DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> proiectoare supernova, proiectoare supernova

razvan_78
post 18 Aug 2013, 19:08
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 284
Joined: 10 November 12




Buna ziua! Am bara fata sparta, si m-am hotarat sa o schimb. Avand in vedere ca voi pune una noua vreau sa-i montez si proiectoare, pt ca a mai avut dar s-au spart in timp odata cu bara, am cautat pe net si am gasit dar foarte scumpe 100 lei bucata. Stie cineva daca se potriveste alt tip de proiectoare am mai gasit unele din polonia mult mai ieftine dar nu stiu daca se potrivesc adica ce dimeniuni au. Va multumesc!


--------------------
dacia supernova 2003 - db100von
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
BoR
post 18 Aug 2013, 21:07
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.845
Joined: 20 October 08
From: Buzau




Se potrivesc perfect cele de Nova, care se gasesc pe la 60-70ron. Cele originale DSN se gasesc si pe la 80ron/bucata.
Cele afetrmarket, chiar daca se potrivesc in acele lacasuri, este posibil sa nu disperseze lumina corect.


--------------------
Dacia SuperNova/ Opel Astra Sports Tourer/ Lada 1200 Combi
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Mate0
post 22 Apr 2015, 13:15
Post #3


Membru incepator


Group: Members
Posts: 14
Joined: 24 March 15




Am si eu aceeasi problema, am bara fata cam sparta, inclusiv proiectorul fata stanga si lampa de semnalizare dreapta fata - deh, incepator, gardul se misca cand parchez eu smile.gif).

Si proiectorul si lampa de semnalizare inca functioneaza, e sparta doar sticla/plasticul de protectie (nu stiu daca are vreun nume special, poate dispersor??). Am gasit turcesti la 20 lei noi sau 50 lei de la dezmembrari.

Ce mi-ati recomanda, sa iau turcism nou sau "original" vechi? Oare merge schimbat doar plasticul ala (daca-l gasesc de cumparat separat) sau trebuie schimbat tot sistemul?

This post has been edited by Mate0: 22 Apr 2015, 13:17


--------------------
Dacia SuperNova 2012
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 15:19
Forum Renault