DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Moderator Laguna 2-abuz., Mutare abuziva a unui topic din Laguna 2 in Tutori

bigigi
post 27 Mar 2017, 03:40
Post #1


Membru autentic


Group: Members
Posts: 882
Joined: 29 September 06
From: Brasov




In 26.03.17 am deschis un topic cu o cerere simpla - o anumita cota a bieletei de directie Laguna 2 adresata celor care sunt cunoscatori sau amatori,ca mine,si au avut probleme cu bieleta.

1.Moderatorul mi-a repostat topicul in Tutoriale-Laguna unde nu exista vreun Tutorial
privind BIELETA DE DIRECTIE LAGUNA 2.Aici exista un subiect dar fara nici un mesaj de continut privind bieleta.
2.Am citit regulamentul si nu gasesc explicatia acestei actiuni.
3.Moderatorul conform prevederilor din regulament trebuie sa-mi justifice mutarea.
4.Poate un moderator sa-mi defineasca cuvantul TUTORIAL d.p.d.v al Regulamentului ?

Tutorialul,dupa parerea mea, inseamna un mod de a explica un lucru si iti arata cum sa-l faci pas cu pas.

Moderatorul poate sa-mi arate un tutorial pe Forumul www.reno.ro privind bieleta de directie Laguna 2 ?


Care este articolul,aliniamentul din Regulament care nu-mi permite sa cer informatii colegilor despre o piesa de Laguna 2 in conditiile in care problema nu a mai fost discutata pe forum ?

Pentru cei interesati redau anuntul postat:
Vreau sa-mi fac o cheie dedicata pentru desfacerea bieletei de directie la Laguna 2,mi-am cumparat o cheie fixa de 32 mm care are o grosime de 9 mm.
Nu am o bieleta sa masor latimea spatiului de prindere cu cheia,in poza alaturata am delimitat acel spatiu.
Are cineva o bieleta ,in casa, si vrea sa-mi spuna cati mm.are latime spatiul delimitat ?
Multumesc.
.

This post has been edited by bigigi: 27 Mar 2017, 04:04


Attached thumbnail(s)
bieleta.jpg ( Size: 13.76k ) Number of downloads: 321


--------------------
Renault Laguna 1.9 dci , Laguna 2.0 dci 2006 - BV 07 UDL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 27 Mar 2017, 04:13
Post #2


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.599
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Subiectele recente deschise de tine prin topic nou te intereseaza NUMAI pe tine si nu au nici o importanta pentru altcineva.....adica trebuia incluse in topic vechi cu subiect asemanator.
De aceea s-a considerat de catre moderator (cu buna stiinta) ca este mai bine sa se mute postarea ta intr-un topic cu subiect asemanator.....conform Regulamentului.

Ca o informare (ca te cunosc personal) te anunt ca nu o sa poti desface/strange bieleta cu cheia fixa....nu ai loc de manevra si trebuie o cheie tip "tun" mai ales la strangere.


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bigigi
post 27 Mar 2017, 04:28
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 882
Joined: 29 September 06
From: Brasov




Regret,dar nu exista un subiect tratat privind bieleta de directie pe tot forumul,am solicitat o informatie punctuala,tehnica si personala ,si care nu este strict personala ,nu toti membri pot sa-si cumpere o cheie dedicata.
Nu-mi plac abuzurile de orice fel si respect absolut cunostintele si profesionalismul dvs.
Cand o sa-mi fac cheie am sa v-a trimit o poza.
DACA NU EXISTA UN TUTORIAL TREBUIE SA-MI REPOSTEZE ANUNTUL !
Cu stima.

This post has been edited by bigigi: 27 Mar 2017, 04:31


--------------------
Renault Laguna 1.9 dci , Laguna 2.0 dci 2006 - BV 07 UDL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 27 Mar 2017, 04:39
Post #4


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.599
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




Abuz este si cand deschizi un topic nou pentru subiect care este deja discutat pe forum......chiar trebuie cautat motiv de suparare pentru restul topicelor deschise de Dvs.degeaba?

Multumesc pentru amabilitate dar nu de poza cu cheia am nevoie....ci de un film sa vad cum nu se poate invarti cheia respectiva in spatiul restrans de sub masina.


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bigigi
post 27 Mar 2017, 06:09
Post #5


Membru autentic


Group: Members
Posts: 882
Joined: 29 September 06
From: Brasov





Abuz este si cand deschizi un topic nou pentru subiect care este deja discutat pe forum.,,

Unde s-a mai discutat pe forum despre bieleta ..???


--------------------
Renault Laguna 1.9 dci , Laguna 2.0 dci 2006 - BV 07 UDL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 27 Mar 2017, 06:30
Post #6


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




Zici tu ca ai cautat inainte? Ia vezi aici. Iar tutorialul ala de ce nu ti se pare potrivit? Omul chiar spune ca nu prea e loc acolo pentru cheie.

This post has been edited by mars: 27 Mar 2017, 06:35


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bigigi
post 27 Mar 2017, 11:21
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 882
Joined: 29 September 06
From: Brasov




[quote=mars,27 Mar 2017, 05:30]
Zici tu ca ai cautat inainte?

1.Dle mars nu sunt tatal dvs., formula de adresare este perfecta, pentru educatia primita, numai in relatia cu parintii dvs.

2."tutorialul acela" nu are in continut cuvantul bieleta de directie sau o referire la aceasta.
Bine ati constatat ca exista un topic dedicat bieletei de directie Laguna 2.

3.Am folosit functia de cautare dar IN RASPUNS nu am gasit si subiectul "Bielete de directie - schimbare, sfaturi, scule necesare".ACESTA FIIND POSTAT DIN 2010.

4.Moderatorul mi-a trimis postarea aiurea si nu in " tutorialul ""Bielete de directie - schimbare, sfaturi, scule necesare",forum Laguna 2 ceeace inseamna ca d.lui trebuie sa-i adresati reprosul privind "cautarea" si rugamintea sa-si ceara scuze si sa mute in acest TOPIC comentariul meu.

5.Nu stiu cine este vinovat de exista a 2 topicuri cu aceeasi denumire Bielete de directie - schimbare, sfaturi, scule necesar, tot un moderator care este teribil de corect!

6.Dle mars nu puteti sa faceti distinctia intre un subiect al forumului supus discutiei ,indiferent de natura lui, si un tutorial asumat de creator asupra caruia oricare membru poate sa-i dea un like sau nu !


Mi se pare evident ca ar trebui sa-mi mutati postarea in subiect in forum Laguna 2 "Bielete de directie - schimbare, sfaturi, scule necesare",forum Laguna 2.

This post has been edited by bigigi: 27 Mar 2017, 13:13


--------------------
Renault Laguna 1.9 dci , Laguna 2.0 dci 2006 - BV 07 UDL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 27 Mar 2017, 14:35
Post #8


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.599
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




QUOTE(bigigi @ 27 Mar 2017, 06:09)
Unde s-a mai discutat pe forum despre bieleta ..???

Sunt destule topice deschise cu acest subiect.....si la fel de multe altele unde poti posta cand cauti maciulie de schimbator..de ex.
Esti cam ca hotu care striga hotu....stai calm si citeste cu atentie pe forum mai bine!


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
bigigi
post 27 Mar 2017, 16:39
Post #9


Membru autentic


Group: Members
Posts: 882
Joined: 29 September 06
From: Brasov




Maciulie am cautat NUMAI pe PIESE SCHIMB DIN DEZMEMBRARI,pe forum, si pe BURSA,care este problema,am incalcat prevederile din REGULAMENT ?
Trebuie sa trag concluzia ca nu mi se reposteaza anuntul pe discutii in forum ?


--------------------
Renault Laguna 1.9 dci , Laguna 2.0 dci 2006 - BV 07 UDL
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
espacern
post 27 Mar 2017, 16:47
Post #10


ART-ist


Group: Moderatori
Posts: 17.599
Joined: 14 August 09
From: Mihalaya




QUOTE(bigigi @ 27 Mar 2017, 16:39)
Maciulie am cautat NUMAI pe PIESE SCHIMB DIN DEZMEMBRARI,pe forum, si pe BURSA,care este problema,am incalcat prevederile din REGULAMENT ?

Memoria va joaca feste cred pentru ca in data de 20 Feb 2017 a-ti deschis un topic nou (Demontare Nuca 5+1 laguna 2) pentru o intrebare care v-a interesa doar pe Dvs......cand se putea posta aceasta intrebare intr-un topic deja deschis cu subiect asemanator......si mai sunt destule exemple.


--------------------
. . . - .
RENAULT are mistere pe care OMUL nu va reusi niciodata sa le afle!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mars
post 27 Mar 2017, 22:10
Post #11


meow or never


Group: Moderatori
Posts: 7.257
Joined: 22 January 04




QUOTE(bigigi @ 27 Mar 2017, 11:21)

1.Dle mars nu sunt tatal dvs., formula de adresare este perfecta, pentru educatia primita, numai in  relatia cu parintii dvs.

Nu comentez. Educatia nu-mi permite.

2."tutorialul acela" nu are in continut cuvantul bieleta de directie sau o referire la aceasta.
  Bine ati constatat ca exista un topic dedicat bieletei de directie Laguna 2.

Tutorialul acela contine cuvantul "bieleta" in patru locuri si se refera fix la schimbarea bieletelor, iar la cautare in subiect apare la pozitia a cincea.

3.Am folosit functia de cautare dar IN RASPUNS nu am gasit si subiectul "Bielete de directie - schimbare, sfaturi, scule necesare".ACESTA FIIND POSTAT DIN 2010.

E primul topic care apare la cautare dupa "bielete" in subiect. Si ce daca e din 2010? Cat timp Laguna II nu se mai face din 2007, e la fel de relevant.

4.Moderatorul mi-a trimis postarea aiurea si nu in " tutorialul ""Bielete de directie - schimbare, sfaturi, scule necesare",forum Laguna 2 ceeace inseamna ca d.lui trebuie sa-i adresati reprosul privind "cautarea" si  rugamintea sa-si ceara scuze si sa mute in acest TOPIC comentariul meu.

O sa imi fac autocritica. Am mutat si postarea in topicul cu pricina.

Moderatorul a considerat ca tutorialul e mai relevant.

Baiat destept, nu? Am crezut ca fac un bine. Facerea de bine...

5.Nu stiu cine este vinovat de exista a 2 topicuri cu aceeasi denumire Bielete de directie - schimbare, sfaturi, scule necesar, tot un moderator care este teribil de corect!

Unde? Eu nu am vazut decat doua topicuri identice deschise pe tema grosimii cheii pentru bielete...

6.Dle mars nu puteti sa faceti distinctia intre un subiect al forumului supus discutiei ,indiferent de natura lui, si un tutorial asumat de creator asupra caruia oricare membru poate sa-i dea un like sau nu !

Da' ce-i aici, Facebook? Daca il intrebam pe "creator" ceva, cum ar fi dimensiunea aia, ce are? Se supara?

Mi se pare evident ca ar trebui sa-mi mutati postarea in subiect in forum Laguna 2 "Bielete de directie - schimbare, sfaturi, scule necesare",forum Laguna 2.

Ceea ce s-a si intamplat, inca de pe la ora 13:00. Doar ca nu prea se inghesuie lumea sa raspunda.

*



Pentru orice alte nelamuriri, sunt la dispozitia dumneavoastra, domnule wink.gif!


--------------------
Mercedes-AMG A 35 (2023)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 28th March 2024 - 23:26
Forum Renault