DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Amplificator, Parere

marcykone
post 23 Jan 2015, 12:18
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 547
Joined: 29 December 08
From: Giurgiu




salut, pentru ca n-am avut ce face, am dat comanda de chestia asta http://www.amazon.com/gp/product/B0067KQYC...1?ie=UTF8&psc=1, ce parere aveti?ar fi ok? n am prea mari pretentii..si daca se poate ,o recomandare de subwoofer....mersi mult!!


--------------------
Audi/Vw A4/Scirocco 2014/2010 - GR-83-YSA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvyzeus
post 21 Mar 2015, 10:29
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 21 March 15




Salut,

E o statie destul de slaba (la pretul ala iti dai seama ce poate)... cam in cat vrei sa te incadrezi cu subwoofer-ul ? Cabluri pentru instalare ai ?


--------------------
Dacia Logan 2006 - B-85-HFY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marcykone
post 21 Mar 2015, 18:53
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 547
Joined: 29 December 08
From: Giurgiu




hmm..da, am dat comanda si de cabluri tot de acolo, iar ptr un subwoofer n am un buget prestabilit, vreau sa se auda bine si cam atat..probabil undeva la vreo 300-400 de lei, nu cred ca exista ceva mai bun si scump pentru statia asta

p.s astea sunt cablurile http://www.amazon.com/BOSS-Audio-Gauge-Amp...DYETA5ZQMN1AEER

This post has been edited by marcykone: 21 Mar 2015, 18:54


--------------------
Audi/Vw A4/Scirocco 2014/2010 - GR-83-YSA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bogdan46
post 21 Mar 2015, 21:33
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 19
Joined: 11 October 14




Pe ce player o pui, de renault sau unul aftermarket? oricum va fi o imbunatatire a sunetului zic eu, ca parere pentru ce poate statia aia poti sa iei un subwoofer blaupunkt, e ieftin si se aude destul de ok. Sa ne spui cum se aude dupa ce montezi jucariile.


--------------------
Renault Symbol 2012/Start - BV46SOL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
marcykone
post 21 Mar 2015, 21:42
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 547
Joined: 29 December 08
From: Giurgiu




Player ul e aftermarket, e un Pioneer,nu mai stiu modelul, e 4x 52w, iesire separata pentru subwoofer, usb, se aude binisor...vom vedea, deocamdata nu pot sa montez nimic pentru ca nu sunt acasa, la vara o sa ajung..


--------------------
Audi/Vw A4/Scirocco 2014/2010 - GR-83-YSA
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
razvyzeus
post 24 Mar 2015, 16:26
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 5
Joined: 21 March 15




Eu am ascultat si mi-a placut subwoofer-ul asta : http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere-a...assleader-112R/ ... E mai maricel dar se aude bine chiar si cu o putere mai mica.


--------------------
Dacia Logan 2006 - B-85-HFY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danytaticu
post 25 Mar 2015, 15:13
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 245
Joined: 11 October 14
From: Craiova




ca sa nu mai deschid alt topic am decis as scriu aici,sper ca nu este nici o problema
am cumparat pentru masina mea ,laguna 3,subwoofer original bose oem ,am cumparat o statie data jos de pe un subwoofer bassface 12.1,as vrea sa va intreb :unde este mai bine de montat statia ?
aproape de subwoofer in portbagaj ,sau sa o ascund undeva sub bord.
de ce intreb,cd-playerul original nu are iesiri rca,si trebuie sa ma leg direct la iesirea de la difuzoare
statia are intrare ,,high input,,..daca pun statia in potrbagaj trebuie sa vin in portbagaj cu fire pentru curent si fire pentru audio,daca o pun sub bord trebuie sa vin in portbagaj doar cu firul pentru subwoofer,am cumparat deja cablu de 2 pentru a ajunge la subwoofer in portbagaj
ce parare aveti ?care varianta este mai buna?
multumesc


--------------------
renault laguna 2012 break
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dezmembrari_Megane
post 25 Mar 2015, 22:32
Post #8


Membru incepator


Group: Members
Posts: 74
Joined: 7 March 15




tu nu ai statia originala a masinii ?


--------------------
renault megane 2 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
danytaticu
post 25 Mar 2015, 22:57
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 245
Joined: 11 October 14
From: Craiova




nu ,masina nu are sistemul bose,am cumparat subwooferul oem ,sa nu ocup spatiul in portbagaj,dar nu stiu cum ar fi mai bine sa asez statia,cineva a zis ca sunt pierderi de calitate daca vin cu fir de la bord la subwoofer si ca mai bine ar fi sa pun statia cat mai aproape de subwoofer,
statia si subwooferul sunt in probe si trebuie sa spun ca se aude destul de bine
astept in continuare pareri
uitasem..cd-playerul nu are si iesire pentru ,,remonte,,asta inseamna ca trebuie desfacut si gasit un punct , care imi da curent cand se aprinde,nu?
multumesc

This post has been edited by danytaticu: 25 Mar 2015, 23:03


--------------------
renault laguna 2012 break
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
s3r_ban
post 15 May 2015, 17:14
Post #10


Membru


Group: Members
Posts: 102
Joined: 20 July 14
From: Timisoara




QUOTE(danytaticu @ 25 Mar 2015, 22:57)
nu ,masina nu are sistemul bose,am cumparat subwooferul oem ,sa nu ocup spatiul in portbagaj,dar nu stiu cum ar fi mai bine sa asez statia,cineva a zis ca sunt pierderi de calitate daca vin cu fir de la bord la subwoofer si ca mai bine ar fi sa pun statia cat mai aproape de subwoofer,
statia si subwooferul sunt in probe si trebuie sa spun ca se aude destul de bine
astept in continuare pareri
uitasem..cd-playerul nu are si iesire pentru ,,remonte,,asta inseamna ca trebuie desfacut si gasit un punct , care imi da curent cand se aprinde,nu?
multumesc
*




Salut, ca si raspuns pentru nelamuririle tale, am avut 4-5 statii (diferita marci/watts, etc..) si te sfatuiesc asa:

1. Neaparat trebuie sa tragi plus (gros, cablu de calitate) direct de la baterie cu ceva siguranta siguranta pe el (50-60A), aici depinde puterea statiei/wooferului (RMS)
2. In nici un caz nu isi pierde puterea datorita firului/distantei portbagaj/bord (sunt 3m de cablu). Atata timp cat ai un cablu de calitate (de prefereat ecranat) nu ai nici CEA MAI MICA problema.
3. Deasemenea plasarea statiei sub bord NU este deloc ok, ele se incing, degaja caldura (din propria experienta se inchig uneori incat se "topeste" oarecum plasticul din zona sigurantei), + faptul ca la vara poate esti ok, n`ai treaba cu ea, dar la iarna, dai drumul a caldura, inevitabil acel aer sufla direct in ea si te trezesti cu ea arsa.
Cea mai buna solutie este in portbagaj, ii oferta cea mai buna eliminare a caldurii si functionare in parametrii normali. (parerea mea, dar tu decizi..)
4. Remote`ul da, il ai, e acolo. Cred ca e galbenul (nu sunt sigur) Pe ala iti vin +12 atunci cand pui contactul. Dar cel mai simplu desfaci playerul sa ai acces la fire, si masori pe care iti vine +12 atunci cand pui contact. SAU.. iti pui buton individual pentru ON/OFF statie.


--------------------
Renault Scenic An 2000 ; 1.6 ; 16v - [WTF]
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 17th April 2024 - 01:21
Forum Renault