DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Prima revizie

cats
post 3 Jun 2003, 14:24
Post #1


Membru


Group: Members
Posts: 101
Joined: 22 March 03
From: Bucuresti




Am fost aseara, cand am implinit 1600km la o mica revizie cu ea. Singura nemultumire pe care o aveam era ca din cand in cand se auzea un zgomot (fata stanga dar si dreapta) ca de pivot rupt sau cam asa ceva.
Am fost cu ea in service, inatai de toate l-am omenit pe mecanic cu 200.000 lei la cursul BNR tongue.gif
Dupa ce "ne-am uitat impreuna" pe sub masina a constatat el ca cica ar fi de la doua bucse care sunt pe o bara de torsiune ce se intande (asa am observat) de la o roata la cealalta). Pe aceasta bara sunt 2 bucse care au rolul de tine departata bara de caroserie. Mecanicul mi-a spus ca acestea sunt mult prea subtiri :shock: :shock: :shock: si mi-a recomandat sa cumpar unele de Renault 11 pe care mi le va schimba el "pe gratis, fara nici un cost suplimentar". Aveti idee despre aceasta probl pe SLZ sau DSN?


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 3 Jun 2003, 22:47
Post #2


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




bara stabilizatoare este ca si la dsn. are 4 bucse. eu le-am schimbat la 30000km. desi sunt duse si cele de la bascule s-a simtit dif o perioada. daca bucsa are mai mult cauciuc, cum se mai prinde in clemele care sunt facute pt bucsa asta??? la mine se aude un zgomot exact de la bucsele de la bascule. pe alea nu poate sa le testeze decat cu masinaria aia de la itp. mecanicii le preseaza un pic cu surubelnita si gata. cica sunt bune. da sa vezi cand masina mai are un pic si se rupe pe bancul ala de proba.

in concluzie. la 1600km nu este posibil sa ai probleme din cauza bucselor. orice fel de traseu offroad ai fi avut.

parerea mea


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
haky
post 4 Jun 2003, 07:02
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 23 May 03
From: Oradea




QUOTE
Am fost aseara, cand am implinit 1600km la o mica revizie cu ea.


Astept si eu la sfarsitul lunii masina si ma intereseaza aceasta problema cu prima revizie. Eu stiam ca este la 1000 km si ca trebuie facuta la dealerul de la care ai cumparat-o (cel putin recomandabil). Stiti ceva mai multe?


--------------------
Fost: Dacia Solenza Scala, 2003; Actual: Opel ASTRA CLASIC II ; Mio C250, miomap v3.3 cu skin Riks v1.0
O zi buna tuturor. Ceau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 4 Jun 2003, 07:08
Post #4


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
QUOTE
Am fost aseara, cand am implinit 1600km la o mica revizie cu ea.


Astept si eu la sfarsitul lunii masina si ma intereseaza aceasta problema cu prima revizie. Eu stiam ca este la 1000 km si ca trebuie facuta la dealerul de la care ai cumparat-o (cel putin recomandabil). Stiti ceva mai multe?


prima revizie e la 10.000 Km. daca ai vre-o problema sau esti nelinistit de ceva poti sa te duci mai repede oricum daca nu sunt defecte revizia sub 10.000 e VIZUALA


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
haky
post 4 Jun 2003, 07:32
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 23 May 03
From: Oradea




QUOTE

prima revizie e la 10.000 Km. daca ai vre-o problema sau esti nelinistit de ceva poti sa te duci mai repede oricum daca nu sunt defecte revizia sub 10.000 e VIZUALA


OK, am inteles, prima revizie OBLIGATORIE este la 10.000 Km. Multumesc.


--------------------
Fost: Dacia Solenza Scala, 2003; Actual: Opel ASTRA CLASIC II ; Mio C250, miomap v3.3 cu skin Riks v1.0
O zi buna tuturor. Ceau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Flavian
post 4 Jun 2003, 08:20
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 268
Joined: 25 April 03
From: Cluj-Napoca




Prima revizie obligatorie la DSN e la 1000 km (cel putin asa era anul trecut). O fi altfel la SLZ?


--------------------
Renault Megane 2.2 Sedan 1.5dci 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
haky
post 4 Jun 2003, 08:25
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 23 May 03
From: Oradea




QUOTE
Prima revizie obligatorie la DSN e la 1000 km (cel putin asa era anul trecut). O fi altfel la SLZ?


M-ai bagat in ceata, MA SCOATE CINEVA? Ma intereseaza pentru ca vreau sa plec la Ploiesti de la Oradea si cand ma intorc sigur depasesc 1000 Km. Ce sfat imi dati?


--------------------
Fost: Dacia Solenza Scala, 2003; Actual: Opel ASTRA CLASIC II ; Mio C250, miomap v3.3 cu skin Riks v1.0
O zi buna tuturor. Ceau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 4 Jun 2003, 08:27
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
QUOTE
Prima revizie obligatorie la DSN e la 1000 km (cel putin asa era anul trecut). O fi altfel la SLZ?


M-ai bagat in ceata, MA SCOATE CINEVA? Ma intereseaza pentru ca vreau sa plec la Ploiesti de la Oradea si cand ma intorc sigur depasesc 1000 Km. Ce sfat imi dati?


stai mai linistit - prima revizie la slz se face la 10.000km. io am acum 3000 si nu am vazut serviceul


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 4 Jun 2003, 08:30
Post #9


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Vaya con Dios ! Prima revizie este la 10.000 km ! Daca nu ne crezi noi si iti trebuie o dovada de netagaduit, suna la dealer !


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 4 Jun 2003, 08:33
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
Vaya con Dios ! Prima revizie este la 10.000 km ! Daca nu  ne crezi noi si iti trebuie o dovada de netagaduit, suna la dealer !


DAR ORICUM FIECARE DINTRE NOI ARE CARNETUL DE SERVICE/GARANTZIE - ACOLO SCRIE NEGRU PE ALB - Prima revizie 10.000 KM


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 20th April 2024 - 03:11
Forum Renault