DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Probleme Dokker, defecte de fabricatie

catalinxx
post 15 Oct 2017, 14:33
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 9 February 10
From: Iasi




Salut,
Am un Dokker Stepway 1.2 TCE din 2017, ce sa zic, multumit de el. Trage bine, consum acceptabil, stabil pentru inaltimea ei. Ma asteptam ca scaunele sa fie naspa, tipic dacia, DAR nu ma asteptam sa bata vantu pe la usile glisante de sa te inebuneasca. Usile trebuie trantine bine ca sa nu intre vantu ca la el acasa. Am incercat sa aliniez cele doua ghidaje ca sa stea usa mai apropiata, dar rezultate slabe. A reusit sa-i dea cineva de capat?


--------------------
Dacia Dokker Stepway 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FoxLeo
post 16 Oct 2017, 16:42
Post #2


Membru incepator


Group: Members
Posts: 65
Joined: 30 July 11
From: Bucuresti




uite o idee......http://www.tutorialexxx/2016/12/cheder-etansare-suplimentar-pe-usi.html



--------------------
Dacia Dokker Laureate 1.5 dCi 75 CP August 2015 - B xxx xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
catalinxx
post 31 Oct 2017, 14:12
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 92
Joined: 9 February 10
From: Iasi




la usile culisante am gasit problema, vantul intra pe la manerele exterioare si iesea pe la carcasa celor interioare, este o fanta acolo, la care nu stiu la ce ar putea folosi. Oricum am pus mastic si nu mai intra vantul.


--------------------
Dacia Dokker Stepway 2017
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
soricaadrian
post 8 May 2018, 11:58
Post #4


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 18 August 06




Salut,
Apropo de defecte de fabricatie, am un Dokker fabricatie ianuarie 2018, motorizare 1.5 Dci cu aproape 9000 de km. Am descoperit cu stupoare ca aerul conditionat nu functioneaza cum trebuie - presiune scazuta freon in instalatie. Dupa 2 vizite la service, astept sa mi se schimbe conducta cu ventil de pe traseul de inalta presiune si ventilul de pe cea de joasa presiune.
Partea proasta este ca nu stie nimeni inca cat dureaza sa aduca conducta... iar fraierii stau prin trafic la 30 de grade fara aer conditionat..


--------------------
Dacia Berlina/Break 1994/1998 - b 19 ylu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
soricaadrian
post 19 Nov 2018, 15:16
Post #5


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 18 August 06




Mai adaug faptul ca la 25.000 de km am descoperit ca geometria rotilor fata nu este in regula, in sensul ca am uzura pe exteriorul ambelor roti.


--------------------
Dacia Berlina/Break 1994/1998 - b 19 ylu
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sobrius
post 26 Jul 2019, 09:40
Post #6


Membru incepator


Group: Members
Posts: 2
Joined: 11 April 17




Eu la Dokker-ul Stepway din 2015 am avut usa culisanta dreapta indoita in partea superioara. Am semnalat probelma la receptia masinii iar raspunsul a fost ca se regleaza. Dpa doua saptamini si cateva contre verbale cu reprezentantii din service au schimbat usa pe garantie. Despre chederele adezive de la usile culisante (schimbate de 2 ori in garantie) nu cred ca sunt defecte de fabricatie.

This post has been edited by sobrius: 26 Jul 2019, 09:41


--------------------
Dacia Dokker 2016 stepway
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 16:40
Forum Renault