DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> UNGARIA GP, Detalii despre circuit

cri123
post 6 Aug 2006, 13:48
Post #31


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Colac peste pupaza, mai si ploua la Hungaroring. Asta il face pe Schumi mare favorit.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 6 Aug 2006, 13:56
Post #32


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




O chestie interesanta ieri la calificari: va aduceti aminte ca mikki a zis ca el nu aude dialogul dintre boxe si pilot din timpul cursei / calificarilor. bonifaciu este cu el la Hungaroring.

Ati remarcat ieri ca bonifaciu a tradus o data ceea ce Renault i-a transmis lui Alonso (era vorba de penalizarea pe care urma si Schumi s-o primeasca)? Deci mikki minte? radmasa.gif
Adica si ei pot auzi ceea ce vorbesc cei de la boxe cu pilotii in timpul cursei / calificarilor?!




--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DragosP
post 6 Aug 2006, 15:10
Post #33


Nu zic nimic...nou


Group: Moderatori
Posts: 4.929
Joined: 12 August 04
From: Lumea mea




Până acum e o cursă interesantă; după cum ne-a obișnuit săptămâna asta, în Ungaria plouă. (vezi campionatul european de înot).
Miki traduce excepțional radmasa.gif
Kimi se pare că i-a luat locul lui Montoya plange.gif alcoholic.gif

L.E. "Lucrurile se reiau din nou"; © Miki, incredibil! mad.gif


--------------------
Ceva de plastic . . - BRRC
Scuze celor pe care i-am supărat!
Cu noi este Dumnezeu!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 6 Aug 2006, 15:15
Post #34


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




nu miki traduce... oricum o face execrabil...


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 6 Aug 2006, 15:55
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Ce-am avut si ce-am pierdut radmasa.gif Ce cursa!


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 6 Aug 2006, 15:56
Post #36


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Incredibila cursa !!!!

Alonso a fost imperial pe ploaie (1 tur lui Michael???), dar azi nu a avut deloc noroc. Kimi a adus safety car-ul (o greseala stupida), si cu toate astea, Alonso a controlat cursa (desi era pe locul 2, stia ca Button trebuie sa opreasca pentru gume...).

Din pacate, au gresit si mecanicii la boxe, si a ramas fara o roata.

Nici Schumi nu a avut mai mult noroc, cand spera la un loc 3-4, a ramas fara directie.

In sfarsit, a castigat Button o cursa !!!!


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
prody
post 6 Aug 2006, 16:01
Post #37


membru iradiat


Group: Members
Posts: 1.365
Joined: 26 November 05
From: Cetatea Banilor




Repet : Jenson Button ownz and kicks ass!!! tongue.gif


--------------------
Mazda 3 2011 TX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BAC
post 6 Aug 2006, 16:12
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 450
Joined: 1 September 04
From: Reghin




O cursa plina de surprize in care fiabilitatea lui Renault si a lui Ferrari(cand au mai abandonat?) nu a mai fost de 100%. Un podium in care toata lumea este fericita, de la locul 1 la 3. Si chiar daca uni ar spune ca victoria e doar pe jumatate a lui Button, sa ne amintim si ca Olivier Panis la Monaco si Jean Alesi in Canada au castigat la fel, dar au ramas doar cu aceste victorii.


--------------------
ex. Opel ex.Vectra C 2007 OPC line - MS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 6 Aug 2006, 16:14
Post #39


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Pe de o parte e bine ca Alonso ramane cu avansul de 11 puncte, pe de alta parte, a pierdut o ocazie MARE sa se distanteze decisiv de Schumi. Din pacate pentru Alonso si din fericire pentru Formula 1, nu a fost sa fie.

Sa vedem ce va fi in Turcia. Renault nu au o istorie prea buna pe acel circuit.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 6 Aug 2006, 16:27
Post #40


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Mor, imi vine sa tip de nervi!
Schumi a mers prost de la inceput. De ce naiba nu a inceput cu pneuri de ploaie, apoi sa treaca pe intermediare pentru ca, in final, sa puna de uscat? El poate ca era prins de cursa, dar materiile cenusii Todt si Brown de ce nu au hotarat sa schimbe?
Innebunesc!


Oricum, felicitari sincere lui Button (si lui de la Rosa si Heidfeld)!


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 6 Aug 2006, 16:55
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Nu credeam ca o sa fie vreo cursa anu' asta la sf careia atat fanii Renault cat si cei Ferrari sa fie dezamagiti icon_mrgreen.gif Nici nu pot sa zic cine a avut noroc si cine a avut ghinion azi unsure.gif


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FISICHELU
post 6 Aug 2006, 17:13
Post #42


Boo Boo Dad


Group: Members
Posts: 595
Joined: 4 December 05
From: Onesti




2006australiapole400.jpeg ( Size: 20.83k ) Number of downloads: 113

Button la primul GP castigat! Felicitari!
O cursa nebuna,nebuna,nebuna,etc... Si cand ma gandesc ca o consideram una dintre cele mai plictisitoare! Noroc cu vremea, care a transformat-o intr-un adevarat spectacol automobilistic cu de toate: depasiri, crash-uri, derapaje. Si cel mai interesant : ENGLEZA DE BALTA A LUI MIKI!
Strategia a facut toata treaba in cursa asta. Schumacher a pierdut din start pentru setarile initiale facute pentru suprafata mediu-uscata. Prea treceau toti de el! Alonso s-a miscat bine, chiar foarte bine, si din punctul meu de vedere ar fi castigat cursa daca Kimi nu ar fi simtit atractia aceea fantastica fata de Liuzzi, calarindu-l si practic restartand cursa prin anularea avansului pilotului spaniol. Fisichella a fost depasit de situatie.Clar! Massa era la plimbare- probabil tot datorita setarii masinii, insa Michael stie mai multe cu masina si s-a descurcat mult mai bine.
Cursa practic au facut-o cei din plutonul secund- care au stat linistiti pana si-au terminat ceilalti cauciucurile si motoarele (sau nervii, iesind in decor...) si apoi, dupa ce s-a mai curatat pista (si de apa, si de alti piloti), au putut sa "alerge in voie".
Pedro de la Rosa - uite un pilot care promite ceva, chiar daca este cam batranior pentru curse (35 ani daca nu ma insel). Kubica s-a miscat si el binisor, avand in vedere ca a fost prima lui cursa.
Speed a fost simpatic cand si-a pus pneurile de uscat prea devreme...Bina ca nu a patit ceva mai rau! (Ce inseamna strategie tampita!)

Cat despre scandalul intre Schumacher si Alonso, tare imi e ca ceva pute a facatura! Ba i se opreste masina lui Schumacher in ultimul minut de calificari si il impiedica pe Alonso sa ii depaseasca timpul, ba asta din urma franeaza deliberat ca sa il faca pe german sa depaseasca intr-o cursa semnalizata cu steag rosu. (Din punctul meu de vedere, Michael nu are absolut nici o scuza. Steagul rosu e steag rosu, si regulamentul e foarte clar cand spune ca nu ai voie sa depasesti. Ce lipseste din regulament si nici nu stiu de unde au scos-o baietii cu penalizarile - 2 secunde penalizare! Ete na! De unde?). Imi repet banuiala - telenovela cu rol publicitar. Stiri bune, stiri rele - tot publicitate este! SI tare imi e ca in ultimul timp, Ecclestone sa- pus pe strans banuti!
Stiu , sunt numai supozitii. Pe de alta parte ii vad pe cei doi cum se sicaneaza rand pe rand, si nu m-ar mira sa inceapa sa isi dea castane peste castile de protectie in scurt timp!
Ce sa mai - o cursa inedita!


--------------------
Renault Megane Sedan CfExp 1,5 dCi 2005
Mercedes C Classe 2.0 CDI full option 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 6 Aug 2006, 17:29
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Eu tot consider ca asta e o cursa din care Alonso a iesit in paguba si Schumi in castig. Alonso a controlat cursa si a pierdut ocazia sa se distanteze, cred eu hotarator, in clasament. Asa, va mai pierde foarte probabil ceva puncte in Turcia si la Monza, si probabil si la Interlagos. Are sanse in China si in Japonia.


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 6 Aug 2006, 17:37
Post #44


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




il urasc pe kimi pentru ca a adus safety car-ul pe pista. si totusi ma bucur ca a existat momentul ala in care alonso l-a depasit pe MS cu o tura. biggrin.gif


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DFA
post 6 Aug 2006, 17:59
Post #45


moderator://DC/Logan


Group: Moderatori
Posts: 3.511
Joined: 30 September 05
From: Buzău, RO




A fost o cursă neașteptat de interesantă, nu mă așteptam să plouă și în nici un caz nu mă așteptam ca Ferrari să fie atât de nepregătiți cu o strategie bună pentru o pistă udă... Cursa asta trebuia să fie a lui Renault, o meritau, Alonso a mers foarte bine până l-au "aranjat" proprii mecanici...
Comentariile stupide ale lui "iată, iată" și ale lui Bonifaciu nu m-au mai deranjat așa de mult, pentru că a fost pilotul ungur care a punctat destul de bine toată cursa, cursă care m-a ținut cu sufletul la gură și fundul pe canapea pe tot parcursul ei.
Felicitări lui Button, De la Rosa și Kubica, care a avut un noroc extraordinar să puncteze în prima lui cursă!
Honda vine tare din spate și sper să facă un spectacol bun până la sfârșitul campionatului.
Îmi pare rău că MSC nu a punctat deloc, bine cel puțin că Massa a luat și el un punct pentru Ferrari, acum sunt 9 puncte diferență între ei și Renault.
M-am amuzat tare mult când am văzut duelul dintre MSC și Fisichella, prima oară Fisichella s-a ales cu eleronul stânga-față îndoit, apoi MSC a fost și el lovit tot acolo...
Cursa din Turcia va fi o adevărată bătălie, acolo nu cred că va mai ploua și MSC și Alonso se vor bate cinstit, nu la abandonuri, într-un fel mă bucur că au abandonat amândoi.


--------------------
Logan III Comfort ECO-G 100cp 2021 sedan - 27 Iul 2021
Logan III Comfort ECO-G 100, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălz.+Climă, P. Comfort, P. Park. 2, volan piele, geam. el. sp.
ex Logan I 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ssilviu
post 6 Aug 2006, 18:16
Post #46


F1 Man


Group: Members
Posts: 8.043
Joined: 11 June 04
From: Nicaieri




QUOTE(TMihai @ 6 Aug 2006, 14:09)

L.E. Un coleg de pe alt forum mi-a atras atentia asupra articolului de aici . Poate sunt doar speculatii sau poate Alonso chiar o ia razna  unsure.gif
*




Fiind fan Ferrari si placandu-ti stirea evident ca nu ai mai verificat-o si in alta parte Schumacher este un mare las si a procedat ca in Monaco: sa lasam populatia sa decida, publicul ca el este cel mai corect. Un mare RAHAT! Mare tupeu in cei de la Ferrari. Schumacher l-a depasit pe steag rosu pe Coulthard in curba 3 iar apoi in curba 6 a trecut si de Kubica si Alonso. Spaniolul in curba respectiva a franat, insa nu violent, iar Schumi a trecut pe langa el la viteza de cursa. Ce vrea germanul sa insinueze este ca Alonso a facut test de frana cu el si ca sa evite ciocnirea a trebuit sa-l depaseasca. In film, cine nu-l are sa-l ceara, se vede cum Schumi era deja angajat in depasire cand Alonso punea frana. Atitudine tipica Ferrari, nu sunt in stare sa recunoasca greseala si dau vina pe altcineva. Bleah...

Cat despre cursa, cea mai frumoasa din sezon cu un Alonso care a spulberat tot. Si nu ma refer aici la Schumacher care era handicapat de gume, ci de restul echipelor echipate cu Michelin, in speta Honda si Mclaren. Kimi desi avea mai putina benzina era mai incet de foarte multe ori cu pana la o secunda comparativ cu Alonso, desi avea acelasi tip de gume. In rest, bravo lui Button. In sfarsit Button si cu Honda nu mai sunt virgini... biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 2 GPL 2006
Renault Master 2
Renault Clio 4.1 1.2 EDC
Renault Clio 4.2 1.2 EDC
Dacia Dokker 1.6 SCE GPL
Dacia Logan 1.4 GPL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TMihai
post 6 Aug 2006, 18:58
Post #47


Membru autentic


Group: Members
Posts: 947
Joined: 1 October 05
From: Bucuresti




Nu te pune nimeni sa crezi ce scrie acolo si nici sa tii cont de parerea mea. Ma miram eu cand apari sa-l ridici in slavi pe Alonso si sa-i "educi" un pic pe fanii lui Schumacher. Ma abtin de la orice alt comentariu si acum si pe viitor legat de vreun post de-al tau.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2005
Shit happens to me mostly so don't worry...
Trece lebede-n zare / Eu ma uit, ele dispare
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FISICHELU
post 6 Aug 2006, 19:44
Post #48


Boo Boo Dad


Group: Members
Posts: 595
Joined: 4 December 05
From: Onesti




Hold down your horses! Daca e sa fie o problema intre Alonso si Schumacher, sa-i lasam pe ei sa-si bata capul!
Back on topic - Michelin s-au trezit. Primii sase clasati au fost echipati cu cauciucuri Michelin. In plus, s-a vazut si la cursa, gumele francezilor s-au comportat mult mai bine pe umezeala decat Bridgestone. Din nou, pacat ca se retrag. Si nu este numai parerea mea, ci si a majoritatii celor care au votat in poll-ul cu aceasta tema.


--------------------
Renault Megane Sedan CfExp 1,5 dCi 2005
Mercedes C Classe 2.0 CDI full option 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liv05
post 6 Aug 2006, 20:46
Post #49


Membru


Group: Members
Posts: 149
Joined: 29 October 05
From: Arad




[quote=ssilviu,6 Aug 2006, 19:16]
Fiind fan Ferrari si placandu-ti stirea evident ca nu ai mai verificat-o si in alta parte Schumacher este un mare las si a procedat ca in Monaco: sa lasam populatia sa decida, publicul ca el este cel mai corect. Un mare RAHAT! Mare tupeu in cei de la Ferrari. Schumacher l-a depasit pe steag rosu pe Coulthard in curba 3 iar apoi in curba 6 a trecut si de Kubica si Alonso. Spaniolul in curba respectiva a franat, insa nu violent, iar Schumi a trecut pe langa el la viteza de cursa. Ce vrea germanul sa insinueze este ca Alonso a facut test de frana cu el si ca sa evite ciocnirea a trebuit sa-l depaseasca. In film, cine nu-l are sa-l ceara, se vede cum Schumi era deja angajat in depasire cand Alonso punea frana. Atitudine tipica Ferrari, nu sunt in stare sa recunoasca greseala si dau vina pe altcineva. Bleah.

Domne, ce ai cu fanii Ferrari? Doar nu vreo sa negi ca Micheal Schumacher e cel mai bun pilot de F1 din istorie?




--------------------
Opel Astra Sedan 1,7 cdti 2008, Enjoy
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 6 Aug 2006, 21:05
Post #50


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




Intradevar o cursa nebuna... Totusi nu a fost week-end-ul campionilor, atat MSC cat si ALO au fost penalizati, iar apoi in cursa au abandonat.

In sfarsit a avut si Miki un mare merit: cel de al aduce pe pilotul ungur (mi se plimba umbla limba in gura cand ii pronunt numele biggrin.gif ). Comentariile lui Bulifaciu mai bine lipseau.

Sper ca FIA nu o sa ude pista inainte de curse pentru a avea parte si de spectacol, adica cum spunea Fisichelu, curse "nebune, nebune, nebune".

Mi-a parut rau de Raikonen si Liuzzi...
Felicitari pentru cei de pe podium, pentru Honda care au facut o cursa buna si pentru debutantul Kubica.

Faina cursa... smile.gif


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BAC
post 6 Aug 2006, 21:48
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 450
Joined: 1 September 04
From: Reghin




Michelin au invatat bine lectiile din anii trecuti, cand pe ploaie Bridgestone erau suverani. Au schimbat designul striurilor.


--------------------
ex. Opel ex.Vectra C 2007 OPC line - MS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 6 Aug 2006, 22:28
Post #52


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Pana la urma Schumi a mai prins un punct prin descalificarea lui Kubica. Avand in vedere cum s-a desfasurat cursa, e ok si asa.


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 6 Aug 2006, 22:54
Post #53


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




nu cred ca are nici un sens sa ne certam fanii renault cu fanii ferrari. Nu suntem la fotbal si nu castigam nimic (absolut nimic) din sustinerea unei echipe. Trebuie as ne uitam la acest sport cu placere si detasare.

asta cu punctarea celor care nu au terminat cursa e o mizerie dupa parerea mea.
si normal ca l-au gasit pe Kubica cu masina mai usoara decat trebuia. Pai la cat a lovit-o a mai pierdut piese pe drum biggrin.gif.

Pentru cine nu are stirea:
CODE
Robert Kubica has been disqualified from the results of the Hungarian Grand Prix after his BMW Sauber was found to be underweight following the race. Kubica had finished seventh on his Formula One debut.

Stewards praised the "assistance and cooperation" they received from the BMW Sauber team, who proved that Kubica’s car was inadvertently 2 kilograms below the minimum requirement because of "excessive and unexpected tyre wear (and therefore weight loss) through continued use of wet-weather tyres in comparison to the accustomed and anticipated rate of wear of dry tyres."

The stewards nevertheless had no choice but to exclude the car as it did not comply with Article 4.1 of the Technical Regulations. BMW Sauber did not contest the decision. It means Felipe Massa moves up to seventh place, with Michael Schumacher now classified eighth, despite not finishing the race.

The point Schumacher scores means he is now just ten behind Fernando Alonso in the drivers’ championship standings, while Ferrari are only seven behind Renault in the race for the constructors’ crown.
sursa: formula1.com


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin_f39
post 7 Aug 2006, 06:27
Post #54


Ferrari fan


Group: Members
Posts: 2.431
Joined: 22 August 05
From: Galați




Si daca eram la fotbal castigam ceva prin cearta noastra?

Si care-i problema ca, prin descalificarea unui pilot, puncteaza un altul care in cursa a terminat in afara punctelor? Deranjeaza ca e vorba de Ferrari/Schumi, nu-i asa? Vrei ca fanii Ferrari sa nu se mai certe cu altii? Ei la astfel de remarci eu o sa ma cert cu oricine. Sa fii sigur de treaba asta.

This post has been edited by f39sor: 7 Aug 2006, 06:28


--------------------
Renault Megane 2.2 Bicorp Dynamique 1.6 16V (2007) - GL
I'm the freedom man / That's how lucky I am.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mandelu
post 7 Aug 2006, 06:52
Post #55


Membru autentic


Group: Members
Posts: 409
Joined: 6 January 05




daca nu abandona sumi era o cursa perfecta. chiar si asa, o cursa absolut senzationala. poate astia din f1 ar trebui sa se gandeasca la un sistem ca sa ploua in fiecare cursa, mai degraba decat la tot felul de cretinatati care au eficienta nula.

sub orice critica tactica ferrari. de la inceput pana la sfarsit parca au fost beti. in total contratimp cu ce se intampla pe pista


--------------------
Renault Clio II Symbol 1,5 dci 80 CP Expression Gri Eclipse, 18 martie 2005.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DFA
post 7 Aug 2006, 07:54
Post #56


moderator://DC/Logan


Group: Moderatori
Posts: 3.511
Joined: 30 September 05
From: Buzău, RO




MSC, pe lângă faptul că nu a schimbat la timp anvelopele cu unele de uscat și intermediarele sale erau praf și pulbere, în timpul depășirii făcute de Heidfeld s-au atins, suspensia lui MSC a fost afectată (de asta a și abandonat), iar lui Heidfeld direcția a început să-i facă figuri, a trebuit să o lase moale până la sfârșitul cursei.

Kimi zice că pur și simplu nu a mai avut ce să facă decât să intre în spatele lui Liuzzi, care încetinise, iar el era în accelerare. Liuzzi și-a cerut scuze personal, el a încetinit din cauza vizibilității proaste, a încercat să-i facă loc lui Kimi, dar manevra lui nu a fost înțeleasă de Kimi, restul îl cunoașteți...

Îmi pare rău că Kubica a fost depunctat pe un motiv tehnic și oarecum normal.


--------------------
Logan III Comfort ECO-G 100cp 2021 sedan - 27 Iul 2021
Logan III Comfort ECO-G 100, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălz.+Climă, P. Comfort, P. Park. 2, volan piele, geam. el. sp.
ex Logan I 1.5
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cri123
post 7 Aug 2006, 09:35
Post #57


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.620
Joined: 16 April 05
From: Cluj-Napoca




Si cica McLaren ii vor ajuta pe Renault smile.gif Halal ajutor, cu Kimi care i-a stricat complet cursa lui Alonso... Cred ca Kimi deja e cu gandul la un calut .... biggrin.gif


--------------------
Renault Laguna 2 2006 2.0T dopat cu 30 ponei
Kadjar 1.6 dci 4x4 - 2015
Megane 1.2 Classic 1.6 16v - 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Tudor
post 7 Aug 2006, 09:45
Post #58


Moderator


Group: Members
Posts: 1.824
Joined: 10 May 05
From: Bucuresti




Eu mor de oftica cand vad ca "perfectiunea si profesionalismul" mecanicilor Renault, specialitatatile casei in Romania, au inceput sa apara si pe alte meleaguri si la alte niveluri. Te pomenesti ca Renault Romania o fi organizat o sesiune de specializare a mecanicilor romani in Franta, la garajele echipei Renault F1 ... si asa i-au invatat ai nostrii cum se face o treaba de calitate.

Hai sa nu-i mai injuram pe Schumi, Kimi sau altii (piloti sau echipe). Fisichela a luptat frumos, a reusit sa-l depaseasca pe Schumi si imediat apoi a iesit in decor nefortat de nimeni, iar Alonso ar fi avut sanse foarte mari sa castige cursa daca mecanicii Renault isi faceau treaba ca'lumea. Cursa a foar superba, iar Renault a abandonat pe greselile proprii, nefortate de nimeni.


--------------------
Renault Clio III 2006 1,5 dCi 80cp Dynamique 3usi
Honda CR-V 2006 2,2 CDTi 140cp Executive
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 7 Aug 2006, 09:51
Post #59


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




QUOTE(f39sor @ 7 Aug 2006, 07:27)
Si daca eram la fotbal castigam ceva prin cearta noastra?

Si care-i problema ca, prin descalificarea unui pilot, puncteaza un altul care in cursa a terminat in afara punctelor? Deranjeaza ca e vorba de Ferrari/Schumi,  nu-i asa? Vrei ca fanii Ferrari sa nu se mai certe cu altii? Ei la astfel de remarci eu o sa ma cert cu oricine. Sa fii sigur de treaba asta.
*



Daca erai la fotbal faceai ce vrei sau ce sti ca nu frecventez sportul.
In ceea ce priveste restul postului tau, m-ai convins.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
TinCup
post 7 Aug 2006, 11:05
Post #60


Membru


Group: Members
Posts: 147
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(cri123 @ 6 Aug 2006, 15:48)
Colac peste pupaza, mai si ploua la Hungaroring. Asta il face pe Schumi mare favorit.
*


Nu te lua dupa ce spune Miki, Schumacher nu este un specialist pe ploaie, in orice caz nu cum erau Senna sau Alesi.
Kimi a recunoscut, intr-o discutie cu Liuzzi, ca se uita in oglinda in momentul impactului. Cred ca nu-i pica bine ca intr-un tur-doua trebuia sa se lase depasit de un rookie. Se pare ca incearca cu tot dinadinsul sa-i ia locul lui JPM.
Schumacher s-a lovit de Fisichella, DeLa Rosa si Heidfeld, ca sa nu mai socotim cele 2 scurt-circuitari (din care pentru una trebuia penalizat) si o iesire in decor. Cam mult pentru o masina de F1.
Nu stiu daca ati observat, dar Fisi a incercat sa-l scoata afara pe Schumi (s-au si atins, dar insuficient), pentru ca peste vreo 2 tururi Schumi sa incerce sa-i intoarca favoarea si a ramas fara nas.
Fisi a fost iarasi lamentabil, i-au trebuit vreo 7-8 ture sa-l depaseasca pe Schumi, in timp ce Alonso, DeLa Rosa si Heidfeld au trecut mult mai repede de Ferrari.
F1 are nevoie de mai multe curse ca si asta!


--------------------
Renault Megane II bicorp, 2004
Megane II Bicorp Confort Dynamique 1,5 dCi 80 CP 2004
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
16 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:47
Forum Renault