DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sfaturi achizitie Logan nou

NAURIS
post 6 Apr 2014, 12:32
Post #1


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 6 April 14




Salut! Am un logan 1.4 MPI din 2006. L-am luat de nou cu 8300 euro la vremea aceea (echipare Laureat),deci aproape full. Masina nu mi-a facut mari probleme in cei 45000 km facuti pana in momentul actual. Doar ca mi-a cazut ambreiajul (mai precis placa de presiune dar am schimbat tot chitul-placa,disc rulment de presiune) pe la 38000(ghinion ce mai). Acum am o problema cu rugina-a aparut pe plafon,undeva sub chederele de la usi,pe capote (ce mai dezamagitor).Am mai avut o problema cu partea electrica (masa insuficienta-ce dadeau raportari false senzori de temperatura) aparuta dupa schimbarea distributiei dupa 6 ani, dar am rezolvat-o prin adaugarea altor 2 cabluri suplimentare de masa intre motor si caroserie. Ce vreau de fapt-am facut un drive test cu noul Logan de 0.9 - 90 Cp si am fost dezamagit-cutia de viteze agata (intra greu) motorul puturos ia viata doar la turatii mari si desii 90Cp parca mai slab decat cel de 75Cp pe care il posed. Dealerul de la Dacia din Constanta,nu a mai vrut sa ma lase sa completez fisa de observatii dupa drive test,cand i-am spus parerea mea (le criticam masina).Consum redus de combustibil cica( de unde calculatorul a indicat undeva 7.8litri la 100km).Despre pret ce sa mai zic -in jur de 10500-11000 de euro.Atunci intreb pentru ce sa dau cu 3000 de euro mai mult pe o Dacie noua daca e mai slaba decat una veche.(pentru design poate).Da este mai fatoasa dar din punct de vedere tehnic cred ca lasa de dorit inca iar daca la 6-8 ani apare rugina atunci care e castigul? Asta este doar o parere personala.Despre diesel nu stiu mare lucru doar ca pe la 60000Km te lasau injectoarele iar la km mei nu cred ca se preteaza.Astept poate echiparea cu noul 1.2 110Cp cat de curand.Astept o alta motorizare pt ca vechiul 1.6 16v a disparut.


--------------------
DACIA LOGAN 2006 LAUREAT PLUS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 6 Apr 2014, 12:42
Post #2


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




Ramai cu asta actuala din 2006, e cea mai buna. biggrin.gif Trateaza rugina local si aia e.

De ce te-a costat 8300euro? A mea tot laureate e, tot din 2006, tot 1.4...si a fost 7850e.
Nu cumva ai laureate plus (adica ai in plus abs si geamuri spate electrice)?

0.9tce NU e sub nici o forma mai slab decat 1.4 mpi. Se apropie de performante de 1.6mpi, daca nu chiar il intrece, incepand cu a 3-a incolo...deh, arunca un ochi pe diferenta de cuplu. wink.gif.
N-ai dat tu destul in ea, la drive test... smile.gif

This post has been edited by Kojak: 6 Apr 2014, 12:45


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cristi1980
post 6 Apr 2014, 13:10
Post #3


Membru autentic


Group: Members
Posts: 282
Joined: 26 August 07




motoru 0.9 TCE e motor de turatie, turbo benzina. Trebuie sa schimbi la 4500 rpm ca sa ai vlaga


--------------------
Dacia Logan 2005 - B54erf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
SorinXp
post 6 Apr 2014, 14:36
Post #4


Membru


Group: Members
Posts: 196
Joined: 30 June 05




Ramai cu loganul actual (Are prea putini km si nu necesita repatii majore). Cand apare primul facelift, atunci sa iei in calcul -> sigur vor pune un motor TCE mai potent si mai fac cateva modificari in bine

Si pe mine ma interesa, dar il mai aman pana la primul facelift.



--------------------
DACIA LOGAN Prestige 1.6 16v Dec2008 - B97GCT
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
DR.M
post 6 Apr 2014, 15:59
Post #5


Membru


Group: Members
Posts: 110
Joined: 14 August 10




Gandeste-te sa aduci din vest o masina second hand, mai ieftina si, poate mai buna decat Loganurile actuale pe benzina. Daca ai rude/prieteni/etc. in strainatate, cu putina perseverenta poti gasi o masina tanara, intretinuta, si mai ieftina decat un Logan nou pe benzina. La km facuti de tine te tine multi ani, chiar daca cumperi una cu 200.000km reali. De la Opel in sus mai toate masinile straine au 12 ani garantie anticoroziune, pe cand Loganul are 6 ani,etc. Loganul actual merita cumparat doar cu motorizare diesel si sa faci cu ea sute de mii de km in cativa ani, apoi REMAT!


--------------------
Dacia Logan Ambiance 2005/1.4MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
zanzie
post 6 Apr 2014, 17:52
Post #6


Aspirant de Trabant


Group: Members
Posts: 1.241
Joined: 30 April 08
From: Pădure




QUOTE(Kojak @ 6 Apr 2014, 13:42)
Ramai cu asta actuala din 2006, e cea mai buna. biggrin.gif  Trateaza rugina local si aia e.

+1

Actuala oferta de motoare de pe Logan este o bataie de joc la adresa potentialilor cumparatori. La fel si taxa de prima inmatriculare astronomica la Loganurile euro 3.


--------------------
gard viu din spini, cu flori la poarta si rinoceri in curte
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Leo0608
post 6 Apr 2014, 20:56
Post #7


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.108
Joined: 13 September 08




+1
trebuie scoase glumele alea de motoare 0.9 tce si 1.5dci de 70,85,90 cp de pe logan
puse unele mai potente. Eventual 2.0 smile.gif


--------------------
logan pentru? 200x - X XX XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
FRATELLO
post 6 Apr 2014, 21:36
Post #8


Membru autentic


Group: Members
Posts: 920
Joined: 7 November 06
From: PLOIESTI




Sa fim seriosi ! 2.0 pe Logan ? De ce nu 3.0 ? radmasa.gif
La drumurile noastre si conditiile de trafic ... ca sa nu mai zic de "talentele" de la volan...


--------------------
DACIA LOGAN old 1.5 dCi-E4 ; now 1.2 @ 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NAURIS
post 7 Apr 2014, 20:18
Post #9


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 6 April 14




Ai dreptate Kojak am Laureat plus ,deci cu ABS si geamuri electrice fata si spate. Culoare alba pt. ca dura inca 2 luni de asteptare pt varianta cu vopsea metalizata. Cineva spunea ca vopselele nemetalizate tin mai putin, dar un cunoscut are aceleasi probleme cu rugugina desi a lui e metalizat. Am dat o cautare la Skoda pt varianta pe benzina de 1.2TSI (noile generatii de motorizari) si culmea sunt foarte multe probleme cu acest motor in sensul ca sunt 2-3 resoftari pentru functionare buna la motor rece si nu s-au rezolvat problemele.Ma tenteaza 1.4 TSI (140 Cp si cuplu undeva la 250Nm) ce pare bestial. Pentru motorizarile diesel vechiul 1.9 Tdi de 110 Cp la peste 120000Km devine f zgomotos la rece,apoi e ok. Noul 1.6 Tdi-110Cp pare ok (plus taxe relativ scazute) iar 2.9Tdi 140 Cp e de vis,dar in tara asta taxele te omoara, desi in anumite regimuri de turatii e chiar economic. Dar ce sa-i faci, eu nu fac multi Km,deci tot banzina e pentru mine. O masina ca a mea e in targ la 2300 Euro, iar despre taxa de inmatriculare nu stiu foarte bine cat e. Daca ma poate ajuta cineva. Pana la urma fiul meu a facut 18 ani si deci cred ca i-o dau lui de tavaleala ia pentru mine mai vedem.Astept sfaturi utile (si va rog fara rautati) pentru o benzina sub 8000 euro.


--------------------
DACIA LOGAN 2006 LAUREAT PLUS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Kojak
post 7 Apr 2014, 21:02
Post #10


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.786
Joined: 18 January 07
From: Bucuresti




QUOTE(NAURIS @ 7 Apr 2014, 21:18)
Pana la urma fiul meu a facut 18 ani si deci cred ca i-o dau lui de tavaleala
*



Asta e cea mai buna solutie in momentu' de fata ptr. un logan euro 3, 1.4, masina sa ramana in famlie.
taxa e undeva in jur de 1600-1800euro, daca nu ma insel...deci mai mult de 1800euro, si asta cu greu, nu-ti iei pe ea, ACUM.
Daca e o masina de care ai avut grija si ai intretinut-o cu piese originale, revizii la timp, etc, 70-80 mil. cat valoreaza ea practic acum sunt o bataie de joc si nu merita instrainata decat la REMAT cand va cadea definitiv si va fi roasa iremediabil de rugina. Baiatu' tau poate sa-si faca linistit mana pe ea.

Deci sa inteleg ca tu ai un buget de maxim 8000euro si vrei o benzina SH, ptr. tine?
Daca-i musai benzina, la banii astia gasesti destule masini bune si destul de noi, de la VAG...nu mai zic de opel.
Dar pune-ti si problema intretinerii ptr. o masina de genu' asta.

This post has been edited by Kojak: 7 Apr 2014, 21:06


--------------------
Dacia Logan 2006
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tribunul
post 7 Apr 2014, 21:05
Post #11


Sunt inofensiv, dar gandul meu e criminal


Group: Members
Posts: 3.024
Joined: 19 July 05
From: Micul Paris




QUOTE(FRATELLO @ 6 Apr 2014, 22:36)
Sa fim seriosi ! 2.0 pe Logan ? De ce nu 3.0 ?  radmasa.gif
La drumurile noastre si conditiile de trafic ... ca sa nu mai zic de "talentele" de la volan...
*



Mai exact partea a doua, aia cu talentele, cand s-o vedea bizonul idiot ca este depasit....


--------------------
Renault "Megane" Scenic 2 2007
"Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai."
"Consumul exagerat de mitocanie si neam prost dauneaza grav sanatatii ..."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
C a t a l i n
post 7 Apr 2014, 21:08
Post #12


______________________


Group: Members
Posts: 12.175
Joined: 21 August 06




Păi pe Logan RS nu se va pune 2.0?


--------------------
- - -
Când vrei și, și, iese nici, nici!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cristi1980
post 7 Apr 2014, 21:27
Post #13


Membru autentic


Group: Members
Posts: 282
Joined: 26 August 07




QUOTE(Kojak @ 7 Apr 2014, 21:02)
Asta e cea mai buna solutie in momentu' de fata ptr. un logan euro 3, 1.4, masina sa ramana in famlie.
taxa e undeva in jur de 1600-1800euro, daca nu ma insel...deci mai mult de 1800euro, si asta cu greu, nu-ti iei pe ea, ACUM.
Daca e o masina de care ai avut grija si ai intretinut-o cu piese originale, revizii la timp, etc, 70-80 mil. cat valoreaza ea practic acum sunt o bataie de joc si nu merita instrainata decat la REMAT cand va cadea definitiv si va fi roasa iremediabil de rugina. Baiatu' tau poate sa-si faca linistit mana pe ea.

Deci sa inteleg ca tu ai un buget de maxim 8000euro si vrei o benzina SH, ptr. tine?
Daca-i musai benzina, la banii astia gasesti destule masini bune si destul de noi, de la VAG...nu mai zic de opel.
Dar pune-ti si problema intretinerii ptr. o masina de genu' asta.
*


are dreptate
Un nissan,opel,ford sh
exclus cirozelele (citroen) si renault-urile


--------------------
Dacia Logan 2005 - B54erf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 7 Apr 2014, 22:28
Post #14


-


Group: Members
Posts: 21.835
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(zanzie @ 6 Apr 2014, 16:52)
+1

Actuala oferta de motoare de pe Logan este o bataie de joc la adresa potentialilor cumparatori. La fel si taxa de prima inmatriculare astronomica la Loganurile euro 3.
*

Cu ceva timp in urma tot omul a cumparat o dacie sau mai multe (sa sustina producatorul autohton), acum trebuie sa plateasca o taxa ridicola ca sa scape de ea. Drept bonus a primit rugina, defecte si bataie de joc in service. Intre timp s-a inventat si dacia la pret triplu cu numele duster.
Mai cumpara cineva dacie?

This post has been edited by IRONICK: 7 Apr 2014, 22:32


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vi_escu
post 7 Apr 2014, 22:50
Post #15


Membru somnambul


Group: Members
Posts: 1.996
Joined: 13 November 04
From: republica procurorilor




QUOTE(NAURIS @ 6 Apr 2014, 12:32)
Am un logan 1.4 MPI din 2006, ... 45000 km facuti pana in momentul actual.


Esti sigur ca iti trebuie (alta) masina?


--------------------
Logan ABS plus 1,6MPi . 2007
Decat mult si fara rost mai bine putin si prost!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cristi1980
post 8 Apr 2014, 13:56
Post #16


Membru autentic


Group: Members
Posts: 282
Joined: 26 August 07




la km aia masina e practic noua up.gif


--------------------
Dacia Logan 2005 - B54erf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Lord Hades
post 8 Apr 2014, 15:59
Post #17


Memento Mori


Group: Members
Posts: 1.640
Joined: 28 July 07
From: Brasov




QUOTE(IRONICK @ 7 Apr 2014, 23:28)
Mai cumpara cineva dacie?
*



EU cu siguranță NU


--------------------
OOOO A3 2010 / Vorsprung Durch Technik - BV03:-)
"Death smiles at us all. All a man can do is smile back."
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius 77
post 8 Apr 2014, 16:35
Post #18


Membru


Group: Members
Posts: 189
Joined: 30 September 12




QUOTE(IRONICK @ 7 Apr 2014, 22:28)
Mai cumpara cineva dacie?

Trebuie să fie frustrant pentru tine să faci atâta antireclamă Daciei și să se întâmple asta : http://www.promotor.ro/masini-noi/news/van...-dacia-11938619


--------------------
Dacia Logan 2006 Prestige 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 8 Apr 2014, 17:26
Post #19


-


Group: Members
Posts: 21.835
Joined: 19 April 05
From: Romania




Da, intradevar, problema de imagine in Romania se datoreaza showroom-urilor Dacia, din cauza lipsei locurilor speciale de joaca. Gata, am rezolvat-o si pe asta.

This post has been edited by IRONICK: 8 Apr 2014, 17:27


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius 77
post 8 Apr 2014, 18:12
Post #20


Membru


Group: Members
Posts: 189
Joined: 30 September 12




Inclusiv faptul că te legi de un lucru nesemnificativ din articol, confirmă că este adevărat ceea ce am scris în mesajul anterior.


--------------------
Dacia Logan 2006 Prestige 1.6 16V
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
P-A-C-O
post 8 Apr 2014, 21:41
Post #21


What you see is what you get!


Group: Members
Posts: 2.350
Joined: 3 October 10




QUOTE(C a t a l i n @ 7 Apr 2014, 21:08)
Păi pe Logan RS nu se va pune 2.0?
*


e deja pe Dacia motorul de 2.0... si are deja cativa ani, problema e consumul astronomic care nu prea-i face reclama buna sad.gif


--------------------
- - -
Ziua de 16 nov 2014 a ramas in istoria Romaniei ca fiind ziua in care omul politic Victor Ponta a fost cel mai aproape sa devina Presedintele Romaniei
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cristi1980
post 8 Apr 2014, 23:17
Post #22


Membru autentic


Group: Members
Posts: 282
Joined: 26 August 07




QUOTE(P-A-C-O @ 8 Apr 2014, 21:41)
e deja pe Dacia motorul de 2.0... si are deja cativa ani, problema e consumul astronomic care nu prea-i face reclama buna  sad.gif
*


Sa nu zici ca e in RO la oferta dealerilor

Apropo, cam ce consum are in oras/afara/mediu si ce tip de motor este mai exact si cati CP are
Multumesc mult


--------------------
Dacia Logan 2005 - B54erf
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NAURIS
post 10 Apr 2014, 17:51
Post #23


Membru incepator


Group: Members
Posts: 3
Joined: 6 April 14




Dacia a fost conceputa ca o masina ieftina (undeva la 6-7000 euro),varianta de baza. Dar s-a ajuns acum la o dotare medie la un pret de 10000 iar pentru full option 12-13000 euro. Daca s-a investit numai in facelift si nu in realele probleme eu prevad un viitor nu prea stralucit. Nu sunt de felul meu carcotas dar totusi rugina la numai 8 ani si sincer am avut grija de masina,chiar a stat in garaj primii 5-6 ani. Mai am o remarca apropos de rugina: am auzit ca au fost loturi de masini (Logan bineinteles ) cu tabla din Romania si dupa un oarecare scandal s-a revenit la tabla de undeva din Croatia,iar eu sa fiu printre ghionistii posesori de tabla autohtona (si de calitate indoielnica). De ce spun asta, un coleg cu un Logan diesel de fabricatie putin mai noua are aripa spate lovita pana la tabla (deci se vede luciul tablei) merge cu ea de cel putin 1 an asa si culmea luciul se pastreaza (rugina nu a aparut). Spun asta pentru ca eu (Logan 2006) si inca un cunoscut (Logan 2005) am fost chemati in perioada de garantie la un asa zis program antirugina (au bagat parafina in praguri si usi parca). Sa fii incercat sa ascunda ceva?


--------------------
DACIA LOGAN 2006 LAUREAT PLUS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 29 Jan 2019, 09:31
Post #24


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Salut,

Sa reinvii oleaca topicul asta plin de praf. Ce sfaturi aveti in prezent referitoare la achizitioanarea unui Logan nou?

Ca si oferta la motor vad ca au benzina 0.9 tce 90 cai, si diesel "blue" de 75 si 95 cai. Nu am o preferinta anume, ma intereseaza consumul, fiabilitatea si utilitatea. Gen sa nu trag de ea pe autostrada cand am masina full. Si un consum mai mic pe diesel nu ar strica.

As exclude din start varianta diesel de 75. Prefer sa dau in plus 600 euro si sa am varianta de 95 chiar daca este cu peste 2000 euro euro peste benzina (asta daca merita mai mult dci blue de 95 vs tce 90. Si vad ca are 220 NM ceea ce ar fi ok. smile.gif

Ca si dotari as merge pe full (fara piele care costa 600 euro smile.gif) ) Sa aiba acea tableta in bord dar nu as merge neaparat pe navigatie caci nu stiu cat de utila ar fi si oricum folosesc waze. Se poate face mirroring sau pune waze pe tableta din bord?

Vad ca au multe versiunea SL (Serie limitata). Si acest Prestige SL pare sa fie mai dotat decat varianta clasica.

Cutia de viteze easy R este ceva de capul ei sau nu merita deranjul? Si vad eu bine cum ca TOATE, inclusiv cea mai cheala au sistem monitorizare pneuri? WTF smile.gif)

Care este consumul real pentru 0.9 tce si diesel de 95 cai? Oras si urban... Dacia da 4,1-4,4 urban si 3,4 extra-urban la dieselu de 95.

PS aveti idee cand incepe rabla?

M-am lungit cam tare. Astept pareri.


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
user123
post 29 Jan 2019, 09:47
Post #25


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.114
Joined: 4 August 09




Ce buget? Vrei musai Dacia? smile.gif

This post has been edited by user123: 29 Jan 2019, 09:48


--------------------
Dacia Renault 2004/2018

Stop, drop and roll will not save you in hell - inscriptie pe o biserica in Virginia
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Horatiu_Andrei
post 29 Jan 2019, 10:03
Post #26


Membru incepator


Group: Members
Posts: 69
Joined: 21 August 18




QUOTE(Maskatu @ 29 Jan 2019, 09:31)
Salut,

Ca si dotari as merge pe full (fara piele care costa 600 euro smile.gif) ) Sa aiba acea tableta in bord dar nu as merge neaparat pe navigatie caci nu stiu cat de utila ar fi si oricum folosesc waze. Se poate face mirroring sau pune waze pe tableta din bord?

*



Din acest an ar trebui sa vina cu generatia 4, care au si Android Auto (inclusiv Waze).


--------------------
Dacia Sandero Stepway 2018 Prestige Easy-R
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Maskatu
post 29 Jan 2019, 10:25
Post #27


..


Group: Moderatori
Posts: 13.966
Joined: 2 July 08
From: zuzu




Bujet... 8-10 mii in functie de cat iau pe fieru actual si de voucherul rabla care m-ar ajuta sa plusez 1500 si sa iau una full.

Initial as fi vrut Duster dar ajunge la 14-16 mii un diesel cu dotari de mijloc. Nu as vrea dacie dar ceva berlina/hatch strainez costa 13-14 mii iar un crossover sau SUV nou (qashqai, mokka, etc) costa peste 20 mii. Cu banii astia dau avans de casa smile.gif) .

Si sh nu as mai vrea, implica prea multe riscuri si nu stii niciodata ce iei. Momentan studiez piata. La SH nu prea gasesc masini extra full, full sau macar middle-full.. fie ca vorbim de Dacia sau alta marca. Si daca gasesc sunt fie prea scumpe cu km putini, fie ok la pret dar cu 100-150 mii km....

This post has been edited by Maskatu: 29 Jan 2019, 10:27


--------------------
. . . - ---
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
torquemada
post 29 Jan 2019, 10:31
Post #28


torquemada


Group: Members
Posts: 1.877
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




Să rămână și aici:

E0 acces
E1 ambiance
SL plus=E1+AC și proiectoare
E2 laureate
SL BW(black and white)= Laureate cu accesorii pe negru
SL prestige plus 195/55 R16
E3 prestige 195/55 R16


Motorizări:
1,0 SCe 999cm3 73CP 97Nm
0,9 TCe 898cm3 90CP 140Nm
75dCi 1461cm3 75CP 200Nm cu adblue
95dCi 1461cm3 95CP 220Nm cu adblue

pack securite= volan piele +cruise control
pack look = jante aliaj+geamuri spate

optional = Medianav cu sau fară cameră

This post has been edited by torquemada: 29 Jan 2019, 10:32


--------------------
DACIA Logan II 2012 / 0.9 TCe Laureate - B-xxx-xxx
Există două feluri de oameni:
1 - Cei care pot extrapola din date incomplete
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
RazvanF
post 29 Jan 2019, 10:33
Post #29


Tech


Group: Members
Posts: 2.284
Joined: 25 March 14




Vezi de un MCV stepway daca vrei spațiu și garda la sol apropiată de Duster . A apărut modelul cu 95 CP cu adblue.


--------------------
Dacia Logan MCV Stepway X52 2017 1.5dCi 90 cp
VW Polo Comfortline 2017 1.2TSI 90 cp 7-speed DSG
Masina are un tacanit....este intre scaun si volan.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
torquemada
post 29 Jan 2019, 10:36
Post #30


torquemada


Group: Members
Posts: 1.877
Joined: 17 January 05
From: Bucuresti




Clasicul k9k ce pute de tehnologie:

k9k euro6c 95 adblue, comparat cu k9k612 euro5

This post has been edited by torquemada: 29 Jan 2019, 10:37

Attached thumbnail(s)
teaser19012901.jpg ( Size: 149.27k ) Number of downloads: 259
x52_dci.jpg ( Size: 121.1k ) Number of downloads: 265


--------------------
DACIA Logan II 2012 / 0.9 TCe Laureate - B-xxx-xxx
Există două feluri de oameni:
1 - Cei care pot extrapola din date incomplete
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 19th April 2024 - 23:15
Forum Renault