DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Martor apa Logan 1.5 dci

George227
post 21 Apr 2018, 19:14
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 21 April 18




Buna ziua! Detin un logan 1.5 dci, 85 cai cu 295.000 km, iar cand accerelez mai tare mi se aprinde martorul de apa din bord, dupa 3000 ture. Din injectoare nu cred ca este pentru ca nu am mers subturat mai deloc, motorina numai OMV si MOL, iar masina a mers mult in afara (drumuri lungi) cu 140 km/h lenjer. Acum nu mai reusesc sa ajung la 140 km/h deloc. De la ce ar putea fi ?


--------------------
dacia logan 2017 - b22xuu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
trabinatorccc
post 9 Aug 2018, 07:58
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 99
Joined: 12 January 15
From: radauti




Nu stiu ce legatura are senzorul de apa cu faptul ca nu mai trage(nu mai ajungi la 140km/h), dar pot sa iti spun ca eu circul de peste 2ani cu becul aprins din cauza ca s-a defectat senzorul din filtrul de motorina. Am vrut sa cumpar senzor dar nu merita 3-400RON acel senzor.Inca mai sper sa gasesc unul pe la dezmembrari.Am intrebat un mecanic de la Dacia daca calculatorul ia in considerare informatia de la senzor si acesta mi-a zis ca nu,ci doar se aprinde becul.Am facut si drumuri lungi(Belgia si Elvetia) fara nici o problema, dar nu merg cu 140km/h,poate 1-2depasiri.In rest 110-120km/h.Masina trage fara probleme,in depasiri o duc pina in 3000-3500rpm.O data pe an purjez filtrul,dar nu am gasit niciodata mizerie.Logan 1,5dci E5,90cp.


--------------------
dacia logan 2011 1,5dci laureate
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 20:48
Forum Renault