DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

23 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Inmatriculare Masina Noua, Inclusiv Logan!

vv
post 18 Jan 2005, 14:33
Post #121


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Pe mine numerele provizorii m-au costat 500k la Cobalcescu. Probabil ca includeau si suportii, ca altceva nu am mai platit.


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristyyy2003
post 18 Jan 2005, 18:19
Post #122


R.I.P. Marli


Group: Members
Posts: 736
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(vv @ 18 Jan 2005, 15:33)
Pe mine numerele provizorii m-au costat 500k la Cobalcescu. Probabil ca includeau si suportii, ca altceva nu am mai platit.
*


Cand ai luat-o ?
Ca eu tot de la acest minunat 022.gif dealer am cumparat masina.


--------------------
Suzuki SX4 2008 - B 67 TMK
"Greierii" ma innebunesc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 18 Jan 2005, 18:49
Post #123


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




OFFTOPIC:

cristyyy2003 - am luat-o ieri pe a mea. Dar eu nu sunt deloc nemultumint de ei. Povestea e lunga: am platit-o inainte de vacanta, dar nu am apucat sa o ridic pana cand am plecat din Buc. (trebuia sa treaca 2 zile sa se faca confirmarea platii la Dacia, fiindca am facut credit prin VB si Dacia nu are conturi la VB). Cand m-am intors am constatat ca nu se potrivea seria caroseriei - au refacut actele, dar asta a durat o saptamana. Intre timp, mi-au dat (in ultimele 3 zile) masina de drive-test. O bila alba de aici ca mi-au dat-o fara scandal (pur si simplu le-am cerut "daca nu-mi dati masina pana vineri sa-mi dati temporar alta masina" si s-au executat). Alta bila alba: nu mi-au dat paharul de la scrumiera cand am ridicat masina; le-am cerut ulterior si n-au comentat nimic, mi-au dat imediat unul nou (era sa-mi dea si bricheta da' le-am zis "nu ca asta o am"). In plus, au raspuns destul de pozitiv la cererile/intrebarile mele tot timpul, masina am ridicat-o in stare buna (curata, spalata, fara mizerie in interior, cu nivelul lichidelor ok samd). N-am verificat inca presiunea la roti si strangerea prezoanelor, da' i-am intrebat daca au facut ei verificarea si au zis ca da (bine, se poata sa ma minta, dar sper ca nu mintit; o sa fac oricum verificarile in curand). O ultima bila alba: e singurul dealer de care am auzit eu care da covorase la toti clientii gratuit.


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristyyy2003
post 18 Jan 2005, 18:54
Post #124


R.I.P. Marli


Group: Members
Posts: 736
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(vv @ 18 Jan 2005, 19:49)
OFFTOPIC:

O ultima bila alba: e singurul dealer de care am auzit eu care da covorase la toti clientii gratuit.
*


Probabil ca fac gestul asta doar cu Golanurile...nu si la Carute..SLZ tongue.gif


--------------------
Suzuki SX4 2008 - B 67 TMK
"Greierii" ma innebunesc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 19 Jan 2005, 00:28
Post #125


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(cristyyy2003 @ 18 Jan 2005, 19:54)
Probabil ca fac gestul asta doar cu Golanurile...nu si la Carute..SLZ tongue.gif
*


Mosule, pana acuma Solenza mea nu a fost re-chemata la fabrica sa se verifice daca nu are cumva defecte majore de fabricatie, precum a fost la Golan smile.gif tongue.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristyyy2003
post 19 Jan 2005, 00:32
Post #126


R.I.P. Marli


Group: Members
Posts: 736
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(Valentine @ 19 Jan 2005, 01:28)
Mosule, pana acuma Solenza mea nu a fost re-chemata la fabrica sa se verifice daca nu are cumva defecte majore de fabricatie, precum a fost la Golan smile.gif tongue.gif
*


Pardon?


--------------------
Suzuki SX4 2008 - B 67 TMK
"Greierii" ma innebunesc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 19 Jan 2005, 01:46
Post #127


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




Citeste aici: http://www.adevarulonline.ro/index.jsp?pag...ticle_id=113509 daca nu ma crezi biggrin.gif ... si enough off-topicareala. daca mai exista ceva de spus cu privire la inmatriculari postati, daca nu, ne certam pe alte topicuri slz vs logan smile.gif (please!)

This post has been edited by Valentine: 19 Jan 2005, 01:47


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AIX
post 19 Jan 2005, 10:35
Post #128


quite a regular


Group: Members
Posts: 604
Joined: 21 October 04
From: Bucuresti




O saptamana in care nu se vor putea face inmatriculari - 22-29 ian.

"Timp de o saptamana, in perioada 22-29 ianuarie 2005, in Capitala nu se vor putea inmatricula sau radia autoturisme si nu se vor elibera sau confectiona permise de conducere. [..] Astfel, in perioada 22-29 ianuarie se vor putea efectua doar inmatricularile provizorii."

Stirea se gaseste aici:
http://www.jurnalul.ro/modules.php?op=modl...icle&sid=146649


--------------------
. . .
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 27 Jan 2005, 11:48
Post #129


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




Am adunat taxele puse de Valentine in primul post, si mi-a iesit suma de 1.834.500. N-am adunat orele pierdute pe la cozi si pe drumuri, si nici benzina cheltuita prin Bucuresti dupa acte.
Eu am o oferta de la un tip care mi-a inmatriculat si acum trei ani Supernova, 3.300.000 pentru masina (LGN1.4) pe persoana juridica si numere preferentiale.Tinand cont ca in acest pret sunt incluse absolut toate taxele inseamna ca platesc in plus un milion jumate pentru a economisi timp, nervi si benzina.
Intrebarea e daca stiti si alte firme/oameni seriosi pe piata si care se ocupa de asa ceva ca sa pot compara ofertele. Multumesc


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 28 Jan 2005, 00:57
Post #130


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




Da-i 100$ si cred ca e mai bine daca nu vrei sa faci alergatura. Eu personal o recomand pentru ca asa ajungi sa stii si tu toate locatiile in caz ca pe viitor vei mai avea nevoie sa faci diverse chestii biggrin.gif


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bomicabomic
post 28 Jan 2005, 11:40
Post #131


Ex-membru DaciaClub


Group: Members
Posts: 1.072
Joined: 7 September 04




Din cite stiam si dealerii se ocupa de inmatriculari. Tot pe la 3.300.000 era si acum un an si ceva. Asa mi-au cerut mie aia de la ADRAS.
Eu l-am gasit pe unul mai ieftin, mi-a luat 2.400.000, cu tot.

Off-topic
Pentru radiere se sta mult la cozi?


--------------------
x x - x
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 28 Jan 2005, 12:06
Post #132


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




"aia de la Adras" e posibil sa fie tipul la care ma refeream si eu.
Cel putin cand am luat eu masina, Adras nu facea ca atare operatiunile de inmatriculare. Te trimiteau la cineva si probabil isi luau un comision din asta.


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BogdanBMB
post 2 Feb 2005, 21:46
Post #133


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 19 November 04
From: Bucuresti




Daca nu este vreo urgenta sa NU va duceti in aceasta perioada la Udriste pt inmatriculare sau radiere pt ca este "crima si pedeapsa" acolo. Cei de la ghiseu se misca cu incetinitorul, eu am stat la coada de la ora 9.15 pana la 17.30.
Prea multi nervi si stres si nu merita.
Pt numere preferentiale trebuie sa platiti direct la ghiseul de imnatriculari si radieri o taxa de 490 000 lei iar termenul de ridicare este de minim 10 zile.


Cica si-a pus garcea soft nou si nu stie sa umble cu el (inca) biggrin.gif dar si mad.gif



--------------------
Dacia logan preference 1.6 - B- 82 -BMB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristyyy2003
post 3 Feb 2005, 01:38
Post #134


R.I.P. Marli


Group: Members
Posts: 736
Joined: 19 December 04
From: Bucuresti




Este disperare frate acolo....ma gandesc cu groaza ca ar trebui ( eeh trebuia astazi, dar se pare ca s-a mai amanat putin ) sa imi vina si mie masina.
AM vazut la stiri pe una care saraca a cedat nervos si nu a vrut sa mai plece de acolo de au venit astia cu jandarmii sa o ia.
Culmea incompetentei: POL. ROMANA! biggrin.gif

This post has been edited by cristyyy2003: 3 Feb 2005, 01:39


--------------------
Suzuki SX4 2008 - B 67 TMK
"Greierii" ma innebunesc!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 3 Feb 2005, 16:17
Post #135


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Informatii utile: (pt. cei care merg pe jos/cu transportul in comun) pt RAR coborati la statia de metrou 1Mai, nu Grivita (calea grivitei e lunga...).
Trezoreria - aia de pe Pieptanari data in tutorial nu e buna (e doar pt. pers. juridice), mergeti la cutitul de argint.
Vedeti ca la RAR trebuie copie xerox de pa fata necompletata a cartii de identitate (sa ma corecteze cineva daca ma insel, eu asa am inteles de la nevasta-mea). Teoretic ar trebui sa va faca copie xerox acolo da' nu va face decat daca cereti explicit (nevasta-mea a luat teapa si a cautat xerox in zona de i-a iesit pe nas).
Langa RAR exista unii care dactilografiaza fise (60k lei), nu trebuie neaparat mers la Udriste pentru asta.

Valentine/altcineva, ar fi util daca s-ar lista si 'dependentele' in tutorial (de ex. unii poate prefera sa plateasca la CEC inainte de a merge la RAR, se poate?).
Copia dupa RCA nu a fost necesara pana acum (a facut toti pasii , mai putin statul la coada la Udriste).

BogdanBMB - ce inseamna asta, ca se sta doar la ghiseele 6/7/8/9/10 si pentru numere preferentiale? (adica e la fel cu celelalte numere, doar ca platesti mai mult cand ajungi la rand?)

This post has been edited by vv: 3 Feb 2005, 16:22


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 3 Feb 2005, 17:56
Post #136


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




QUOTE(vv @ 3 Feb 2005, 17:17)
Valentine/altcineva, ar fi util daca s-ar lista si 'dependentele' in tutorial (de ex. unii poate prefera sa plateasca la CEC inainte de a merge la RAR, se poate?).
Copia dupa RCA nu a fost necesara pana acum (a facut toti pasii , mai putin statul la coada la Udriste).
*


Dependenta se poate schimba in timp, dar ordinea curenta e foarte putin probabil sa fie necesar sa fie schimbata. Cred ca mai bine il las asa.

Este posibil ca in timp sa nu se mai ceara anumite copii, unii n-au mai avut nevoie de timbre fiscale, dar e mai bine sa fie pregatit inainte (ce mai conteaza o copie in plus / minus smile.gif ) decat sa pierzi dupa aia timp si nervi ca nu ai un timbru sau o copie wink.gif



--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BogdanBMB
post 3 Feb 2005, 19:04
Post #137


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 19 November 04
From: Bucuresti




QUOTE(vv @ 3 Feb 2005, 16:17)
BogdanBMB - ce inseamna asta, ca se sta doar la ghiseele 6/7/8/9/10  si pentru numere preferentiale? (adica e la fel cu celelalte numere, doar ca platesti mai mult cand ajungi la rand?)
*




Da, stai la oricare dintre ghiseele mentionate si te intreaba garcea daca vrei numere preferentiale sau nu.
Dar sa nu te duci in aceasta perioada doar ai vazut si tu stirile la TV dak nu ti-o spun eu din proprie experienta. mad.gif


--------------------
Dacia logan preference 1.6 - B- 82 -BMB
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dalla
post 3 Feb 2005, 19:35
Post #138


Membru incepator


Group: Members
Posts: 18
Joined: 19 July 04
From: Bucuresti




Salut. Azi am fost la Udriste pt a-mi lua nr. provizorii. Cand am ajuns acolo, pe langa cozile imense, am vazut ca am de platit 2 taxe la CEC, nu una cum era pana acum. Astfel, pe langa taxa autorizarii provizorii (65000) s-a adaugat si "contravaloarea autorizatiei provizorii de circulatie" in valoare de 130.000.


--------------------
Renault Symbol 2008 / Fidji
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 4 Feb 2005, 10:03
Post #139


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Dalla - nu ti-a dat dealer-ul numere provizorii??? Sau e vorba de o masina straina pe care vrei sa o inmatriculezi temporar in RO?

Revin cu informatii: CI trebuie copiata fata-verso! de fapt asta era greseala mea, ca aveam copie doar dupa fata 'scrisa'.

Taxa de la trezorerie se poate plati si la CEC (doar persoane fizice!).

Valentine - intre timp pot sa se ceara si acte noi, asa ca asta nu e un argument. Ceea ce iti cer eu nu este sa schimbi ordinea operatiilor, ci sa 'sistematizezi' un pic, ceva de genul:
1. Platit CEC
2. Platit Trezorerie/tot CEC (pers. fizice)
3. Platit impozit
4. RAR
5. Dactilografiat fisa
6. stat la coada la Udriste

iar apoi sa zici: ca sa faci 6 trebuie neaparat 1,2,3,4,5. Pt. 3 tb. 4, iar 1,2,4,5 se pot face primele (ceva de gen, nu cred ca ordinea data de mine e corecta dar intelegi ideea). Faza e ca pentru unii poate e comod sa mearga inai la platit impozitul, da' nu stiu sigur daca le trebuie secretizata CI inainte sau nu.


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 4 Feb 2005, 15:26
Post #140


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




Nou post, cu povestea unei inmatriculari (de azi, povestita de proprietarul masinii = nevasta-mea).
Valentine - cred ca e cazul sa mai faci un 'update' cu informatia despre ghisee.
QUOTE
Am ajuns acolo la 9.10.  M-am pus prima oara la ghiseul 8, de inmatriculari.  Stau eu o vreme... si casc urechea ca s-a modificat modificarea si trebuia platite totusi numerele la casierie. Imi las rand la casa 8 si merg la casierie. Acolo erau 3 case, coada in devalmaseala. Ce e nasol la cozile astea: ca multi isi lasa rand, si vin, si cand crezi ca mai ai doi-trei mai apar alti 4 in fata ta. Doi: ca sunt cei cu firme si cu leasing care au multe masini. Asa la coada de la casierie a stat unul vreo douazeci de minute la ghiseu, avea teancuri de buletine. Era nasol de cei cu numere la rand ca dupa ce au stat la coada la casierie la unii nu le-a luat banii si i-a intors dincolo. Dupa ceva timp iar s-a schimbat schimbarea si a trebuit sa refaca coada. Nu prea puteai sa citesti ca trebuia sa fii permanent atent sa nu ti-o ia altii in fata. Si mai nasol era faptul ca nu prea era aer, erau f multe persoane intr-o incapere. La 10.10 am terminat la casierie (deci o ora). Am obtinut nr: B-00-***. A costat 490.000.

Dupa aceea m-am intors dar la ghiseul 8 imi trecuse randul asa ca m-am pus la ghiseul 7 unde era coada mai scurta. [Acum sunt mai multe ghisee pt inmatriculari&radieri, de la 4 la 13 inclusiv] Au mai venit cativa care isi lasasera rand, in fine, am ajuns la 11.10, actele au fost in regula (mi-a cam tremurat fundu' sa nu fie ceva in neregula, ca erau oameni a patra oara la coada) Mi-a zis politaiul ca peste 10 zile. Si am impresia ca e vorba de zile lucratoare, asa ca ar fi pe 18, sau chiar sambata pe 19/luni pe 21.

Mai nasol e ca la luat numere (numai la ghiseul 2 pt persoane fizice, bine ca aici sunt separate de juridice) era o coada imensa.

Deci mi-a luat 2 ore dar nasol nu e timpul in sine ci faptul ca stai in inghesuiala si stres si lipsa de aer.


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Valentine
post 4 Feb 2005, 16:14
Post #141


Old Timer


Group: Members
Posts: 1.074
Joined: 20 September 03
From: California




Am facut update-ul.


--------------------
Ford Focus 2009
Hi, I'm a signature virus. Please replace your old signature with this signature and help me take over the world of signatures.

Atentie, atentie, si iar atentie!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RXM maximus
post 7 Feb 2005, 22:10
Post #142


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 6 February 05




QUOTE(Valentine @ 4 Feb 2005, 16:14)
Am facut update-ul.
*



Salut,
Valentine, tot respectu',taticul...eu unul m-am luat dupa ce ai scris tu...si mi-a iesit in prop. de 90% figura...
E adevarat acum la Udriste s-au mai schimbat niste alea pe acolo, dar...
Multam fain, de-ar sti lumea unde sa se uite...


--------------------
Dacia Logan 1.6 Ambition
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABI_
post 12 Feb 2005, 02:04
Post #143


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 4 January 05
From: Bucuresti




salut.
trebuie sa-mi vina masina pe 4 martie.(pers. juridica) dealer meridian
si am si eu niste intrebari:

1. imi da dealerul nr. provizorii ,daca da cat ma costa?
2. se ocupa dealerul si de imnatriculari?
3. cand imi vine carte de identitate a masinii de la pitesti?

multumesc si scuze daca sunt off-topic. unsure.gif


--------------------
Renault Megane 1,5 dci 100 CP 2006 CE - B 71
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
free_fiber
post 12 Feb 2005, 15:09
Post #144


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.555
Joined: 25 October 04
From: Bucuresti




1.dealeru iti da numere provizorii si costa doar suportii de numere;
2.nu se ocupa, ei iti dau doar numerele rosii;
3.la aprox 2 sapt. dupa ce ridici masina;


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.5dci 85CP 2008 - B xx XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABI_
post 13 Feb 2005, 22:46
Post #145


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 4 January 05
From: Bucuresti




@free_fiber: multumesc happy.gif


--------------------
Renault Megane 1,5 dci 100 CP 2006 CE - B 71
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vv
post 14 Feb 2005, 11:33
Post #146


dilbert.com


Group: Members
Posts: 1.080
Joined: 10 June 04
From: Bucuresti




1. Gabi, mie mi-au zis ca platesc doar numerele nu si suportii smile.gif Ce conteaza, cert e ca dai 500k si la politie iti dau inapoi 220 (daca mai tin eu bine minte)
2. Majoritatea se ocupa, contra cost. De obicei nu ei direct, ci printr-o terta persoana. Costa cam 1.5m peste costurile de inmatriculare (daca ai fi facut singur operatia)


--------------------
Renault Grand Scenic 2008 - B.00.XXX
It is final proof of god's omnipotence that he needs not exist in order to save us.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABI_
post 14 Feb 2005, 15:46
Post #147


Membru incepator


Group: Members
Posts: 84
Joined: 4 January 05
From: Bucuresti




QUOTE(vv @ 14 Feb 2005, 11:33)
1. Gabi, mie mi-au zis ca platesc doar numerele nu si suportii smile.gif Ce conteaza, cert e ca dai 500k si la politie iti dau inapoi 220 (daca mai tin eu bine minte)
2. Majoritatea se ocupa, contra cost. De obicei nu ei direct, ci printr-o terta persoana. Costa cam 1.5m peste costurile de inmatriculare (daca ai fi facut singur operatia)
*




merci

ps: am inteles ca trebuie sa ma duc la rar cu masina sa-mi lipeasca ceva pe cartea de identitate!!! este adevarat? nu vine cartea cu rar-ul deja facut? altfel nu-mi explic de ce intarzie carte de identitate si nu vine odata cu masina.

scuze daca sunt off-topic biggrin.gif


--------------------
Renault Megane 1,5 dci 100 CP 2006 CE - B 71
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ionut_r2100
post 14 Feb 2005, 17:56
Post #148


Slow Mo


Group: Members
Posts: 87
Joined: 8 December 04
From: Bucuresti




QUOTE(GABI_ @ 12 Feb 2005, 02:04)
salut.
trebuie sa-mi vina masina pe 4 martie.(pers. juridica) dealer meridian
si am si eu niste intrebari:


2. se ocupa dealerul si de imnatriculari?

*



Nici nu trebuie sa se ocupe ei ca nu dureaza mult .....si acum incep sa povestesc pe scurt intamplarea mea fericita:
am plecat de la 11.30 la RAR am secretizat cartea apoi la udriste facut fisa si cerere (50.000 amandoua) dupa la taxe si inpozite, la cec platit talon si certificat ( parca), apoi la coada la udriste la taxa pt nr. (acolo am stat cel mai mult era mare ingramadeala) si dupaia la ghiseul 8 unde cred ca am stat 30 min .Si gata la 15:30 eram acasa. biggrin.gif .Acum partea naspa e ca trebuie sa vin in 10 zile lucratoare(cam mult inainte erau 3 sau 5 parca)


--------------------
Opel Corsa Enjoy 1.3 CDTi Black Saphirre 2007 - B-x8-AIM
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Andrii
post 15 Feb 2005, 23:22
Post #149


Membru incepator


Group: Members
Posts: 51
Joined: 12 November 04




Eu am cumparat o Dacie din 90' si circul cu ea de doua luni cu talonul proprietarului, batranel simpatic, si vreau sa fac actele dar trebuie neaparat sa aflu unde tre sa ma car cu el dupa mine pentru a semna actele, adica unde e musai sa mearga si el cu mine. Si propriu-zis pe scurt care sunt pasii care trebuie urmati pentru a vedea numele meu pe acte!
Alta intrebare este : chiar trebuie sa mai platesc inca o data asigurarea?
Va multumesc anticipat.

This post has been edited by Andrii: 15 Feb 2005, 23:25


--------------------
Fiat Albea 2006 - 1.4 Fire - B-01-ANDRII
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mimuncu
post 24 Feb 2005, 12:48
Post #150


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 3 February 05




Multumesc celor care au scris acest tutorial care m-a ajutat foarte mult la actiunea de inmatriculare a Golanului meu.
Am reusit sa le fac pe toate cam in 3 ore, fara spagi sau pile. Cred ca am avut noroc.

Doar o chestie nu mi-e clara: la politie, dupa ce am dat toate actele, m-a trimis la alt ghiseu unde am platit numerele (la rind nu preferentiale) si mi-a zis sa vin in 9 martie. Nu mi-a dat nici un bon, doar chitanta de plata a numerelor. Ce n-am inteles este daca trebuie sa merg cu numerele rosii sub brat si sa le dau in schimbul celor negre sau intai le iau pe cele negre si apoi merg altadata sa le dau pe cele rosii.

Thanks!


--------------------
Dacia Logan Ambiance 1.4 - HD-06-LUL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
23 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 25th April 2024 - 21:16
Forum Renault