DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

55 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Reconditionare Dacia 1301, am nevoie de sfaturi pentru proiectul meu

Albert Einstein
post 25 May 2007, 11:01
Post #31


Pasionat


Group: Members
Posts: 2.140
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




@ autom: Multumesc, cred ca iau bancheta. Singura problema e ca vinilinul are cusaturi pe bancheta din cate stiu eu si mie imi trebuie vinilin fara cusaturi. Dar gasesc o solutie sa rezolv problema. Multumesc inca odata worship.gif
@ cristith: Nici ochelari si nici semiaripa nu se mai gasesc de uzina. Am vorbit cu tinichigiul si o sa cumpar de Conex urmand sa le modifice el astfel incat sa nu fie diferente. E complicat sa decupez de pe alta masina portiunea care-mi trebuie, de unde masina?Iar la Remat nu cred ca ma lasa sa merg cu flexul unsure.gif Si nu are rost, zic eu, sa schimb aripile spate cu totul. Contraaripile spate au doar rugina de suprafata, trebuie doar curatate. Luni cand ma duc acolo o sa vad exact cum sta treaba si o sa stabilesc cu tinichigiul ce e de facut astfel incat sa iasa totul asa cum trebuie

Sunt sigur ca vor apare ceva probleme si pe la podea, tinichigiul va rasturna masina abia dupa ce schimba pragurile pentru ca altfel s-ar deforma tinand cont ca pragurile actuale sunt scrum


--------------------
- - -
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots" - Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
driverx
post 25 May 2007, 11:04
Post #32


--- Membru cu ralanti ---


Group: Members
Posts: 7.656
Joined: 21 November 03




O sa regreti tu ca folosesti conex. Am mai vazut eu conexuri schimbate, vopsite frumos si dupa 2 ani...rugina. Efectiv reteta tablei e infecta. Formele...le mai corecteaza un tinichigiu bun...stii tu asta, dar tabla...nu o poate schimba nimeni...ca tot infecta va fi.


--------------------
Mitsubishi Lancer 2008
Univega Alpina HT-LTD Disc Deore 2011
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Albert Einstein
post 25 May 2007, 11:59
Post #33


Pasionat


Group: Members
Posts: 2.140
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Pai tratate corespunzator (curatate, grunduite, antifonate) nu vad de ce ar fi probleme cu rugina. E clar ca tabla nu e de calitate dar nu vad cum ar apare rugina din interior pentru ca in exterior, dupa cum am zis vor fi lucrate ca lumea wink.gif Aveti alta solutie care sa poata fi pusa in aplicare? unsure.gif


--------------------
- - -
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots" - Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
christith
post 25 May 2007, 13:57
Post #34


Membru alcolic


Group: Members
Posts: 487
Joined: 10 March 07
From: Timisoara




Crede-ma ca iti spun cu cea mai mare sinceritate si stiu ca am trecut prin asta, semiaripile de connex sant dezastu. Poate sa zica tinichigiul ce vrea el, ca daca nu are buza buna nu are ce sa ii faca, ca doar nu le tarna din nou. Cel mai bine e sa faci o comparatie intre cum arata buza de pe o aripa intreaga de fabrica si o semiaripa de connex. Poate ai noroc si nimeresti ceva mai de doamne ajuta.
Ce faci daca iese nasol si iti zice tinichigiul ca asta e ca mai bine nu se poate? Nu iti pare rau dupa aia.
Daca tot esti dispus sa investesti si sa o faci brici, ia mai bine aripa de spate completa si foloseste din ea doar bucata care iti trbuie.
Si asa cum a zis si driverx tabla de connex e mizerabila. Poti sa ii faci ce vrei si tot intra rugina in ea. Chestia e ca unde se sudeaza se strica compozitia tablei, chiar daca se sudeaza electric. Si chiar daca o grunduiesti antifonezi si etc tot se va ivi un por pe unde sa ajunga umezeala la tabla si de acolo incepe. Asa am patit si eu, numai ca am obervat la timp si am corectat problema. Dar cu timpul apare iarasi
Aaa, un sfat dupa ce e gata tinichigeria si masina e antifonata, lasa sa se usuce bine antifonul si dupa aia da-i un strat de vopsea peste. Ce culoare vrei tu, numai sa nu fie vopsea nitro. Folosete din aia ieftina de garduri, se va usca mai greu , dar nu ataca antifonul. Rolul vopselei e sa protezeje antifonul si masina contra ruginei, pentru ca fiind lucioasa, nu sta noroiul prins de ea. Si daca dai cu apa, chiar cel care se prinde, cade jos imediat. Antifonul este rugos si noroiul face aderenta usor si se strange peste tot.


--------------------
Dacia 1300 / 1300 - 1970 / 1971 - TM 70/71 UAP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Albert Einstein
post 25 May 2007, 14:03
Post #35


Pasionat


Group: Members
Posts: 2.140
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




O sa studiez problema cu semiaripile daca ziceti ca e asa de grava. In cazul asta poate ar fi mai bine sa le repar pe cele pe care le am acum pe masina unsure.gif


--------------------
- - -
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots" - Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
christith
post 25 May 2007, 14:15
Post #36


Membru alcolic


Group: Members
Posts: 487
Joined: 10 March 07
From: Timisoara




Nu le-a taiat inca? Pai ziceai ca contraaripile au numai rugina superficiala. Daca nu tai semiaripile nu poti sa vezi ce e dedesubt.
Sant ruginite rau, sau au numai buburuze? Ca in general nu prea ai ce repera la ele decat daca le schimbi. Sau le faci cu fibra si aia e un mare caca.


--------------------
Dacia 1300 / 1300 - 1970 / 1971 - TM 70/71 UAP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Albert Einstein
post 25 May 2007, 16:00
Post #37


Pasionat


Group: Members
Posts: 2.140
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Nu sunt taiate. Au buburuze acum dar se vor gauri cand vor fi curatate. Nu le fac din fibra sau alte chestii, vreau sa fie de tabla wink.gif

Nu am acum poze cu Dacia dar pun cu alta masina: eu vorbesc de partea de deasupra rotii. Contraaripa se vede pe dedesubtFiat_600__2__edited.JPG ( Size: 40.25k ) Number of downloads: 4215


This post has been edited by Albert Einstein: 25 May 2007, 16:05


--------------------
- - -
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots" - Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex 23
post 26 May 2007, 09:28
Post #38


Dacia 1300, cea mai buna alegere!!


Group: Members
Posts: 1.436
Joined: 2 October 06
From: Drumul Taberei




Aceeasi operatiune pe care vrei s-o faci tu pe spate cu pasaj roata spate, semipasaj si continuand cu prag si contraprag am facut-o si eu si tot cu tabla de CONNEX! Pasajul, semipasajul, pragul au venit la fix, nici nu se cunostea ca au fost schimbate, am avut si un meserias adevarat de ce sa zic. Asta face toata treaba. Despre calitatea tablei insa nu vreau sa vorbesc pentru ca este o mizerie. Cand a inceput sa sudeze contrapragul de podea a inceput sa se traga, parca era din plastic!
In ceea ce privesc ochelarii farurilor, te-as sfatui sa nu cumperi si sa-l pui pe meserias daca este asa bun sa ti-i recinstruisaca el exact dupa reperele celor vechi si din tabla mai groasa, nu foita de ceapa cum sunt astia! Mie mi-l facuse pe cel dupa dreapta de nici nu se cunostea, ba mai bine decat cel original! Spor la treaba!


--------------------
Dacia 1300/1310/1410 1972/1972/1982/1990/1991/1992 KXI WRB YJM DOZ PMC MRD - 8-B 4746/8-B 7768
Dacia 1300, cea mai buna alegere!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Albert Einstein
post 27 May 2007, 22:30
Post #39


Pasionat


Group: Members
Posts: 2.140
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Aveti idee in '77 cu ce radio erau dotate Daciile? Sinaia sau Predeal? unsure.gif


--------------------
- - -
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots" - Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Betian
post 28 May 2007, 00:16
Post #40


Membru autentic


Group: Members
Posts: 411
Joined: 23 August 05




Nu cred ca se mergea pe un anumit model de radio in perioada aia...oricum inclin sa cred ca Predeal.

Si acum o intrebare: Ai reusit sa reconditionezi bordul? Cum ai rezolvat portiunea aceea decolorata? Poate ne mai pui niste poze...smile.gif


--------------------
Dacia 1300 - 3-B 5638
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex-mun
post 28 May 2007, 11:07
Post #41


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.115
Joined: 14 October 06




eu v-as propune, peste antifon sa dati o mana de vaselina, si nu o sa mai aveti probleme


--------------------
DACIA 1300 1976 - CT 84 MUN
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Albert Einstein
post 28 May 2007, 22:33
Post #42


Pasionat


Group: Members
Posts: 2.140
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Pana la urma am cumparat ochelari de far si kit de reparatie aripi spate de conex. Arata execrabil dar sunt si f. ieftine. Am fost si le-am dus la mecanic, a spus ca o sa le "prelucreze" el inainte. Pentru el era importanta buza aripii de deasupra rotii. Tinichigiul a gasit cateva mici portiuni in podea care trebuiesc inlocuite si lucra la confectionarea acestora din tabla. El spera ca pana la sfarsitul saptamanii sa aiba si pragurile schimbate. I-am spus ca nu ma grabesc, important e sa iasa bine.
Aproape am terminat bordul, partea decolorata se pare ca era doar murdara, avea mizerie printre "serpisori", am avut noroc...Maine o sa pun si poze. Am vrut sa restaurez consola pentru radio in weekend-ul asta dar am fost tare prins cu altele si nu am reusit. Oricum am luat de la un forumist o pereche de scaune de fata de la care voi folosi partea din spate (cea fara cusaturi) pentru schimbarea portiunilor rupte ale consolei. Sper ca sa am timp sa ma pot ocupa in cateva seri, ca sa reusesc pana sambata sa o termin. Trebuie sa mai fac rost de un burete subtire care se pune pe sub vinilin.
Tinichigiul a spus ca masinile nu se dau cu teroson in interior. Dacia mea nu avea, mi-a mai aratat cateva masini (printre care si un Ferrari tongue.gif ) si intr-adevar niciuna nu avea teroson. Se da cu grund si apoi o vopsea doar, dupa care se aseaza mocheta aia cauciucata ohmy.gif Ce parere aveti? unsure.gif El a zis ca da cu teroson daca eu vreau asta dar ca in felul asta s-ar retine apa de la condens si tabla ar avea de suferit...
Am inceput sa strang tot felul de accesorii din perioada in care a fost construita masina mea, pe care s-ar putea sa le montez chiar daca nu le-a avut din fabrica. Sunt lucruri care accesorizau masinile acum 30 ani. Am un sistem de avertizare al scaderii nivelului de lichid de frana din borcan, in punga originala si cu bonul din 1978 (o sa fac o poza la schema de montaj si o sa pun aici sa va dati seama cum functioneaza), un set nou nout de proiectoare Elba, o emblema ACR si caut un set e tetiere de vinilin negru care se atasau pe scaune la vremea respectiva si un breloc tot din timpurile alea pentru chei 38.gif Daca aveti asa ceva va rog sa-mi dati de stire.


--------------------
- - -
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots" - Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Betian
post 28 May 2007, 23:16
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 411
Joined: 23 August 05




Ce grosime trebuie sa aiba buretelul de care ai nevoie?
Tetierele,daca sti pe cineva priceput,pot sa iti dau una de model,ca sa iti confectioneze dupa tipar....

Attached thumbnail(s)
HPIM6395.JPG ( Size: 212.51k ) Number of downloads: 5058


--------------------
Dacia 1300 - 3-B 5638
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Albert Einstein
post 29 May 2007, 08:45
Post #44


Pasionat


Group: Members
Posts: 2.140
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Betian, multumesc pentru ajutor dar e f. greu sa confectioneze cineva tetiere ca alea, mai astept poate gasesc unele pe undeva, chiar si in stare mai proasta. De refacut e mult mai usor...pentru ca asi avea scheletul original.
Buretele ala cred ca e de 2-3 mm, cam asa ceva, oricum foarte subtire....


--------------------
- - -
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots" - Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
christith
post 29 May 2007, 08:55
Post #45


Membru alcolic


Group: Members
Posts: 487
Joined: 10 March 07
From: Timisoara




Nu ti-a explicat tinichigul de ce terasonul ar retine apa, e burete cumva smile.gif? Pe sub masina de ce se da cu antifon? Acolo nu retine apa? smile.gif
Si tabla goala de ce nu retine apa? Ce fenomen se intampla de nu o retine?smile.gif
Ai grija ca mesterii astia au o vrajeala in ei de nu e adevarat, numa sa sa sacape de tine cat mai repede. Eu am mai multi prieteni tinichigii si mecanici si i-mi suna cunoscute genul asta de afirmatii doar pentru a termina mai repede.
Toate daciile original din fabrica au pe podea niste "covorase" dintr-un material gen carton asfaltat. Alea nu trebuie lipite de podea cu antifon pentru ca daca cumva ajunge apa gub ele nu o poti sterge si atunci rugineste tabla.
La masina mea eu am antifonat interiorul foarte bine si dupa aia l-am vopsit cu vopsea de ulei. Dupa ce s-a uscat bine am pus "covorasele" orginale si dupa aia un strat de pasla gros si apoi covorasle de guma originale. De patru ani de zile nu a iesit gram de rugina. Si nici condens nu s-a facut pentru ca eu verific regulat ceea ce se intmpla cu podeaua.
Inca un plus daca antifonezi podeaua in interior este reducerea zgomotului, care oricum la dacie e cum e. smile.gif



--------------------
Dacia 1300 / 1300 - 1970 / 1971 - TM 70/71 UAP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Betian
post 29 May 2007, 12:05
Post #46


Membru autentic


Group: Members
Posts: 411
Joined: 23 August 05




QUOTE(Albert Einstein @ 29 May 2007, 08:45)
Betian, multumesc pentru ajutor dar e f. greu sa confectioneze cineva tetiere ca alea, mai astept poate gasesc unele pe undeva, chiar si in stare mai proasta. De refacut e mult mai usor...pentru ca asi avea scheletul original.
Buretele ala cred ca e de 2-3 mm, cam asa ceva, oricum foarte subtire....
*


2-3 milimetri e foarte bine. Poti sa folosesti material din acela care se pune pe sub parchetul laminat. Sunt de parere ca este mult mai indicat decat un burete obijnuit.Cred ca sti la ce ma refer,daca nu,o sa iti pun o poza...


--------------------
Dacia 1300 - 3-B 5638
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Albert Einstein
post 29 May 2007, 13:03
Post #47


Pasionat


Group: Members
Posts: 2.140
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




@Betian: Exact din ala ma gandeam si eu sa pun biggrin.gif
@cristith: ideea e ca intr-adevar masinile iesite din fabrica nu au acel teroson pe interior. Doar grund, vopsea si materialul acela gen pasla (care la mine s-a desprins extrem de greu). Probabil ca asta are si rolul de a reduce zgomotele. Peste materialul ala eu am avut mocheta rosie si peste mocheta covorase de cauciuc (alea cu ILBO). In concluzie nu stiu daca sa dau sau nu cu teroson in interior laugh.gif


--------------------
- - -
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots" - Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex 23
post 30 May 2007, 11:13
Post #48


Dacia 1300, cea mai buna alegere!!


Group: Members
Posts: 1.436
Joined: 2 October 06
From: Drumul Taberei




Si daciile noi erau date cu teroson in interior cum sa nu! Asa zisul brobonici care este pe dedesubt este si in interior! Ala nu este tot teroson???


--------------------
Dacia 1300/1310/1410 1972/1972/1982/1990/1991/1992 KXI WRB YJM DOZ PMC MRD - 8-B 4746/8-B 7768
Dacia 1300, cea mai buna alegere!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
christith
post 30 May 2007, 12:51
Post #49


Membru alcolic


Group: Members
Posts: 487
Joined: 10 March 07
From: Timisoara




Asa e Alex23, ala e terason. Toate Daciile au asa ceva din fabrica. Eu sincer nu am vazut dacie cu tabla goala in interior. Si, ... chiar am vazut zeci de dacii demolate.
Acum, .. fiecare isi face masina cum crede el ca e mai bine.


--------------------
Dacia 1300 / 1300 - 1970 / 1971 - TM 70/71 UAP
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Betian
post 30 May 2007, 15:55
Post #50


Membru autentic


Group: Members
Posts: 411
Joined: 23 August 05




Eu tot astept nistepoze tongue.gif .....Cu una cu alta ....Asa , sa mai vedem cum merge treaba:) wink.gif


--------------------
Dacia 1300 - 3-B 5638
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Albert Einstein
post 30 May 2007, 16:16
Post #51


Pasionat


Group: Members
Posts: 2.140
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Daca voi ziceti ca e bine sa dau un teroson pe interior, il dau.... wink.gif Dar masina mea nu a avut decat grund peste care e data o vopsea neagra unsure.gif Prin urmare dau si un strat gros de teroson wink.gif
Poze n-am facut cand am fost acolo, nu aveam aparatul la mine, dar promit ca luni fac poze. Poate pana atunci sunt si pragurile montate rolleyes.gif


--------------------
- - -
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots" - Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex 23
post 30 May 2007, 17:52
Post #52


Dacia 1300, cea mai buna alegere!!


Group: Members
Posts: 1.436
Joined: 2 October 06
From: Drumul Taberei




Einstein poate masina ta a mai fost terosonata candva, sau poate a mai avut pedalieru schimbat si de aceea a fost data cu grund si apoi cu vopsea neagra si lipita pasla aceea inapoi! Pana si masina mea care este 72 nu a avut doar grund si vopsea, dar a ta care este 77!
Daca vrei sa faci o treaba buna cumpara teroson-insonorizant de la BODY care se poate si vopsi, vezi ca e gri si pune-l pe meserias sa-l dea cu pistolul si apoi il poti vopsi si cu vopsea neagra!
Daca folosesti teroson normal nu-l da in straturi groase pentru ca cu timpul va incepe sa se crape si sa patrunda apa. Si neaparat sa-i dai un strat doua de vopsea pe dedesubt chiar si cu pensula o poti da!
Spor la treaba si sa ne tii la curent!


--------------------
Dacia 1300/1310/1410 1972/1972/1982/1990/1991/1992 KXI WRB YJM DOZ PMC MRD - 8-B 4746/8-B 7768
Dacia 1300, cea mai buna alegere!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Albert Einstein
post 30 May 2007, 22:22
Post #53


Pasionat


Group: Members
Posts: 2.140
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




@alex 23: Te asigur ca masina n-a fost terosonata si nu a avut pedalierul schimbat. In sfarsit, nu conteaza, m-ati convins sa dau un strat de teroson. wink.gif De unde pot cumpara terosonul asta de care zici? Si ce cantitate mi-ar trebui?

Azi m-am apucat de restaurat consola pentru radio. Am curatat-o pana la "piele", de maine ma apuc sa croiesc materialul. Pe dedesubt voi folosi in loc de burete folie pentru parchet tongue.gif Am constatat ca-mi trebuie si niste folie din imitatie de lemn (nu stiu cum se cheama exact) pentru ca pe marginile buzunarului exista niste panouri imbracate cu asa ceva. S4010124.JPG ( Size: 195.11k ) Number of downloads: 5112
Rotation_of_S4010126.JPG ( Size: 228.96k ) Number of downloads: 4915
Rotation_of_S4010127.JPG ( Size: 166.01k ) Number of downloads: 4874
S4010128.JPG ( Size: 155.72k ) Number of downloads: 2202



PS: La operatiune m-a ajutat si pisica rolleyes.gif

This post has been edited by Albert Einstein: 30 May 2007, 22:26


--------------------
- - -
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots" - Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex 23
post 31 May 2007, 09:36
Post #54


Dacia 1300, cea mai buna alegere!!


Group: Members
Posts: 1.436
Joined: 2 October 06
From: Drumul Taberei




Produsul de care iti spuneam il gasesti la aproape orice magazin de piese auto care tine si lacuri, vopsele, chituri! Pentru interior sa cumperi din acela gri, care se poate si vopsi, iar pe dedesubt negru! Iti va iesi exact ca cele de fabrica!
Iar la sfarsit dupa terminarea vopsitoriei ca sa nu mai ai niciodata probleme cu rugina, mai ales ca faci si tablarie, ii poti pune pe dedesubt, la contraripi acele scoici de fibra de sticla, care protejeaza extraordinar impotriva, apei, noroiului, umezelii! In prealabil pana sa le montezi sa da un strat de ulei amestecat cu vaselina pe dedesubt!


--------------------
Dacia 1300/1310/1410 1972/1972/1982/1990/1991/1992 KXI WRB YJM DOZ PMC MRD - 8-B 4746/8-B 7768
Dacia 1300, cea mai buna alegere!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tgg2k
post 31 May 2007, 09:54
Post #55


fara carnet de membru


Group: Members
Posts: 677
Joined: 24 July 06
From: Metropola Cluj-Napoca City




einstein, felicitari pentru munca depusa si spor in continuare cu jucaria ta, arata foarte promitator!

daca te rog foarte frumos... nu faci niste masuratori sa inventez si eu acea consola centrala? masinuta mea nu a avut asa ceva si la dezmembrari nu gasesc de nici o culoare, si mi-as dori enorm de mult sa am asa ceva pe masina wub.gif


--------------------
Dacia 1300/SupeRNova 1979 berlina/2003 Confort - CJ-06-TXR/CJ-XX-XXX
... la tăți ni greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Albert Einstein
post 31 May 2007, 10:13
Post #56


Pasionat


Group: Members
Posts: 2.140
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Nu prea ma pricep la desene biggrin.gif dar promit sa fac zilele astea niste masuratori si o schema ca sa-ti dai seama de dimensiuni, desi ai putea sa faci consola dupa dimensiunile masinii. Sunt sigur ca schema impreuna cu un meseriash bun, sau chiar tu daca te pricepi, vor face treaba buna. Daca vrei putem face eventual niste sabloane de carton inainte wink.gif


--------------------
- - -
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots" - Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tgg2k
post 31 May 2007, 10:31
Post #57


fara carnet de membru


Group: Members
Posts: 677
Joined: 24 July 06
From: Metropola Cluj-Napoca City




ar fi super... de priceput ma pricep destul de bine, nu ma pot plange. ce ma intereseaza mai mult sunt muchiile (lungimea lor) si aproximativ unde vin imbinarile. in rest... timp sa fie ca scule am, lemn este, folie PEE mai am vrei 6 mp, adeziv la fel, vinilin fac rost de undeva smile.gif


--------------------
Dacia 1300/SupeRNova 1979 berlina/2003 Confort - CJ-06-TXR/CJ-XX-XXX
... la tăți ni greu...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sinon
post 31 May 2007, 10:43
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 10 April 07
From: Campulung-Muscel, Braila




Salutari
M-ar interesa si pe mine schite pentru consola.


--------------------
Renault Megane Classic K4M 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Albert Einstein
post 31 May 2007, 11:10
Post #59


Pasionat


Group: Members
Posts: 2.140
Joined: 22 May 06
From: Bucuresti




Fac schitele zilele astea si le pun aici. E ok asa?


--------------------
- - -
"I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots" - Albert Einstein
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sinon
post 31 May 2007, 11:19
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 10 April 07
From: Campulung-Muscel, Braila




OK deabia astept URA
Spor


--------------------
Renault Megane Classic K4M 2002
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
55 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 14:15
Forum Renault