DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Despre amenzile de circulatie. (neplata lor), Voi va platiti amenzile de circulatie?

mcm
post 5 Jun 2006, 07:08
Post #61


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 2 May 06
From: TM




hai ca nu intru in polemica cu tine ca nu are rost. prefer sa spui ca nu am spirit civic si fug de raspundere, asta e ! Si iti doresc sa iei cat mai multe radare si sa le platesti ! Sa nu fii un las ! biggrin.gif Du-te si da-le bani ca nu sunt destule taxe si impozite !


--------------------
Dacia 1310 L - AR-04-MHS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABY IS BACK !
post 5 Jun 2006, 18:37
Post #62


Membru autentic


Group: Members
Posts: 552
Joined: 15 February 05
From: bucuresti - 4




Merci mult pentru urare. Oricum, am luat si eu amenzi de radar... si le-am si platit.
Nu mi-am cautat scuze, nici macar in existenta a "destule taxe si impozite", pentru ca nu exista nici o legatura intre acestea si amenzile primite pentru incalcarea regulamentului.
Dar asta este parerea mea... eu nu sunt un smecher ca sa-mi gasesc justificari....

This post has been edited by GABY IS BACK !: 5 Jun 2006, 18:39


--------------------
DACIA SOLENZA CLIMA 2003
CE TIE NU-TI PLACE, ALTUIA NU-I FACE!
NICI MACAR IN TRAFIC!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
han_1.6 mpi
post 9 Jun 2006, 22:23
Post #63


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.273
Joined: 8 May 06
From: bucuresti




QUOTE(GABY IS BACK ! @ 5 Jun 2006, 11:37)
Merci mult pentru urare. Oricum, am luat si eu amenzi de radar... si le-am si platit.
Nu mi-am cautat scuze, nici macar in existenta a "destule taxe si impozite", pentru ca nu exista nici o legatura intre acestea si amenzile primite pentru incalcarea regulamentului.
Dar asta este parerea mea... eu nu sunt un smecher ca sa-mi gasesc justificari....
*




sincere felicitari. esti un model de urmat pentru toata lumea. respect !!! vei primii premiul de stat.


--------------------
dacia,ford, logan,mondeo - B-00-000
protejati biciclistii in trafic!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
os
post 10 Jun 2006, 17:47
Post #64


Dictator. Comunist. Arbitrar. Pe scurt: rau.


Group: Moderatori
Posts: 1.528
Joined: 29 April 04




...in contextul de mai sus se zice "primi", nu "primii".

Si in opinia mea, Gaby are dreptate (apropos, si eu am incalcat - asumindu-mi riscul - unele prevederi. Si am platit.)

Smecheriile astea balcanice cu "legea s-o respecte altii ca sa am eu loc sa n-o respect" sunt destructive din punct de vedere social. Oare din intimplare acele societati care respecta regulile sunt mai avansate? (vezi de exemplu Suedia).


--------------------
. . .
Muschii mei minte nu are.
Cip-Cirip! Cip-Cirip! Cip-Cirip!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABY IS BACK !
post 26 Jun 2006, 19:55
Post #65


Membru autentic


Group: Members
Posts: 552
Joined: 15 February 05
From: bucuresti - 4




"os", intotdauna am fost de parere ca, pe un forum, esential este ce vrea sa "spuna" omul... este important si cum a scris, dar nu esential. biggrin.gif

Trecand peste ironia "fina" cu premiul de stat, dle "han_1.6 mpi" , consider MAI CONDAMNABILA atitudinea celui care, atunci cand imprastie cu gunoi in jurul sau, isi cauta justificari puerile de genul: "nu sunt cosuri de gunoi", sau "oricum mai este gunoi pe jos" sau "nu sunt singurul care arunca" sau, si mai inteligent, considera ca "nu asta este problema principala", DECAT a celui care nu se gandeste ca greseste.
Macar, al doilea are o scuza numita "ignoranta", pe cand primul, nu are nici macar bunul simt sa recunoasca... blush.gif

This post has been edited by GABY IS BACK !: 26 Jun 2006, 19:57


--------------------
DACIA SOLENZA CLIMA 2003
CE TIE NU-TI PLACE, ALTUIA NU-I FACE!
NICI MACAR IN TRAFIC!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
jaf
post 26 Jun 2006, 21:41
Post #66


Membru din mijloc


Group: Members
Posts: 641
Joined: 25 May 04
From: Cluj-Napoca




de mult timp nu au mai vazut ochii mei atata corectitudine si daruire fata de frumoasa noastra patrie.. tongue.gif ..

PS Cat timp stiu ca "nea` domnu` sefu`" politist(ca sa ma exprim frumos) ma trage pe dreapta ca sa imi gaseasca x motive sa ma incarce cu o amenda nu le dau nici un leu.. biggrin.gif Am carnetul de 2 ani de zile si destui km.. amenzi cat incape dar singurul lucru care ma deranjeaza ii ca niciodata dar niciodata nu am fost oprit sa fiu avertizat.. amenda amenda amenda.. chiar asa prost sofer sa fiu??? probabil ca nu am darul sa dau o spaga sau sa ma lingusesc in fata organului.. sa-mi fie cu iertare daca am pacatuit icon_mrgreen.gif

Apropo dupa turma de amenzi pe care o am in spate mi-am radiat masina fara sa platesc nimic.. doar impozitul si asta in urma cu o luna wink.gif

This post has been edited by jaf: 26 Jun 2006, 21:45


--------------------
trotineta tri roti 2012 ful vidaut chiele
"ati facut dacia de rasul lumii cu 'inventiile' voastre"
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABY IS BACK !
post 27 Jun 2006, 16:49
Post #67


Membru autentic


Group: Members
Posts: 552
Joined: 15 February 05
From: bucuresti - 4




QUOTE(jaf @ 26 Jun 2006, 22:41)
de mult timp nu au mai vazut ochii mei atata corectitudine si daruire fata de frumoasa noastra patrie..
...
*



Nu am spus niciodata ca sunt intotdeauna corect.
Doar ca atunci cand gresesc si sunt amendat, platesc, asa cum este normal, si nu din "daruire".
Fara scuze puerile sau justificari ridicole. Fara sa transform asta ( prin apropouri ) intr-un titlu de glorie.

QUOTE(jaf @ 26 Jun 2006, 22:41)
...
Apropo dupa turma de amenzi pe care o am in spate mi-am radiat masina fara sa platesc nimic.. doar impozitul si asta in urma cu o luna wink.gif
*


Dar aceste lucruri sunt mult prea injositoare pentru cei " wink.gif " nu-i asa ? ... mai vorbim cand scumpa patrie va cere tot ce are de primit.

This post has been edited by GABY IS BACK !: 27 Jun 2006, 17:05


--------------------
DACIA SOLENZA CLIMA 2003
CE TIE NU-TI PLACE, ALTUIA NU-I FACE!
NICI MACAR IN TRAFIC!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hebron
post 27 Jun 2006, 18:34
Post #68


Membru autentic


Group: Members
Posts: 548
Joined: 22 March 05




QUOTE
Apropo dupa turma de amenzi pe care o am in spate mi-am radiat masina fara sa platesc nimic.. doar impozitul si asta in urma cu o luna


Stai linistit ca nu scapi...o sa vezi treaba asta cand te vei ciocni prima oara cu birocratia sau vreo banca. Pune bani de-o parte ca sa nu-ti ia exacutorul judecatoresc bibelourile din casa, asta in caz ca masina nu era pe numele lu' taticu', ca prea te bucuri asa... huh.gif

Atitudinea asta de jme' o sa-ti dea un loc pe masura in societate...


--------------------
clio symbol 2004 1.5 dci
Renault Clio Symbol 1.5 dci, Expression, iunie 2004
Opel Astra Classic II Caravan, 1.7 dtci, ianuarie 2006
ocazional Megane II
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
combo
post 4 Jul 2006, 14:59
Post #69


Membru incepator


Group: Members
Posts: 7
Joined: 7 June 05
From: Bucuresti




Mai stie cineva de www.ghiseul.ro ? Se mai deschide sau nu ? Ca pe mine cel mai mult ma enerveaza cand ma plimba astia de la CEC la primarie, la dracu mai stie unde sa platesc o amenda, si apoi sa ma mai plimb si inapoi la politie.


--------------------
Dacia Logan Laureate - B-43-JJC
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ovidiusoft
post 4 Jul 2006, 16:35
Post #70


Membru de sub patura


Group: Members
Posts: 999
Joined: 3 June 05
From: Bucuresti




QUOTE(combo @ 4 Jul 2006, 15:59)
Mai stie cineva de www.ghiseul.ro ? Se mai deschide sau nu ? Ca pe mine cel mai mult ma enerveaza cand ma plimba astia de la CEC la primarie, la dracu mai stie unde sa platesc o amenda, si apoi sa ma mai plimb si inapoi la politie.
*



Asta s-a intamplat:

http://revistapresei.rol.ro/stiri/2006/06/...si_interese.htm


--------------------
Dacia Logan Ambitios 1.6MPI-8V promotia 2005
aici ar veni semnatura, nu?
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vchirca
post 24 Jul 2006, 14:21
Post #71


Membru incepator


Group: Members
Posts: 38
Joined: 11 April 05




Am luat si eu sambata prima amenda din viata mea (radar) desi conduc din 1993; am avut bafta, nu respect (ca majoritatea soferilor, de altfel) viteza maxima legala in localitate (Bucuresti).
Problema mea este urmatoarea: eu vreau sa-mi platesc amenda (chiar am incercat s-o fac online pe e-guvernare dar nu este gata inca portalu'); dar nu prea am timp; o sa-ncerc sa-mi fac dar, daca nu reusesc, si voi ramane cu amenda neplatita, dupa 48 ore, cand nu se mai aplica reducerea de 50%, nici n-o mai platesc pana cand nu umbla ei dupa mine.
Sa-mi creeze conditii de plata civilizata; mi-a zis nenea care mi-a dat amenda ca din septembrie vom plati la amenzile la agentul constatator; sa vezi atunci spagi...


--------------------
Kia Pro_cee'd classic 2008 - numere provizorii
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bytzu
post 27 Jul 2006, 08:08
Post #72


Membru


Group: Members
Posts: 176
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti




am si eu o intrebare: aseara am luat un radar pe splai, logan rosu biggrin.gif, noaptea, si eu in permis am vechea adresa...nu mai stau acolo de vreo 4 ani, s-a vandut; PVul este pe vechea adresa, o mai platesc? exista sanse sa-mi vina mai incolo? cum e la circa financiara, se clasifica pe nume sau pe adrese? problema e ca nu am timp s-o platesc...


--------------------
Renault 12 - B-22-MZN
also...BMW E28 524TD, Ford Capri MK3 V6 2.8i Flame Edition, Oltcit Club '83 38000km, Dacia 1310 rea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 27 Jul 2006, 08:46
Post #73


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




Apare pe numarul de inmatriculare al masinii, si pe numele proprietarului din acte.


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius
post 27 Jul 2006, 08:49
Post #74


Membru autentic


Group: Members
Posts: 595
Joined: 13 October 03
From: Bucuresti




Domnu', nu citisi tot? "PVul este pe vechea adresa" nu vazusi? 04.gif
Asta inseamna ca l-a oprit si i-a intocmit d-ala... unde nu stii, intreaba-ma pe mine. wink.gif


--------------------
ex Dacia ex Solenza ex 2003 Clima - ex 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
tatabobu
post 27 Jul 2006, 09:30
Post #75


membru


Group: Members
Posts: 4.518
Joined: 14 September 04
From: Bucuresti




blush.gif Not enough coffe...must reload... N-am compilat si informatia cu PV-ul facut deja biggrin.gif


--------------------
DACIA 1300 1995
Scurgere de ulei? Care scurgere de ulei??? Balta aia de sub masina e sudoarea hergheliei de cai putere...
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bytzu
post 27 Jul 2006, 10:27
Post #76


Membru


Group: Members
Posts: 176
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti




ok, deci pana la urma cum e?
masina e pe numele lu bunica-mea...deci cam care ar fi situatia? PVu , amenda, este deja facuta, cu numele meu, nr de inmatriculare si adresa mea veche


--------------------
Renault 12 - B-22-MZN
also...BMW E28 524TD, Ford Capri MK3 V6 2.8i Flame Edition, Oltcit Club '83 38000km, Dacia 1310 rea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Marius
post 27 Jul 2006, 12:03
Post #77


Membru autentic


Group: Members
Posts: 595
Joined: 13 October 03
From: Bucuresti




Nu mai conteaza pe numele cui e masina atata timp cat ti-au intocmit pv pe numele tau. Faza cu domiciliul trecut in pv e mai complicata. In mod normal (daca n-o platesti) politia v-a trimite pv-ul la autoritatea locala pe teritoriul careie ai tu adresa respectiva. Aia sunt obligati sa-ti trimita tie o instiintare (evident ca tot la aceea adresa veche) si sa-ti ceara sa le prezinti dovada ca ai achitat-o. Daca v-or constata ca nu mai locuiesti acolo v-a trebui sa faca o cerere la politie sa-ti afle noul domiciliu. Daca il vor afla vor trimite pv-ul la cei ce se ocupa de amenzile de pe raza locatiei noi. Astia vor prelua pv-ul si vor urma aceiasi procedura incercand sa te faca sa scoti banul. Ca vor ajunge la tine sau nu, cine stie... Ca vor ajunge in timp util iarasi e o nebuloasa... icon_mrgreen.gif

Daca nu te opreau si-ti trimiteau amenda prin posta la adresa bunicii pe numele careia e masina era mai nasol ca n-aveai cum s-o mai dai cotita ca ar fi pus-o pe dansa s-o plateasca.


--------------------
ex Dacia ex Solenza ex 2003 Clima - ex 1.4 MPI
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Bytzu
post 27 Jul 2006, 13:04
Post #78


Membru


Group: Members
Posts: 176
Joined: 11 March 04
From: Bucuresti




corect, dar m-au oprit! acuma faza e ca tot in sectorul 2 am domiciliul, de fapt la cateva strazi mai incolo; in cat timp se prescrie? s-o platesc? sunt 300k in 48h, bani pe care acum nu-i am si oricum nu sunt s-o platesc, deci?


--------------------
Renault 12 - B-22-MZN
also...BMW E28 524TD, Ford Capri MK3 V6 2.8i Flame Edition, Oltcit Club '83 38000km, Dacia 1310 rea
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
GABY IS BACK !
post 27 Jul 2006, 16:19
Post #79


Membru autentic


Group: Members
Posts: 552
Joined: 15 February 05
From: bucuresti - 4




Nu cumva este scris si CNP-ul in PV ?? Si/sau seria de buletin? Ca atunci poti sa fii sigur ca te gasesc.
Si daca nu e scris CNP-ul, sortii sunt tot de partea lor.

Daca tot "nu esti s-o platesti", de ce-ti mai faci probleme ? Nu cumva s-o platesti!!
Nu te cobori atat de mult incat sa-ti platesti greseala !!! Este de-a dreptul injositor... si chiar este o dovada de slabiciune ! Ce, te fac ei pe tine ? Fii tare... nu te lasa...
Numai fraierii isi platesc amenzile cand gresesc. Smecherii....

This post has been edited by GABY IS BACK !: 28 Jul 2006, 12:11


--------------------
DACIA SOLENZA CLIMA 2003
CE TIE NU-TI PLACE, ALTUIA NU-I FACE!
NICI MACAR IN TRAFIC!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
mcm
post 11 Aug 2006, 07:16
Post #80


Membru incepator


Group: Members
Posts: 67
Joined: 2 May 06
From: TM




No bine.... hai sa revin cu amenda aia pe care n-am platit-o si nici nu am de gand.
Ce-a facut organul ?
Nici macar n-au asteptat sa treaca cele 15 zile legale de contestare a PV si au si trimis foaia la administratia financiara. Asa ca , chiar daca am facut contestatie cu confirmare de primire catre onorabila institutie, iar administratia financiara chiar n-are nici o vina aici, m-am trezit cu o somatie de plata, blabla ... ca daca nu platesc ... executare silita, etc...
Bun. M-am dus cu somatia, cu confirmarea de primire si cu copia contestatiei si le-am dat-o in brate... Au spus ca intr-adevar, am dreptate, si ca politia NU ARE BAZA LEGALA sa trimita PV pt. executare la adm. financiara, inainte de termenul legal de contestatie. Deci, prin urmare, executarea s-a suspendat, si tot astept de vreo doua luni sa-mi vina si sentinta, ca daca nu vine, am sa ma duc totusi personal sa verific ce s-a intamplat cu dosarul. Ca sa fiu mai explicit ... PV data 26 mai , contestatie 31 mai , confirmare de primire 31 mai, si totusi ma trezesc cu somatie la 30 iulie, timp in care, in mod normal trebuia sa existe o sentinta la acea contestatie. Ma intreb daca totusi nu au facut disparut dosarul la politie. Dar daca s-a intamplat asta, n-au decat sa raspunda, pentru ca am sa verific. Acum poate intelegeti ce-am vrut sa spun cu plata respectiv neplata amenzilor. De aia nu le platesc! Sa nu-si faca planul niste incompetenti, care ies la vanatoare de fraieri, si care prin nerespectarea legii (ar trebui sa fie primii care o fac) dau masura profesionalismului institutiilor platite de noi.


--------------------
Dacia 1310 L - AR-04-MHS
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
vasile82
post 11 Aug 2006, 10:41
Post #81


Membru autentic


Group: Members
Posts: 482
Joined: 3 December 04
From: Ploiesti, Bucuresti




Salut,
Eu sunt genul care plateste amenzile iar la fisc apar absolut toate, indiferent ca le-am luat in Ploiesti, Bucuresti sau alte judete. O faza tare a fost cand am inmatriculat vechea masina. Veneam de la politie cu numerele fixate in chederele de la parbriz/luneta. Ma opreste politaiul si-mi spune ca ma amendeaza ca numerele nu sunt montate regulamentar. Ii arat suportii in porbagaj, ii explic ca ma duc sa-i montez ce mai el nu si nu si se apuca sa scrie PV-ul. Il intreb cat costa amenda, imi spune (era maricica suma) la care-i zic ca nu-mi convine. Fara gluma. Cadem la intelegere (doar vorbe) si-mi da amenda ca pieton care a traversat prin loc nepermis.


--------------------
Ex Logan, Renault Fluence 1.6
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 11 Aug 2006, 13:08
Post #82


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




QUOTE(GABY IS BACK ! @ 27 Jul 2006, 18:49)
Nu cumva este scris si CNP-ul in PV ?? Si/sau seria de buletin? Ca atunci poti sa fii sigur ca te gasesc.
Si daca nu e scris CNP-ul, sortii sunt tot de partea lor.

Daca tot "nu esti s-o platesti", de ce-ti mai faci probleme ? Nu cumva s-o platesti!!
Nu te cobori atat de mult incat sa-ti platesti greseala !!! Este de-a dreptul injositor...  si chiar este o dovada de slabiciune ! Ce, te fac ei pe tine ? Fii tare... nu te lasa...
Numai fraierii isi platesc amenzile cand gresesc. Smecherii....
*


Ce sa facem draga Gaby , nu toti suntem jemekeri ca si specimenu , asa ca ne punem frumusel la coada si platim . smile.gif


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NoDacia
post 11 Aug 2006, 16:22
Post #83


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 10 June 06




treaba cu jmecheria e din ce in ce mai grea.... am vazut o faza super tare cu un tip in audi a8 cu numere rosii... se luase in gura cu politia... aia au mai chemat vreo 2 masini... gura-n-gura.... si uite asa mi l-au trantit pe ala pe jos i-au pus catusele si l-au dus la sectie.... si putea sa fie si baiatu lu basescu daca avea gura proasta...

d-aia zic eu... cat de jmecher ai fi.. vb frumos cu organu... ai sanse sa scapi fara relatii sau "relatii"... si daca se ingroasa treaba ... tot asa fara amenintari sau alte alea.... dati un telefon la relatii si subtil se rezolva problema biggrin.gif

cat despre amenzi.. daca poate confirma cineva.. am impresia ca-si iau si eu procent din "amenzi" si d-aia poate le convine sa "DEA" amenzi... de ex.. eu... opresc in fata unei mari denivelari in asfalt produsa de asfaltare... ii dau a-ntaia si incetisor sa trec peste.... cand aud trosc, poc, clanc.... sa lesin... trag pe dreapta sa ma uit.. catalizator smuls, suporti cric smulsi, un lonjeron zgariat pana la tabla... politaiu 10 metrii mai in spate se apropie... sa va fac o dovada.... fac eu "uauuuu" .... ce amabil... vine la mine.... amenda de la x la y x/2 in 48 ore..... am zis ca nu aud bine.... in fine.. am lasat-o balta.... am semnat i-am urat numai sanatate in cariera... si am plecat... sincer ce puteam sa fac ??? sa ma cert cu prostu pentru 300 de mii ???

This post has been edited by NoDacia: 11 Aug 2006, 16:27


--------------------
BMW 320d 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 11 Aug 2006, 20:36
Post #84


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




Stai putin NoDacia , ti-au lovit BMW-ul politaii ?


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
NoDacia
post 12 Aug 2006, 10:49
Post #85


Membru


Group: Members
Posts: 158
Joined: 10 June 06




nuuuuu....... ei dirijau traficul...... eu am oprit ca vazusem denivelarea si am incercat incetisor sa trec peste ea... dar nu am reusit si am atins pe dedesupt tot ce era pe acolo ( catalizator, tampon cric, lonjeron si ce-o mai fi - deja le-am comandat pe casco ) .... politaiul a avut bunavointa sa-mi dea amenda pentru asta biggrin.gif ca nu am adaptat viteza la conditiile de trafic sau pentru neatentie - credeti-ma ca nici macar nu am mai citit procesul verbal !


--------------------
BMW 320d 2001
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 12 Aug 2006, 14:07
Post #86


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




Vai de capul lor , ce zici tu depaseste orice imaginatie . Sincer imi pare rau pentru tine si trebuia sa faci macar o contestatie , mama lor de spagari . gun3.gif


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
horsewhisperer27
post 14 Aug 2006, 01:43
Post #87


Membru autentic


Group: Members
Posts: 1.491
Joined: 15 March 04
From: Bucuresti




romania tata!
este absolut incredibil.....


--------------------
fan VAG!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Jack Daniel's
post 25 Aug 2006, 12:02
Post #88


MEMBRU DE LA INCEPUT!


Group: Members
Posts: 2.010
Joined: 26 October 03




Chiar ca Romania .


--------------------
. . .
Multi membri, putini oameni!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
t_h_c
post 24 Sep 2008, 00:33
Post #89


Membru incepator


Group: Members
Posts: 1
Joined: 24 September 08




ok eu sunt mai nou pe aici...vad ca ultimele posturi sunt de acu 2 ani:D...sper sa mai viziteze cineva topicul asta...ideea e urmatoare....inc anu sunt lamurit daca sunt calculate penalizari la amenzi...si daca se prescriu amenzile si daca da in cat timp.....in rest am inteles cam tot ce ma interesa
10x


--------------------
Dacia Logan 2005 - dj 07 ega
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
hash
post 26 Sep 2008, 09:17
Post #90


calculatorist


Group: Members
Posts: 1.388
Joined: 13 September 04




QUOTE(NoDacia @ 12 Aug 2006, 11:49)
nuuuuu....... ei dirijau traficul...... eu am oprit ca vazusem denivelarea si am incercat incetisor sa trec peste ea... dar nu am reusit si am atins pe dedesupt tot ce era pe acolo ( catalizator, tampon cric, lonjeron si ce-o mai fi - deja le-am comandat pe casco ) .... politaiul a avut bunavointa sa-mi dea amenda pentru asta biggrin.gif ca nu am adaptat viteza la conditiile de trafic sau pentru neatentie - credeti-ma ca nici macar nu am mai citit procesul verbal !
*



Nu trebuia sa semnezi, si sa contesti PV la judecatorie. Este calea NORMALA. Daca ai facut altfel inseamna ca vina e a ta asa ca plateste amenda.


--------------------
- - -
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 29th March 2024 - 03:05
Forum Renault