DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Denumire site nou

Nume site nou
 
www.dsnclub.ro [ 3 ] ** [6.12%]
www.dsnforum.ro [ 1 ] ** [2.04%]
www.dsn-slz.ro [ 2 ] ** [4.08%]
www.daciaforum.ro [ 8 ] ** [16.33%]
www.daciaclub.ro [ 35 ] ** [71.43%]
Total Votes: 49
  
Marty
post 5 Sep 2003, 08:19
Post #1


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




Nu stiu daca sunteti la curent, dar dsn.as.ro isi va muta locatia in alta parte si va avea alta adresa. Intrucit se pare ca unele persoane au alta idee de nume, decit administratorul site-ului actual, Alex, ideea mea este sa supunem la vot numele viitorului site. Mentionez ca propunerea lui Alex este www.dsnclub.ro In chestionarul de fata veti mai gasi inca citeva propuneri, pe care le veti vota sau nu, dupa cum crddeti de cuviinta!
Merci!


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 5 Sep 2003, 08:22
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




cred ca www.daciaclub.ro este un nume foarte potrivit. Ar trebui sa avansam de la "organizarea in forum" la cea in forma de "club cu acte in regula" in cadrul paginii existind sectiunea forum. PAREREA MEA!


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 5 Sep 2003, 08:50
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




In primul rand avem voie sa folosim numele Dacia in numele site-ului? Ca daca nu ... degeaba ne stresam sad.gif Oricum sunt impotriva unui nume care sa aiba legatura doar cu 1-2-3 modele de Dacia, asa cum s-a propus initial...

Mie imi place www.daciaclub.ro ... si pe asta l-am votat.


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 5 Sep 2003, 08:52
Post #4


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE
Oricum sunt impotriva unui nume care sa aiba legatura doar cu 1-2-3 modele de Dacia, asa cum s-a propus initial...

Incepe sa miroasa a "Rascoala de pe Bounty" laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai_E
post 5 Sep 2003, 09:21
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 687
Joined: 21 October 02
From: Bucuresti




desi am votat pentru www.daciaclub.ro sint de parere ca si noul forum ar trebui sa ramina tot pentru dsn si slz si nu pentru toate tipurile de dacie. s-ar stufosi foarte tare problema si nu vreau sa fiu al dracu', dar la berlina se precepe oricine cit de cit si nu cred ca ar trebui un forum pentru asta. parerea mea, nu vreau sa jignesc pe nimeni.


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.5dCi 100 CP
Shit happens!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 5 Sep 2003, 09:38
Post #6


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Dacia si Club. Nu cred ca e nici o problema sa se foloseasca Dacia in numele unui site. Nu se face confuzie intre site-ul nostru si cel al uzinei. Si la o adica, este un club al dacilor/tracilor si gata!

Eu sunt pentru extinderea clubului, prin includerea si celor cu probleme la modelele anterioare. Dacia Club inseamna ca aici se intalnesc posesorii de Dacii, nu posesorii de Dacii mai putin cei fara motor Renault. Poate pentru unii pot fi utile informatii de baza privind daciile vechi cu mecanica lor cu tot, iar pentru cei cu berline poate fi o sursa buna de informatie sa vada ce probleme sunt la modelele noi. O, si BTW, acum sunt in discutie o serie intreaga de chestii generale (benzina, cauciucuri, trafic, bancuri) la care pot participa si cei cu masini mai vechi, ce se pot acum simti exclusi.

In concluzie, eu zic ca daca e sa fie o chestie serioasa, care sa "prinda" si sa aiba si ceva forta pentru actiuni viitoare (poate si o recunoastere din partea uzinei), baza trebuie extinsa. Nimeni nu va fi obligat sa citeasca de pe forum o informatie ce nu-i e utila.


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 5 Sep 2003, 09:39
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




Totusi mai sunt unii care vor sa puna intrebari despre berlina. Momentan le baga si ei pe unde pot ... cafenea ... la SN etc... O sectiune mica (fara a avea toate ramurile de la sectiunile pt. DSN/SLZ) merita.


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
litza
post 5 Sep 2003, 09:42
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 813
Joined: 27 August 03
From: Bavaria, DE




QUOTE
Totusi mai sunt unii care vor sa puna intrebari despre berlina. Momentan le baga si ei pe unde pot ... cafenea ... la SN etc... O sectiune mica (fara a avea toate ramurile de la sectiunile pt. DSN/SLZ) merita.


Amin !


--------------------
Dacia Solenza 2003-2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
MariusI
post 5 Sep 2003, 09:47
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 344
Joined: 24 March 03
From: Bucuresti




DaciaClub. Ce draq, acum ne-a apucat elitismul fata de cei cu berline ?


--------------------
Solenza Scala
Dixit.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 5 Sep 2003, 10:50
Post #10


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




dacia club nu merge ca dacia.ro se refera la fosta dacia si clubul noustru s-ar crede ca are legatura.
ar trebuii sa ramana un forum al posesorilor de dacia cu motor renault deschis tuturor celorlalti.
asa e peste tot

cu autocolantul exista o solutie mult mai simpla.
va fac un fisier cu care fiecare se duce la o firma de advert si ii taie autocolantul. uni o sa dea mai mult, alti mai putin, dar nu ne incurcam noi cu trimis-primit...(pareri)


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sstanescu
post 5 Sep 2003, 10:55
Post #11


Membru autentic


Group: Members
Posts: 681
Joined: 5 July 02
From: Bucuresti




Las' ca vedem noi cum ne facem autocolantul (cel putin, pentru Buc, cred ca se pot face intr-un singur loc, en-gross, ca e cel mai avantajos). Problema e cum sa arate!


--------------------
Dacia SupeRNova Clima - B-92-SLC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
liviu`s
post 5 Sep 2003, 10:58
Post #12


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 5 April 03
From: Bucuresti




Si eu tot pentru www.daciaclub.ro optez. Este mai general, incluzand toate categoriile de autoturisme Dacia.


--------------------
VW Passat - B - 92 - PGR
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Wolfmark
post 5 Sep 2003, 11:10
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 642
Joined: 24 March 03




QUOTE
ar trebuii sa ramana un forum al posesorilor de dacia cu motor renault deschis tuturor celorlalti.
asa e peste tot


Adica www.daciacumotorrenaultdeschiscelorlatiforum.ro ? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
DACIA Solenza Scala 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bondoo7
post 5 Sep 2003, 11:57
Post #14


Membru


Group: Members
Posts: 155
Joined: 9 September 02
From: Roman




daciaclub.ro ...fara alte comentarii

indiferent cat am injurat masinile noastre cand ne-au facut greutati prin ele am ajuns sa facem un club!!!!
mai toti am spus ca, in general dacia e o masina proasta indiferent de model, ceea ce imi aduce aminte de vorba cuiva "dacia este cea mai proasta masina din lume, pt ca oricat ai incarca-o, orice i-ai pune in rezervor, si oricat ti-ai bate joc de ea, ...merge,....merge"


--------------------
dacia supernova confort
toate bune ?..?..?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 5 Sep 2003, 11:58
Post #15


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




AlexV, eu sunt de acord cu tine smile.gif Din pacate sondajele arata ca lumea vrea altceva asa ca trebuie sa ne conformam. Asteptam si parerea lui Liviu si a celorlalti membrii.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 5 Sep 2003, 12:10
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
AlexV, eu sunt de acord cu tine smile.gif Din pacate sondajele arata ca lumea vrea altceva asa ca trebuie sa ne conformam. Asteptam si parerea lui Liviu si a celorlalti membrii.


eu nu sunt de acord cu voi.Chiar daca avem SLZ sau DSN tot DACII avem tot fabrica aia le face etc....iar daca ne vom face un club serios atunci de ce cei care au 1310, X90, etc sa nu fie bineveniti? (oricum cu mai multi membrii vom avea mai multi bani, mai mult spatiu pe server, adrese pote si un mail member_name@daciaclub.ro de ce nu???) Hai sa incercam sa crestem un pic peste nivelul de simplu forum chiar daca acesta a fost si este "inima" clubului. Oricum faza de simplu forum a fost depasita din moment ce avem intalniri, stikere (vitoare) etc. mai ramane sa facem o noua cheta si sa ne inregistram ca societate nonprofit - daciaclub si cei care vor da bani vor fi membri fondatori.


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 5 Sep 2003, 12:22
Post #17


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




consider ca inca o sectiune pentru toate tipurile de berlina/break/CN, cu 5 categorii ca la toate celelalte masini, nu ar fi mare scofala nici pentru server, nici pentru administrator/operatori.
Aviasol, in momentul in care incepi sa vorbesti de organizare ca un club, trebuie sa devi persoana juridica. asta implica, structura de conducere + contabil, avocat, etc. la o persoana juridica, fie ea si non profit, mai vin si controale financiare. o societate juridica, fie ea si non profit, trebuie sa dea socoteala in fata organelor fiscale. sa stii ca si mie imi e usor sa zic "hai, faceti un club, ca vreau personalitate juridica sa ma bat in ciorapi cu Dacia si Vocea Clientului" si pe urma sa stau linistit la birou, sa urmaresc de la monitor cum povestesc ceilalti ca s-au luptat cu diverse organisme de stat.


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
aviasol
post 5 Sep 2003, 12:28
Post #18


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.000
Joined: 3 April 03
From: Bucuresti




QUOTE
consider ca inca o sectiune pentru toate tipurile de berlina/break/CN, cu 5 categorii ca la toate celelalte masini, nu ar fi mare scofala nici pentru server, nici pentru administrator/operatori.
Aviasol, in momentul in care incepi sa vorbesti de organizare ca un club, trebuie sa devi persoana juridica. asta implica, structura de conducere + contabil, avocat, etc. la o persoana juridica, fie ea si non profit, mai vin si controale financiare. o societate juridica, fie ea si non profit, trebuie sa dea socoteala in fata organelor fiscale. sa stii ca si mie imi e usor sa zic \"hai, faceti un club, ca vreau personalitate juridica sa ma bat in ciorapi cu Dacia si Vocea Clientului\" si pe urma sa stau linistit la birou, sa urmaresc de la monitor cum povestesc ceilalti ca s-au luptat cu diverse organisme de stat.


mai io m-as baga activ in treaba asta! ori pe parte tehnica ori pe PR (pt ca asta stiu sa fac). daca avem contabili printre noi sa faca contabilitatea, avocatzii sa se judece...etc oricum FARA BANI.


--------------------
VW GOLF V 1.9 TDI 2006 - WTX
galeria mea: galerie\user galleries\aviasol.
Acesta nu este un link functional !
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marty
post 5 Sep 2003, 12:31
Post #19


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE
AlexV, eu sunt de acord cu tine smile.gif Din pacate sondajele arata ca lumea vrea altceva asa ca trebuie sa ne conformam. Asteptam si parerea lui Liviu si a celorlalti membrii.

Alex, fara nici o suparare, foarte serios vorbind, tu esti apropitarul site-ului. tie ti-a venit ideea, tu ai fost cel care a pus-o in practica. noi, ceilalti, majoritatea, suntem tolerati aici, poate pentru ca mai dam culoare acestui forum. decizia iti apartine in totalitate, ca va fi dsnclub.ro sau daciaclub.ro, e decizia ta. daca nu vei tine cont de sugestiile si doleantele noastre, eu unul nu ma supar si nici ceilalti participanti la forum nu cred ca se vor supara ( de obicei intra lume destupata pe aici, nu filfizoni care daca nu-i ca ei, iti intorc spatele). vei tine cont si de parerile, sugestiile si doleantele noastre: eu unul iti multumesc anticipat.
vorba aia, internetu-i mare si are loc pentru toti. cine vrea ca numele site-ului sa fie www.dacia.papuc.cu.capace.de.bmw.si.mileuri.pe.bord.ro, sa-si faca site. nu-l impiedica nimeni
atit am avut de spus! n-o luati ca pe un repros, ca nu este! n-o luati ca pe un afront, ca nu este! luati-o ca atare, o constientizare a starii de lucruri!
si acu', sa aud tribunele cum "muge" ! :wink:


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mihai_E
post 5 Sep 2003, 13:12
Post #20


Membru autentic


Group: Members
Posts: 687
Joined: 21 October 02
From: Bucuresti




aprob pozitiv :wink:


--------------------
Renault Megane Sedan 2006 1.5dCi 100 CP
Shit happens!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 5 Sep 2003, 13:24
Post #21


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Am mai spus-o de multe ori si nu ma feresc sa o repet: Degeaba am facut eu forum-ul si toate cele daca nu erati voi.
Daca nu erati voi, vorbeam eu singur pe forum, eu imi puneam intrebari, eu imi raspundeam. Si tot eu ma intalneam cu mine insumi in fiecare joi la Herastrau si mergeam la baba sa-l cinstesc pe eu cu mici.
Asa ca parerea fiecaruia conteaza. Stiu ca unora vi se pare aiurea si ca scumpa noastra tara nu prea iti da ocazia sa contezi, dar aici chiar contati.
Asa ca daca majoritatea alege daciaclub, asa sa fie.
Referitor la infiintarea unui club, Marty are dreptate. Cautati OG 26/2000 si OG 37/2003. Va veti da seama cam cu ce se mananca.


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Liviu
post 5 Sep 2003, 14:25
Post #22


expat naiv


Group: Banned
Posts: 3.526
Joined: 5 July 02
From: Peste gard




Am sous si pe sondajul cu cheta .... (dar am sa terg de acolo smile.gif ) ..

Se pare ca majoritatea vor daciaclub.ro .... asa sa fie smile.gif ...
Bafta.


--------------------
. . .
-= age is just a number =-
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
AlexV
post 5 Sep 2003, 16:34
Post #23


Admin?


Group: Admin
Posts: 2.553
Joined: 4 December 02
From: Bucuresti




daca e sa fie dacia all the way macar sa fie daciaautoclub.ro ca dacia club suna naspa rau.


--------------------
Toyota RAV4 2.0
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth," Oscar Wilde.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alex
post 5 Sep 2003, 16:44
Post #24


Membru autentic


Group: Admin
Posts: 749
Joined: 22 May 02




Prea lung si prea multi "a" unul langa altul smile.gif


--------------------
N/A N/A N/A
snafu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
alexnet
post 5 Sep 2003, 16:46
Post #25


Membru


Group: Members
Posts: 183
Joined: 23 June 05




Hmm, e chestie de gusturi. E clar ca nu se poate gasi o denumire care sa placa la toata lumea. Mie spre exemplu nu-mi place de nici o culoare daciaauto(moto)club(roman). Am votat daciaclub.ro in ideea ca se va ajunge la un moment dat si acolo (la club), pt. moment mergea si daciaforum.ro (care suna si mai bine).

Bafta,


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Raven
post 5 Sep 2003, 17:04
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 13
Joined: 17 June 03
From: Bucuresti




Eu sunt destul de nou pe Forum si nu sunt in masura sa emit o parere transanta. Am votat www.daciaclub.ro gandindu-ma ca poate membrii actuali o sa-si vanda SN si Solenza si o sa-si cumpere X90(peste un an, 2, 3...) si atunci o sa aiba probleme de adaptare la mediu... laugh.gif


--------------------
Renault Symbol Fidji 1,5 DCI 2007
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bobo
post 8 Sep 2003, 09:53
Post #27


Membru autentic


Group: Members
Posts: 756
Joined: 24 October 02
From: Bucuresti




tot www.daciaclub.ro am votat si io..


--------------------
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
haky
post 8 Sep 2003, 10:04
Post #28


Membru autentic


Group: Members
Posts: 292
Joined: 23 May 03
From: Oradea




Am votat "daciaforum.ro" pentru ca mi se pare ca se potriveste cel mai bine cu ce facem noi aici. Nu sunt impotriva nici cu "daciaclub.ro" dar nu as dori sa fie inclusa in titulatura 1 sau 2 denumiri, deoarece la anul apare inca una (vezi x90) si ce facem atunci?


--------------------
Fost: Dacia Solenza Scala, 2003; Actual: Opel ASTRA CLASIC II ; Mio C250, miomap v3.3 cu skin Riks v1.0
O zi buna tuturor. Ceau
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dragOn
post 9 Sep 2003, 19:58
Post #29


Fost deținător Dacia (1310, Liberta, Solenza)


Group: Members
Posts: 692
Joined: 8 July 02
From: Bucuresti




Parerea mea este ca in primul rand, noul site ar trebui sa se adreseze tuturor posesorilor de dacia, in al doilea rand cred ca ar trebui facut si ceva ca sa intram intr-un fel de legalitate, in ideea ca poate punctul nostru de vedere va fi luat in seama de cei ce conduc destinele pe la Dacia.


--------------------
VOLKSWAGEN PASSAT TDi 131CP/2002 - B xx UEX
Never drive faster then your angel can fly !!!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Closed TopicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 16th April 2024 - 22:57
Forum Renault