aici in Iasi este un logan la taxi galben ( bine un galben cu o tenta ca sa ii zic de verzuliu ) cu stopuri fumurii,Arata super fain>imi place la nebunie dar tot mai bine,parerea mea ar merge unele transparente.

Acum asa cum ati zis si voi mai sus depinde de culoarea masinii.


--------------------
Dacia berlina 1970 - ag 22 pbm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 15 Feb 2005, 01:26
Post #12


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




in primul rand aia cu taxiuri din iasi nu au stopurile vopsite ci facute cu folie...si arata nasol tare!...ca e folie de parasolar in degrade si se observa treaba asta

treaba cu stopurile fumurii nu stiu cat de legala este...am vaga impresie ca se lasa cu amenda si talon luat daca se supara cineva pe tine...aia cu cele transparente mi se pare mult mai legala wink.gif


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_dum
post 15 Feb 2005, 09:07
Post #13


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 4 January 05




QUOTE(tazzz @ 15 Feb 2005, 01:26)
in primul rand aia cu taxiuri din iasi nu au stopurile vopsite ci facute cu folie...si arata nasol tare!...ca e folie de parasolar in degrade si se observa treaba asta

treaba cu stopurile fumurii nu stiu cat de legala este...am vaga impresie ca se lasa cu amenda si talon luat daca se supara cineva pe tine...aia cu cele transparente mi se pare mult mai legala wink.gif
*



Din cate am absorvet eu tie iti cam este frica de garda.Si cu beculetele alea pe care le aveai nu ai indraznit pana la urma se le pui.Nu e chiar asa de nasoala treaba cum crezi tu. wacko.gif


--------------------
Dacia berlina 1970 - ag 22 pbm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 15 Feb 2005, 12:50
Post #14


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




pai mi-e cam frica pentru ca nu m-as lipsi de alea 5 milioane de la care incepe amenda smile.gif

si becurile le-am schimbat dup-aia pentru ca am vazut o gramada de berline de-alea cu mult nichel si autocolant cu nike pe luneta care aveau becuri d-alea la faruri...


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Logan_Galben
post 15 Feb 2005, 13:38
Post #15


Membru


Group: Members
Posts: 102
Joined: 31 December 04
From: Constanta




de acord cu tazz...cunosc un priten cu o dsn care avea banda izolera pe faruri in partea de sus cam cat e banda aia de groasa,si a gasit un gabor prost care ia luat talonu si ia tras si o amenda...repet pe farurile fata banda izolera nu folie sau nimik alceva...
Am o boala pe gaborii astia mama mama.. mad.gif


--------------------
Logan Preference Galben - CT-17-VGT
Noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zzero
post 15 Feb 2005, 14:04
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 313
Joined: 19 July 04
From: Constanta




Este foarte adevarat ca stopurile transparente nu prea merg cu orice culoare la masina.Parerea mea este ca merg la o culoare mai inchisa.
Eu o sa mi le fac din plexiglas transparent la SlZ doar asa, de curiozitate, sa vad cum or sa arate, poate o sa imi placa.Dar sunt convins ca nu.Poate doar daca o sa le fac cu leduri.
In legatura cu stopurile mele, care sunt negre.....am mai scris pe la tuning-SLZ parca, sunt vopsite pe dinafara cu spary negru transparent special pentru plastice.Nu impiedica aproape deloc lumina.Toate luminile se vad normal atat ziua cat si seara.Cred ca am pus si in galerie o poza cu luminile aprine pe spate si se vad f. bine.


--------------------
Dacia Solenza - CT-06-VRY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Logan_Galben
post 15 Feb 2005, 14:16
Post #17


Membru


Group: Members
Posts: 102
Joined: 31 December 04
From: Constanta




dar nu se poate curata daca e vopsit pe afara...nu era mai bine pe inauntru decat pe afara sau nu mai avea aceiasi culoare? unsure.gif zi si lu je ca nu prea stie dastia smile.gif)


--------------------
Logan Preference Galben - CT-17-VGT
Noiembrie 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
thunder
post 15 Feb 2005, 15:56
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 22 April 04
From: Pitesti




http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=373 destule despre vopsire stopuri


--------------------
Opel Astra H 2006 - B-50-WSE
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. Despre univers nu sunt inca sigur. Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 16 Feb 2005, 09:50
Post #19


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(Cr3ativ3 @ 14 Feb 2005, 22:38)
Dar ce zice-ti daca le-am gace negre. Uitati-va in galeria foto la masina lui ZEEROO
ca el le-a facut la solenta si mie imi plac forte mult
Alllooo domnule ZEROO ne auzi si pe noi? Daca esti dragut da_ne si noua ceva informatii
*



eu sunt impotriva stopurilor negre... nu cred in existenta acelei vopsele "transparente", pentru ca a vrut un vecin de-al meu sa faca la calibra si a astupat toata lumina, se mai vedea ceva licarind seara... am vazut ieri un accident unde o berlina daia obosite, ruginita (dar cu stopuri negre si numar cu litere departate! blink.gif ) a pus frina si cel din spate, un iveco daily din ala de 5 t s-a urcat pur si simplu peste el. am vrut sa vad cine e vinovcat, mai ales ca soferul de iveco este un amic de-al lui tata: ei bine, vinovatul a fost scos ala cu berlineza... masina facuta praf, iveco n-avea decit zgirieturi pe bara.


eu cred ca ar schimba mult aspectul spatelui daca ar fi transparent doar semnalizatorul, restul sa ramina rosu.


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tazzz
post 16 Feb 2005, 13:31
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 521
Joined: 26 August 04
From: Iasi - Romania




ar fii fain cu semnalizator transparent cu zice Dsign...ar fii ca la Clio Symbol astea mai noi wink.gif


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.6 - IS XX TAZ
si aici ar fii semnatura nu? :)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 16 Feb 2005, 18:57
Post #21


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




eventual, partea nefolosita a stopului (partea de pe colt) sa aibe o tenta in culoarea caroseriei, dar nu prea exagerat...

sau fumuurii (am zis fumurii, nu negre), cu leduri in interior...pt a compensa geamul fumuriu.


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Earl
post 4 Oct 2005, 20:25
Post #22


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 3 October 05




Nu stiu daca sunt pe subiect 100% da'am si yo o intrebare:Pleoapele sunt legale sau se poate agata nenea cu chitantierul de mine blink.gif ? Exista vreo regula ceva in legatura cu cat trebuie sa acopere pleapa din far sau ceva de gen??? wub.gif


--------------------
Dacia Logan - BC-84-DMX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
klaus
post 4 Oct 2005, 20:49
Post #23


步步


Group: Moderatori
Posts: 19.062
Joined: 4 August 02
From: Bucuresti




Daca are ambitie si vrea neaparat, te poate amenda pentru modificari aduse la sistemul de iluminare (care se lasa si cu suspendare de talon. Dar numai daca are ambitie.


--------------------
Scenic III 1.9 dCi - - - -
E mult mai bine să mă înșel din prea multă suspiciune decît din prea multă naivitate. - Cristoiu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonyX
post 5 Oct 2005, 11:37
Post #24


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 11 January 05
From: Timisoara




QUOTE(klaus @ 5 Oct 2005, 00:49)
Daca are ambitie si vrea neaparat, te poate amenda pentru modificari aduse la sistemul de iluminare (care se lasa si cu suspendare de talon. Dar numai daca are ambitie.
*


Pai...majoritatea celor "ce vegheaza la siguranta traficului" sunt foarte ambitiosi cind e vorba de taiat chitante. mad.gif


--------------------
Logan Laureate 1.6 - TM
Mama timpitzilor e tot timpul gravida
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Earl
post 5 Oct 2005, 12:35
Post #25


Membru incepator


Group: Members
Posts: 4
Joined: 3 October 05




Sunt foate ambitiosi de felul lor...la a-si rotunji buzunarul...Pai si cei care au modificari de mari de tot cu eleroane body kit-uri si alea din astea sunt toti vizati de ambitia lor.Sau nu??? wub.gif Legile la noi sunt niste amberatii cum nu s-a mai vazut...Si alta intrebare:Cum poti sa-l contrezi pe omu'cu chitantierul cand te toarna cu asa ceva?Ca legea e ambigua la faza cu pleoapele...si el are oarecum"dreptate" da'si tu poti sa-l contrazici dry.gif


--------------------
Dacia Logan - BC-84-DMX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tonyX
post 14 Oct 2005, 10:07
Post #26


Membru


Group: Members
Posts: 104
Joined: 11 January 05
From: Timisoara




Se pare ca vor aparea si stopuri clare pentru noi 168.gif Atasez citeva poze luate de pe www.4Tuning.ro. Stopurile sunt produse de WIZARDS-Aquila. Poate nu va dura mult pina vom avea si noi acces la ele.

Attached thumbnail(s)
t_1_937.jpg ( Size: 13.27k ) Number of downloads: 1296
t_3_370.jpg ( Size: 15.06k ) Number of downloads: 1543


--------------------
Logan Laureate 1.6 - TM
Mama timpitzilor e tot timpul gravida
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tgmpupy
post 14 Oct 2005, 10:58
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 209
Joined: 29 June 05




ceva preturi?


--------------------
dacia logan 2004 - b77 xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BAD_MF
post 14 Oct 2005, 12:19
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 9 May 05
From: Iasi




700 ron va costa setul! Nu e exagerat de scump. Oricum sunt super!


--------------------
Seat leon FR 1.8 TURBO 2003 - IS-xx-COD
9.5j 255/35R18>>8.5J 225/40R18 PORSCHE CHROME WHEELS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LucVer
post 14 Oct 2005, 12:37
Post #29


Membru foarte autentic! ;-)


Group: Members
Posts: 240
Joined: 9 October 03
From: Brasov




Fata de 280 RON-i cat costa cele normale nici nu sunt scumpe! blink.gif wacko.gif


--------------------
Renault Fluence Expression Plus 1.6 16v 2011 - BV xx XXX
ex-Logan Laureate 1.4

Fortza fie cu tine! - Star Wars
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fizzo
post 14 Oct 2005, 13:15
Post #30


Membru autentic


Group: Members
Posts: 205
Joined: 2 July 05




faine stopurile, faine faine!!!!
de unde putem sa le luam????



--------------------
Dacia Logan Preference 1.4 - B-43-BGJ
I might look stupid, but when i look around, i still have hope.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
12 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 23rd April 2024 - 09:16
Forum Renault