DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages « < 6 7 8 9 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Revizii Supernova

Ampt
post 26 Nov 2010, 18:01
Post #211


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.597
Joined: 25 July 10
From: București




Misiune indeplinita, I.T.P luat fara emotii ! Am schimbat cele doua amortizoare pe fata, cele doua racorduri ( furtune ) de la repartitor, de asemenea am deblocat si gresat repartitorul, plus schimbat lichidul de frana din toata instalatia si garniturile de la cilindru frana roata spate stanga. Testul de frane a iesit acum O.K, iar in plus am strans si suruburile de la scutul motor ( aveam o usoara vibratie ) si am curatat si motorasul pas cu pas !
Dupa schimbatul celor doua amortizoare de pe fata pot spune ca masina are o tinuta de drum mai ferma, este mai "legata" si de asemenea si directia este mai usoara ! smile.gif


--------------------
Dacia SupeRNova / Logan ph2 2000/Rapsodie/Laureate 1,5 dCi 75 CP, Euro 5/2011
Este mai ușor să previi, decât să remediezi !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 26 Nov 2010, 19:16
Post #212


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




Felicitari.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ampt
post 27 Nov 2010, 10:23
Post #213


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.597
Joined: 25 July 10
From: București




Revin cu poze despre si cu ce am schimbat la masina cu ocazia I.T.P-ului ! smile.gif

27 Nov 2010, 10:25:
Alte poze in completare ! smile.gif

This post has been edited by Ampt: 27 Nov 2010, 10:25

Attached thumbnail(s)
IMG_1080.jpg ( Size: 2.4mb ) Number of downloads: 1136
IMG_1081.jpg ( Size: 1.78mb ) Number of downloads: 1173
IMG_1082.jpg ( Size: 2.12mb ) Number of downloads: 1127
IMG_1084.jpg ( Size: 2.21mb ) Number of downloads: 1112
IMG_1085.jpg ( Size: 1.17mb ) Number of downloads: 1073
IMG_1087.jpg ( Size: 1.88mb ) Number of downloads: 232
IMG_1088.jpg ( Size: 1.72mb ) Number of downloads: 218
IMG_1089.jpg ( Size: 1.43mb ) Number of downloads: 235


--------------------
Dacia SupeRNova / Logan ph2 2000/Rapsodie/Laureate 1,5 dCi 75 CP, Euro 5/2011
Este mai ușor să previi, decât să remediezi !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dr.Danny
post 23 Dec 2010, 18:05
Post #214


oare?


Group: Members
Posts: 22
Joined: 19 December 10
From: Craiova




Am facut si eu ITP-ul astazi.
Probleme semnalate:
- joc cap bara dreapta
- joc bucsi brate inferioare stanga+dreapta
- joc bucsi bara stabilizatoare
Ce recomandari aveti? Sa cumpar de origine (mai gasesc?) sau de la alte firme? Cam cat ar costa?


--------------------
Dacia SuperNova Clima 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
serviccom
post 23 Dec 2010, 22:12
Post #215


Unii parca au doua maini stangi!


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 27 September 09
From: Wolverhampton




Da, cumpara de origine ca nu sunt nici scumpe si te tin foarte mult in exploatare.


--------------------
Renault Trafic SL27 DCI 2006 - PE06 ZXZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
serviccom
post 21 Jan 2011, 21:19
Post #216


Unii parca au doua maini stangi!


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 27 September 09
From: Wolverhampton




Am ajuns sa am si eu probleme cu supercaruta mea. Pe 6 ianuarie am fost si eu ca tot soferul la revizie. Au iesit toate bune, mai putin noxele. Cand m-am dus, am avut interventie din partea unui prieten, mi-a fost teama sa nu se lege de roate, cum am patit-o data trecuta. A fost blocata, reexaminata, au intrebat si aia de ce sunt roatele, in fine le-am spus ca asa am luat masina si au fost de nota 10.
La noxe mi-a recomandat sa bag o benzina mai buna, pentru ca bagasem de la petrom chiar atunci, la rompetrol nu mai avea. Mi-a dat revenire pentru noxe si mi-a zis sa bag un aditiv si o benzina mai buna si sa ma duc sa o mai incercam. Asa am facut, am ajuns cu rezervorul la un sfert si am bagat din alexandria omv carerra 100 si aditivul respectiv. Cand am fost sa vada daca s-a schimbat ceva, a constatat ca tot nu e bine.
Problema explicata de el a fost ca nu ii da bine la relanti sonda lambda si ii da bine catalizatorul, iar la turatie ii da bine sonda si nu ii da bine catalizatorul.
Concluzia lui a fost sa iau imprumut o sonda de la cineva si sa ma duc sa mai incercam. Azi am incercat sa iau de la o solenza o sonda, dar nu am reusit sa o scot, era ruginita rau, probabil o stricam daca insistam, m-am dus la cineva si mi-a dat una imprumut, dar ghinion, aceeasi sonda ca la SN, dar conectorul e putin mai mic, are aceeasi forma. De la solenza la SN e clar ca nu merge la conector.
Am gasit la cineva asta seara un catalizator nou, care il avea de vanzare si l-am obtinut la un pret nesimtit de 100 de lei, mai bine nu se putea.
Acum eram curios, daca era sa schimb numai sonda, oare ii iesea bine? La tester ea lucreaza, dar cred ca nu oscileaza asa repede cum a-r trebui. In plus unul din papuci il gasesc tot timpul verde de oxid, chiar daca am curatat de atatea ori si am gresat conectorul sondei respective.
Acum am sa incerc sa pun maine catalizatorul si sonda mea sa vedem daca iese, dar as fi vrut sa vad si daca iese cu catalizatorul meu si cu alta sonda buna.
Motorul a consumat ulei excesiv inainte sa il fac si cred ca asta a avut multe de spus in privinta celor 2 componente. Nu imi da in nas, de fugit, fugea 160-170 dupa vitezometru, deci infundat nu era catalizatorul. Va tin la curent. M-am gandit ca poate la cineva ii foloseste informatia asta si din cauza asta am detaliat atat.

This post has been edited by serviccom: 21 Jan 2011, 21:24


--------------------
Renault Trafic SL27 DCI 2006 - PE06 ZXZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 21 Jan 2011, 22:54
Post #217


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




sa nu ai rezistenta din sonda lambda arsa si daca e arsa apar probleme si tot trebuie schimbata indiferent daca bimetalul da tensiune in intre 0 si 1V.
Cam pe la 100 de mii parca se schimba preventiv sonda lambda.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
serviccom
post 21 Jan 2011, 23:07
Post #218


Unii parca au doua maini stangi!


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 27 September 09
From: Wolverhampton




Rezistenta nu e arsa,e tester da 3,9 ohmi parca, am masurat si cu multimetrul si imi da in valorile date de producator. La fratimio la solenza avea 270 de mii si nu avea nici pe naiba, era in zona unde intra in catallizator albastruie, tipic unui fier incins, pe cand a mea neagra si afumata. Am intrebat la magazin cat e una noua si am crezut ca visez, de la 350 de lei pana la 800 de lei, groaznic.


--------------------
Renault Trafic SL27 DCI 2006 - PE06 ZXZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
serviccom
post 23 Jan 2011, 12:47
Post #219


Unii parca au doua maini stangi!


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 27 September 09
From: Wolverhampton




Am schimbat ieri catalizatorul, dar prea tarziu ca sa mai ajung si la revizie cu masina. Am masurat si vechea sonda si se pare ca rezistenta ei nu mai e in stare buna, mi-a dat prima data 28-30 de ohmi, dar era rece, apoi am tinut-o in mana 6-7 minute cat am fumat o tigare si am masurat-o iar, acum mi-a dat 14-15 ohmi, fata de 6 +sau - 1 ohm cum trebuie sa fie la 23 grade celsius. Maine ma duc sa o mai incercce odata, daca nu imi iese am sa iau si o sonda, ca asta sunt aproape sigur ca e dusa.

This post has been edited by serviccom: 23 Jan 2011, 12:48


--------------------
Renault Trafic SL27 DCI 2006 - PE06 ZXZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 23 Jan 2011, 21:44
Post #220


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




vezi noxele pe ddt si daca lucreaza sonda fiindca da ceva parametrii legat despre ea doar sti.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
serviccom
post 24 Jan 2011, 19:06
Post #221


Unii parca au doua maini stangi!


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 27 September 09
From: Wolverhampton




Am fost azi la revizie si se pare ca s-a imbunatatit treaba, mi-a iesit bine valoarea lambda, dar nu a iesit bine CO- monoxidul de carbon, e prea mare, asta cu carpa si surubelnita bagata in toba, ca e si finala facuta sita. Sonda am verificat-o de mai multe ori cu ddt, oscileaza, dar cred ca nu asa repede cum ar trebui. In plus nici rezistenta care o incinde, nu imi da valoarea care trebuie.
M-am interesat, am cautat mai mult pe net si am aflat ca daca motorul a consumat ulei excesiv, sonda lambda si catalizatorul sunt sigur terminate, in cazul meu asa este. Acum o sa comand o sonda si am sa merg sper, pentru ultima data la revizie.
Cei care ati avut probleme cu motorul si a consumat ulei excesiv, sa stiti sigur ca nu va ies noxele cu sonda si catalizatorul cu pricina.
Este si in interesul meu sa imi rezolv problema asta, pentru ca sonda este cea care face reglajul si stabileste amestecul carburant optim, cu ea defecta consumul creste cu 12-15 %. La drum nu imi consuma, dar pe oras mi se parea mie ca haleste cam mult.
Cel mai precis sonda se verifica cu osciloscopul, iar dupa ce o schimb, o pun sa vad ce minunatii arata. Oricum asta arata innegrita si afumata, fata de alta care am vazut-o si era albastrita, ca un metal cand se incinde, aia lucra bine de arata asa. Va mai tin la curent, sper sa rezolv saptamana asta.


--------------------
Renault Trafic SL27 DCI 2006 - PE06 ZXZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 25 Jan 2011, 19:34
Post #222


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




daca stiai ca a halit ulei sonda o desfaceai si o scufundai in decarburor si o lasai cel putin doua zile acuma nu mai conteaza tongue.gif Sonda ca sonda mai scapa ca altfel aveai alte probleme dar catalizatorul era buba cea mare .
Se putea corecta cu ddt in softul sn corectia de consum dar cel putin io nu ma bag ... alti s-au bagat pe la harta pentru modificari la timpi de injectie si marid putin corectia .
Corectia se mai poate pacali si cu un montaj eletronic l-am mai pus eu pe forum . Spre primavara o sa-l prezint.


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
serviccom
post 25 Jan 2011, 22:01
Post #223


Unii parca au doua maini stangi!


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 27 September 09
From: Wolverhampton




Astept cu interes sa vad despre ce e vorba.


--------------------
Renault Trafic SL27 DCI 2006 - PE06 ZXZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
serviccom
post 28 Jan 2011, 21:32
Post #224


Unii parca au doua maini stangi!


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 27 September 09
From: Wolverhampton




Astazi am primit si sonda lambda si am montat-o pe masina, filetul cam e facut praf, dar asa e cand cumperi fara sa vezi, sa probezi. Eu cred ca asta e buna, desi nu e noua, am masurat rezistenta ei in primul rand si se pare ca e buna, apoi am pus-o pe tester si se pare ca a adus ceva inbunatatiri. In primul rand a scazut bine consumul instantaneu de la 0.81-0,82 la 0.75 l/h, iar tensiunea ei oscileaza mult mai repede, iar ecartul ala de tensiune este mai mare ca la cea veche.
Am sudat si toba finala care era facuta sita si maine iar ma duc sa mai incerce. Daca nu iese, imprumut o sonda de la un coleg de munca de pe masina, care sigur e buna si o pun la mine. Daca nici asa nu iese, cred ca ii dau foc.


--------------------
Renault Trafic SL27 DCI 2006 - PE06 ZXZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
serviccom
post 8 Feb 2011, 18:49
Post #225


Unii parca au doua maini stangi!


Group: Members
Posts: 2.031
Joined: 27 September 09
From: Wolverhampton




Abia astazi am reusit la revizie sa trec cu brio. Nu am rezolvat nimic cu sonda aceea cu filetul stricat, tragea aer pe acolo si sonda sesiza si imbogatea amestecul. Am luat un noua si nu am mai avut probleme. A iesit impecabil si la frane si directie si iluminat, chiar si noxe. Acum stiu ca e pusa la punct din toate punctele de vedere.
Repet, aviz celor ce le-a consumat motorul ulei, au mers cu garnitura de chiulasa arsa si le-a bagat antigel pe evacuare, trebuie sa schimbe si sonda lambda si catalizatorul pentru ca sigur nu mai sunt bune si la revizie nu mai ies noxele. Se poate intampla si in trafic sa fiti opriti de RAR si sa vezi atunci distractie, talon suspendat si amenda, in plus trebuie sa mai eliminati si defectul, adica tot trebuiesc luate cele 2 componente.
Succese si voua la revizii, mie unul mi-a ajuns ce de bani m-am mai stors biggrin.gif .


--------------------
Renault Trafic SL27 DCI 2006 - PE06 ZXZ
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoR
post 13 May 2011, 15:13
Post #226


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.847
Joined: 20 October 08
From: Buzau




Am trecut ITP-ul fara probleme,cost 75 ron(in Buzau). smile.gif

This post has been edited by BoR: 13 May 2011, 15:13


--------------------
Dacia SuperNova/ Opel Astra Sports Tourer/ Lada 1200 Combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ampt
post 13 May 2011, 15:20
Post #227


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.597
Joined: 25 July 10
From: București




@BoR : La cat de intretinuta este masina ta, nici nu este de mirare !
Felicitari ! smile.gif


--------------------
Dacia SupeRNova / Logan ph2 2000/Rapsodie/Laureate 1,5 dCi 75 CP, Euro 5/2011
Este mai ușor să previi, decât să remediezi !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoR
post 13 May 2011, 15:22
Post #228


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.847
Joined: 20 October 08
From: Buzau




Multumesc! Si doresc tuturor acelasi lucru! smile.gif


--------------------
Dacia SuperNova/ Opel Astra Sports Tourer/ Lada 1200 Combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
fuzzzy
post 13 May 2011, 15:46
Post #229


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.080
Joined: 21 February 09
From: BucureSHIT!




Va doresc tuturor cate un garaj, conteaza enorm la intretinerea unei masini. Si bravos ptr BoR, masinuta chiar arata bine si sper ca functioneaza la fel de bine.


--------------------
reno clio hb '02 - X-xXx-XxX
"Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guță
Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnada
post 20 May 2012, 08:55
Post #230


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




O intebare am si eu , am comandat kit-ul de distributie mai exact rola plus cureaua originale dar nu am luat si kit-ul pt accesorii...cum financiar nu-mi mai permit dat fiind ca am cumparat multe altele pe langa (frane, directie, etc..) are ceva, mentionez ca are aprox 90000? sad.gif
Mai exact pana acum piesele m-au ajuns cca 1700 ron... nu am avut probleme cu alternatorul, iar ac-ul il folosesc destul de rar...oricum astept un raspuns, nu de alta dar vreau sa dorm linistit rolleyes.gif

This post has been edited by cnada: 20 May 2012, 09:15


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neacsugabrie
post 20 May 2012, 09:28
Post #231


Membru autentic


Group: Members
Posts: 488
Joined: 4 September 11




QUOTE(cnada @ 20 May 2012, 08:55)
O intebare am si eu , am comandat kit-ul de distributie mai exact rola plus cureaua originale dar nu am luat si kit-ul pt accesorii...cum financiar nu-mi mai permit dat fiind ca am cumparat multe altele pe langa (frane, directie, etc..) are ceva, mentionez ca are aprox 90000? sad.gif
Mai exact pana acum piesele m-au ajuns cca 1700 ron... nu am avut probleme cu alternatorul, iar ac-ul il folosesc destul de rar...oricum astept un raspuns, nu de alta dar vreau sa dorm linistit rolleyes.gif
*


Poti schimba linistit distributia fara curelele de accesorii pana cand ai bani (sau pana se rupe una din ele).

This post has been edited by neacsugabrie: 20 May 2012, 09:29


--------------------
dacia solenza 2003/scala
Daca ai ambitie poti muta muntii din loc,
daca ai cap ii lasi acolo ca nu te deranjeaza.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnada
post 20 May 2012, 09:42
Post #232


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




Apropo, stiu ca sunt afon, dar m-am uitat la motor si nu zaresc decat doua curele diferite de ce am cumparat, si ma refer la cureua de distributie, prin urmare ma poate lumina cineva unde este ascunsa aceasta? Mulțumesc! unsure.gif
.inca ceva cureaua de distributie este la fel si pentru ac si fara nu?, presupun!

This post has been edited by cnada: 20 May 2012, 09:56


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
neacsugabrie
post 20 May 2012, 10:53
Post #233


Membru autentic


Group: Members
Posts: 488
Joined: 4 September 11




QUOTE(cnada @ 20 May 2012, 09:42)
Apropo, stiu ca sunt afon, dar m-am uitat la motor si nu zaresc decat doua curele diferite de ce am cumparat, si ma refer la cureua de distributie, prin urmare ma poate lumina cineva unde este ascunsa aceasta? Mulțumesc! unsure.gif
.inca ceva cureaua de distributie este la fel si pentru ac si fara nu?, presupun!
*


Cele doua curele pe care le zaresti sunt cele de accesorii ,una pentru altelnator si alta pentru AC.Cureaua de distributie nu o vezi decat daca demontezi capacul distributiei,lucru pe care il va face nenea macanicu`,de preferat.
Daca nu te pricepi nu incerca sa vezi ce-i pe acolo,cureau de distributie nu se schimba precum cea de ventilator la 1300.
Cureaua este la fel la toate modelele 1.4


--------------------
dacia solenza 2003/scala
Daca ai ambitie poti muta muntii din loc,
daca ai cap ii lasi acolo ca nu te deranjeaza.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnada
post 20 May 2012, 10:56
Post #234


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




Mulțumesc!
biggrin.gif


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidick
post 20 May 2012, 22:00
Post #235


Membru incepator


Group: Members
Posts: 6
Joined: 19 January 09




Da stiu despre problemele acestea..sad.gif


--------------------
Renault Megane 2 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cnada
post 25 May 2012, 10:00
Post #236


membru subiectiv


Group: Members
Posts: 409
Joined: 18 May 11
From: Vâlcea




Luni imi duc masina in service, de fapt un mini service dar cu un mecanic si tinichigiu ok! Se vor schimba urmatoarele piese: planetarele (autospeed), bielete, pivoti, bucse brat, rulmenti amortizor, rulment roata spate, buson umplere ulei respectiv golire, distributie, filtru ulei, filtru benzina, bujii, ulei cutie, antigel, lichid de frana, placute de frana, toate acestea fiind de origine, plus discuri frana plus saboti LPR, ulei motor Castrol Magnatec 10W 40, una bucata proiector original si cam atat. Dupa mecanica urmeaza tinichigeriria....pret manopera cca 650, pret piese cca 1700 a scapat.gif
Am sa revin cu poze dupa.. biggrin.gif
..m-am gandit ca un sh strain bun fara cca 2000 eur nu gasesc, dar si acela poate avea nevoie de ceva reparatii asa ca am decis dat fiindca am aceasta masina de la putini km sa o o pun la punct, si apropo de sh-uri, un prieten a cumparat un opel astra 1.6 din 96 si cand venea spre casa cu ea sa rupt distributia, masina aratand la prima vedere impecabila...

This post has been edited by cnada: 25 May 2012, 10:13


--------------------
renault megane 1 1.4 16v RXE + GPL 2000
"Nu te lasa biruit de rau,
ci biruieste raul prin bine" Rom. 12.21
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Axinte
post 25 May 2012, 12:01
Post #237


Membru ghinionist


Group: Members
Posts: 268
Joined: 27 March 11
From: Oltenita




Foarte bine punctat cu sh-urile straineze biggrin.gif


--------------------
DACIA Super Nova 2002 clima - CL ?? xxx
Ai nevoie de multi ani de studiu pentru a ajunge sa taci neintrebat.

Cap ai, minte ce-ti mai trebuie?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
djasu82
post 6 Jun 2012, 18:00
Post #238


MEMBRU DACIA CLUB


Group: Members
Posts: 11.714
Joined: 26 December 06
From: Bucuresti ...




cine la pus sa iau masina din 90-2000 tongue.gif asta cu sh-urile e si la noroc ... Eu in toamna urmeaza sa-i fac verificarea biggrin.gif ... mai mult dacia a stat !

This post has been edited by djasu82: 6 Jun 2012, 18:01


--------------------
Dacia Super Nova Opel 1.7 CDTI , Audi Q7 , GPS wayteq x950btfm 1999 / 2003 / 2008 /2011 - nnn
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ryco1
post 10 Dec 2012, 22:28
Post #239


Membru autentic


Group: Members
Posts: 353
Joined: 20 September 07
From: Pitesti




I.T.P. luat astazi fara probleme,mai putin frana de mana care nu prea tine cum trebuie.Noxele au iesit bine si tipii au luat de la mine si pentru o alta masina valorile. smile.gif


--------------------
Dacia Supernova Rapsodie 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoR
post 17 May 2013, 20:29
Post #240


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.847
Joined: 20 October 08
From: Buzau




Am obtinut astazi ITP-ul pentru urmatorii 2 ani, insa mi s-a spus ca sonda lambda a scos mai greu valoarea corespunzatoare.
In final s-a stabilizat la 1.00, iar inspectorul mi-a zis ca e ok. Initial pe acel display apareau valori mai mari.
Stie cineva concret care sunt valorile admise?


--------------------
Dacia SuperNova/ Opel Astra Sports Tourer/ Lada 1200 Combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
9 Pages « < 6 7 8 9 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

ETask
Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 26th April 2024 - 02:32
Forum Renault