DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

40 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Design interior, bord, volan, schimbator, pedale, etc.

rdesign
post 15 Jan 2005, 09:40
Post #31


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 25 December 04
From: Craiova




QUOTE(ar_logan @ 15 Jan 2005, 09:14)
Arata super,dar am inteles caci in "cap" ai leduri si de unde ai luat curent?
*


Da are leduri albastre din fabricatie si baterie in interior. personal mie nu-mi plac ca nu suport chestiile gen pom de Craciun. Vreau sa le dau jos dar nu am gasit suruburile cu cap imbus cu care sa le inlocuiesc. De fapt, cred ca voi schimba intreaga jumatate superioara cu alta confectionata artizanal pe care sa o imbrac in piele


--------------------
dacia logan - DJ 2810
Am facut atat de multe in viata incat nu stiu daca o sa ies la pensie popa sau medic ginecolog!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b7gdan
post 15 Jan 2005, 10:27
Post #32


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 12 January 05
From: Bucuresti




superb volanul!


--------------------
Dacia Logan Laureate 1.4 - B-26-NRG
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ar_logan
post 15 Jan 2005, 11:26
Post #33


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 7 December 04
From: ARAD




Piele se gaseste cumva de vanzare la amicul tau pt. ca mi-ar trebui si mie???


--------------------
Dacia Logan 1.4Preference - B 00 XJM
100% - 90%posesori permis
- 10% soferi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 15 Jan 2005, 11:46
Post #34


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




rdesign, cred ca ar fi mai bine sa faci un tips&tricks tutorial, ca vad ca multi vor sa-si fac avolanul asa... inca o data, ai facut o treaba excelenta.

daca tot faci rost de piele, fa-ti si o husa pentru schimbator mai sicoasa, mi e unul aia originala imi pare prea scortoasa, prea scurta si prea urita...


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
asybo2002
post 15 Jan 2005, 13:42
Post #35


Membru autentic


Group: Members
Posts: 540
Joined: 13 October 04
From: Bucuresti




pe mine m-ar interesa sa cumpar o asemenea "husa" ce zici se poate???


--------------------
DACIA Duster 4x4, 1.5 dCi 2010 Laureate - B
"Merge si asa" ... Drama sau inventivitate !?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rdesign
post 16 Jan 2005, 11:26
Post #36


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 25 December 04
From: Craiova




QUOTE(asybo2002 @ 15 Jan 2005, 13:42)
pe mine m-ar interesa sa cumpar o asemenea "husa" ce zici se poate???
*



Nu ai sansa decat sa o confectionezi personal. Eu personal nu as mai face una decat pentru mine cu un desen mai sport, dar nu exagerat. Nu pot ajuta decat cu sfaturi (promit ca nu creez capcane si spun tot ce am invatat din experienta personala) Nu voi mai avea timp sa ma ocup de ghidusii auto curand. Pana acum am fost in concediu pe 2004si nu mi-am permis sa plec de acasa cu fiica mea care este prea mica. De aia mi-am omorat timpul cu ideile personale.
Oricum gandeste ca eu am pierdut cateva zile pentru documentare.


--------------------
dacia logan - DJ 2810
Am facut atat de multe in viata incat nu stiu daca o sa ies la pensie popa sau medic ginecolog!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_dum
post 16 Jan 2005, 15:16
Post #37


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 4 January 05




QUOTE(Dsign @ 15 Jan 2005, 11:46)
rdesign, cred ca ar fi mai bine sa faci un tips&tricks tutorial, ca vad ca multi vor sa-si fac avolanul asa...  inca o data, ai facut o treaba excelenta.

daca tot faci rost de piele, fa-ti si o husa pentru schimbator mai sicoasa, mi e unul aia originala imi pare prea scortoasa, prea scurta si prea urita...
*


Ce scrie baiatul asta e f. interesant,ce aveti voi nu e nimic bun si perfect.El si-a pus o caruta de leduri la 5ooo prin masina si cica a facut tuning interior.el este cel mai "tare" ce sa zic .....


--------------------
Dacia berlina 1970 - ag 22 pbm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 16 Jan 2005, 22:35
Post #38


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




domnule andrei, imi pare rau ca nu toti membrii acestui forum isi fac tuning la "firme mari" ca altii, recte dumneata. eu am dat un sfat, caci de aia ne-am strins aici, sa ne spunem parerile sa cerem si sa oferim sfaturi, sa ne ajutam reciproc. vad ca dumneata nu te mai suporti de cind te lauzi ca iti comanzi nustiuce piese pe la "marile firme de tuning"... uite ca decit sa dam 30-40 de euro pe o husa de schimbator, se poate face si acasa asa ceva. doar dumneata erai cel care avea ceva impotriva accesoriilor din fabrica... daca nu-ti convine statutul nostru, te rugam sa ne lasi in pace si sa te duci sa pierzi timpul altora prin fata blocului, poate mai inveti ceva util...

chiar am sa rog unul din moderatori sa ia masuri in ceea ce te priveste, deoarece noi suntem o comunitate ai caror membrii se respecta, nu se injura ca la usa cortului pe PM, asa cum faci dumneata...

daca te crezi foarte tare in ale tuningului, si daca crezi ca noi nu am mai vazut masini tunate pina la a ta, arunca-te sa iti montezi un volan isotta, sau momo, sau simoni racing, ca vad ca sunt prietenii tai... ia vezi, te tine?

cit priveste interiorul masinii mele si ledurile de 5000, sa stii ca aici ai jignit o multime de utilizatori ai forumului care au trecut pe la garajul meu si care au folosit leduri "la 5000" (unii din ei sunt chiar moderatori: georgeb, ov, ad3lant3, osirus, si multi altii)

zi mersi, caci cu ocazia asta ai invatat si tu probabil, care-i diferenta intre un led si un bec, ca poate scoala ai terminat-o prematur...

te-am invitat politicos sa vizitezi ceva site-uri de tuning din franta sau din spania, sa vezi ce inseamna tuning interior adevarat, sa vezi acolo leduri,luminite, neoane prin interior. dar probabil ca ai lipsit si de la lectiile de limbi straine...

scuze tututror de off topic, dar personajul acesta incepe sa ma scoata din pepeni...

on-topic: eu am masina albastra, cred ca merge sa-mi fac o husa din piele albastra pt schimbator, poate chiar cu piele intoarsa... uite ca mi-ai dat de lucru sefu rdesign... laugh.gif

This post has been edited by Dsign: 17 Jan 2005, 01:03


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rdesign
post 16 Jan 2005, 22:49
Post #39


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 25 December 04
From: Craiova




Las-o ai usor ! Cand te scoate cineva din pepeni a castigat el.
Te sfatuiesc sa fugi de pielea intoarsa ca nu o poti intretine pe masina. Pielea trebuie protejata impotriva umezelii, a schimbarilor de temperatura si a U.V. Pielea intoarsa nu poate fi data cu balsamuri ca va capata un aspect "lucios" iar impreuna cu praful balsamul va crea mocirla. Pe masinile de firma nu se pune piele intoarsa ci un fel de piele napa care nu este pufoasa dar are aspect mat. Crede-ma ca am studiat un M5 din 2003 (in garantie) si avea piele napa doar pe plafonul interior unde nu sta praful. By the way era albastru si avea pielea interioara negru cu albastru.


--------------------
dacia logan - DJ 2810
Am facut atat de multe in viata incat nu stiu daca o sa ies la pensie popa sau medic ginecolog!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dr.Medic
post 16 Jan 2005, 22:58
Post #40


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 31 May 04
From: Bucuresti




Salutare!
Foarte frumos facut volanul, parerea mea e ca daca foloseai ata mai inchisa la culoare era si mai frumos. Felicitari


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
osirus
post 16 Jan 2005, 23:41
Post #41


Milionar de week-end


Group: Banned
Posts: 501
Joined: 17 November 04
From: Salajan





Dsign,nu te mai enerva cu toti.........ca sa nu zic cum! mad.gif Lasa ca ledurile noastre de 5000 arata destul de belea si multi altii ar vrea si ei si trebuie sa-i ajutam,nu? laugh.gif Decit sa dai o gramada de bani,pe nu stiu ce prostii,mai bine ti le faci singur daca poti sau te ajuta baietii si tot la rezultatul ala ajungi! biggrin.gif Te premiaza cineva ca ai dat o caruta de bani? wacko.gif Asa ca cine poate sa i-si faca singur tot ce vrea pe la masina....spor la treaba!


--------------------
Dacia/Skoda Logan ambition - Octavia L&K
vreau o rabla de masina ca sa-i rup kilometraju s-o petarda buna rau sa-i dau jos ambalaju
................"Fac sport extrem cu dacia/Cu ochii inchisi o calc/I-mi place senzatia!"...............
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 17 Jan 2005, 00:49
Post #42


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




mersi rdesign de sfaturi... inca n-a reusit sa ma scoata din pepeni de tot.
faza cu omu asta e ca ii place de mine: imi trimite PM-uri cu tot felul de "complimente"... nu prea stiu cum sa-i multumesc, poate ma ajutati voi... excl.gif

sa revenim: deci nu e bine cu piele intoarsa. pai atunci piele tratata, dar albastra merge? banuiesc ca o piele care se foloseste la pantofi e destul de rezistenta si pe o masina, nu? ma refer la husele pentru schimbator si frina de mina. poate ca o sa intrebati ce tot am cu husele astea, darr nu am gasit ceva sa imi placa prin tirg, iar eu pe asa ceva nu dau 30-40 euro cit o fi pe la "firmele mari" cum spune prietenul nostru... pur si simplu am ambitia sa le fac singur, acum ca sefu' mi-a dat ideea.

tin sa mentionez ca cine vrea sa se mindreasca cu un tuning de prima clasa, trebuie mai intii sa munceasca "big time" si dupa ce nu mai are ce sa faca, sa investeasca... tuning inseamna unic, si unic poate fi facut doar cu creierul si mina ta... este valabil atit la partea estetica , cit si la partea mecanica.

te-ai intrebat oare dumneata domnule andrei_dum, de ce nu se folosesc roboti la fabricarea masinilor aristocrate gen rolls royce, maybach, chiar si ferrari sau lamborghini?????
unsure.gif nu ma pot abtine, nu-i suport pe astia care nu stiu nici macar o roata sa schimbe dar vor sa aiba "ceva" unic

This post has been edited by Dsign: 17 Jan 2005, 00:57


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 17 Jan 2005, 00:56
Post #43


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




apropo de design interior: ma gindeam (de altfel i-am sugerat si prietenului andrei_dum) la o solutie gen ShortShift. nu stiu exact cam cum s-ar putea face... eu dispun de un atelier plin cu tot felul de masini unelte si as putea confectiona piese... chiar ma gindeam sa imi fac un schimbator de viteze original, cum n-are nimeni...iar nu am gasit ceva care sa-mi placa pe piata, nici macar pe la "firmele mari"


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zzero
post 17 Jan 2005, 15:43
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 313
Joined: 19 July 04
From: Constanta




Dsign, cam asa arata un Shortshifter profesional.Sunt convins ca ai mai vazut.Crezi ca ai reusi sa faci asa ceva la atelier???Nu de alta dar ma intereseaza si pe mine una bucata.

Attached thumbnail(s)
shortshifter.jpg ( Size: 4.3k ) Number of downloads: 3750


--------------------
Dacia Solenza - CT-06-VRY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ar_logan
post 17 Jan 2005, 16:12
Post #45


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 7 December 04
From: ARAD




La cat se invarte un "cap" cu leduri dar culoarea bordului as vrea???????


--------------------
Dacia Logan 1.4Preference - B 00 XJM
100% - 90%posesori permis
- 10% soferi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ake
post 17 Jan 2005, 16:14
Post #46


Morderator


Group: Moderatori
Posts: 1.040
Joined: 6 July 04
From: Bucuresti




zzero,
Sa vorbim cu baietii de la OCC sa ne invete meserie

This post has been edited by Ake: 17 Jan 2005, 16:15


--------------------
(si) Dacia Logan Laur.1.4
"Desteapta-te Romane! Traiasca capra vecinului! "
(citat dintr-un sticker auto)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ar_logan
post 17 Jan 2005, 16:14
Post #47


Membru


Group: Members
Posts: 139
Joined: 7 December 04
From: ARAD




M-ar mai interesa niste manere de deschis portiera dinspre interior nichelate. De la masina s-ar potrivi????


--------------------
Dacia Logan 1.4Preference - B 00 XJM
100% - 90%posesori permis
- 10% soferi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rdesign
post 17 Jan 2005, 17:48
Post #48


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 25 December 04
From: Craiova




QUOTE(ar_logan @ 17 Jan 2005, 16:14)
M-ar mai interesa niste manere de deschis portiera dinspre interior nichelate. De la masina s-ar potrivi????
*



Vreau si eu dar nu gasesti decat la Megane 1 dupa 2002. Pe stoc la reprezentante IOC de unde rezulta comanda la "Pieces d'Origine". Cand stiu ca un aerator de Logan= 600k si un buton gen blocare comanda geamuri spate (cel de langa frana de mana la ambition) = 650k mai ca mie frica sa comand manere argintii.patru manere argintii.


--------------------
dacia logan - DJ 2810
Am facut atat de multe in viata incat nu stiu daca o sa ies la pensie popa sau medic ginecolog!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
collinro2
post 17 Jan 2005, 20:14
Post #49


Membru autentic


Group: Members
Posts: 457
Joined: 22 August 04
From: Iasi




@rdesign
Stiu ca este offtopic, dar am o obsesie: da ceva detalii despre elementul ala flexibil! De unde l-ai luat, cum e pus, etc! Ai face un mare bine. Scuze daca ai scris deja in alta parte pe forum si eu nu am vazut pina acuma


--------------------
renault megane 2.2 2006 1,5dCi 80CP - IS-05-GP?
We are what we repeatedly do; al naibii de adevarat...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 17 Jan 2005, 21:22
Post #50


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




despre shortshifter: daca ar fi poza un pic mai mare, poate as reusi sa vad si eu ceva. am vazut, dar montat direct pe masina.

ce face de fapt acest shortshifter?

clantele de usi se pot vopsi ca sa arate ca cele de pe megane, sau sa fie in ton cu consola centrala.

@zerro: baga si tu un link sa se documenteze si io... mersi

This post has been edited by Dsign: 17 Jan 2005, 21:24


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zzero
post 18 Jan 2005, 20:33
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 313
Joined: 19 July 04
From: Constanta




mai ai aici o adresa si o poza un pic mai mare
http://www.k-tecracing.com/show_product.asp?id=198 Eu sunt fan situl asta.
Este special pt cutiile de pe Renault.Prea multe informatii nu prea am stat sa caut.


--------------------
Dacia Solenza - CT-06-VRY
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 18 Jan 2005, 21:20
Post #52


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




nu inteleg ce este de fapt, si care e mecanismul cu care face sa schimbe vitezele mai repede. fiindca suntem deja off topic, o sa fac un topic nou la tuning logan, unde as vrea sa ma ajuti un pic zerro...


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
kenZo
post 18 Jan 2005, 22:04
Post #53


Membru incepator


Group: Members
Posts: 79
Joined: 5 October 04




Din cate deduc eu acest shortshifter are rolul de a micsora considerabil cursa ...dar intreb si eu ...ca nu ma pricep .. este cumva si mai scurt? .. nu fac legatura cu numele "short" .. doar cu poza unde vad ceva minuscul.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 MPI 2004 - B-xx-XXX
Ochii care nu se văd TE văd !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 18 Jan 2005, 22:12
Post #54


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




alo domnu', s-a facut topic nou cu short shifterul.


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_dum
post 20 Jan 2005, 20:37
Post #55


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 4 January 05




QUOTE(rdesign @ 15 Jan 2005, 08:48)

Capul original l-am  scos prin rasucire cu  mana. Nu am folosit scule de taiere sau amplificatore de muschi. Daca rasucesti fara frica , dupa ce cedeaza putin, iese imediat.
*




[COLOR=red]Mi-ai spus sa rasucesc fara frica de maneta de la schimbator dar la mine cred ca au inpinso cu barosul frate.Aztazi mi-am rupt mainile si aproape si patentul pana a-mi pune schimbatorul asta,iti trimit o poza. Pana la urma ma tot gandeam la tine cum ai reusit si l-am taiat cu panza de bomfaier pana l-am facut varza. blush.gif


--------------------
Dacia berlina 1970 - ag 22 pbm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_dum
post 20 Jan 2005, 20:45
Post #56


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 4 January 05




asta e schimbatorul.In curand cand o sa am putin timp liber am sa fac niste poze cu modificarile aduse de mine in interior.Mai am cateva idei dar nici prea multe pt. ca de acum devine tiganie.Numai tiganii tot pun pe masini si nu se mai opresc.


--------------------
Dacia berlina 1970 - ag 22 pbm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
rdesign
post 20 Jan 2005, 21:03
Post #57


Membru


Group: Members
Posts: 159
Joined: 25 December 04
From: Craiova




QUOTE
Mi-ai spus sa rasucesc fara frica de maneta de la schimbator dar la mine cred ca au inpinso cu barosul frate.Aztazi mi-am rupt mainile si aproape si patentul pana a-mi pune schimbatorul asta,iti trimit o poza.  Pana la urma ma tot gandeam la tine cum ai reusit si l-am taiat cu panza de bomfaier pana l-am facut varza. blush.gif


Zau ca pe forumul asta nu am facut misto de nimeni si nici nu am plasat capcane. Cand am intrat in acest forum am plecat de la premiza ca aici vom face schimb de cunostinte si vom impartasi experienta personala fara a ne ascunde unii de altii pentru ca aici in realitatea virtuala creata de noi, nu au ce cauta invidiile si meschinariile ce ne inconjoara zi de zi. Daca ti-am spus ca la mine a iesit prin rasucire, sa fii convins ca nu te-am mintit. Probabil ca la mine l-au prins cu faina (am avut eu bafta sa fie fixat de mantuiala) si la tine au folosit superglue.

This post has been edited by rdesign: 20 Jan 2005, 21:25


--------------------
dacia logan - DJ 2810
Am facut atat de multe in viata incat nu stiu daca o sa ies la pensie popa sau medic ginecolog!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Dsign
post 21 Jan 2005, 07:00
Post #58


Led Tuning Man


Group: Members
Posts: 3.498
Joined: 24 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(andrei_dum @ 20 Jan 2005, 21:45)
asta e schimbatorul.In curand cand o sa am putin timp liber am sa fac niste poze cu modificarile aduse de mine in interior.Mai am cateva idei dar nici prea multe pt. ca de acum devine tiganie.Numai tiganii tot pun pe masini si nu se mai opresc.
*



laugh.gif asta e marele schimbator pentru care ai facut comanda vere???? pai se gaseste in Vitan la 400 000 lei, din asta am vrut sa-mi pun si eu. Am renuntat cind am vazut ca se uitau niste tigani la el... si se mai uitau tiganii aia la ceva: la capace argintii cu spinner-e!!

nu te supara andrei, mie chiar imi placea maciulia aia, dar...


--------------------
D Logan 2004 Preference 1.6MPI Egee - B 48 CUP
http://youtu.be/OQ-ukXOBfI4
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_dum
post 25 Jan 2005, 13:52
Post #59


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 4 January 05




Dsign hai sa facem pace ca nu are rost sa ne sacaim asa mereu unul pe celalalt .

Ce zici esti de acord cu mine ?


--------------------
Dacia berlina 1970 - ag 22 pbm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andrei_dum
post 25 Jan 2005, 13:59
Post #60


Membru


Group: Members
Posts: 154
Joined: 4 January 05




Asa cum am promis am sa dau si eu cateva poze cu modificarile pe care le-am facut in interior.Nu sunt prea multe si nici nu imi doresc pt. ca numai tiganii tot pun si pun ... si pun ...


Ce mi-as mai dorii este sa-mi imbrac consola din centru gri cu un material mai deosebit,dar se pare ca imi pierd garantia daca il scot + imbracatrea volanului in acelasi material. ( au cei de la foliatec ceva super ) si sa-mi pun un set de pedale nichelate cu putin rosu. Masina mea e rosu toreador.

Daca a desfacut cineva acea grila de plastic din jurul casetofonului poate ma anunta si pe mine cum a facut asta.


--------------------
Dacia berlina 1970 - ag 22 pbm
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
40 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 18:06
Forum Renault