DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

45 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Noua Dacia Sandero - ce parere aveti?, Impresii "la cald" - puncte tari, puncte slabe

Shush
post 6 Mar 2008, 21:33
Post #61


٩(×̯×)۶


Group: Members
Posts: 2.117
Joined: 30 January 07
From: Brasov




Pai daca faci cumparaturi cum face mama nu incap nici in portbagajul de la Logan.
Totusi eu consider mai bun portbagajul de la Sandero, deoarece Loganul desi avea un volum mare la portbagaj unele lucruri nu le puteai baga nicicum (din cauza bratelor portbagajului).


--------------------
Seat Leon 2008 Reference 1.6 - Bv-29-Trei Litere
Yamaha YZF-R125 2009 - Bv-88-Aceleasi Trei Litere
ex Dacia Logan 2005 Laureate 1.4
If a vegetarian eats vegetables, what does a humanitarian eat ?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BlaueCorsa
post 6 Mar 2008, 22:12
Post #62


Membru cu Prafuitor


Group: Members
Posts: 1.097
Joined: 6 October 03
From: Socola Tower, Iasi




QUOTE(pcv @ 6 Mar 2008, 21:21)
la portbagaj nu cred ca sta prea bine(nu cred ca incap cumparaturile dintr-un carucior de la un hipermarket).
*



Fals. Eu am portbagaj de 280 L si incape un carucior plin fara probleme.

QUOTE(pcv @ 6 Mar 2008, 21:21)
pt doamne sau domnisioare cred ca s-ar potrivi,dar cred cu un pic de tuning ar arata mai bine.parerea mea.
*


Sigur ca da, esti mai putin barbat daca conduci un hatchback... radmasa.gif

Edit: fratilor, chiar nu putem scapa de obsesia romaneasca a portbagajului? Hatchback-urile sunt foarte eficiente ca spatiu, bancheta fractionabila si rabatabila e foarte eficienta. Si inca ceva, aia 20-30 de centimetri in minus (de la sedan la hatch blush.gif ) fac diferenta in oras, cand cauti cu disperare un loc sa parchezi...

This post has been edited by BlaueCorsa: 6 Mar 2008, 22:14


--------------------
Dacia / Renault Duster / Captur 2018 Confort / 2015 Authentique
Mon amour, tu es la lumière de mes jours...
sans numéro! sans numéro! sans numéro!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex_d9
post 6 Mar 2008, 22:50
Post #63


Membru MCV-ist


Group: Members
Posts: 78
Joined: 30 September 07
From: romania




oare sarcina utila a masini o sa fie la fel ca la logan berlina ? tot vreo 550 kg


--------------------
dacia logan mcv 1.5 dCi 2007 - préferénce - VL 05 ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cylog
post 6 Mar 2008, 22:55
Post #64


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 12 July 04
From: Timisoara




QUOTE(minny @ 6 Mar 2008, 15:58)
Ma uit la avatarul lui Cylog si ma gandesc ca poate suntem frati. Mai ales ca suntem timisoreni amandoi. Cat despre solenta, am si eu dar nu as ridica-o in slavi prea mult. E adevarat ca si-a facut treaba, nu m-a lasat niciodata in drum dar nu vad de ce as ridica-o in slavi pentru asta, ca doar asta trebuie sa faca o masina. Iar orice comparatie intre solenta si sandero e irelevanta. Cand masina mea a fost fabricata oricum nu erau alte alegeri posibile de la Dacia deci nu putem vorbi de un segment de clienti. S-a luat ce era! Iar in ce priveste Sandero e nava spatiala pe langa Solenza. Mie asa mi se pare cel putin.
*



Observatia ta ma umple de... emotie! rolleyes.gif

Referitor la Solenza, evident ca este o masina depasita din punct de vedere tehnologic (de aceea vreau sa scap si eu de ea), dar si-a facut treaba la vremea ei. Nu o ridic in slavi dar a fost o optiune corecta pentru mine la aceea vreme, optiune pe care nu o regret. Si da, minny, Sandero este fata de Solenta nava spatiala, fara niciun dubiu!

Dar destul cu Solenta! Insa eu personal cred ca exista un segment de cumparatori care nu vor un Logan (de pilda eu, Loganul e imens pentru mine si sotia mea - cat cuprinde familia mea, insa pentru un familist cu copii e binevenita) din varii motive si ar cauta un hatchback sau o masina mai mica la un pret relativ mic. Dacia include aici tinerii necasatoriti; eu asa adauga tinerii casatoriti dar fara copii, poate niscaiva pensionari s.a.m.d.


--------------------
Caveat emptor!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ag02cws
post 6 Mar 2008, 22:57
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 2 December 06
From: Bucuresti / Pitesti




Eu nu inteleg de ce naiba nu exista motorizarea 1.6 16v. Ca sa nu mai zic ca sigla ma scoate din sarite. Ma gandesc serios sa n-o mai iau.


--------------------
Dacia 1310 L 1994 / Dacia Sandero 1.4 MPI 2008 / Kia Cee'd 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aphophis
post 6 Mar 2008, 22:57
Post #66


Membru autentic


Group: Members
Posts: 7.491
Joined: 14 January 06




is curios daca printre clienti se vor numara oamenii ceva mai instariti ce cauta o masina pentru nevasta. vor trece oare peste brandul dacia? (ca oricum majoritatea cauta masini pana in 10k euro ddp)?

This post has been edited by aphophis: 6 Mar 2008, 22:58


--------------------
Kia Rio 2021 - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 6 Mar 2008, 23:02
Post #67


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




Pare ca cele mai multe critici vin din partea posesorilor de Solenza si vechea berlina.


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BlaueCorsa
post 6 Mar 2008, 23:05
Post #68


Membru cu Prafuitor


Group: Members
Posts: 1.097
Joined: 6 October 03
From: Socola Tower, Iasi




Si la Logan de unde veneau? smile.gif


--------------------
Dacia / Renault Duster / Captur 2018 Confort / 2015 Authentique
Mon amour, tu es la lumière de mes jours...
sans numéro! sans numéro! sans numéro!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 6 Mar 2008, 23:10
Post #69


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




La fel ...


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
pcv
post 6 Mar 2008, 23:14
Post #70


pcv


Group: Members
Posts: 500
Joined: 25 December 07
From: Pitesti




ma refer la aspect,pare o masina pt doamne(o masina "cuminte").vrei un hatch frumos vezi un focus,astra,307 si exemplele pot continua.
avantajul rabatari banchetei dispare cand,in masina se mai afla si alte persoane, inafara de tine si sotia,prietena etc.
oricum pare o masina facuta din "bucati"(spate inspirat de la citroen,fata de pe la nissan)
treaba cu"te simti mai putin barbat intr-un hatch"nu prea isi are rostul(de fapt nu cred ca tipul masini are vreo legatura cu asta) dupa tine ar fi ceva de genul"am Q7=macho". blink.gif


--------------------
dacia /mobra logan/50S 2007
in the end we are just stardust
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BlaueCorsa
post 6 Mar 2008, 23:19
Post #71


Membru cu Prafuitor


Group: Members
Posts: 1.097
Joined: 6 October 03
From: Socola Tower, Iasi




QUOTE(pcv @ 6 Mar 2008, 23:14)
avantajul rabatari banchetei dispare cand,in masina se mai afla si alte persoane, inafara de tine si sotia,prietena etc.
*


Si atunci poti folosi fractionarea, 1/3 sau 2/3. cool.gif

QUOTE(pcv @ 6 Mar 2008, 23:14)
treaba cu"te simti mai putin barbat intr-un hatch"nu prea isi are rostul(de fapt nu cred ca tipul masini are vreo legatura cu asta) dupa tine ar fi ceva de genul"am Q7=macho". blink.gif
*


Dupa mine nu, dar dupa unii proprietari, sigur!!! radmasa.gif


--------------------
Dacia / Renault Duster / Captur 2018 Confort / 2015 Authentique
Mon amour, tu es la lumière de mes jours...
sans numéro! sans numéro! sans numéro!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cylog
post 6 Mar 2008, 23:24
Post #72


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 12 July 04
From: Timisoara




QUOTE(IRONICK @ 7 Mar 2008, 00:02)
Pare ca cele mai multe critici vin din partea posesorilor de Solenza si vechea berlina.
*



Si e firesc sa fie asa. 1310-istii si solentarii sunt posesorii de automobile de productie autohtona care au decis cumva, dintr-un anumit motiv, sa "sara" peste o veriga din lantul evolutiv Dacia (ma refer bineinteles la Logan) direct in Sandero. Oameni care se pregateau sa depuna banii de avans la casieriile Dacia indata ce aceasta s-ar fi putut face. Si, poate, unii constata ca au pastrat avansul cam degeaba, Sandero nu e ceea ce au visat...

This post has been edited by Cylog: 6 Mar 2008, 23:25


--------------------
Caveat emptor!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ag02cws
post 6 Mar 2008, 23:40
Post #73


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.443
Joined: 2 December 06
From: Bucuresti / Pitesti




Exact. Kia Ceed ramane o alternativa wink.gif


--------------------
Dacia 1310 L 1994 / Dacia Sandero 1.4 MPI 2008 / Kia Cee'd 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
wanderer
post 7 Mar 2008, 00:00
Post #74


Membru incepator


Group: Members
Posts: 75
Joined: 10 October 05
From: Bucuresti




Apropo de portbagajul hatch: fapt este ca la cate se ingramadesc in el (trusa, triunghi, stingator, lichid de parbriz, iarna niste lanturi si o lopata, vara niste parasolare...tare mult as vrea sa vad ce mai ramane din portbagajul ala, la cat il vad din poze...da, fara rabatarea banchetei. Nu mai zic de cric si ce o mai fi fixat pe pereti, by default.
Dar...cum spunea cineva mai sus...pentru cei fara copii, si care nu obisnuiesc sa mai aiba si pasageri in spate, este OK....stau si ma gandesc la plecatul la munte, la ski...o sa te oblige la cumpararea unui suport exterior pt schiuri (daca merg 3 in masina), claparii...deja trebuie sa rabatezi bancheta pt ei radmasa.gif (de aceea nu m-am putut gandi la faptul ca merg chiar 4 smile.gif)...dar, una peste alta, este fezabila, isi va face treaba. De multe ori am senzatia ca pt oras Loganul este, in 90% din cazurile intalnite de o persoana fizica, mai mare decat ar fi necesar, cand nu ai copii cel putin...si totusi, astept cu interes sa vad cum va arata Logan 2-ul si ce va avea inclus in el...sper sa am o surpriza placuta.

Oricum, noua aparitie imi place, mi se pare un pas inainte fata de Logan, per ansamblu...astept sa vad peste vreo 10 ani pe unde suntem, sa vad raportul evolutiv al Skodei din anii 1995 fata de Superb-ul din 2007 aplicata si la Dacia...sper insa ca nu si la pret. tongue.gif

In alta ordine de idei, jos palaria pentru ideea campaniei de pe site-ul sandero. smile.gif

This post has been edited by wanderer: 7 Mar 2008, 00:08


--------------------
Logan Laureate 1.4MPI - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mihail75
post 7 Mar 2008, 00:17
Post #75


mihail


Group: Members
Posts: 466
Joined: 12 October 03
From: Iasi




Am vazut site-ul cu care se lauda Dacia am urmarit atent si... e clar ca e o campanie de marketing buna cu care cei de la Dacia incearca sa dea lovitura. Daca Loganul a fost o masina asteptata indelung, de data asta romanii au inceput sa fie mai atenti. Masina asta se va dovedi daca e buna sau nu dupa ce vor apare primii cumparatori si primele pareri concrete. Imaginea care i se creaza e buna, insa sa vedem testul detinatorului nu smecheriile puse de Dacia pe site. Eu sincer nu as cumpara-o din simplul motiv ca are portbagajul mic. Mie imi ramin bagaje pe dinafara acum, la Logan (am copil mic si...), d-apoi la 330 l capacitate?!


--------------------
Dacia Logan Laureat 1.4 MPI - Is-YY-XXX
mihail, fost cu Logan Laureat 1.4, acum cu Opel Astra Sedan 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ionutzp
post 7 Mar 2008, 00:20
Post #76


Membru incepator


Group: Members
Posts: 21
Joined: 27 August 04
From: Bucuresti




Pentru oras da, Loganul e un pic cam mare, dar nu imi pot permite doua masini - una pentru oras si alta pentru vacante, asa ca o prefer pe aia mai mare. Iar portbagajul de la Logan chiar a folosit in concedii, chair daca nu am copii am plecat 2 cupluri si jumatate (5 oameni adica), portbagajul fiind umplut la maxim (genti, corturi, etc).

Vad ca multora nu le place spatele masinii, mi se pare mai degraba banal, aduce a ceva masina asiatico-chinezeasca. Mai nereusita e grila din fata, prea "franta". Pe ansamblu e simpatica dar pe dinauntru e tot Logan, cu bune si cu rele deja stiute.

Mi se pare insa de toata jena tabla aia chioara din portbagaj - chiar nu puteau sa o acopere cu un prag de plastic ceva, cum e la toate masinile decente? In vacante tot bagand si scotand dita-mai valizele si alte chestii am zgariat acea tabla in ultimul hal. Wanderer are dreptate - ar fi trebuit sa se gandeasca si ei la ceva spatii de depozitare separate, iti mai trebuie un triunghi, un stingator, o cutie cu becuri etc, astea ocupa loc aiurea sau se plimba in voie prin masina cand ar trebui ascunse pe dedesubt. Exact la fel se intampla si la Logan.


--------------------
Dacia Logan 2005 - Laureate 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonycu
post 7 Mar 2008, 01:15
Post #77


Alpinist de weekend !!


Group: Members
Posts: 612
Joined: 3 July 07
From: Bucuresti




mie unul imi place mai mult decat berlina logan..

parerea mea..

arata mai elegant.. mai finuta.. poate ca da.. poate ca intr-o masura (mai mica sau mai mare) se potriveste unei domnisoare/doamne.. dar in fond asta e doar o impresie.. oricine o poate folosi..

bafta la shopping !!



--------------------
Ex Dacia Solenza, Echiparea Scala, An 2004
Nicht, woher ihr kommt, mache euch fu rderhin eure Ehre, sonders wohin ihr geht !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 7 Mar 2008, 01:37
Post #78


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Atatea ii gasiti de comentat, de zici ca sunteti niste babe dealea plictisite de viata care se pun pe prispa si seapuca de barfit lumea. Nu-i buna ca nu incape ditamai familionu sa mearga in vacanta cu copil, purcel ... bagaje ... . Nu-i masina pentru ditamai familia de mers in vacanta, nici un hatchback nu ii facut pentru asa ceva. Va trebuie pentru asa ceva masina, Logan eventual MCV, Albeea, Astra... in functie de posibilitatile fiecaruia. Cate masini au spatii de depozitare pentru trusa de prim ajutor, extinctor, triunghi ...? Si la alea la care gasiti asa ceva, uitativa in ce clasa de pret se incadreaza primadata. Si tot felu de aberatii deastea scoateti.

O singura recomandare pot sa va fac, cititi sectiunea in limba engleza a forumului. Mie cel putin cand intru acolo mi se face rusine, adica ei pot sa vada si sa aprecieze un produs al nostru si noi numai sal facem de cacao, tin partea unui produs romanesc strainii si romanii ii contreaza. Ii dureros! Se vede ca strainul stie aprecia mult mai bine valoarea banului si stie la ce sa se astepte cand da un leu fata de atunci cand da 3 lei.

Si astia cu Kia Cee'd, mai puteti ? Aia ii cea mai frumaosa si minunata si tot ce mai vreti voi masina din lume, sunteti multumiti ? Dar nu uitati un lucru, daca nu exista Logan nu mai vedeati voi veci pururi asa reduceri la masina aia, asa ca .. ar cam trebuiti sa trimiteti multumiri pe la Mioveni ca datorita lor aveti parte de reduceri la ea. Chiar as fi curios cati dintre voi v-ati lua Cee'd fara sa aiba promotie?


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonycu
post 7 Mar 2008, 01:41
Post #79


Alpinist de weekend !!


Group: Members
Posts: 612
Joined: 3 July 07
From: Bucuresti




QUOTE(CuTzU @ 7 Mar 2008, 01:37)
Atatea ii gasiti de comentat, de zici ca sunteti niste babe dealea plictisite de viata care se pun pe prispa si seapuca de barfit lumea. Nu-i buna ca nu incape ditamai familionu sa mearga in vacanta cu copil, purcel ... bagaje ... . Nu-i masina pentru ditamai familia de mers in vacanta, nici un hatchback nu ii facut pentru asa ceva. Va trebuie pentru asa ceva masina, Logan eventual MCV, Albeea, Astra... in functie de posibilitatile fiecaruia. Cate masini au spatii de depozitare pentru trusa de prim ajutor, extinctor, triunghi ...? Si la alea la care gasiti asa ceva, uitativa in ce clasa de pret se incadreaza primadata. Si tot felu de aberatii deastea scoateti.

O singura recomandare pot sa va fac, cititi sectiunea in limba engleza a forumului. Mie cel putin cand intru acolo mi se face rusine, adica ei pot sa vada si sa aprecieze un produs al nostru si noi numai sal facem de cacao, tin partea unui produs romanesc strainii si romanii ii contreaza. Ii dureros! Se vede ca strainul stie aprecia mult mai bine valoarea banului si stie la ce sa se astepte cand da un leu fata de atunci cand da 3 lei.

Si astia cu Kia Cee'd, mai puteti ? Aia ii cea mai frumaosa si minunata si tot ce mai vreti voi masina din lume, sunteti multumiti ? Dar nu uitati un lucru, daca nu exista Logan nu mai vedeati voi veci pururi asa reduceri la masina aia, asa ca .. ar cam trebuiti sa trimiteti multumiri pe la Mioveni ca datorita lor aveti parte de reduceri la ea. Chiar as fi curios cati dintre voi v-ati lua Cee'd fara sa aiba promotie?
*



man.. nu vreau sa intru in polemici cu tine, dar de ce esti asa de suparat?

fiecare isi exprima parerea.. unii sunt de acord.. unii nu.. stiu prea bine situatia..

cel mai bine e sa fii linistit.. in fond tu stii ce e cel mai bine pentru tine.. si nu conteaza parerea altora.. daca tu consideri ca x lucru e bun pentru tine si te multumeste atunci asa e.. punct..

cu stima, cristi

ps. nu sunt fan kia cee'd


--------------------
Ex Dacia Solenza, Echiparea Scala, An 2004
Nicht, woher ihr kommt, mache euch fu rderhin eure Ehre, sonders wohin ihr geht !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dj_ALExxx
post 7 Mar 2008, 01:58
Post #80


Membru incepator


Group: Members
Posts: 52
Joined: 27 November 07




mai ironick daca tie iti place ok ,eu mi-am spus parerea nu te-am atacat da vad ca tu te ataci,dupa parerea mea nu credeam ca exista dacie mai urata ca loganul dar a aparut(fara nici o ironie)e urata cu spume!


--------------------
dacia solenza 2003 rapsodie - DB 26 UYU
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 7 Mar 2008, 02:08
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Da poti sa fi fan Cee'd asta nu-i nici o problema, fiecare are gusturile lui dar ii enervanta insistenta aparitiei acestei masini peste tot, in topicurile masina x versus masina y z w , sau sa faca un topic: Cee'd cea mai minunata masina din lume , exista sectiunea Diverse , acolo se scrie despre restul masinilor. S-au ar putea ceva in genu: in loc de solutia cutare puteau sa opteze pentru solutia folosita la Cee'd pentru ca este ... mult mai economica, mult mai fiabila ... .

Incet incet Dacia incepe sa devina o firma seriosa, acopera mai multe segmente a pietei auto spre a satisface cerintele diferitilor clienti si logic pentru a-si creste profitul. Dar oamenii ce vor? O scos Sandero , pai sa-i incapa si ciurda de purcei in masina ca in Logan ii incapea , imediat o sa se planga ca MCV-u ii prea lung ca sal faca mai mic da sa incapa tot atata in el. Logan si Sandero au garda prea mare, da cand intri pe-un drum desfundat (si de deastea ii cam plin), sau te plimbi pe drumuri forestiere si pe munte cu el ii tare bun. O sa scoata SUV? Da sa nu aiba garda la sol asa mare ca-i scade stabilitatea. Pai astea ce fel de comentarii is?

Si da is suparat cand vad cum pot aprecia straini un lucru de care noi ar trebuii sa fim mandri si noi in schimb il hulim.



--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sonycu
post 7 Mar 2008, 02:14
Post #82


Alpinist de weekend !!


Group: Members
Posts: 612
Joined: 3 July 07
From: Bucuresti




man.. ti-am explicat.. te agiti in zadar.. intelege..

fiecare e cu gustul lui.. degeaba ii explici in lung si in lat.. cine nu vrea sa inteleaga nu intelege..

tu crezi ca pe mine ma lasa indiferent cand intreb: "spune-mi te rog, de ce ti-ai luat logan?" si vine raspunsul: "ahhh pai e spatios si are portbagajul mare" la care eu blink.gif atat?? nu zici nimic de motor? de siguranta? de confort?

dar nu judec.. pentru ca fiecare alege in functie de prioritati, daca omul vrea sa care porcul si varza pentru muraturi nah..

tu ai dreptate, ai nostri vorbesc dacia de rau si unii straini de bine.. eii asta e.. si noi vorbim de bine unele modele de la ei si ei invers.. roata se invarte..

nu-i asta baiul.. noi sa fim sanatosi.. eu zic ca e bine ca ne permitem masina (indiferent ce o fi ea).. unii nu au aceasta posibilitate.. desi si-ar dori..

bafta multa

cristi

This post has been edited by sonycu: 7 Mar 2008, 02:15


--------------------
Ex Dacia Solenza, Echiparea Scala, An 2004
Nicht, woher ihr kommt, mache euch fu rderhin eure Ehre, sonders wohin ihr geht !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 7 Mar 2008, 08:10
Post #83


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




QUOTE(Lostboy @ 5 Mar 2008, 21:50)
Dragã Mihai, eu aș șterge postul ãsta în locul tãu. Te faci de râs.
*




QUOTE(Mihai Simon @ 6 Mar 2008, 18:46)
n-am de ce sa-l sterg! sad.gif  uite unde am vazut eu, mai demult...

*



Stai linistit... nu stiu cum se face da' parca generatiile de forumisti mor mai repede si apar imediat altii mai putin dotati (cu cunostinte in general) care habar n-au despre ce e vorba.

Pozele alea cu Loganul taiat sunt poze spion facute la o caroserie modificata din drujba pentru a testa caracteristicile tehnice ale unei caroserii scurtate. Cu alte cuvinte e o chestie ciudata doar facuta pentru teste.

Nu-i asa ca ar fi mai frumos ca lumea sa nu se bage in seama aiurea daca nu stie despre ce e vorba ?


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 7 Mar 2008, 08:17
Post #84


-


Group: Members
Posts: 21.839
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(dj_ALExxx @ 7 Mar 2008, 01:58)
mai ironick daca tie iti place ok ,eu mi-am spus parerea nu te-am atacat da vad ca tu te ataci,dupa parerea mea nu credeam ca exista dacie mai urata ca loganul dar a aparut(fara nici o ironie)e urata cu spume!
In caz ca ti-a scapat, nu am spus ca imi place. Dar cand vad oameni care nu sustin cu nimic afirmatile lor, ce vrei sa fac? Trece cineva la tabla si explica putin solutile tehnice diferite fata de Logan? Sau fata de masinile cu care tot il comparati? Sau macar sa isi dea cu parerea din poze despre solutii. Tacere ...

<span class='edit'>7 Mar 2008, 08:23:</span>
QUOTE(Cylog @ 6 Mar 2008, 23:24)
Si e firesc sa fie asa. 1310-istii si solentarii sunt posesorii de automobile de productie autohtona care au decis cumva, dintr-un anumit motiv, sa "sara" peste o veriga din lantul evolutiv Dacia (ma refer bineinteles la Logan) direct in Sandero. Oameni care se pregateau sa depuna banii de avans la casieriile Dacia indata ce aceasta s-ar fi putut face. Si, poate, unii constata ca au pastrat avansul cam degeaba, Sandero nu e ceea ce au visat...
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif Oricum nu aveau de ales. Nu imi spune mie ca ca atunci cand si-au luat berlina sau solnita avea milioane de posibilitati. Oamenii sunt snobi daca se asteptau sa fie un bmw ...

This post has been edited by IRONICK: 7 Mar 2008, 08:23


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lostboy
post 7 Mar 2008, 08:27
Post #85


Finding my way!


Group: Members
Posts: 3.261
Joined: 17 May 06




QUOTE(DigitalScribe @ 7 Mar 2008, 08:10)
Stai linistit... nu stiu cum se face da' parca generatiile de forumisti mor mai repede si apar imediat altii mai putin dotati (cu cunostinte in general) care habar n-au despre ce e vorba.

Pozele alea cu Loganul taiat sunt poze spion facute la o caroserie modificata din drujba pentru a testa caracteristicile tehnice ale unei caroserii scurtate. Cu alte cuvinte e o chestie ciudata doar facuta pentru teste.

Nu-i asa ca ar fi mai frumos ca lumea sa nu se bage in seama aiurea daca nu stie despre ce e vorba ?
*



Dacã apare în 100 de linkuri nu înseamnã cã e ”for real”!
Este photoshop, dragii mei.
Dar dacã voi ziceþi cã nu....n-am nimic împotrivã!


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DigitalScribe
post 7 Mar 2008, 08:31
Post #86


Scribul Digital


Group: Members
Posts: 1.249
Joined: 5 October 04
From: Iasi




Asta e viziunea ta draga! Tu vezi doar 100 de link-uri. N-ai fost pe faza cand a aparut poza in stiri si nici n-ai citit stirile deci esti dezinformat.

Ce spui tu e adevarat doar din punctul de vedere al unui neavizat care vrea sa fie sceptic. Admir scepticismul tau pentru ca multi cred ca ce zboara se mananca mai ales cu privire la poze modificate in photoshop insa te asigur ca poza aia nu e photoshop ci e un Logan taiat pe caroserie de Sandero creat doar in scopuri pur tehnice de a testa viitorul Sandero (care nu exista atunci nici macar cu numele in gura targului).


--------------------
Renault Espace V Renault Zoe D-Max 2022 - n/a
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lostboy
post 7 Mar 2008, 08:37
Post #87


Finding my way!


Group: Members
Posts: 3.261
Joined: 17 May 06




aplauze.gif

This post has been edited by Lostboy: 7 Mar 2008, 08:41


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
crising
post 7 Mar 2008, 09:21
Post #88


Membru autentic


Group: Members
Posts: 787
Joined: 16 December 06
From: Danube Delta Gates




Ceea ce ma bucura vizual la Sandero este imbinarea dintre spoilere si aripi. Arata in sfarsit a imbinare serioasa, "la fata", nu ca la logan unde spoilerele sunt iesite in afara aripilor.


--------------------
Mazda 6 2011 Combi 2.0 - TL31...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai Simon
post 7 Mar 2008, 10:55
Post #89


Membru Hunedorean


Group: Members
Posts: 144
Joined: 22 October 07
From: Petrila, judet HUNEDOARA




QUOTE(DigitalScribe @ 7 Mar 2008, 08:10)
Stai linistit... nu stiu cum se face da' parca generatiile de forumisti mor mai repede si apar imediat altii mai putin dotati (cu cunostinte in general) care habar n-au despre ce e vorba.

Pozele alea cu Loganul taiat sunt poze spion facute la o caroserie modificata din drujba pentru a testa caracteristicile tehnice ale unei caroserii scurtate. Cu alte cuvinte e o chestie ciudata doar facuta pentru teste.

Nu-i asa ca ar fi mai frumos ca lumea sa nu se bage in seama aiurea daca nu stie despre ce e vorba ?
*



Ma bucur ca mai gasesc pe cineva care sa-mi dea si mie dreptate! cu ochiul.gif ...ca e plin forumul de persoane care habar n-au de unele chestii, dar se baga si ei in discutie ca deh...
Asta am incercat si eu sa spun ca au aparut mai demult niste poze spion in presa si pe net, si ca se faceau ceva teste...etc.
Merci DigitalScribe smile.gif !


--------------------
ex Dacia 1310 L Break 1994 - -
Opel Astra F Caravan - 1995 - HD ...
Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
stuiberv
post 7 Mar 2008, 11:25
Post #90


Membru autentic


Group: Members
Posts: 246
Joined: 8 April 05
From: Iasi




Hai sa aberez si eu pe aici smile.gif.

Dupa ce voi vedea preturile cred ca ma duc si la un testdrive.

Apoi, daca la testdrive va fi ok, daca voi gasi un model cu AC si doua airbaguri la un pret ok (ok inseamna sa il pot plati si sa si vreau sa o fac), imi voi lua.

Pana la urma am dat 6700 euro pe o solenza, de care am fost multumit, mai ales ca atatia bani aveam atunci.

Am vazut ca unii se plang de portbagaj mic la sandero: Solenta parca avea 370 litri. Ei, am mers cu Solenta la munte pentru o saptamana - la cort, deci multe bagaje, plus mancare, 4 persoane, si au incaput toate.

Sandero are 320 litri, cred ca tot vor avea loc bagajele pentru 4 persoane, daca se face trierea mai bine (cam cum faceam trierea cand mergeam cu trenul si apoi pe jos). De fapt, in cazul in care se face trierea cum trebuie ramane si loc smile.gif.

Acum astept sa vad preturile si dotarile.


--------------------
Papuci marimea 43 3 ani bocanci - is xx undoitrei
“All parts should go together without forcing. You must remember that the parts you
are reassembling were disassembled by you. Therefore, if you can’t get them
together again, there must be a reason. By all means, do not use a hammer.” — IBM
maintenance manual, 1925
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
45 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 11:05
Forum Renault