DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages « < 7 8 9 10 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> CHINA GP, Detalii despre circuit

Raduchu
post 14 Apr 2018, 14:52
Post #241


Nu-mi arde becu'


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 21 April 09




Vettelul pe super soft-uri si Hamiltonul pe soft-uri.

O sa fie interesanta cursa de maine.


McLaren, jenant. In schimb, Renault se mentine foarte bine.


--------------------
Renault 25 '86 2 x Volkswagen Passat '08 Highline '10 R-Line
There is a light somewhere, it may not be much, but it beats the darkness!
Rage, rage against the dying of the light!

500.000 km and counting.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 15 Apr 2018, 20:41
Post #242


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Am mai spus-o, azi o repet: Verstappen este un idiot. Eu cred ca asta nu gandeste prea mult. I-a facut oare cineva un test de inteligenta?
Sclipirea geniala, de moment, a lui RBR (ma refer la schimbul de pneuri sub SC), s-ar fi concretizat lejer printr-o dubla la finalul cursei. In schimb, 'supertalentul' s-a dat in spectacol. Ce n-a reusit cu Hamilton, a reusit cu Vettel.

Nu stiu cum de Ferrari nu a reactionat deloc la SC. Cel putin cu un pilot ar fi trebuit sa riste sa schimbe pe soft -uri.

Forza Ferrari!


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dil
post 16 Apr 2018, 11:53
Post #243


Membru verde


Group: Moderatori
Posts: 1.361
Joined: 7 December 04
From: Corbeanca, Ilfov




Cu care sa riste Ferrari? Kimi de-abia schimbase, iar cu Vettel nu si-a permis.

SC a facut cursa interesanta.


--------------------
- - - - -
Renault Captur 0.9 TCe XMOD (2015)
ex Daewoo Matiz 2004 (2012-2015)
ex Renault Clio Symbol 1.5dci 80CP 2006 Fidji (2006-2011)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 16 Apr 2018, 15:38
Post #244


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Vad ca toata lumea spune ca daca si-a cerut scuze tembelul mic e ok. Nu e ok, ca se creaza precedentul. Te troznesc si imi cer repede scuze si Whiting nu-mi face nimic. Ia sa-l fi trosnit si cu vreun grid penalty pt gp-ul urmator, cum era?


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatimeu
post 16 Apr 2018, 16:49
Post #245


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.710
Joined: 6 September 06




Hai mai că nu l-a trosnit de vai mama lui. După mine prea multe "reguli" in sportul asta. De ani buni și-a cam pierdut farmecul. A încercat și el să-l depășească și...daca reacția de a frana a avut întârziere de o milisecunda care e problema?. Daca faci accident intenționat da sa te penalizeze. Acum mai trebuie sa te penalizeze dacă îți bubuie motorul pe motiv că e ulei pe pista și pui viața în pericol celorlalți "sportivi"


--------------------
renault/audi Megane III RS/Audi A4 2014/2019 benzinar/tractor 302/190 CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 16 Apr 2018, 18:05
Post #246


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Problema e ca la astia la ce aripi fata au daca rupi 2-3 aripioare mici nu mai reusesc sa stea pe circuit. Ca de aia Vettelul nu mai reusea sa stea in viraje.


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 17 Apr 2018, 08:58
Post #247


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




QUOTE(dil @ 16 Apr 2018, 12:53)
Cu care sa riste Ferrari? Kimi de-abia schimbase, iar cu Vettel nu si-a permis.

SC a facut cursa interesanta.
*


Ferrari putea sa riste cu oricare dintre ei. Oricum ar fi iesit mai bine (spun asta bazandu-ma pe evolutia celor de RBR).
E adevarat, sunt decizii de moment pentru care iti asumi sau nu riscuri.

Chiar mi-a placut declaratia lui Wolff dupa cursa:
“The two Red Bulls were bold enough to pit for tyres, we thought track position was more important,” said Wolff, after Bottas came home second, with Hamilton fourth. “We got it wrong, they got it right and they probably deserved to win.
“Afterwards you always look more clever,” added Wolff, when asked if Mercedes should have at least brought in Hamilton. “Now, 30 minutes after the race, yes we should have pitted him – you always look more clever [afterwards].”


QUOTE(tatimeu @ 16 Apr 2018, 17:49)
Hai mai că nu l-a trosnit de vai mama lui. După mine prea multe "reguli" in sportul asta. De ani buni și-a cam pierdut farmecul.  A încercat și el să-l depășească și...daca reacția de a frana a avut întârziere de o milisecunda care e problema?. Daca faci accident intenționat da sa te penalizeze.
*


Care e problema? Tu vorbesti serios?
Verstappen conduce haotic. Iar problema este ca a distrus munca unui pilot care se lupta pentru titlul mondial.
Iar acel impact care n-a fost "vai de mama lui" (ce-o mai fi insemnand si asta?) a facut ca masina lui Vettel sa se taraie pe circuit pana la final. Dintr-un loc 3 sau 4 la finalul cursei a ajuns pe 8.
Oricum nu-l vad pe Verstappen campion vreodata.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 17 Apr 2018, 09:08
Post #248


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Mie Verstappen mi se pare similar cu Montoya...talent cu carul, minte zero. Dar e foarte tanar, are timp sa se maturizeze, si cu indrumarea corecta, cred ca poate ajunge campion mondial. I-ar prinde bine un loc in echipa Mercedes, sa il disciplineze putin. Am impresia ca la Red Bull e mai lejera abordarea din punctul asta de vedere.

Sa nu uitam ca anul trecut, stilul asta haotic i-a adus niste rezultate care i-au lasat pe multi cu gura cascata. Anul asta, pur si simplu s-a intamplat sa nu-i mai iasa


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 17 Apr 2018, 09:32
Post #249


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Dupa 60 si ceva de curse e proaspat? Mai dal in m@rtii lui de c@c@nar care nu stie ce e aia cu volanul!
A fi pilot nu inseamna doar sa conduci bine ci sa si depasesti bine si sa termini curse in puncte cat mai multe, nu sa dai ca ghiolbanu' in toti care stau in fata ta...si vettel nu a fost nici primul nici ultimul lovit... cate clinciuri nu a avut si cu rosberg, hamham, kimi, etc, etc, etc...
Macar Grosjean dupa ce ii trosnea pe toti, a revenit cu picioarele pe pamant si de atunci nu a mai facut nimic...ptr ca a fi pilot de F1, inseamna mult mai multe!

Daca nu ma insel, SC a iesit cam aiurea si am impresia ca nici mercii si nici feraristii nu au avut timp de reactie...nu stiu...e doar o presimtire ca nu au avut timp de a lua o astfel de decizie, iar rbr oricum nu avea nimic de pierdut!
Iar ce a facut rici...asa da! A avut masina/cauciucuri proaspete, are talent, a depasit frumos pe toti, curat si a castigat! Nu degeaba la anu' vine la Ferrari...


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 12 Apr 2019, 20:48
Post #250


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Presimt ca aceasta o sa fie cursa Ferrari tongue.gif


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 12 Apr 2019, 23:18
Post #251


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Pai cam trebuie sa fie. Alfel, desi e un sezon lung, incep sa-si faca viata din ce in ce mai grea.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Solon
post 13 Apr 2019, 10:20
Post #252


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.032
Joined: 16 December 04
From: Bucuresti




Na belea! Toti grupati. Si ce e mai rau, mercii in fata. Macar e bottas primul


--------------------
3 japoneze 2 nemtoaice si cam atat
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 13 Apr 2019, 10:25
Post #253


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Nasol. Speram la mai mult. 🏎


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sb-55-dan
post 15 Apr 2019, 07:43
Post #254


Membru si atat


Group: Members
Posts: 829
Joined: 6 July 05




Cursa perfecta facuta de Mercedes si Hamilton.
Foarte de rahat treaba cu Leclerc. In momentul de fata mi se pare peste Vettel.

Go Go Mercedes!! wub.gif


--------------------
renault Laguna II, Laguna III 2003, 2011
Renault Laguna II Dynamique 1.9 Dci 120CP
Renault Laguna III Dynamique 2.0Dci 150CP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MrGii
post 15 Apr 2019, 10:05
Post #255


Membru incepator


Group: Members
Posts: 49
Joined: 29 March 19




Vettel primul podium sezonul asta si asta datorita ordinelor de echipa . Mare campion

Leclerc va fi un mare mare pilot


--------------------
Renault Laguna II Facelift 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 15 Apr 2019, 10:29
Post #256


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Si mie mi se pare ca si-au batut joc de Leclerc cu tactica. L-au tinut la primul stint foarte mult astfel incat l-a depasit Verstappen din "tactica". Macar locul 4 putea sa ia, daca nu chiar 3 daca nu-l lasa pe Vettel sa treaca.
Imi place Leclerc si ca pilot si ca om - e un baiat linistit, cerebral, modest, ambitios, fara freze impletite si cercei in nas, fara tatuaje si mustati ciudate, fara ambitii si razbunari pe pista.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 15 Apr 2019, 10:31
Post #257


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Pana acum Leclerc i-a facut doua favoruri lui Vettel. Iar el cursa trecuta n-a fost in stare sa tina masina pe drum si sa aiba sanse sa se ia la tranta cu Hamilton, pentru victorie, dupa ce Leclerc a dat de bucluc. Nu mi se pare cea mai inspirata alegere. Lasa-i frate sa concureze, cel putin acum, la inceput, pana vezi cum se aseaza lucrurile.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
centurion
post 15 Apr 2019, 11:15
Post #258


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.043
Joined: 8 September 12




Dezastru pentru Ferrari dupa primele 3 curse ale sezonului. Oare cand se vor trezi? Daca Vettel era (ca) Schumacher, atunci intelegeam ordinele de echipa. Dar cum nu are talentul si psihicul solid al lui Schumacher si nici nu pare sa fie in forma in acest moment, atunci nu inteleg de ce nu il lasa pe Leclerc sa concureze. In ritmul asta, la jumatatea sezonului Mercedes devin campioni.

Alfa Romeo binisor, dar doar cu Raikkonen.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 15 Apr 2019, 11:32
Post #259


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




Mie mi s-a parut ca l-au lasat destul insa n-a reusit sa se distanteze de Vettel. Atat poate masina, pana la urma. Deocamdata e clar ca Vettel are prioritate in echipa, dar cred ca ambii au scos maximul din masina la inceput...apoi Ferrari au dat-o de gard cu strategia dar, din nou, atat poate echipa. Si in sezoanele trecute au facut gafe de genul asta, deci nimic nou. Nu ii vad capabili sa bata Mercedes nici anul asta, mi-e greu sa cred ca pot recupera pe parcurs. Si nu cred ca anul asta vor schimba ceva in ordinea pilotilor, daca nu cumva face Vettel vreo 2 gafe majore si daca nu cumva Leclerc il bate constant in calificari. Deocamdata, sincer, cei 2 mi se par cam la acelasi nivel. Ceea ce nu e putin lucru pentru un pusti cu putina experienta...sa fie la acelasi nivel cu un cvadruplu campion mondial.

Raikkonen inca poate face o figura frumoasa in F1, asta e clar. Probabil ca ii prieste atmosfera de la Alfa Romeo, cu mai putina presiune. Insa Giovinazzi e catastrofa, probabil cel mai slab pilot de pe grila, la concurenta cu Lance Stroll. Macar la Stroll e clara treaba, are taticul bani si i-a cumparat cea mai tare jucarie din lume, o echipa de F1. Insa Giovinazzi a ocupat un loc in pluton in timp ce altii, cu adevarat promitatori, au trebuit sa plece. Poate la anul il vedem pe Mick Schumacher in locul lui smile.gif

Interesant si la Renault cum Ricciardo reuseste sa fie la un nivel decent, in timp ce eterna speranta Hulkenberg nu prea confirma mare lucru. Eu n-am inteles niciodata de ce Hulk a fost mereu vazut drept un campion mondial care n-are sansa unei echipe pe masura, dar asta e imaginea care i s-a creat. Altfel, masina Renault n-are nicio sansa sa se bata la victorie...pacat pentru Ricciardo.

This post has been edited by AndreiMR: 15 Apr 2019, 11:33


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 15 Apr 2019, 13:36
Post #260


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Mie Raikkonen mi se pare depasit. Poate are aport major la evolutia masinii, prin prisma experientei, desi la cat de comunicativ pare...
Eu am zis de anul trecut ca nu e de Ferrari, bine ca l-au schimbat. Giovinazzi nu mi se pare nici el cine stie ce. Sincer imi placea mult mai mult Ocon, care a pierdut locul in F1. Iar din debutantii de anul asta mi se pare bun Lando Norris, insa imi voi forma o opinie mai clara peste cateva curse.
La Williams e dezastru total, parca sunt masini de "liga a doua".

This post has been edited by Andy_ACS: 15 Apr 2019, 13:37


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AndreiMR
post 15 Apr 2019, 13:43
Post #261


Membru alfist


Group: Members
Posts: 3.808
Joined: 15 January 09
From: Pitesti




A comis si Ocon cateva gafe...e interesant documentarul Netflix despre F1, scot la iveala cateva dedesubturi si pun in alta perspectiva faptul ca anumiti piloti dispar sau raman pe grila. Ocon oricum nu ar fi ajuns la Alfa Romeo, e venit in F1 pe alta filiera, asteapta pasul gresit al lui Bottas in momentul asta

Raikkonen termina in puncte cu o masina modesta, in timp ce coechipierul se bate cu Williamsurile. Diferenta mare intre ei...iar anul trecut, Raikkonen si-a indeplinit perfect rolul la Ferrari, fiind extrem de constant. Cam asa a fost cariera lui in ultimii ani, multa constanta si multe puncte adunate pentru echipa. Ca nu s-a mai batut pentru titlul mondial e adevarat...dar ceva imi zice ca nici nu isi mai dorea cu adevarat asa ceva.


--------------------
2018 Mazda 3 G120 Challenge
2015 Land Rover Discovery Sport TD4 SE
2008 Mazda 2 TE
EX: Clio III dci Dynamique/Mazda CX-7 Revolution/ Alfa Romeo 159 2.4 jtdm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 15 Apr 2019, 14:09
Post #262


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Nu vreau sa te contrazic in legatura cu Kimi, si-a jucat intr-adevar rolul de locotenent, pentru asta a fost bun, dar pentru mine nu e suficient. Si faptul ca il "bate" pe Giovinazzi nu e mare realizare, sincer.
Eu ma raportez la faptul ca anul trecut Vettel il batea in majoritatea cazurilor atat in califivcari cat si in cursa, era diferenta clara intre ei. O singura victorie in nu stiu cate curse, totusi e putin. In plus la 40 de ani nu te mai astepti sa evolueze, ci dimpotriva. Eu nu l-as mai folosi la Alfa, unde se doreste o echipa satelit Ferrari unde poate creste un pilot gen Leclerc.
Ocon stiu ca e pe alta filiera, ziceam doar asa cum e soarta - Ocon eject si intra Kubica, spre exemplu.


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 15 Apr 2019, 14:14
Post #263


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




Leclerc...s-a scris si o sa se tot scrie despre el. DAR...nu acum! Sa ai talent, masina si tot ce vrei, e una, dar experienta nu ti-o faci decat concurand. In prezent, fara experienta nu prea ai cum... Ai nevoie sa stii tot! Dar tot! circuite, masini, dedesubturi din culise, modul de a pilota al celorlalti adversari, ai tuturor, si multe multe altele.
Are talent cu caru' si il vad departe, dar nu anul asta! SIGUR nu are cum anul asta. Din cauza de Vettel, din cauza de Ferrari, din cauza de culise. La Ferrari sau Merc, nu poti sa iti pui c@aiele pe masa si sa zici ca te p|si pe coechipier! Pur si simplu nu poti!
A ajuns aici (la Ferrari) are viitor, sigur in 2021 va deveni pilot principal la cum se misca si ce talent are (poate 2020 daca Vettel da cu mucii in fasole) dar anul asta, sa invete ca invata de la cei mai buni cu cele mai bune masini!

Mick...da! Mi-as dori din nou un Schumacher in F1 si sunt ferm convins ca va fi! NU de la anu' ! E mult prea devreme! Daca totusi ajunge fortat de diversi factori, sa ajunga la Alfa Romeo si sa stea 1 sezon acolo! Sunt alte competitii, alte masini/reguli/etc.


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 15 Apr 2019, 17:00
Post #264


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Fratilor, v-a demonstrat Hamilton ce inseamna sa lasi un tanar sa isi vada de ale lui, inca din primul sezon s-a batut la titlu, daca a avut o masina care sa-l ajute.
Nu vad rostul pentru care in prima cursa din sezon nu a fost lasat Leclerc sa concureze corect cu Vettel, cand venea tare cu cauciucuri noi, si recupera de ordinul secundelor pe tur. Nu zic ca trebuia sa se dea Vettel la o parte, dar cum nici el nu asculta de ordinele de la Red Bull nu cred ca putea sa comenteze prea mult daca Leclerc trecea de el ca trenul in Australia.
In Bahrein numai ghinionul fantastic a furat prima victorie acestui pusti, iar duminica in China, daca nu se dadea la o parte cum a facut-o la ordinele de echipa, nu trecea Vettel de el, cel putin nu pe circuit, poate la pit-uri. Asa probabil mergeau in locurile 3-4 pana la final, posibil sa fi reusit sa-l tina pe Max departe. Alegerea lor a fost sa-l sacrifice pe asta mic ca sa incerce sa il tina pe Bottas in urma cat sa-l prinda Vettel. Sanse mici dupa cum s-a vazut. Locurile 3 si 5, urat de tot.
RBR se pare ca le da clasa la strategie, au scos si punctul ala din fastest lap, cum ar fi putut incerca si Ferrari in Australia daca tot nu-l lasau pe Leclerc sa treaca de Vettel si aveau zeci de secunde in fata locului cinci.

Eu nu cred ca se mai face Ferrari bine prea curand, nu cu italieni la carma. Trebuie un fel de Ross Brawn sau Jean Todt pe acolo, se vede din ce in ce mai mult treaba asta.

Si ca tot vorbim de cursa, vreau sa-mi exprim dezamagirea in ceea ce priveste comentariul. Probabil ca in curand voi migra la F1 TV, cand iau urmatorul televizor cu siguranta voi face si pasul asta. Absolut penibili baietii de la Digi, care n-au fost asa de la inceput. Prin 2011 cand mai urmaream, ori ca nu eram eu la curent, dar parca nu erau atat de praf.
La calificari o dadeau in balarii in Q2 cand toti au lasat-o moale in ultima incercare cu soft-ul, vazand si dorind sa plece cu mediul. Ei o luau cu d-alea, "Hamilton, tur ratat". Ratati ei in pana mea.
In cursa la fel, cand a schimbat Gasly cu doua tururi inainte de final ca sa incerce sa scoata fastest lap, nici vorba sa realizeze si ei motivul si sa explice, aveau alte teorii. D-aia ii inteleg si pe prietenii care mai urmaresc sporadic dar zic ca nu prea inteleg nimic. Sunt si regulile si masinile complicate, dar nici astia nu stiu sa explice nimic.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dantes
post 15 Apr 2019, 18:29
Post #265


Membru


Group: Members
Posts: 3.312
Joined: 12 December 03
From: Tzaranoaia




QUOTE(Merced @ 15 Apr 2019, 17:00)
[...] Probabil ca in curand voi migra la F1 TV[...]
*


Don't!
Anul trecut am fost 100% pe F1 TV. Frumos, comentarii, pac pac. Cand iti era lumea mai draga, poc pica transmisia! Poc Iti baga ca ai consumat toate device-urile (desi il foloseam doar pe un device)! Poc nu se incarca nu stiu ce!...Numai si numai probleme!
Nu cred ca a existat cursa sa o poti vedea cap coada cursiv! Si am net! Banda garantata, up/down peste 900Mbs...
Poate anul asta o fi mai bine, dar nu mai vreau. Digi online, ca telekomtv... down.gif


--------------------
O masina oarecare . - .
Old school
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 15 Apr 2019, 18:57
Post #266


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Pai si eu astept sa se rafineze putin. Ca nici aplicatie de TV parca nu aveau initial. Cand se pun la punct, probabil din 2020, as trece si eu.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
R19/16v
post 15 Apr 2019, 19:27
Post #267


Oldschool Member


Group: Moderatori
Posts: 13.793
Joined: 2 December 04
From: Ploiesti




Da' voi n-aveti rabdare sa vedeti a 2a zi cursa?
SkyF1 FTW!


--------------------
DS 5H VRSCA Screamin' eagle
Scratch any cynic and you will find a disappointed idealist.
Take what you can - Give nothing back!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andy_ACS
post 15 Apr 2019, 19:44
Post #268


Yes, I'm not!


Group: Members
Posts: 6.271
Joined: 19 July 04
From: Craiova




Evident ca nu avem rabdare. In direct e cu totul alta senzatie!


--------------------
- - -
"Be the change you want to see in the world"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 15 Apr 2019, 20:23
Post #269


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.217
Joined: 24 June 07




Am mai avut si rabdare. Dar cateodata e nasol cu spoilere-le. Mai ales pe Facebook, si e greu de ocolit total inca o zi.
Plus ca nici astia pe trackere romanesti nu prea mai baga, sau baga cu mare intarziere, baga formate ciudate(ce era pe FL cu 50fps nu imi merge ok pe TV-ul meu).
Intr-o perioada, cred ca prin 2015, ma uitam pe AcePlayer, erau niste stream-uri HD care mergeau beton. Era alta viata, vedeam si pre-race, si post-race. Fata de transmisiunea de la RDS era delay cam un minut, dar nu ma deranja. Cu timpul nu prea mai mergeau bine si tot trebuia sa ma uit asa.
Chiar si pe unul dintre vapoare aveam un post tv destul de dubios pentru sport, care dadea si cursele. Imi amintesc cu placere cursa din Bahrain din 2014 cu batalia aia misto dintre Hamilton si Rosberg, chit ca a trebuit sa ma trezesc pe la 3 dimineata sa o vad, in conditiile in care ma culcasem la 1 si ma trezeam la 7. biggrin.gif Dubios zic, pentru ca era tot ca un stream, se vedea calitatea mica, dar macar avea comentariu original si era live.
Am prins curse si cand era vasul in porturi; in Vietnam, am gasit un sports bar al carui patron era englezoi si a bagat ala pe proiector cursa. Daca nu ma inseala memoria Australia 2016 a fost cursa aia in care Ferrari-urile au depasit la start ambele Mercedesuri. Ce nebunie era in local dupa faza aia. In Beijing am vazut cursa de la Singapore tot din 2016, tot noaptea, in hotel. Era transmisiune HD fara comentariu de niciun fel. A fost cam stranie experienta. icon_mrgreen.gif
Am vazut si destul de multe curse pe telefon in ultimele doua veri, pe la tara. DigiOnline a fost baza, dar acolo aveam doar vreo doua locuri in casa unde puteam prinde suficient semnal 3G de la sarmanii astia de Digi cat sa imi mearga ok programul. Ramaneam priponit cate doua ore undeva in bucatarie si la sfarsit terminatii mai contorizau si ca trafic extern, trafic facut in propria lor aplicatie, de ma trezeam dupa cativa giga ca imi limiteaza viteza in 3g(ca ei au 4g fara numar, aparent, la fel ca Telekom). Din fericire tot RDS mi-a facut o super supriza cand au cablat comuna cu fibra optica si din august am aceleasi conditii de vizualizare de la oras, si acolo. Ba chiar in termeni de % la semnal TV, acolo e chiar mai aproape de 100%.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GIC
post 16 Apr 2019, 13:24
Post #270


Doar membru


Group: Members
Posts: 917
Joined: 13 January 04
From: Oradea




Eu cred ca mustata aia, de vedeta porno din anii 80, il cam franeaza pe blond. Inainte era mai aerodinamic!


--------------------
Dacia Duster 2021 TCe 150 EDC / Rover 45 1.6L - 2002
Nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
10 Pages « < 7 8 9 10 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 22:22
Forum Renault