DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Drum spre mare, Brasov-Constanta-Mangalia

trex
post 2 Aug 2010, 22:13
Post #91


Membru incepator


Group: Members
Posts: 86
Joined: 19 March 05
From: Bucuresti




Am facut eu acu cateva zile Pecineaga-Amzacea, sunt unele portiuni distruse rau, e de vise rele, mergi cu 5kmh, cred ca am facut o ora, si in pecineaga m-am si ratacit ca nu e asfalt, trebuie sa intrebati. Mai bine o luati de la Topraisar catre nord spre Agigea dar faceti dreapta in Techirghiol, si iesiti in Eforie Nord la bariera. E drum f bun si chiar frumos, se coboara un pic catre Techirghiol si se vede marea de departe.


--------------------
ex DSN Clima 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dmhyou
post 8 Aug 2010, 07:16
Post #92


Membru


Group: Members
Posts: 152
Joined: 7 May 08




am fost

Bv- centuraPloiesti-Buc(centura nord...c-am nesemnalizat)-

-A2-EforieNord => 425km=>drum bun



taxa pod= 11lei



--------------------
dacia solenza 2004 scala BV
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LucianLucaci
post 15 Aug 2010, 22:06
Post #93


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 3 June 10
From: Arad




Am și eu un drum spre Constanța și as dori sfatul vostru în legătură cu traversarea Bucureștiului, și anume venind dinspre Pitești pe A1, dimineața pe la 4-5AM, ce mă sfătuiți să aleg: șoseaua de centură (sud) sau traversarea Bucureștiului prin oraș? Mulțumesc.


--------------------
Dacia Duster 2010; LAUREATE 4X2 110CP 1,5DCI - AR-74-LLL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 15 Aug 2010, 22:10
Post #94


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Prin oras, clar.


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
LucianLucaci
post 15 Aug 2010, 22:32
Post #95


Membru incepator


Group: Members
Posts: 8
Joined: 3 June 10
From: Arad




QUOTE(PaulT @ 15 Aug 2010, 22:10)
Prin oras, clar.
*


Mulțumesc Paul! smile.gif Bănuiesc că traseul prin București spre A2 este bine semnalizat prin indicatoare, dacă pe partea de vest sunt familiarizat cât de cât (intrarea dinspre A1), prin estul Bucureștiului n-am trecut niciodată biggrin.gif Oricum, posed si-un GPS (chiar dacă neactualizat).
Dar la întoarcere, pe la 10-11PM, ce-mi recomanzi?


--------------------
Dacia Duster 2010; LAUREATE 4X2 110CP 1,5DCI - AR-74-LLL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
PaulT
post 15 Aug 2010, 22:33
Post #96


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.294
Joined: 23 June 06
From: Bucuresti




Tot prin oras. Cu hartile din gps nu ar trebui sa fie probleme daca nu sunt foarte vechi(peste 2-3 ani...).


--------------------
Dacia/Mitsubishi Logan 1.6 mpi/Berlina 1300/Lancer Clasic 2006 Laureate/1973/2008 - B-00-xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 21 Jun 2011, 18:07
Post #97


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




Salutari.
Imi planific o vizita la costinesti, si trebuie sa aleg un traseu rezonabil.
As avea de ales:

1. Brasov-Ploiesti-Slobozia-Tandarei-Harsova-Constanta

2. Brasov-Ploiesti-Bucuresti-Autostrada.

Prefer varianta 1 pt ca cunosc drumul binisor pana la Slobozia (ma avantajeaza pe traseu de noapte) si nici nu e foarte aglomerat.
Aici problema e cum trec de / prin Constanta. Data trecuta ama avut nevoie de 3 ore ...

Pt varianta 2 ar trebui sa trec prin Bucuresti (tot noaptea evident) la dus, si ziua la intors. In conditiile in care nu am GPS ma pot risca? Nu am fost niciodata in Buc. cu masina biggrin.gif As prefera sa ramana asa tongue.gif

Ce stiti de legatura dintre Slobozia si autostrada (drajna noua)?

Multumiri


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinCT
post 21 Jun 2011, 18:25
Post #98


Honor et Patria


Group: Members
Posts: 3.441
Joined: 22 July 07
From: Constanta




Nu e chiar asa de greu sa traversezi capitala si sa iesi pe autostrada. Din cate am vazut eu sunt destule indicatoare si daca tii o artera principala nu ai cum sa gresesti.
Daca intri pe soseaua de centura ajungi fix in dreptul autostrazii, ai urcat pe ea si ii dai goarna smile.gif


--------------------
Renault Megane Sport Tourer 2012 Privilege 1.5 dCI - CT-XX-LEA
Citroen C4 1.6 HDi 2006
Clio III 1.5 dCi Expression 2007
EX: Megane Sedan II.1 1.5 dCi Expression 2005
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristio_79
post 21 Jun 2011, 19:06
Post #99


Membru autentic


Group: Members
Posts: 4.334
Joined: 28 September 05
From: CONSTANTA




QUOTE(Lord Hades @ 21 Jun 2011, 19:07)
Salutari.
Imi planific o vizita la costinesti, si trebuie sa aleg un traseu rezonabil.
As avea de ales:

1. Brasov-Ploiesti-Slobozia-Tandarei-Harsova-Constanta

2. Brasov-Ploiesti-Bucuresti-Autostrada.

Prefer varianta 1 pt ca cunosc drumul binisor pana la Slobozia (ma avantajeaza pe traseu de noapte) si nici nu e foarte aglomerat.
Aici problema e cum trec de / prin Constanta. Data trecuta ama avut nevoie de 3 ore ...
*


Varianta 1: cum vii dinspre Harsova, treci pe langa Carefour pe B-dul Tomis si faci dreapta pe B-dul Aurel Vlaicu (nu treci prin intersectia semaforizata de la intrarea in Constanta). Mergi pe Aurel Vlaicu, treci pe langa Metro, traversezi o linie de cale ferata, treci printr-un sens giratoriu aflat langa Real 2 si Baumaxx si o tii tot inainte. O sa traversezi un pod lasat in paragina de ani de zile pe care se circula doar pe o singura parte, mai mergi cateva sute de metri dupa pod si ajungi la o intersectie semaforizata (este un peco OMV chiar pe colt). Dupa semafor o tii tot inainte pana o sa vezi un pod. Nu urci pe el, treci prin dreapta podului si urmezi drumul pe langa blocuri. Complexul Doraly trebuie sa-l ai in stanga, apoi treci pe langa un peco Mol. Faci dreapta si te duci pana la bulgari.

Varianta 2: intri in Constanta pe B-dul Tomis, treci de primul semafor de la intrare (o sa vezi vaporul lui Mazare esuat pe coltul intersectiei), apoi de inca doua intersectii semaforizate. La a treia intersectie (B-dul Tomis cu B-dul Lapusneanul, o intersectie mare in X) nu stai la semafor, te incadrezi dreapta si intri pe B-dul Lapusneanul. De aici vei merge tot inainte pe drumul acesta, o sa treci de vreo 6 intersectii semaforizate, traversezi un pod (de pe acest pod vei vedea Complexul Doraly in dreapta, apoi peco Mol) si vei iesi spre Vama Veche.

This post has been edited by cristio_79: 21 Jun 2011, 19:07


--------------------
Citroen / Peugeot C3 / 308 SX 1.4 HDI 2005 / Allure 1.5 BlueHDI 2020
Mai traiti? Bine...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Alex4u
post 21 Jun 2011, 19:50
Post #100


Ultima scursura' umana


Group: Members
Posts: 2.131
Joined: 19 March 10
From: Scursureștii de Campie




QUOTE(Lord Hades @ 21 Jun 2011, 18:07)
Salutari.
Imi planific o vizita la costinesti, si trebuie sa aleg un traseu rezonabil.
As avea de ales:

1. Brasov-Ploiesti-Slobozia-Tandarei-Harsova-Constanta

2. Brasov-Ploiesti-Bucuresti-Autostrada.

Prefer varianta 1 pt ca cunosc drumul binisor pana la Slobozia (ma avantajeaza pe traseu de noapte) si nici nu e foarte aglomerat.
Aici problema e cum trec de / prin Constanta. Data trecuta ama avut nevoie de 3 ore ...

Pt varianta 2 ar trebui sa trec prin Bucuresti (tot noaptea evident) la dus, si ziua la intors. In conditiile in care nu am GPS ma pot risca? Nu am fost niciodata in Buc. cu masina biggrin.gif As prefera sa ramana asa tongue.gif

Ce stiti de legatura dintre Slobozia si autostrada (drajna noua)?

Multumiri
*


noo ca iti iau taxa daca intri in ploiesti cool.gif


--------------------
EX:DACIA BERLINA TX 1987
Ex Bmw e36 318i
Ex Opel Astra G 1.6 - Vand piese
Ex Audi A4 1.6 105 HP
Ex Peugeot 206
Ford Focus II 2009.
Opel Astra G 1.6 16v
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 21 Jun 2011, 21:23
Post #101


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




Slobozia-Drajna-drumul este foarte bun iar in continuare pe autostrada aproape lipsesc tir-urile deoarece nu au voie prin Cernavoda si majoritatea o iau pe ruta Harsova , ruta ce nu ti-o recomand tocmai din acest motiv (multe tir-uri). Chiar si de la Cernavoda la Constanta traficul greu este foarte redus.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 23 Jun 2011, 19:49
Post #102


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




In acest moment e foarte ispititor sa aleg varianta BV-Pl-Slobozia-Autostrada-Cernavoda.

Ce stiti de ce se intampla actualmente la cernavoda? Am vazut pe la tv ca e inchis nu stiu ce pod si ca e deviata circulatia nu stiu pe unde. Tipic romanesc, in plin sezon de vara ei se apuca de renovat. Oare prin statiunile de munte nu se repara niciun pod?

Multumiri tuturor coforumistilor care mi-au oferit indrupari!


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
CGDBZ
post 23 Jun 2011, 20:06
Post #103


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.487
Joined: 8 July 09
From: BZ




E inchis podul peste canal (la ecluza), circulatia este deviata prin oras (Cernavoda) pentru traficul usor. Drumul e bun , poti nimeri ceva aglomeratie dar portiunea e scurta (in oras).


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristian corbu
post 24 Jun 2011, 13:06
Post #104


bafta


Group: Members
Posts: 178
Joined: 4 January 10
From: ploiesti PH




poate cineva sa detalieze cumva mai exact cum procedez si eu la cernavoda? plec peste doua zile la mare si vreau sa merg pe autostrada[ploiesti-bucuresti -constanta-nisipuri]. poate harta detaliata,poze,explicatii, toate sunt binevenite pentru mine si probabil si pentru multi altii.Multumiri!

This post has been edited by cristian corbu: 24 Jun 2011, 13:07


--------------------
dacia solenza 2003/confort - ph 11ubu
confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bog_cip
post 24 Jun 2011, 14:00
Post #105


membru


Group: Members
Posts: 215
Joined: 16 July 04
From: Brasov




La Cernavoda se intra prin oras. Pentru mai multe detalii se poat consulta http://maps.google.ro/ , am atasat si o captura. In principiu este detaliat intr-un post mai sus drumul ce trebui urmat. Acum daca este aglomerat sau nu ...

Attached thumbnail(s)
Ocolore_cernavoda.JPG ( Size: 127.25k ) Number of downloads: 697


--------------------
Toyota corola sedan 2008 - -----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
cristian corbu
post 24 Jun 2011, 20:30
Post #106


bafta


Group: Members
Posts: 178
Joined: 4 January 10
From: ploiesti PH




mersi!

24 Jun 2011, 21:31:
mersi!

This post has been edited by cristian corbu: 24 Jun 2011, 20:31


--------------------
dacia solenza 2003/confort - ph 11ubu
confort
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 29 Jun 2011, 16:58
Post #107


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




Dupa ceva investigatii, voi alege ruta spre Harsova, nu mai ies pe autostrada. Cateva tiruri pe traseu nu ma vor incomoda, vs. un blocaj in Cernavoda.

Intre timp imi veni o idee noua: sa nu mai ocoloesc Ploiestiul, ci sa trec prin el. Pe harta pare relativ simplu. Pareri?

Am auzit ca s-a facut si o centura ocolitoare pt Constanta. Cine stie ceva detalii?

29 Jun 2011, 18:01:
QUOTE(cristio_79 @ 21 Jun 2011, 20:06)
Varianta 1: cum vii dinspre Harsova, treci pe langa Carefour pe B-dul Tomis si faci dreapta pe B-dul Aurel Vlaicu (nu treci prin intersectia semaforizata de la intrarea in Constanta). Mergi pe Aurel Vlaicu, treci pe langa Metro, traversezi o linie de cale ferata, treci printr-un sens giratoriu aflat langa Real 2 si Baumaxx si o tii tot inainte. O sa traversezi un pod lasat in paragina de ani de zile pe care se circula doar pe o singura parte, mai mergi cateva sute de metri dupa pod si ajungi la o intersectie semaforizata (este un peco OMV chiar pe colt). Dupa semafor o tii tot inainte pana o sa vezi un pod. Nu urci pe el, treci prin dreapta podului si urmezi drumul pe langa blocuri. Complexul Doraly trebuie sa-l ai in stanga, apoi treci pe langa un peco Mol. Faci dreapta si te duci pana la bulgari.

Varianta 2: intri in Constanta pe B-dul Tomis, treci de primul semafor de la intrare (o sa vezi vaporul lui Mazare esuat pe coltul intersectiei), apoi de inca doua intersectii semaforizate. La a treia intersectie (B-dul Tomis cu B-dul Lapusneanul, o intersectie mare in X) nu stai la semafor, te incadrezi dreapta si intri pe B-dul Lapusneanul. De aici vei merge tot inainte pe drumul acesta, o sa treci de vreo 6 intersectii semaforizate, traversezi un pod (de pe acest pod vei vedea Complexul Doraly in dreapta, apoi peco Mol) si vei iesi spre Vama Veche.
*




Cristio_79 ce varianta imi recomanzi, tanand cont ca voi ajunge pe la 6 dimineata? Ma intereseaza sa fie drumul bun. Prin centru am mai trecut odata si a fost chiar fain.
Multumesc.

PS: intre timp mi-am facut rost si de un GPS, dar va fi prima data cu GPS portabil in tara si nu stiu cat de usor o sa ma adaptez la el.

This post has been edited by Lord Hades: 29 Jun 2011, 17:01


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 3 Jul 2011, 13:02
Post #108


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




Totul a decurs conform planificarii.

1:30 plecare din Bv. 2 poduri in reparatie prin statiunile montane, semaforizate. Am prins direct verde la ambele, oricum trafic lejer. Cam multe camioane pe DN1, chiar prea multe. Si circula in coloana, facand relativ dificila depasirea lor. La 70CP nu pot face 4 tiruri odata printre serpentine. Dupa comarnic foarte lejer, trafic redus pe ambele sensuri. La 5:30 am atins Slobozia. La 7 parca, Constanta. Am trecut prin oras, trafic lejer. Am prins rosu la mai toate semafoarele sad.gif dar mergea cred ca relativ bine si cealalta varianta. Mai departe pana in costinesti a fost foarte lejer. Fata de acum 3 ani, plimbarea a fost un vis. Atunci a fost un cosmar.

Am scos o medie de viteza in jur de 75km/h pana in constanta, peste 70 pana la destinatie. Foarte satisfacator. Am avut 3 pauze de relaxare cam 30 de minute in total. Recomand aceasta ruta. Extrem de putine camioane intre ploiesti si slobozia, aproape deloc intre slobozia si harsova. Drumul intre Harsova si Constanta exceptional smile.gif


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
andr3i5
post 10 Jul 2011, 11:57
Post #109


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 10 July 11
From: Cluj Napoca




Cum e tronsonul intre Ploiesti si Slobozia? (calitate drum, benzi/sens)


--------------------
Daewoo Cielo 2003
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 11 Jul 2011, 09:30
Post #110


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




Ploiesti-Urziceni nu am mers; De la Urziceni la Slobozia e DN 2A; drum decent pentru .ro. Doar doua benzi, fara gropi; asfalt bun; ceva de genul Ploiesti-Buzau daca ti-e mai familiar; Gropi gasesti suficiente in Urziceni.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 11 Jul 2011, 09:35
Post #111


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




Ploiesti-Urziceni:cum iesi din ploiesti mergi cativa km pe 2 benzi/sens,dar majoritatea drumului are o singura banda pe sens.destule sate in drum cu animale nesupravegheate,o zona cu tigani/rromi/ciori ,sau cum vrei sa le spui,politie destul de absenta,mai ales duoa ce faci dreapta din ploiesti-mizil,sosea pe alocuri valurita,viteza de croaziera 80-90 km/h.


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 11 Jul 2011, 13:49
Post #112


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




QUOTE(andr3i5 @ 10 Jul 2011, 12:57)
Cum e tronsonul intre Ploiesti si Slobozia? (calitate drum, benzi/sens)
*


E OK, poti merge fara grija. Trafic relativ redus, aproape inexistent noaptea. Gasesti 2 treceri de cale ferata, semnalizate corespunzator. Urziceni e can naspa, sunt cateva zone cu gropi dar e acceptabil. 2 benzi ai pana la Albesti Paleologul, dar nu te ajuta la mare lucru pt ca in general o sa circuli prin localitate pe portinea respectiva.
Dupa albesti gasesti cateva sate, e unu al naibii de lung, Ciorani parca. Satul "colorat" se numeste Barbulesti si nu prezinta probleme / dificultati. Daca cumva iti iei sarma ghimpata in roti ii dai asa pana in urziceni ca e aproape sa nu te traga coloratii la protap biggrin.gif (glumesc, evident). Dupa urziceni se merge chiar fain.
drum bun.

PS: sunt zone in care poti sa ii dai cat duce masina, in special dupa urziceni in directia slobozia. in rest 100 e suficient.


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bog_cip
post 11 Jul 2011, 13:58
Post #113


membru


Group: Members
Posts: 215
Joined: 16 July 04
From: Brasov




Cu tot respectul " PS: sunt zone in care poti sa ii dai cat duce masina, in special dupa urziceni in directia slobozia. in rest 100 e suficient. "
Pentru porțiunea asta Urziceni Slobozia (amenzi) eu va recomand sa mergeți cat de poate de legat. Stăteau băieții la greu în porțiunea asta mai ales radar fix ( dintrala pe trepied care trimite amenzile acasă, similar cu radarele fixe de pe DN1) si mobil care face ture si ture .... Pentru cei care au fost recent prin zona ar fi util sa ne spună cum este traficul si ce varianta au urmat. Sincer pe A2 anul trecut am avut "surpriza" sa constat ca la le Lehliu ne-au scos de pe autostrada. Asa ca mare lucru nu am făcut. Chiar ne-am lungit.
Aștept păreri ....


--------------------
Toyota corola sedan 2008 - -----
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Sclaud
post 12 Jul 2011, 08:48
Post #114


Status: activ


Group: Members
Posts: 480
Joined: 24 July 04
From: Brasov




So ... Joi plec din Brasov spre Costinesti. am 2 variante:
1. brasov - ploiesti - bucuresti - autostrada - cernavoda etc
sau
2. brasov - ploiesti - Urziceni-Slobozia-Tandarei-Giurgeni-Harsova-Constanta-Costinesti

Care ziceti ca-i mai ok ?


--------------------
none none 2019 - BV-XX-XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 12 Jul 2011, 08:56
Post #115


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




3.brasov-ploiesti-urziceni-slobozia-autostrada-cernavoda-cosntanta-costinesti tongue.gif


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 13 Jul 2011, 07:40
Post #116


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




QUOTE(Obscuru @ 12 Jul 2011, 09:48)
So ... Joi plec din Brasov spre Costinesti. am 2 variante:
2. brasov - ploiesti - Urziceni-Slobozia-Tandarei-Giurgeni-Harsova-Constanta-Costinesti
*


The best option.
Ai:
-trafic redus;
-eviti buurestenii;
-drum calitativ;
-peisaj fain dupa harsova biggrin.gif;
- si ca bonus pe subsemnatul care a trecut saptamana trecuta pe acolo. Nu are rost
sa te incurcurci cu autostrada. O sa iti vina sa urlii la Cernavoda. De constanta treci foarte usor, urmeaza indicatiile din topic de mai sus.

La Slobozia poti trece prin oras, cu rezerva ca e plin de treceri de pietoni posesoare de hopuri dalea nenorocite. exista si versiunea ocolitoare, dar tre sa ai grija la iesire sa nu te duci spre autostrada, sa tii harsova.

Recomand sa mergi cat mai mult noaptea, scapi de caldura si de o gramada de idioti ce merg pe sosea prin localitati.
Drum bun!


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 13 Jul 2011, 07:45
Post #117


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




De la Hârșova până pe la Nicolae Bălcescu drumul nu mai poate fi numit bun de câțiva ani...


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
gotty
post 13 Jul 2011, 07:52
Post #118


fagocer™ haituit


Group: Members
Posts: 4.627
Joined: 20 August 07
From: oriunde vreti voi....




daca mergi cu o masina cu suspensie mai moale pe acolo,s ar putea sa ai 'rau de mare' tongue.gif


--------------------
Private Spice Member
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ursul-alb
post 13 Jul 2011, 14:17
Post #119


Membru autentic


Group: Members
Posts: 585
Joined: 16 October 04
From: Iasi




QUOTE(C a t a l i n @ 13 Jul 2011, 07:45)
De la Hârșova până pe la Nicolae Bălcescu drumul nu mai poate fi numit bun de câțiva ani...

Chiar nu sutn de acord. Poate avem standarde diferite, dar nici chiar asa. Se poate merge absolut decent, 90-100 kmh fara probleme. La inceputul lui iunie, fara sa ma grabesc in vreun fel am facut cei 90 de km dintre Constanta siu Harsova in 75 de minute; deci 72 kmh medie cumulata.


--------------------
Dacia Logan Laureate 1,6 egee - IS XX xxx
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 14 Jul 2011, 08:05
Post #120


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




QUOTE(C a t a l i n @ 13 Jul 2011, 08:45)
De la Hârșova până pe la Nicolae Bălcescu drumul nu mai poate fi numit bun de câțiva ani...
*


cand ai trecut ultima data pe acolo? Eu chiar nu am nimic de reprosat drumului.


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
7 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 22:42
Forum Renault