DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages « < 7 8 9 10 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> GERMANIA GP, Detalii despre circuit

dantes
post 22 Jul 2012, 19:19
Post #241


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Frumos de vazut cursa... Schumi a mizat pe ploaie si in cursa dar pana la urma a mers bine. Perez si Koba au mers blana....chiar foarte frumos!
Vettel a primit penalizarea de 20 de sec dupa cum se spune oficial si dupa parerea mea meritata....daca mai avea si el rabdare 1 tur sau 2-3 viraje il lua sigur pe buton...dar na...e nerabdator...
Oricum interesant ca in WE asta au fost 3 scandaluri: maparea de la motor la red bull la vettel, depasirea lui Ham Ham care a fost perfect regulamentara asupra lui Vettel si depasirea pe final a lui vettel asupra lui button...
Cam dese chestiile astea cu Vettel...
In rest, avem spectacol pare-se...


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tomcat
post 22 Jul 2012, 19:51
Post #242


membru


Group: Members
Posts: 1.367
Joined: 12 October 07
From: Bucuresti




O cursa frumoasa in care am avut senzatii contradictorii: cind credeam ca vine Vettel cu DRS-ul la 0,6-0,8s si trece de Fernando, cind Fernando se ducea la 1,7s si dadea impresia ca se joaca cu Vettel.
Una peste alta: penalizarea lui Vettel ii prinde bine in clasamentul general lui Fernando.

KIMI - iar o cursa frumoasa, ca si Button de-altfel.


--------------------
Dacia Logan MCV 2008 - 1,5 DCI Skoda Octavia - B--000
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DrK
post 23 Jul 2012, 11:50
Post #243


Lapins Creed Assassin


Group: Members
Posts: 2.132
Joined: 5 January 07
From: From: From:




Ma bucur pentru buton. Avea nevoie de un rezultat bun avand in vedere ultimele rezultate. Asteptam saptamana viitoare sa vad si la ham ham o revenire.


--------------------
Sedan Negru 2015
Bunul simt nu creste in pom.
Veni Vidi Discepto Exsecror Cesso
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
anecula_08
post 5 Jul 2013, 12:53
Post #244


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.866
Joined: 3 March 08
From: Bucuresti




Salutare, stie cineva un site unde pot sa vad cursa de duminica asta, live,de pe Romtelecom? Multumesc

This post has been edited by anecula_08: 5 Jul 2013, 15:01


--------------------
Dacia Solenza Europa cu AC - 1.4 MPI / Renault Laguna 2 Facelift - 1.6 16v / Dacia Logan Stepway - 1.0 TCE
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gabize
post 7 Jul 2013, 18:36
Post #245


DECONECTAT


Group: Members
Posts: 6.015
Joined: 21 July 08
From: ©City of Mini Roundabouts




O cursă mai interesantă decât cea de la Silverstone. Parcă mai animată.
Mi-a placut Kimi, păcat că nu mai avea resurse (mai ales timp), să lupte puțin și cu Vetelul.
Mark tot cu ghinioane, parcă-l sabotează echipa. Dar a recuperat fantastic, ajutat de SC. Sper ca roata desprinsă să nu fi cauzat mari probleme cameramanului.
Massa părea rapid, din păcate l-a trădat monopostul.
Lewis nu știu cum face, dar e bun în calificări dar o zbârcește în cursă.
Alonso a mers și el, mai bătrânește, dar per ansamblu binișor. A avut noroc și cu SC-ul.
A... Era să-l uit pe Grosjean! Excepțională cursa pentru el. Și n-a scos pe nimeni în decor! smile.gif
De Vettel nu spun nimic! De ciudă! wink.gif


--------------------
⚓ Am decât o... barcă... + H247
"Unde poți lega cu sârmă, e păcat să pui șurub!"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
eurocristi
post 7 Jul 2013, 20:29
Post #246


Membru autentic


Group: Members
Posts: 237
Joined: 16 May 07
From: Oradea




Cand merita ,merita!Chiar a meritat sa castige Vettel,a facut o cursa foarte buna cu toate ca nu a avut ceva mai rapida masina.
Lotus a fost masina de batut azi,,au fost aproape de victorie dar nu au luat cele mai fericite decizii la momentul potrivit.Prezenta lui Grosjean pe locul 3 spune totul despre cat de rapida a fost Lotus azi.
Alonso face si el ce poate cu materialul de care dispune.Ma mir ca il mai tin nervii cu Ferrari! Sunt mereu cu un pas in urma celorlalti ,nici macar la boxe nu se incadreaza in primii 4-5 si mai pierd pilotii o secunda si la boxe pe linga chinul de pe circuit.Daca ar fi avut secunda aia de la boxe ,Alonso ar fi putut veni pe trei si ar fi avut cateva puncte in plus care pot conta.


This post has been edited by eurocristi: 7 Jul 2013, 20:34


--------------------
logan ambition 2005
membru proaspat dar experimentat in auto
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Markos
post 20 Jul 2014, 20:14
Post #247


fost programator


Group: Members
Posts: 8.016
Joined: 27 October 05
From: Scursurești Vale






--------------------
Reno Megan Privilej
"Partidele politice sunt cai la carul de aur al istoriei românilor; când devin gloabe, poporul român le trimite la abator." - P.Țuțea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 20 Jul 2014, 20:26
Post #248


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Putea sa se termine mai urat pentru Massa.

Incredibil ce diferenta intre Alonso si Raikkonen in tot acest sezon. Alonso se lupta pentru fiecare pozitie, merge la limita etc. Raikkonen, parca e un calvar pentru el sa participe la curse. Nu are chef, pur si simplu. Mai bine l-ar lasa Ferrari sa mai ia cate o gura de vodca inainte de cursa. Sau sa-l lase acasa de tot.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 20 Jul 2014, 21:26
Post #249


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Sa-l lase si sa-l bage pe Bianchi in locul lui de la anu'. Zic si eu.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 20 Jul 2014, 21:39
Post #250


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Williams pe 3 la general. Acum zic ca vor locul 2, cel ocupat de RBR. Nu e chiar hazardata afirmatia dar trebuie si amaratul ala de Massa sa termine cursele. Cam are ghinion.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 20 Jul 2014, 22:15
Post #251


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Isi cam face si ghinionul singur. Oricum eu sunt impresionat de Williams in momentul de fata. Au ajuns echipa de top 3 dupa o perioada lunga in care s-au zbatut jos de tot pentru pretentiile lor. Si Bottas e pilot, e un finlandez cu care nu le e rusine finlandezilor. tongue.gif


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 21 Jul 2014, 00:59
Post #252


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




Oricum, daca se mai plange vreunul si de cursa asta ca ar fi fost plictisitoare...


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 21 Jul 2014, 08:18
Post #253


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Si ce sa vezi in cursa asta?
Mercedes si atat.
E imposibil ca un pilot, oricat de bun ar fi, sa plece de pe 20 si dupa cateva ture sa fie pe 5, fara sa aiba o masina cu 10 clase peste ceilalti.
Pur si simplu campionatul asta e super dezechilibrat si nu mai are de a face cu pilotajul.
Da, a fost frumoasa cursa ca s-a depasit la greu dar modul cum s-au facut depasirile si de catre ce masini....e un fel de au venit unii cu SL-ul pe un circuit plin cu logane 1.2tce.....
Si cand ma gandesc ca era cat p-aci sa ma duc la cursa asta...personal mi-e scarba de formula 1. De cel putin 10 ani nu am pierdut nici o cursa si am fost si fizic la ele...dar ce vad in anul asta e TRIST! Nu imi pasa de motoare ci de diferentele extrem de mari! Nici pe vremea lui Schumi nu era asa..Macar era unu care lua locul 1 always apoi in spate era lupta frate...acum? 5-6 masini si restul...iar aia 5-6 se lovesc intruna si castiga rosberg...plm


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b76bgaarh
post 21 Jul 2014, 10:11
Post #254


Membru autentic


Group: Members
Posts: 9.966
Joined: 5 October 06
From: Bucuresti




Eu sper ca lucram la masina cu motor honda de suntem ultimii cu mergedes.

Bafta.


--------------------
Renault Megane sedan 04/2007 1,5 dci 85 cp ZEFI
Realme GT2 Neo cu here, maps, viamichelin, waze.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bucatzel
post 21 Jul 2014, 10:41
Post #255


Membru plictisit


Group: Moderatori
Posts: 6.211
Joined: 19 May 08
From: Timisoara




QUOTE(dantes @ 21 Jul 2014, 08:18)
Si ce sa vezi in cursa asta?
Mercedes si atat.
*


Vettel-Alonso-Ricciardo? Si nu numai?

Si amu' nu stiu, da' pare-se ca lumea vrea sa fie cursele ca-n filme, cu atacuri la baioneta in fiecare curba, in fiecare tura, "ca in zilele bune".
Pentru cine cauta, se gasesc cursele alea "din zilele bune" pe net. Cursele complete, nu rezumate de doua minute. Chiar as fi curios daca s-ar uita cineva comparativ, s-ar mai plange atata dupa?

@b76bgaarh: ai si-o traducere?

This post has been edited by bucatzel: 21 Jul 2014, 10:41


--------------------
Dacia 1300 1981 - 3-SB-2608
Si cu dansa-ntransa, si cu sufletu' in rai... cam greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 21 Jul 2014, 13:10
Post #256


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Una peste alta, cum ziceam, nu e rau. M-am obisnuit si cu noul sunet.
Ca sa fim corecti pana la capat: anii trecuti RBR-ul facea ce vroia. Ce dracu' chiar era greu sa vezi ca ies campioni? Putea sa faca si Alonso si Ham orice. Mai castiga Alonso una, mai Ham 2 si apoi venea Vettelul si baga 6 consecutive si gata. Si acolo era monopol.
Anul asta e la fel. Mercedes domina, dar se mai strica si mai vezi o cursa de recuperare foarte buna a lui Ham si altele. Ceea ce mi se pare fantastic este faptul ca hibrididatea merge brici dar se strica discurile de frana si alte consumabile.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 21 Jul 2014, 14:20
Post #257


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Din cauza unui bebe care trebuia botezat fix la ora 3 nu am apucat sa vad aceasta cursa...sper ca a fost altfel cu adevrat, desi m-as mira pentru ca nu vad de unde ar fi putut incepe revolutia...


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 21 Jul 2014, 19:42
Post #258


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Din punct de vedere depasiri...da exista...cam cum depaseste un ferarri 458 un logan 0.9tce in blana.
Din punct de vedere dominare, e acelasi drac de cand a inceput vetelu sa ia tot. Anul asta a fost picatura care a umplut paharul.

Singurul lucru care intradevar mai atrage e ca macar se mai schimba tabela aia des si au mai aparut din spate echipe care ajutati de dominatia motoarelor dau peste nas unor piloti adevarati... sa nu imi aud ca massa e pilot ca daca ala e pilot eu sunt mos craciun cu chelie!
Aaaa...si nu adorm la curse ca anul trecut wink.gif

Sa mai zic ceva de comentatori sau postul care emite? Sincer chiar nu vreau sa ma enervez.


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ali3n_cop
post 21 Jul 2014, 20:44
Post #259


🎲🎲


Group: Members
Posts: 1.265
Joined: 28 May 12
From: 🏡




Sunt la a treia cursa pe care nu o vad si vreau sa spun ca este la fel ca si atunci cand renunti la fumat. E greu la inceput dar dupa aia realizezi ca ai facut ceva bun. Am castigat doua ore in care am facut lucruri mai interesante...decat sa adorm in fata la tv in timp ce ruleaza F1.


--------------------
Mercedes Sprinter "Sārak Edition" 1998
The truth is out there
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 21 Jul 2014, 21:21
Post #260


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Eu am fost in copilarie mare fan. M-am uitat de prin '98 cand se dadea pe PROTV pana prin 2003 aproape la fiecare cursa. La un punct n-am mai urmarit curse, desi mai mereu obisnuiam sa citesc macar prin ziare sau pe internet ce s-a mai intamplat.
Sincer pentru mine momentul in care am inceput sa urmaresc din nou a fost cand Digi a inceput sa transmita si am scapat de Miki... Si mai mult dupa ce Schumi a facut comeback-ul. Pentru ca, desi eram si eu satul de monopolul pe care-l pusese la un moment dat, voiam sa vad ca nu si-a pierdut calitatile in totalitate.
Ulterior am avut ocazia sa revad multe curse vechi, sezoanele 1990-1993, mai mult pentru Senna, ultimul sezon al lui Schumi la Ferrari, cand a fost la un "engine failure" distanta de o sansa foarte reala la inca un titlu, cel din 2009 cand Button a triumfat, si multe curse despre care am citit sau auzit ca au fost interesante, din diverse sezoane.
Normal ca nu mai e ca inainte, si am mai spus-o si prin alte topicuri. O sa se reduca usor-usor ecartul fata de Mercedes cand isi vor pune toti la punct motoarele, in special Reno. Sezonul asta mi se pare foarte interesant si pentru lupta pentru titlu, dintre pilotii aceeasi echipe, lucru nemaivazut de foarte foarte multi ani, dar si pentru lupta dintre Williams, RBR si Ferrari, prin care se mai strecoara si Force India, McLaren. In general, daca e sa ne uitam, chiar si in anii "de glorie", erau doua, poate ocazional, trei echipe care dadeau un pretendent la titlu, restu erau praf si pulbere. Uite ca acum sunt cinci echipe relativ apropiate ca punctaj, imediat sub Mercedes.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sb-55-dan
post 1 Aug 2016, 07:42
Post #261


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




Hamilton se indreapta spre un nou titlu. 124.gif 124.gif


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 3 Aug 2016, 12:35
Post #262


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Hamilton este deja campion. Singurii adversari ai lui (Vettel, Alonso si Button) nu au cu ce. Cu Rosberg m-am lamurit. Este bun si atat. E un fel de Coulthard in relatia cu Hakkinen.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 3 Aug 2016, 15:52
Post #263


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




Probabil va castiga si anul acesta. Daca e sa judecam dupa ce spun mercii, campionatul se va juca pana la ultima cursa, poate n-o sa fie ultima, dar pe-aproape. De aceea cred ca lucrurile nu vor curge chiar atat de usor cum par sa o faca acum in favoarea lui Ham.

Dincolo de superioritatea mercilor, dincolo de evidenta ca ham e mai bun pilot decat ros, ceea ce incepe sa-mi devina din ce in ce mai limpede e ca ham are software de start mai bun decat neamtul. Practic procedura de start e complet robotizata, pilotul doar da drumul la clapeta si tine apasata acceleratia la podea, controlul tractiunii la start e controlat electronic. Singura si repet singura eroare pe care o poate comite pilotul e sa nu dea drumul la timp la clapeta.
Acum ori rosberg doarme in front si uita sa mai plece, ori echipa tehnica a englezului face o treaba mai buna in ceea ce priveste optimizarea softului.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 3 Aug 2016, 17:23
Post #264


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Nu mai exista launch control si ESP in F1 de o groaza de ani...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mircea_aq
post 3 Aug 2016, 19:15
Post #265


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.875
Joined: 13 October 06




Normal ca nu exista, dar nu e chestie, ca sa zic asa.
De vina e sw-ul ecu-ului care in lipsa tc-ului e cel care face diferenta.

8.3 Start systems :
8.3.1 Any system, the purpose and/or effect of which is to detect when a race start signal is given, is not permitted.
8.3.2 The ECU will implement a “lockout” period after each race start or pit stop during which a number of power unit and clutch related functions will be frozen or disabled. Details of the strategy may be found in the Appendix to the Technical Regulations.

Cu alte cuvinte pilotul comanda debraierea manual la stingerea semaforului, aici fiind singura posibilitate de a reactiona tardiv, sau prea devreme si furi startul.
Pasul 2 e lockout-ul, practic dupa ce pleaca pilotul nu mai face nimic decat sa tina acceleratia la podea si sa schimbe. Acceleratia si motricitatea sunt controlate sw.


--------------------
Megane Estate GT Rouge Flamme
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 3 Aug 2016, 22:28
Post #266


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Mda, de aia Rosberg la Barcelona a fost in alt mod decat race, de destept ce este. Si Ham se pregateste de penalizare pt monza sau spa. Asa, de sport, ca nu mai are unitati alocate pr 2016. Si ar vrea si o db penaluzare ca sa bage 2 motoare. De aia e disperat sa ajunga la 25 pct, adica o victorie. Mai e din scenariu pana sa iasa Ham campion.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
meganus_bicorpus
post 22 Jul 2018, 20:20
Post #267


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.666
Joined: 2 November 07
From: Bucuresti si inca vreo 3 orase




Ce panarama de cursa a fost anul asta...Vettel care trebui sa isi ia un avans lejer fata de Hamilton a preferat sa intre singurel si fara stress din spate intr-n panou DHL, Hamilton a riscat pe ploaie cu niste anvelope soft si a castigat cursa dupa ce a plecat de pe locul 14.
Multa strategie aiurea, multi piloti care nu stiu ce e aia mersul pe umezeala..pacat de Vettel, bravo Mercedes!


--------------------
renault Megane Bicorp/ Laguna III 2004 Dynamique / 2015 Black Edition+ 1,5 dci
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sb-55-dan
post 23 Jul 2018, 07:22
Post #268


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




Vettel a pierdut pe barba lui...si bine a facut icon_mrgreen.gif
Chiar nu speram la o cursa castigata de Hamilton.
Oricum sezonul asta Ferarri are masinile peste Mercedes, din pacate.


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GIC
post 23 Jul 2018, 08:07
Post #269


Doar membru


Group: Members
Posts: 917
Joined: 13 January 04
From: Oradea




Vettel a fortat ca prostu'. Dupa ce a inceput ploaia si pana a pupat panourile de pe margine, s-a distantat la peste 8 secunde de Bottas. In conditiile astea ma asteptam din clipa in clipa sa intervina cineva de la boxe sa-l tempereze dar l-au lasat sa face ce stie mai bine - tampenii. La fel, au tacut si la final cand Raikkonen pierdea vreme in spatele lui Bottas si Ham se distanta. Exista posibilitatea ca Ham sa fie penalizat si cu un pic de presiune pe Bottas, Raikkonen sa ajunga pe 2. Sau stiau deja, broscarii, ca au "prieteni" in FIA si ca tot ce face Ham e legal.


--------------------
Dacia Duster 2021 TCe 150 EDC / Rover 45 1.6L - 2002
Nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 23 Jul 2018, 09:14
Post #270


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Vettel se pricepe de minune sa o comita. Era singurul care tragea tare pe acea vreme. Era, poate, nervos ca echipa a intervenit tarziu catre Raikkonen ca acesta sa-i faca loc (spre deosebire, ulterior, de Mercedes unde ordinul de echipa a venit imediat si clar), insa, chiar si asa, tot nu are nicio scuza. In loc de cresterea avansului in ambele clasamente, din nou locul 2.


Nu pot sa nu remarc dubla masura a celor de la FIA: MP al Europei, 2016. Pentru exact acelasi lucru pe care l-a facut acum Hamilton, Raikkonen a fost penalizat cu 5 secunde (si 2 puncte pe licenta de pilot). Nici nu ma gandeam ca Hamilton va ramane cu victoria; singurul dubiu in acest sens a fost cand vedeam ca Bottas nu coboara la peste 5 secunde de Hamilton si ma intrebam de ce echipa nu intervine.
In final i-au dat doar 'mustrare'. Raikkonen, 2016, 5 secunde de penalizare; Hamilton, 2018, o mustrare. Aceelasi fapte, acelasi regulament.



PS: Sper ca zvonurile despre debarcarea lui Arrivabene sa fie doar niste .... zvonuri.

This post has been edited by centurion: 23 Jul 2018, 09:40


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages « < 7 8 9 10 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 21:01
Forum Renault